Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U nas za niecałe dwa tygodnie ruszamy z koszeniem życic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

Coś sie dzis zanosiło na deszcz, oby popadało bo by sie przydał. @Belarusik miałem na mysli bele. Dziś juz dokończyłem przygotowanie maszyn do sianokosów, tylko czekam jeszcze na jedną maszynkę :)


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

U mnie tez na górkach wypala. Gdzie nizina to aż miło spojrzeć jaka zielona jest ;)


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1531

ja przed sianokosami musze umyc maszyny, zeby choc chwile wygladaly jak nowe :lol: porzednie przesmarowac i to by bylo na tyle z przygotowan do sianokosow, a traw w ostatnich dniach nie widzialem, musialbym zrobic mala wycieczke na pola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

HeHe :D Niech sobie chociarz klilka dni pożyją ładnym lakierem :P


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

sądziłem że maszyny należy umyć zaraz po zakończeniu sezonu a nie tuż przed. :blink: :lol: :lol: :lol: <_< :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

Moje też stoją wszystkie pod dachem :) Ale przetrząsarke kupiłem w takim stanie jakim była i trzeba było by ją odmalować.


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

wczoraj w okolicach wawy popadała a już pod poznaniem suchutko :( u mnie tez by się deszcz przydał łąki ledwo co dopiero ruszyły chyba ze szybko odbija ale chciałbym żeby doszła na 10 czerwca co się ropę kupie teraz na maja inne wydatki trza szlif w 60 zrobić i majora uruchomić (mam nadzieje ze tylko pompe będzie trzeba robić)( kasa była ale dług trza spłacać i wszystko na bieżąco idzie ;[) żyto chociaż na górce ale dość ładnie stoi to mnie cieszy :) będzie duża różnica na łąkach po nawozie sztucznym a obornikiem???:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1531

sądziłem że maszyny należy umyć zaraz po zakończeniu sezonu a nie tuż przed. :blink: :lol: :lol: :lol: <_< :huh:

 

no tak oczywiscie, umyje prase na zime i wszystkie lozyska mi zardzewieja. a tak umyje na poczatku sezony, przesmaruje i jak pojdzie od razu do roboty to nic sie nie stanie. na zime to mozna umyc ciagnik, plug, albo agregat, ale nie prase bo po zimie moze wyjechac cala brazowa. a z reszta kazdy robi jak uwaza. a co tym maszynom sie stanie jak na nich jest troche kurzu albo piasku, na pewno lepiej to niz bym mial mokra maszyne do garazu wstawic, a to ze chce ja umyc to tylko po to zeby jakos wygladala, a w garazu nikt na nia nie patrzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@henius Ty tą prasę w stawie moczysz że Ci wody w łożyska naleci??? dlaczego u Ciebie jest zawsze inaczej jak u innych???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belarusik    2

przecież jak umyjesz prase w październiku to zawsze jest tych pare dni słonecznych i obeschnie,u mnie stoi w garażu to i tak się zakurzy i na wiosne trzeba troche opłukać to może heniuś chce zaoszczędzić wody i czasu i zajednym razem umyć :lol:


Wyznaje jedna zasade taką że nie ma zasad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

@Akaku urośnie chyba :lol: Dostała nawozu dość porządną dawkę, teraz ma ok 20 cm i rośnie bardzo ładnie tylko deszczy trzeba trochę ;)A trochę z innej beczki są u was już meszki? bo do nas już te *** przyleciało <_<


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Henius Ja zawsze myję na jesieni tylko najpierw smaruje wszystkie łożyska. Po myciu poprawiam ale tylko delikatnie i nigdy mi nie pordzewiały :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1531

@henius Ty tą prasę w stawie moczysz że Ci wody w łożyska naleci??? dlaczego u Ciebie jest zawsze inaczej jak u innych???

