Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
MartineZ    14

jak z jakoscia waszego pierwszego pokosu....co prawda zebralem ale dziadek i tata mowia ze takiego siana to w zyciu nie mieli!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel321654    0
jak z jakoscia waszego pierwszego pokosu....co prawda zebralem ale dziadek i tata mowia ze takiego siana to w zyciu nie mieli!!

 

na początku uzbierałem trochę dobrego, później 2 tygodnie w deszczu to praktycznie tylko na ściółkę, teraz jeszcze kończę pierwszy pokos ale to siano tez będzie słabe bo trawa juz postarzała i miejscami podgnita

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    710

Mnie to zaraz cholera weźmie z tą pogodą :D został nam ostatni hektar i już 2 razy mieliśmy na wałkach gotowe do prasowania i zalało nie wiadomo skąd chmura i deszcz!!a wczoraj też było wyschnięte przez cały dzień super pogoda najpierw orosiło a wieczorem zalało na amen...więc u mnie 1 jeszcze nie skończone a lucerna 2 pokos już skoszony :D podobno końcówka lipca i sierpień ma być pogodnie...podobno...


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

W sobote skosilem 2 ha trawki. a juz w poniedzialek wieczorem sianko juz bylo w domu :D wynik z 2 ha 264 baliki jeszcze do skoszenia drugie tyle :D a potem drugi pokos


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel321654    0

MartineZ a masz watpliwości, jesli były by to belki to super wydajne łąki ma :D , chyba że się w cyfrach pomylił :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

oczywiscie chodzi o kostki :D gdzie tam tyle belek z 2ha :D


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafffffff    9

u mnie w centum od piatku 1.5ha lezy na pokosie ....ciagle przepaduje niestety ,a dzis to non stop mzawka pada ,takze czekam cierpliwie na pogode heheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Wy tu piszecie o drugim pokosie a mi jeszcze hektar pierwszego został do skoszenia :D-no a to dla poprawienia humoru-http://emerytury.wp.pl/kat,102476,title,Rzad-powinien-szukac-oszczednosci-w-KRUS,wid,11295542,wiadomosc.html-znów się zaczyna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3164

Ja czekam na pogode i zaczne chyba 2 pokos taka pogoda ma się utrzymać do 24 lipca więc trawa jeszcze podrośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1992    102

Dzisiaj miałem zbierać siano leżało równo tydzień beż żadnego deszczu, gdy było zdatne do belowania rozpadał się :D :D deszcz


Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maciek08   
Gość maciek08

u mnie z 5ha łąk wywaliliśmy 3ha na złom.... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnylukas    0

A to na złomie siano przyjmują, jaka cena. A tak na poważnie to u mnie przez ostatni tydzień była ładna pogoda tak, że udało nam się zebrać z pola 2 pokos ale na łąkach torfowych to można łódką pływać. Może w sierpniu uda się je skosić na 1 raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Ja też jeszcze nie skończyłem pierwszego pokosu, gdyby nie dzisiejsze opada był by już koniec z pierwszym... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535
W sobote skosilem 2 ha trawki. a juz w poniedzialek wieczorem sianko juz bylo w domu :D wynik z 2 ha 264 baliki jeszcze do skoszenia drugie tyle :D a potem drugi pokos

Jakim cudem tak szybko wysuszyłeś 1 pokos trawy??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

Ja 1 pokos zebrałem na kiszonke 13 maja i ok. 15 ha drugiego pod koniec czerwca na kiszonke + 5 ha w poniedziałek na siano.


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek330    0
Jakim cudem tak szybko wysuszyłeś 1 pokos trawy??

myśle, że koledze Wackowi21 udało się tak szybko wysuszyć 1 pokos,dlatego,że z tego co piszę trawa nie była zaduża,więc sianka było cienko, :D a pozatym mamy już lipiec i większość traw nie ma w sobie już tyle soków co w maju :D


Ursus jest bogiem, orka nałogiem, ropa podstawą, a żniwa zabawą..... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

U mnie rano jak burza przeszła to wszystko pływało. W południe idę na łąkę myślę sobie będzie trzeba trawę z wody wynieść. Wchodzę na łąkę i myślę nie wynoszę bo nie ma gdzie. 80% łąki to woda. No i po południu gwałtowna burza przeszła. Zacząłem krowy sprowadzać to słonce świeciło a w momencie wejścia do obory lunęło, znowu...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14
MartineZ a masz watpliwości, jesli były by to belki to super wydajne łąki ma :D , chyba że się w cyfrach pomylił :D

napisal belki wiec bylem pewny ze mowi o balotach.....z drugiej strony tak sie sklada ze wiem gdzie mieszka i z moich obserwacji padalo tam duzo wiecej niz u mnie wiec napewno mial lepsze trawy niz ja....stad to lekkie niedowierzanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19

Ja we wtotrek zebrałem ostatni kawałek z pierwszego pokosu, a wczoraj i dzisiaj zajumuję się 5ha drugiego pokosu..

 

Zostało jeszcze jakies 5ha drugiego koposu, ale codziennie pada...

 

Załuje że pierwszy pokos wziolem: 10ha siana i 4ha sianokiszonki.. Drugi pokos zrobię na odwrót 10ha sianokiszonki, a 4ha siana...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c308    4

myśmy skosili 0,5 ha zebraliśmy jakieś 0,3ha a jutro jade ręcznie przewracać widłami to zmoknięte niby siano


c330ic330m na 8 ha starczają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich, Panowie proszę o radę od zeszłego roku na nie których moich łąkach zaczęły się pojawiać kretowiska i ciężko mi było kosić kosiarką, jeszcze w zeszłym roku na łąkach było ich tylko parę ale tej wiosny jest ich naprawdę dużo. Panowie proszę o radę jak ich się pozbyć? 
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez rogerr33
      Witam. Czy ktoś podpowie jak poprawnie pozbyć się chwastów w owsie z wsiewka esparcety ? Siew był tydzień temu więc doglebowo pewnie za późno. Najbardziej zależy mi na dwuliściennych bo z jedno to i po żniwach sobie poradzę. Może ktoś już coś ma sprawdzone.z góry dzięki .
      Pozdrawiam 
    • Przez Sokol2
      Witam, po jęczmieniu zasiałem zycice westerwoldzka w paznierniku skosiłem dała od 10do20 kulek z hektara teraz jest wszędzie piekna. kiedy kosiliscie tą trawe na pierwszy pokos?? i jak wygladaja kolejne pokosy bo ja mam w planach ją po skoszeniu zaraz zaorać i zasiac qq tylko zal orać jak na nią patrze...  nawożenie ok 40 ton obornika i ok 300kg rsm 26 plus s  ok 10 marca i  pole sie aż swieci ciemnym zielonym na ten moment jak naciągne to to do pasa a tak to troche nad kolana... wiadomo sa miejsca lepsze i gorsze 
    • Przez Wopl
      Czy późne włókowanie łąk coś daje? Np. w maju lub czerwcu bo u mnie woda jeszcze stoi. Czy nie powyrywa młodej trawy o tej porze?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj