Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Wacek21    35

Ja siankoko zaczne pod koniec maja, trawa na paru łąkach juz jest dość bujna :rolleyes:, Ale sa tez łaki ktore chca wody, wkońcu jej dostały bo padało a teraz jeszcze pada ;)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

Byłem dziś na polu to od soboty zytko jak by urosło. Z dnia na dzien rosnie :)


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

U nas trawka dopiero zaczyna się zielenić, tylko słabiutka ziemia i trawę też będziemy po kolei co roku na nowo obsiewać ;)

W tym tygodniu rozsiejemy nawóz na resztę łąk i dopiero maju zacznę myśleć o wypasie krów, a co dopiero o sianokosach :P


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Kurde sie popatrze na lucernie do sasiada od 3 lata nie dostała nawozu gnojówki ani niczego a rosnie jak na drożdżach. Lepiej niż u mnie co dostała wszystkiego. Tylko u niego lepsza ziemia :)

 

Bakterie żyjące w symbiozie z lucerną pochłaniają N z powietrza i przekształcają to w N przyswajalny dla rośliny. Dlatego lucerna bez nawozów azotowych radzi sobie super i będzie rosła.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

Aha. W sobote musze podjechać do sklepów i kupic folie do sianokiszonki.


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol012011    1

Unas trawa dopiero wzbija sie w góre,ale jak tak będzie to słabe będą pokosy od 3tyg. nie pada :( i zboże tak samo marne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo98    0

U mojego wujka jeczmien rosnie na kiszonkę bardzo ładnie. Może popada, więc bedzie jeszcze lepiej :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mwmito    0

U mnie pół łak zalanych ;[ ;[ ;[ kurde ; D ale trzeba będzie jakoś na tygodniu wjechać pozdro all ;) B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

Jęśli u mnie bedzie na sianokosach kuzyn Przemo98 to będzie na pewno filmik na yt. z tej akcji :) Ja w poniedziałek sieje jęczmień na kiszonkę na podmokłych terenach. A trawa rośnie wolno ale rośnie ;)


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3135

Co niektórzy piszą że sianokosy zaczynają w połowie mają,to jaki jest u was klimat że wam tak szybko trawa rośnie bo u mnie zaczyna się przeważnie w połowie czerwca. B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1532

polowa czerwca to u nas tez zaczynaja kosic ale na tofrach. w polowie maja to koniczyna jest juz dawno po kwitnieniu i traci swoja wartosc. wczoraj bylem zobaczyc koniczyne to jesli popada i bedzie cieplo to na polowe maja bedzie juz do koszenia, ale o ile popada bo bez wody to nic z tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3135

Ja kończynę czerwoną kosze właśnie w połowie maja,w tym roku trawę sianą koszę jak będzie się nadawał na zbiór nasion.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

No oby popadało :) Ja planuje ok 13 maja zacząć żyta ciąć :P


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Jutro ma być dostawa ostatniej małej partii nawozów i wap-magu pod qq.

Jutro się rozsieje na resztę łąk i będzie git, a nie będzie git bo rozsiany nawóz jeszcze się nie rozpuścił i leży na łąkach ;[;[;[

Brak deszczu dobija nasze uprawy ;[;[;[


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

Ja tonawozy rozsiałem przed gnojówka w 1 dzień wiosny :) A ok 1 miesiac temu saletre i teraz powiedzmy ze stoi w miejscu bo brak deszcze, ale zielsko rośnie ;/


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    303

No tak w piątek i sobotę troszkę popadało (troche więcej jak ksiądz kropidłem pokropił) ale za to dzisiaj było konkretniej no i na pola i polne łąki zadziałało to na pewno na wielki + niestety na łąki torfowe (znaczna przewaga) cóż mogło równie dobrze nie padać. Co do koszenia to myślę że na polnych łąkach końcówka maja natomiast na torfowych szybciej niż po 1 czerwca raczej nie ma co marzyć (oby tylko wtedy dało się wejść).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6847