 

jak juz myje to dokladnie a nie tylko z wierzchu blachy. z drugiej strony najazd @janusza20 byl nie na miejscu. kazdy robi jak uwaza wiec po co od razu z krzykiem, ze nie myje maszyn na jesien tylko na wiosne. co kogo to obchodzi, napisalem wczesniej, ze chce tylko troche umyc maszyny a tu ktos najezdza, ze maszyny powinno sie myc przed zima. niektorzy to w ogole maszyn nie myja. a co takiego sie stanie jak nie umyje na jesien tylko na wiosne?? ostatni pokos skonczylem pod koniec pazdziernika, potem byly orki przedzimowe no i przyszedl mroz, no to chyba lepiej zeby byla troche brudna niz bym mial ja w mrozie myc <_< a to ze u mnie jest zawsze inaczej to tylko Wasz wymysl, zeby tylko kogos zmieszac z blotem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

Wystarczy sprężarka i troche czasu. Po co myc jak mówi @henius żeby rdzewiała? Wydmuchasz powietrzem plewy i tez bedzie dobrze :)


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie coś takiego jak prasę to kompresorem wystarczy przedmuchać po zakończonej pracy, trochę miotłą i jest dobrze:)

 

Noi smarowanie przed zimą jest obowiązkowe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

Prasa czy kombajn to najlepiej powietrzem będzie najbezpieczniej ;)


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1531

dobra, troche zamieszanie sie zrobilo, OT i tak dalej ;) wracajac do tematu, to u mnie gdzie sucho to na gorkach pali trawe, wczoraj lekka mzawka przeszla, a sie chmurzylo pol dnia <_< dzisiaj znow slonce i ponad 20 stopni w cieniu, a do konca tygodnia nie przewiduja u nas opadow, a na poludniu burze i duze opady deszczu, mam nadzieje, ze sie nie powtorzy taka sytuacja, ze u nas bedzie susza a na poludniu powodzie <_<

Edytowano przez Henius91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

U mnie sie 3 dni chmurzy. I zawsze przyjdzie wiatr i po robocie :( Nie wiem jak to bedzie dalej ;/


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

Kurde sie popatrze na lucernie do sasiada od 3 lata nie dostała nawozu gnojówki ani niczego a rosnie jak na drożdżach. Lepiej niż u mnie co dostała wszystkiego. Tylko u niego lepsza ziemia :)


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez niudizajn
      Witam.
      Mam zamiar zasiać mieszankę traw na dwu-letnie użytkowanie na polu ornym.
      Bardzo bym prosił o wszelkie info dotyczące sprawy. Dodam tylko , że jest to stanowisko po pszenicy , mam zamiar wywieźć tam "trochę" obornika na wiosnę i zasiać.
    • Przez Rolnik1111
      Witam
      Co sądzicie o tym poplonie?
       

       
      W filmie mówią żeby zasiać ją w sierpniu/wrześniu,skosić wiosna przyszłego roku i zaraz po skoszeniu zasiać kukurydze a czy sprawdziłaby się żeby użytkować ją cały rok jak zwykłą łąke i dopiero zaorać?
    • Przez Balzak
      Wymieńmy doświadczenia kto co stosuje.
    • Przez Ci3mny
      Witam.
      Pierwszy raz będę się zabierał za wysiew facelii na moim 1ha (0,7 użytkowej). Nigdy nie miałem odczynienia z  rolnictwem. Dopiero raczkuję z wszystkim i staram się pogłębiać swoją wiedzę. Zdecydowałem się na facelie bo to będzie pierwszy sezon mojej małej pasieki (przezimowałem 5 rodzin pszczelich).  
      Znajomy rolnik wysieje mi moje pole facelią (wcześniej on uprawiał to pole - dzierżawa). 
      Mam wiele pytań na które szukam odpowiedzi związanych z uprawą facelii. Na samym końcu chcę wszystko robić już sam
      Będę zobowiązany za odpowiedz na poniższe pytania (podpowiedzi, linki z informacjami, przykłady).
      1. Czy jest sprzęt lub sposób na ręczne zebranie nasion z facelii ? np. widzę w Internecie Glebogryzarki kultywatory spalinowe z różnym oprzyrządowaniem w granicach 7-10 tys zł (max na moją kieszeń). 
      2. Czy taki sprzęt spalinowy jest warty uwagi na moim 1 ha jeśli chcę pracować tam sam czy lepiej liczyć na znajomego rolnika ( jak to mówią "umiesz liczyć, licz na siebie"  ). Wolę być samo wystarczalny.
      3. Jeśli nie zbiorę nasion z facelii (mój znajomy nie będzie miał czasu w danym momencie) co dalej z polem ?
      4. Jakie kroki należy podjąć aby przygotować pole na zimę i kolejny sezon wiosenny ? 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj