Skocz do zawartości

Zdjęcie

SIANOKOSY

1824 odpowiedzi na ten temat

#441 Share pawelJD

pawelJD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów

Napisany 02 lipiec 2009 - 20:18

SIANOKOSY Jutro 5 hektarów idzie na podbieracz. Zakiszacz do pełna i jedzemy z sianokiszonką. Już ponad 12 hekrarów mamy ściete więc jest ok(pisze mamy ścięte bo ja tylko pracuje w gospodrstwie, które ma łąki. Biora od nas słome po sasiedzku :D ) Ja steruje owijarką :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
SIANOKOSY Dzisiaj, 16:31
  •  

#442 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 02 lipiec 2009 - 20:42

SIANOKOSY No dzis zdazylem przed deszczem zwinac 6 kulek, szok normalnie.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#443 Share bodzio1108

bodzio1108

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:Bydło mleczne -wszystko co związane jest z tą dziedziną.<br />Maszyny i sprzęt rolniczy -nowinki techniczne, stare polskie Ursusy, Zetory.<br />BMW serii 3:)))

Napisany 02 lipiec 2009 - 20:54

SIANOKOSY Miałem nadzieje że drugi pokos sie jakoś ususzy na ładne sianko, ale z tego co mówią to taka pogoda ma być jeszcze długo. I po niedzieli żeby był z dzień/dwa pogody to bym z 10ha walnoł w pryzme. A reszte z tych później zbieranych sie zrobi później w baliki, albo może bedzie pogoda i w siano sie zrobi :D Ja niewiem co to bedzie później, bo kiszonki z trawy będą mokre bo z deszczem zbierane, siana chyba nie bedzie a z tamtego roku mi zostało może z 10 balotów. Jedyna nadzieja w tym że QQ uda sie suchą skosić jak dziki nie zaatakują i niebedzie trzeba zielonej kosić.
Ze żniwami to pewnie bedzie lipa jak sie nie zmieni bo jak bedzie tak że nawet ze dwa/trzy dni pogody i potem popada to sie skosić nie zdąży bo akurat w pogode dojdzie do koszenia i zacznie padać, potem znowu pogoda i deszcz i tak w kółko. A jak owies dojdzie to wystarczy troche mocnego deszczu i bedzie wymłócony :) Tylko ciekawe jak te zboża dotrzymają do żniw, bo już miejscami sie kładą i woda podtapia. My coraz mocniej sie zastanawiamy czy z 5ha mieszanki nie skosić w pryzme, zawsze efekt by był bo ziarno by ukisło, a chociarz na żniwa by zostało mniej to mniejsze zło jak taka pogoda bedzie.
Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#444 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów

Napisany 02 lipiec 2009 - 20:59

SIANOKOSY Kolomnie juz ludzie wala po owsach w kiszonki.

#445 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 03 lipiec 2009 - 18:43

SIANOKOSY dzisiaj znowu przekopalem siano...mam nadzieje ze jutro do zbioru(pierwszy pokos)

#446 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 03 lipiec 2009 - 18:46

SIANOKOSY Ja może za 2 tyg 2 pokos skosze bo lucernia zakwitła a trawa jest mała.

#447 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 03 lipiec 2009 - 19:46

SIANOKOSY ja tez planuje za kilka tyg kosic drugi pokos

#448 Share pawel321654

pawel321654

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 324 postów

Napisany 03 lipiec 2009 - 19:48

SIANOKOSY u mnie to nie będzie przerwy między 1 a 2 pokosem jak skoczne pierwszy będzie trzeba brać się za drugi

#449 Share pawelJD

pawelJD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów

Napisany 03 lipiec 2009 - 21:09

SIANOKOSY Ja wróciłem z pola, miało być 5 ha sianokiszki a są tylko 3ha, bo reszta za szybko schła i jutro będzie sianko :D (30 beli z rolki foli- rekord :) :) :) )

#450 Share damian1992

damian1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, fotografia

Napisany 03 lipiec 2009 - 21:11

SIANOKOSY Ja tydzień temu zebrałem 55 bel drugiego pokosu jeszcze kilka ha do skoszenia no i 2 schnie, na jutro pewnie będzie sie nadawać :D
Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#451 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 03 lipiec 2009 - 21:18

SIANOKOSY ja z wujem dziś część siana zwieżliśmy u niego a jutro resztę tylko strasznie kiepskie to siano

#452 Share zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 749 postów

Napisany 03 lipiec 2009 - 21:23

SIANOKOSY Ja mam jutro zamiar wykosić ostatnie kawałki 1 pokosu,jak pogoda pozwoli to po niedzieli będzie koniec :D

#453 Share bodzio1108

bodzio1108

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:Bydło mleczne -wszystko co związane jest z tą dziedziną.<br />Maszyny i sprzęt rolniczy -nowinki techniczne, stare polskie Ursusy, Zetory.<br />BMW serii 3:)))

Napisany 03 lipiec 2009 - 22:14

SIANOKOSY U mnie wczoraj była kolejna burza z ulewą :D Na większości łąk stoi woda, albo jednolite jezioro, albo tak że nie widać bo troche niżej niż trawa, ale i tak zalane. Tam gdzie 'siano' schnie to połową łąki woda stoi, a drugą połową żle nie jest i spróbujemy to jeszcze jakoś ususzyć i może w niedziele by sie to pół zebrało, a reszta to niewiem. Łaki które pierwsze były zbierane w maju to już trawa miejscami większ niż pierwszy pokos i w większości położona. Jak pogoda po niedzieli bedzie to 2,5ha bede kosił i w baliki i jak sie uda to następne 3ha też w baliki i zara potem z 8ha w pryzme. No chyba że przyjdzie jakaś super pogoda to sie w siano ususzy parenaście ha. Niby jutro i w niedziele ma być pogoda, gdyby nie to 'siano' to te 2,5ha bym skosił dzisiaj lub jutro rano i na niedziele w baliki. A tak to sie nie wyrobie, a na poniedziałek deszcz mówią. Tylko że tą pogode to codziennie inną mówią :)
Zboża już sporo leżą, ale tylko w większości u mnie. Takich mieszanek to już dawno nie było, żeby tylko tak dotrwały do żniw to jakąś tone się umłuci i pare kostek słomy bedzie :) :) To samo z QQ żeby też tak dotrzymała i żeby dziki nie zaczęły wojować to też pare przyczep sie nakosi :) :)
Sprzedam:

kontakt na pw lub gg

#454 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 03 lipiec 2009 - 22:25

SIANOKOSY Daj wszystko w pryzmę.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#455 Share bodzio1108

bodzio1108

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 03 lipiec 2009 - 22:42

SIANOKOSY Też bym tak chciał i to by było najlepsze wyjście bo tanio i szybko tylko że naprawde niemam miejsca już na pryzmy. Jedyne co mi sie zwolni to po QQ na koniec tygodnia, ale tam to może zmieszcze te 8ha a może nie. Teraz to już mam tak ciasno że z maszynami sie pomieścić nie moge bo działke mam małom, a przez tą pogode musiałem z pierwszego pokosu zrobić w 4 pryzmy tak pogoda przeszkadzała. I pozatym mam jedną kiszonke z żyta nie ruszaną, jedną z QQ nie ruszaną, jedną z owsa z poplonów otwartą i jedną z QQ się kończy i jeszcze ze 30balików z przed dwóch lat które są zgnite, a niema czasu ich wywieść. Zaryzykuje i zrobie te kilka ha w baliki bo w tamtym roku zrobiłem z 50 z potrawu i teraz wiosną poszły i były dobre więc może sie i w tym udadzą. I baliki to w każdą dziure po kilka po upycham.
QQ bede musiał na polu robić.
Sprzedam:

kontakt na pw lub gg

#456 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 04 lipiec 2009 - 07:05

SIANOKOSY Wczoraj skosilem 2 ha lak dzisiaj to przewroce jak nie bedzie padac do poniedzialku to zdaze wysuszyc conieco :D
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#457 Share Pitekk

Pitekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, sprzęt rolniczy, wszystko po troszku:)

Napisany 04 lipiec 2009 - 08:18

SIANOKOSY @bodzio1108 jak nie masz miejsca na podwórku to może masz gdzieś blisko gospodarstwa jakąś łąke zawsze na niej możesz zrobić pryzme a później tylko dowoźić pasze do karmienia

ps. u mnie bierzemy dziś ostatnie 2,5 ha siana robota szybko pójdzie (o ile nic sie nie popsuje :D) bo wszystko idzie w bele.

W tym roku to prawdziwy cyrk z tymi sianokosami jak nie deszcz to nie można na łąke wjechać...ojciec się zachwala ile siana jest ale ja mu mówie co z tego jak ono już stare jest i jego jakość mówi sama za siebie. Mam nadzieje, że kolejne pokosy będą pomylśne w zbiorze chociażby dlatego, że będzie to już sama sianokiszonka.
"Każdy istniejący porządek ma to do siebie, że trzeba go bez przerwy robić."

@Pitekk All right reserved.

#458 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 04 lipiec 2009 - 08:52

SIANOKOSY ladna pogoda wiec jechac przekopac siano i dzisiaj zebrac....nie ma tego duzo bo tylko 1.5 ha

#459 Share pawel321654

pawel321654

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 324 postów

Napisany 04 lipiec 2009 - 10:41

SIANOKOSY kolejny dzien ładnie grzeje może zacznę już kosić jeśli się da :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#460 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów

Napisany 04 lipiec 2009 - 11:33

SIANOKOSY No piekna pogoda BYLA z rana, pograbilem sianko a tu z nienacka wpierdzielił deszcz.