Polecane posty

zetor10045    13

Dzis pierwsze 41 belek zebrane , jeśli pogoda dopisze to jutro znowu ok 2 ha do prasowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shiftmp3    1

u mnie wczoraj doscyc popadalo wieczorem i dzis slonce takie nie jakie:/ jak myslicie zbierac w pryzme ?? zakisi sie odpowiednio ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

U mnie sianokosy na całego ;) Kilka dni pogody wszyscy szaleja :)

 

Ale jest i zła strona-w sąsiedniej wsi pracownik jednego rolnika wpadł ciągnikiem do stawu-śmierć na miejscu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

Ja dzisiaj zrobiłem 25belek z jednej łąki, a to co skoszone jeszcze było to jutro bede balikował bo w nocy padało i trawa była mokra i zaczołem dopiero późnym popołudniem ;) Na łące masakra bo nie była cała koszona bo mokro dalej to dzisiaj jeszcze trza było z tego skoszonego zostawić bo woda, przyczepy też na drodze stały a musiałem wywozić z łąki na ładowaczu bo bym przyczepami nie wyjechał :)


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

A ja zrobiłem baloty a teraz koty łaża i drapia i przecinaja folie. Macie jakies sposoby na ten problem bo niedlugo zaczne je wybijać. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

My wczoraj znowu ponad 40 beli zrobiliśmy, jeśli pogoda dopisze to jutro kolejne prasowanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipo    15

Ja mysle nad zrobieniem sianokiszonki we workach.....co o tym myslicie????? kto moze doradzic czy taka kiszonka dobrze sie przechowuje????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wito    0

A myśmy skosili 30ha w sobotę i zaraz w poniedziałek chcieliśmy zbierać , a teraz wszystko leży na polu przez ten deszcz ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shiftmp3    1

jest juz ten temat poruszony jakis uzytkownik stosuje worki na bele z firmy Rol pak czy jakos tak i jest zadowolony. Mam pytanie bo dzisaj patrzalem kolo kiszonki i wydobywa sie ciepny plyn smierdzi kwasem czyli woda sie dostala pod kiszonke zrobilem wogol kiszonki ruwek odprowadzajacy wode jak myslicie popsuje sie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Może po prostu za zieloną zrobiłeś, jeśli folia nie jest uszkodzona nie powinna się popsuć, ale później dawać krową taki kwas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dddpp    2

Mi udało sie zebrać wczoraj 5ha i mam chyba już koniec 1 pok. pozostałe 10 w wodzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

u mnie w maju był jeden dzień kiedy niepadało przez 24 godziny także na razie wszystko stoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipo    15

ja mam skoszone 5 ha (koszone w róznych terminach bo to takie małe kawałki) gdzies 2 ha w kopkach drugie 3ha to dzisiaj koszone to w kopkach moze uda sie sprzątnąc koło niedzieli:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petes    0

mi tydzień temu w piątek udało sie skosić 1ha zrobiłem 8bel tych 170cm w sobote a w nd już padało i pada do dziś z tym ze wczoraj łąka była przykryta na 150cm wody z mułem wiec 3ha poszły sie paść bo woda dziś zeszła ale muł na trawie. Ale zostało mi jeszcze 7ha na podmokłych ale nie wiem co będzie ;/ masakra w tym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ja już mam plan ale nie wiadomo jak z pogodą, koszenie dziele dwu-etapowo, tam gdzie wjade kosze w poniedzialek z rana we wtorek zabieram. No i jak troche słońca pobędzie to 14 bede kosił mokradła jakies 10ha jak sie da wjechac oczywiscie, bo trawa bedzie dopiero w sam raz.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipo    15

U mnie dzisiaj 2 ha suchutkiego siana spresowane:) teraz czekają jeszcze drugie dwa juz pokoszone i torfowe łaki to dopiero ok 20czerwca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1992    102

Ja tydzień temu skończyłem pierwszy pokos, od tamtej pory cały czas cieplutko,na działkach które zbelowałem 2 tygodnie temu już trawa powiewa, myślę że za 3 tygodnie będę kosił 2 raz :D


Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

ja już trochę pozbierałem 40 bel mokro wszędzie a dziś jeszcze łożysko w prasie padło;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Ja wczoraj wystartowałem, troche kosilem z kumplem a troche u siebie, u mnie poszlo ok 1.5 ha ale mokro wszedzie, poczekamyjeszcze, moze obeschnie :D


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

ja się narazie w tę gre nie pakuje jak bedzie piękna pogoda to za tydzień ruszam ale to z grubej rury :) mysle ta z połowe połozyć czyli jakies 10ha sasiad pokosił w piątek rano a w sobote zebrał wieczorem :) jakieś 1,5ha a tylko 3 przyczepki no smiech nigdy bym tego tak wczesnie nie ruszył w sobote z rana pokosił 1ha swojego i sasiaka  tez tak prawie 1ha i to wszystko zmokło jak cholera dzisiaj z dobre 2 godziny ładnie padało woda na drodze stała ale pózniej wsiakła. cieszyłbym się jakby gościu z za jeziora juz zrbrał bo co roku jak on wyjezdza w pole to pada w zeszłym roku zmokło nam torche wiecej ka 1ha siana a tyle teho było tydzen doszuszaliśmy i jeszcze nie było takie super wtedy z tamtej łaki (2ha) zebralismy  +/- 1700 sztuk kostki, 1,5 miesiąca pózniej 38 balotów sianokiszonki. w tym roku tez pierwszy wyjazd na ta łąkę tylko czy się na środku nie utopię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

U mnie w okolicy ten co skosił we wtorek, środę w poprzednim tyg to skorzystał bo sprzątnął piękne siano lub sianokiszonkę. A ja u siebie czekam nadal na warunki żeby nie zatopić ciągnika na łace :)


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristaps    9

Trochę z innej beczki, czy można przewozić ofoliowane bele sianokiszonki np. po tygodniu lub dwóch?


,,Unia Europejska jest instrumentem Niemieckiej hegemonii w Europie.'' Margaret Thatcher

Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

U mnie w okolicy ten co skosił we wtorek, środę w poprzednim tyg to skorzystał bo sprzątnął piękne siano lub sianokiszonkę. A ja u siebie czekam nadal na warunki żeby nie zatopić ciągnika na łace :)

 bo my teraz nie jezdzimy po łąkach tylko bagnach :)

 

 

 a mozna mozna przewozić byle by nie uzkodzić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristaps    9

Bo jak się przewozi po jakimś czasie to po ściśnięciu chwytakiem już folia się tak nie klei do beli i czy to ma jakieś znaczenie na procesie zakiszania :) Już 6 ha jest z belowane :)


,,Unia Europejska jest instrumentem Niemieckiej hegemonii w Europie.'' Margaret Thatcher

Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Balzak
      Wymieńmy doświadczenia kto co stosuje.
    • Przez PolandOnion
      Już końcówka marca więc coś trzeba wreszcie zasiać. Miała być jednoroczna typu futtertrio ale boje się wtopy że pieniądze pójdą a cały ch.. zbiore. Paszy wiadomo zawsze mało więc to kolejny powód że nie chce wtopy. I Teraz pytanie, iść w ta jednoroczna czy siać teraz lucernę ? Wiem że lucerne sieje się sierpień/wrzesień, na wiosnę niby też można ale będzie z tego jakiś sensowny plon w tym roku ? Klasa gleby 4, porządnie zwapnowane w tamtym roku, obornika też idzie zawsze ponad miarę. Wcześniej kilka lat rosła tam kukurydza na kiszonkę.
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez niudizajn
      Witam.
      Mam zamiar zasiać mieszankę traw na dwu-letnie użytkowanie na polu ornym.
      Bardzo bym prosił o wszelkie info dotyczące sprawy. Dodam tylko , że jest to stanowisko po pszenicy , mam zamiar wywieźć tam "trochę" obornika na wiosnę i zasiać.
    • Przez Rolnik1111
      Witam
      Co sądzicie o tym poplonie?
       

       
      W filmie mówią żeby zasiać ją w sierpniu/wrześniu,skosić wiosna przyszłego roku i zaraz po skoszeniu zasiać kukurydze a czy sprawdziłaby się żeby użytkować ją cały rok jak zwykłą łąke i dopiero zaorać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj