Skocz do zawartości

Zdjęcie

SIANOKOSY

1824 odpowiedzi na ten temat

#581 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 10 maj 2010 - 13:38

SIANOKOSY Eh u mnie już by można lucerne i trawy kosić ( robie prasą i nieopłaca sie trzymać zbyt długo lepiej wcześniej skosić i żeby miało wiekrzą wartość) gdyby nie teń deszcz i to że jeszcze kukurydzy nie zasiałem :lol: najpierw kuka pźniej sianokosy.
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
SIANOKOSY Dzisiaj, 17:41
  •  

#582 Share kombinator18

kombinator18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisany 10 maj 2010 - 18:34

SIANOKOSY To jestem 1 na agrofoto ja juz skosilem jedna lake w tamtym tygodniu ale po to by wypierdzielic chwasty i ladna nowa trawa rosla nie uzytek 2 lata
Dzis zgrabywalem normalnie sajgon jakim cudem mi sie udalo trzeba bylo odrazu ale brak czasu :lol:
Qrde gdzie niegdzie juz bym ladnie mozna bylo kosic wszystko rosnie jak pojomane jak przywali cieplem to normalnie masakra bedzie :lol:
W tamtym roku susze w tym za duzo deszczu i kto mi powie ze rolnik ma lekko B)
DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

#583 Share maciek031993

maciek031993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Zainteresowania:długo by wymieniać...

Napisany 10 maj 2010 - 18:42

SIANOKOSY Dziś żyto zbelowałem :lol: kuku już też rośnie B) . Co do sianokosów to myślę koło czwartku wszystko idzie na sianokiszonkę czyli 34ha :lol:

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#584 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 10 maj 2010 - 19:04

SIANOKOSY Ja juz zaczolem kosic... ogródek :lol: Myśle wyjechac końcem maja na łąki, i zbelować na sianokiszonke :lol: Dziś juz wypuściłem krowy na pastwisko B)
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#585 Share Belarusik

Belarusik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 311 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacjia Rolnictwa,Motoryzacja,polityka

Napisany 11 maj 2010 - 19:30

SIANOKOSY Ja już zaczełem kosić trawę 5 mają http://www.agrofoto....mage&img=216459 ale zbieram bezpośrednio dla bydła a na kiszonkę zaczynam od soboty oczywiście jeśli pogoda dopisze :lol:
Wyznaje jedna zasade taką że nie ma zasad

#586 Share JARAS

JARAS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 11 maj 2010 - 19:42

SIANOKOSY JA zaczne kosić koło 26 maja jak pogoda dopisze cześć bedzie na sianokisoznke a cześc na siano gdyż siana mi zostało bardzo duzo z tamtego roku.

#587 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 12 maj 2010 - 15:38

SIANOKOSY a ja zaczynam sianokosy 2010 we wrześniu bo wtedy dostanę kredyt na prasę :) :) :lol: ;[ ;[ :) :lol: B)

#588 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 maj 2010 - 15:54

SIANOKOSY Ja już pierwszy pokos trawy mam za sobą :lol: Zbiór całkiem obfity, 2 pełne taczki. :lol:

#589 Share Ziomek1994

Ziomek1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 312 postów
  • Zainteresowania:Mechanika,Rolnictwo,Elektryka

Napisany 12 maj 2010 - 16:01

SIANOKOSY Heh To ja bobek cie pobiłem bo 7 taczek miałem ^oczywiscie bez podwórka gospodarczego.A sianokosy zacznę gdzieś niedługo kolo 28 maja bo na kompost pójdzie trawa

#590 Share Filipo

Filipo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 12 maj 2010 - 18:07

SIANOKOSY ja mysle zacząc sianokosy po niedzieli cos około 20 maja...a torfowe początek czerwca, wszystko idzie na siano....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#591 Share maciek031993

maciek031993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Zainteresowania:długo by wymieniać...

Napisany 12 maj 2010 - 18:32

SIANOKOSY Chciałem jutro wszystko kosić, ale pogoda chyba mi nie pozwoli. Jak tak dalej pójdzie to ciężko będzie zrobić sianokiszonkę, a gdzie siano :lol:

#592 Share bodzio1108

bodzio1108

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Zainteresowania:Bydło mleczne -wszystko co związane jest z tą dziedziną.<br />Maszyny i sprzęt rolniczy -nowinki techniczne, stare polskie Ursusy, Zetory.<br />BMW serii 3:)))

Napisany 13 maj 2010 - 12:15

SIANOKOSY U mnie ostatnio to leje codziennie :lol: B) Planowane było zacząć ok 19-20maja bo trawa już jest wielka a to jeszcze tydzień to by była najbardziej wartościowa. A tu mokro na łąkach że woda się wyciska spod butów a ma jeszcze padać ;[ Coś czuje że w tym roku będzie jeszcze gorzej niż w poprzednim :lol: Bo w poprzednim kto sie wzioł wcześniej to przed deszczami mniejsze bo mniejsze ale sprzątnoł a teraz narosło a bedzie problem :)
Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

#593 Share DebyFarmer

DebyFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 13 maj 2010 - 13:13

SIANOKOSY U nas to tak od 1 czerwca się planuje wjechac na łąki :lol: pożyjemy zobaczymy :lol:
ZAKAZ KOPIOWANIA ZDJĘĆ ©
bez uprzedniej zgody właściciela
Wszystkie prawa zastrzeżone/all rights reserved

#594 Share ZUCH1234

ZUCH1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 700 postów
  • Zainteresowania:Świętokrzyskie

Napisany 13 maj 2010 - 17:19

SIANOKOSY W mojej okolicy zyta juz poleciały . Trawe skosiłem 11 maja bo sie juz wysypała plon całkiem całkiem pełny silos :lol: ale w tamtym roku była lepsza a lucerna jeszcze z tydzien i poleci . Trawe kosiłem orkanem a lucerne bede belował rocznie robie ok 400 sztuk zalezy jaki plon

#595 Share luki0489

luki0489

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 268 postów

Napisany 13 maj 2010 - 20:14

SIANOKOSY ja to już bym ruszał ale pogoda daje w kość. tak u nas w ostatnich dniach dolało ze z ciężkim sprzętem nie ma mowy aby wjechać miejscami...

#596 Share gregor6

gregor6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 13 maj 2010 - 22:27

SIANOKOSY Byście jeszcze napisali dopisywali jakie u was wysokie trawy bo nie którzy tak wczesnie kosza to ktos pomysli sobie ale niskie łąki koszą , to moja mała uwaga może i niepotrzebna ale wiadomo gdzie porosly trawy .

#597 Share bodzio1108

bodzio1108

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Zainteresowania:Bydło mleczne -wszystko co związane jest z tą dziedziną.<br />Maszyny i sprzęt rolniczy -nowinki techniczne, stare polskie Ursusy, Zetory.<br />BMW serii 3:)))

Napisany 14 maj 2010 - 19:42

SIANOKOSY U nas jest masakra :) Na łąkach woda stoi i rowy miejscami wylały i jeszcze pada i ma padać :) Trawa po niedzieli jest do koszenia, ale można zapomnieć o wjeździe na łąki narazie B)
Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

#598 Share PioterKolo

PioterKolo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 14 maj 2010 - 20:23

SIANOKOSY U nas panowie pasakra B) :) :) Odra tak sie dzwigała ze rano była prawie na łąkach i był wybór albo to zostawić i naniesie na to bagna, ziemi i marasu itd albo skosić i liczyć ze woda na tyle się podniesie ze to weźmie bo zaznaczam 80% łąk mamy między wałem a odrą. i tak od rana latał sobie Deutz z Pottingerem, skosił bagatela 15 ha (tyle zdążył do południa) i juz wszystka trawa pojechała z prądem i na łąkach jest teraz mieżyliśmi 1.3m wody. 10 ha co wogóle nie zaczeliśmy jest też pod wodą w sumie 25 ha :) :) :) ogólnie zostało nam jakieś 7 ha we wsi gdzie woda nie wejdzie. MASAKRA... Z czego się to wykarmi w tym roku to niewiem

#599 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 14 maj 2010 - 22:29

SIANOKOSY Panowie u mnie jest identycznie. mimo ze na polach ornych przeważa piasek to wszędzie jest woda. Bylem u dziewczyny (ok 3 km ode mnie droga polna) to nie widziałem nigdy czegoś takiego. Jak wracałem samochodem to jechałem z prędkością ok 20km/h to wycieraczki nie nadarzały. Normalnie ściana wody, na drodze normalna rzeka, nie wiem jakim cudem silnik się nie zalał i dojechałem. A dziś się zastanawiałem czy nie dać na mieszankę 2 dawki azotu i dobrze że nie dałem. A łąki torfowe to strach myśleć jak tam jest, i chyba krowy przez jakiś czas w oborze zostaną...
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#600 Share Filipo

Filipo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 15 maj 2010 - 17:23

SIANOKOSY Ja niewiem kiedy zaczniemy sianokosy jeżeli cały maj ma padac jeszcze na kiszonke to moze jakos da rade ale na siano?????