Ja dzisiaj byłem na łąkach i u mnie na półtorfowych wody już nie ma. Już jutro nawóz tam rozsieję :lol: Dzisiaj cały dzień było pochmurno i kilka razy padało a w pogodzie mówili że w moim regionie cały tydzień mają być przelotne. Żeby tylko znowu dołków nie zalało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

To weźcie popchnijcie te burzowe chmurki pod granicę z Rosją. Będę bardzo wdzięczny :P


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    303

Ja dzisiaj byłem na łąkach i u mnie na półtorfowych wody już nie ma. Już jutro nawóz tam rozsieję :lol: Dzisiaj cały dzień było pochmurno i kilka razy padało a w pogodzie mówili że w moim regionie cały tydzień mają być przelotne. Żeby tylko znowu dołków nie zalało...

No wiesz u mnie w sumie też już wody nie ma na łąkach ale nadal na niektóre kawałki strach traktorem wjechać (torf długo wilgoć trzyma). Jednak narazie mam nadzieje, że sytuacja z zeszłego roku nie powtórzy się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja około 20 maja zaczynam sianokiszonki robić ;) a siano to gdzieś tak na początku czerwca dopiero :P ale na razie to sucho ostatni większy deszcz padał jakoś pod koniec marca <_< w Wielkanoc trochę przerosiło i to wszystko ;[ w sobotę orałem sąsiadce pod ogródek to pługa nie szło wbić w ziemię jak beton :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

Kurde sie zastanawiam czy nie poszukac jakiegos oprysku na zielsko bo rypie sie w lucernie. Takie długie i z jakimiś białymi pączkami.


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez niudizajn
      Witam.
      Mam zamiar zasiać mieszankę traw na dwu-letnie użytkowanie na polu ornym.
      Bardzo bym prosił o wszelkie info dotyczące sprawy. Dodam tylko , że jest to stanowisko po pszenicy , mam zamiar wywieźć tam "trochę" obornika na wiosnę i zasiać.
    • Przez Rolnik1111
      Witam
      Co sądzicie o tym poplonie?
       

       
      W filmie mówią żeby zasiać ją w sierpniu/wrześniu,skosić wiosna przyszłego roku i zaraz po skoszeniu zasiać kukurydze a czy sprawdziłaby się żeby użytkować ją cały rok jak zwykłą łąke i dopiero zaorać?
    • Przez Balzak
      Wymieńmy doświadczenia kto co stosuje.
    • Przez Ci3mny
      Witam.
      Pierwszy raz będę się zabierał za wysiew facelii na moim 1ha (0,7 użytkowej). Nigdy nie miałem odczynienia z  rolnictwem. Dopiero raczkuję z wszystkim i staram się pogłębiać swoją wiedzę. Zdecydowałem się na facelie bo to będzie pierwszy sezon mojej małej pasieki (przezimowałem 5 rodzin pszczelich).  
      Znajomy rolnik wysieje mi moje pole facelią (wcześniej on uprawiał to pole - dzierżawa). 
      Mam wiele pytań na które szukam odpowiedzi związanych z uprawą facelii. Na samym końcu chcę wszystko robić już sam
      Będę zobowiązany za odpowiedz na poniższe pytania (podpowiedzi, linki z informacjami, przykłady).
      1. Czy jest sprzęt lub sposób na ręczne zebranie nasion z facelii ? np. widzę w Internecie Glebogryzarki kultywatory spalinowe z różnym oprzyrządowaniem w granicach 7-10 tys zł (max na moją kieszeń). 
      2. Czy taki sprzęt spalinowy jest warty uwagi na moim 1 ha jeśli chcę pracować tam sam czy lepiej liczyć na znajomego rolnika ( jak to mówią "umiesz liczyć, licz na siebie"  ). Wolę być samo wystarczalny.
      3. Jeśli nie zbiorę nasion z facelii (mój znajomy nie będzie miał czasu w danym momencie) co dalej z polem ?
      4. Jakie kroki należy podjąć aby przygotować pole na zimę i kolejny sezon wiosenny ? 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj