Skocz do zawartości

Zdjęcie

SIANOKOSY

1824 odpowiedzi na ten temat

#461 Share bodzio1108

bodzio1108

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów
  • Zainteresowania:Bydło mleczne -wszystko co związane jest z tą dziedziną.<br />Maszyny i sprzęt rolniczy -nowinki techniczne, stare polskie Ursusy, Zetory.<br />BMW serii 3:)))

Napisany 04 lipiec 2009 - 11:53

SIANOKOSY No u mnie też pogoda ładna była i roztrzepałem siano i zaczeło z nienacka padać i lipa. Ale w sumie dużo nie popadało, ale wątpie żeby jutro sie dało zebrać.

@pitekk Mógłbym na łące, ale najbliższą mam kilometr od domu także dałoby rade. Tylko że dziki są wszędzie i musiałbym to niewiem jak ogrodzić żeby nie weszły, u znajomych w tamtym roku pryzmy z QQ koło domu porozwalały.
Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
SIANOKOSY Dzisiaj, 20:04
  •  

#462 Share Karol5211

Karol5211

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 04 lipiec 2009 - 12:30

SIANOKOSY u mnie ojciec kosi 2ha jakies dzisaj :D

#463 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 04 lipiec 2009 - 12:43

SIANOKOSY U mnie właśnie sieć słoneczko po deszczu :D Znajomemu pewno siano zmokło :) A wiem ze grabił do zbierania :)

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#464 Share Pitekk

Pitekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, sprzęt rolniczy, wszystko po troszku:)

Napisany 04 lipiec 2009 - 12:56

SIANOKOSY @bodzio1108 z tymi dzikami to zawsze problemy...mi się już dobierały do zimniaków. Jesli płot to musiałby być konkretny, żeby zwierzyna go nie przewróciła. Z tymi belami to jednak lepszy pomysł z tego względu, że wszystkie bele będą na miejscu i nie będzie problemu z dowozem. Sam dowóz bywa uciążliwy wiem sam po sobie jak trzeba przywoźić bele z drugiego końca wsi.
"Każdy istniejący porządek ma to do siebie, że trzeba go bez przerwy robić."

@Pitekk All right reserved.

#465 Share Belarusik

Belarusik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 311 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacjia Rolnictwa,Motoryzacja,polityka

Napisany 04 lipiec 2009 - 13:29

SIANOKOSY No ja dzisiaj ruszyłem z drugim pokosem 2 ha skoszone trawa ładna ale lucerna jeszcze ładniejsza:)
Wyznaje jedna zasade taką że nie ma zasad

#466 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 04 lipiec 2009 - 20:54

SIANOKOSY pierwszy pokos zebrany...na szczescie....za dwa tyg moze drugi jak dobrze sie gnojowy nawali

#467 Share damian1992

damian1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, fotografia

Napisany 04 lipiec 2009 - 21:25

SIANOKOSY Ja dzisiaj miałem belować 2 ha drugiego pokosu na sianokiszonkę ale ostatnio ładna pogoda to poczekamy, może w poniedziałek uschnie na sianko :D
Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

#468 Share bodzio1108

bodzio1108

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów
  • Zainteresowania:Bydło mleczne -wszystko co związane jest z tą dziedziną.<br />Maszyny i sprzęt rolniczy -nowinki techniczne, stare polskie Ursusy, Zetory.<br />BMW serii 3:)))

Napisany 04 lipiec 2009 - 21:31

SIANOKOSY No ja dzisiaj byłem nakosić krową z drugiego pokosu to mówie szczerze że pokosy naprawde o wiele grubsze niż z pierwszego, a miejscami gdzie wyżej i było przypalone i małe to teraz jest ze trzy razy takie. Po niedzieli biore sie i kosze i w baliki. Na jednej łące takiej troche jakby podchodzącej pod torf wiosną siałem na nowo trawe z owsem i już jakiś czas to kosimy i przywozimy krową i jeszcze jutro i by było wykoszone. Ale od wczoraj połowa łąki w wodzie stoi. To za sprawą tego że kilka km ode mnie jest zbudowany wieelki zbiornik do którego schodzi woda opadowa z miasta pabianic i jak sie tej wody po deszczach nazbierało to otworzyli zasówe i rowem se kilka km płynie aż do takiego większego kanału i potem wpływa do rzeki Grabi. Płynąc tym rowem tam gdzie niżej niemogło sie już tym rowem pomieścić i powylewało na łąki i zato tak mi zalało tą łąke od strony tego rowu. Jeszcze był jeden pokos przed tym skoszony i niezebrany to dpłynął w siną dal. Teraz niewiem jak to skosze. Na łace pod tą wodą to glizdy sie wiją takie nawet na 30cm i grube jak palec.
I tak niemam źle bo u niektórych siano tak pływa bądź popłyneło :D

@pitekk z tymi dzikami to niemam słów. Łąki większość poryte, QQ albo ziarno wybiorą albo potem wywracają i kolby żrą u kumpla chyba z 80arów kartofli wybrały teraz, było nawet w tv wczoraj o tym. W tamtym roku u dwóch znajomych pryzmy z QQ koło domów porozrywały, jednego sytuacja nawet w tamtym roku byla w poradniku rolniczym opisana. Najgorsze jest to że koło łowieckie se żarty robi, bo szkody oceniają tak że nawet ledwo na ziarno starcza, a gdzie paliwo, robota, sprzęt?? Łąka podsiana po dzikach i tak nie jest taka jak być powinna. Koledze za te pyrki to mu wycenili że chyba nawet za sadzeniaki sie nie wróci i to samo było z QQ. Jak ja np z jakiegoś pola miałem strate 5 przyczep pociętej QQ a dostałem sto złotych to ile miałem zato kupić paszy?? Oni liczą za materiał siewny, a co z tego że plon był prawie do zbioru i wart był kilka, kilka razy więcej?? Jak tyle tego dziadostwa napuścili i takie szkody robią to niech chociarz oceniają normalnie żeby można było za to kupić równowartość tej paszy co by była z danego obszaru. Co mi z tego że dostane to niby odszkodowanie jak ja sieje, kase wydaje i ciężko pracuje poto żeby mieć co krową dać anie żeby jakieś Ku*** sie pastwiły na mojeje własności!!! Rolnik dla innych ludzi jest zerem, całkowicie nieliczącym się śmieciem! Bo cene za jego towar wystawia ktoś i nic z tym zrobić nie może to nawet jak ktoś jemu zniszczy uprawy itp. to on sam se niemoże wycenić tylko jakieś patałachy se żarty robią. Jak ten rolnik by se w zamian pojechał do lasu i nacioł przyczepe drzewa to już by niemógł z trudem dać te sto złotych bo dla niego to tyle warte tylko bu mu cena zawołali że by z butów wypadł, albo jakieś sądy czy cóś. Ale sie rozpisałem, ale sie poniosłem!!
Już koniec OT :D
Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

#469 Share damian1992

damian1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, fotografia

Napisany 04 lipiec 2009 - 21:43

SIANOKOSY Zgadzam się z tobą @bodzio1108 u mnie trawa z drugiego pokosu o wiele lepsza niż z pierwszego
Koło domu mam taki kawałek nie wiem ile tam jest chyba 40 ary, pierwszy pokos 4 belki- drugi 9 :D
Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

#470 Share pawel321654

pawel321654

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 324 postów

Napisany 04 lipiec 2009 - 21:47

SIANOKOSY no nie dziwne zę drugi jest lepszy porównajcie sobie ile deszczu było w maju a ile w czerwcu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#471 Share Pitekk

Pitekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, sprzęt rolniczy, wszystko po troszku:)

Napisany 05 lipiec 2009 - 07:13

SIANOKOSY @bodzio1108 z tego co pamiętam to mój ojciec tylko raz ubiegał się o odszkodowanie za strarty poniesione w uprawie ziemniaka. Mieliśmy wtedy z 0.5 ha teraz sadzimy tylko dla siebie pare arów. Dziki wyryły nam z 90 % pola. Szkody oceniał nam koleś z koła łowieckiego z Sochaczewa. Za tyle latania dostaliśmy raptem 200 zł odzskodowania. Długo by to rozkmminiał ale jeśli przepisy nie zminią sie od górnie to my możemy tylko narzekać. Problem można rozwiązać tylko w jeden sposób wybić wszystkie ale to nigdy się nie stanie bo nikt z góry nie wyrazi na to zgody.
Po tym co piszesz wnioskuje, że u was dzika zwierzyna stanowi bardzi duży problem, robią wam bardzo duże szkody. Jak już wcześniej wspominałem u mnie w ostatnich 2-3 latach tak już nie szkodują(ale cały czas słysze, że komuś cos tam poryły :D) Moim zdaniem przydał by się jakaiś odstrzał może w jakis sposób odstraszy te zwierzaki. Bo tak co roku będzie to samo.

Zeby nie robic off toppic wczoraj zebrałem pogodne sianko. Jest jeszcze 1 ha nowo wysianej łąki ale rośnie owies i chyba wykosze go w żniwa a trawka zosanie
"Każdy istniejący porządek ma to do siebie, że trzeba go bez przerwy robić."

@Pitekk All right reserved.

#472 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 05 lipiec 2009 - 09:11

SIANOKOSY U mnie na wynajetych od tego roku lakach trawka po kostki skosi sie zeby II pokos byl tegi, wczoraj wozilismy pierwsze siano ale... nie do domu tylko na pola bo juz prawie wszystko zgnite to co suchsze tom sie zascieli krowom zeby mialy co jesc. Jutro jak nie popada to zbierze sie z 2 ha sianka :D i bedzie sie dalej kosic
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#473 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 05 lipiec 2009 - 09:17

SIANOKOSY ja tez mysle ze drugi pokos bedzie duzo lepszy od pierwszego....juz widac ze trawa doslownie z dnia na dzien jest coraz wieksza i jest gesta jak nigdy...jestem dobrej mysli tylko zeby byla pogoda a nie ze bedzie cyrk taki jak z pierwszym pokosem :D

#474 Share lukash0

lukash0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 05 lipiec 2009 - 09:59

SIANOKOSY wczoraj skosiłem pierwsza trawę ale pogoda nie za ciekawa to nawet nie rozrzucam :D

#475 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 05 lipiec 2009 - 12:52

SIANOKOSY W czwartek zebrałem 1,7 ha bardzo ładne siano tylko 1 ulewę dostało. W piątek się za koszenie reszty wziąłem to 1ha ledwo ledwo skosiłem, strasznie łąkę poryłem a na 2 łące to po 1 przejeździe zrezygnowałem ciągnik się topił nie było sensu dalszego koszenia.

Fotki kolein w galerii.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#476 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 05 lipiec 2009 - 16:08

SIANOKOSY jak z jakoscia waszego pierwszego pokosu....co prawda zebralem ale dziadek i tata mowia ze takiego siana to w zyciu nie mieli!!

#477 Share gryfel

gryfel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 05 lipiec 2009 - 16:53

SIANOKOSY Ja w czwartek kosiłem trawę z drugiego pokosu i zaraz po wykoszeniu rozrzucałem a we piątek od południa rozpocząłem zbiór trawa a w sobotę skończyłem i przykryłem pryzmę :D
moje filmy na YouTube http://www.youtube.com/user/gryfel15

#478 Share pawel321654

pawel321654

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 324 postów

Napisany 05 lipiec 2009 - 18:36

SIANOKOSY

jak z jakoscia waszego pierwszego pokosu....co prawda zebralem ale dziadek i tata mowia ze takiego siana to w zyciu nie mieli!!

na początku uzbierałem trochę dobrego, później 2 tygodnie w deszczu to praktycznie tylko na ściółkę, teraz jeszcze kończę pierwszy pokos ale to siano tez będzie słabe bo trawa juz postarzała i miejscami podgnita

#479 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Zainteresowania:sport, technika rolnicza, hodowla bydła

Napisany 07 lipiec 2009 - 19:52

SIANOKOSY Mnie to zaraz cholera weźmie z tą pogodą :D został nam ostatni hektar i już 2 razy mieliśmy na wałkach gotowe do prasowania i zalało nie wiadomo skąd chmura i deszcz!!a wczoraj też było wyschnięte przez cały dzień super pogoda najpierw orosiło a wieczorem zalało na amen...więc u mnie 1 jeszcze nie skończone a lucerna 2 pokos już skoszony :D podobno końcówka lipca i sierpień ma być pogodnie...podobno...
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#480 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 07 lipiec 2009 - 21:01

SIANOKOSY W sobote skosilem 2 ha trawki. a juz w poniedzialek wieczorem sianko juz bylo w domu :D wynik z 2 ha 264 baliki jeszcze do skoszenia drugie tyle :D a potem drugi pokos
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!