Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Miki7211    8

Ja pierwszy pokos skończyłem już dawno pogoda nie dopisała więc prawie wszystko poszło w siano kichę.Średnio z ha wychodziło mi 25 belek wiec nie najgorzej. Pomału przymierzam się do drugiego pokos :D


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie drugi pokos już właściwie jest do koszenia. drugi pokos lucerny zebrałem i z 1.75 ha było 31 belek czyli nie najgorzej bo prasowałem z włączonymi nożami w prasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    710

U mnie zostały jeszcze 2 kawałki do sprzątnięcia dziś rano przeszła burza i porządnie popadało zobaczymy jaka będzie pogoda może w weekend się zakończy 1 pokos :D


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belarusik    2

No ja własnie dzisiaj zakończyłem pierwszy pokos.Ale jeszcze z tydzień i trzeba szykować się do następnego pokosu.Oby pogoda na drugi pokos dopisał lepiej niż na pierwszy:)


Wyznaje jedna zasade taką że nie ma zasad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

juz po pierwszym pokosie saletra rozsiana i rosnie drugi

ja tez licze na lepsza pogode bo nic na sucho nie zebralem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8
25 belek i dawno skończony pokos to dobre trawy masz u nie po tej suszy to z ha 15 wyszło

 

U mnie suszy jako takiej nie było od samej wiosny było dosyć wilgoci do tego porządne nawożenie i efekty są :) W tamtym roku na pierwszy pokos wyszło mi średnio z ha więcej belek niz w tym roku :D


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

Wczoraj zacząłem 2 raz kosić, a dzisiaj z jednego kawalka owinąłem-tyle samo belek jak w 1 pokosie. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolek    0

Ja dzis skosiłem 2 pokos kostrzewy z kończyna czerwona ładnie wyrosły polecam kostrzewe nie boi sie wilgoci wprzeciwieństwie do kubkówki ok 1,5ha zrobiło sie pomaranczowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

Dzisiaj w nocy przeszła znowu potężna burza z bardzo ogromnymi opadami deszczu. "siano' te 2ha to już chyba tylko w gnój, bo czarne sie już robi. Zboża od tego deszczu też sie zaczynają pokładać i drugi pokos trawy tej co wcześnie zebrane też już sie kładzie miejscami. Z tym deszczem w nocy to jeszcze taką lipe mam że brat wczoraj nie zamknoł dachu z Zetorze i cały środek zalało, ża jak rano otworzyłem drzwi to sie woda wylewała i z fotela kapało. Ogólnie cały środek mokry, ale już troche podeschło, zapaliłem, włączyłem nagrzewnice aż sie mocno zagrzało i potem sie wietrzyło aż zaczeło znowu kropić. Tego deszczu już by mogło starczyć, bo jak żniwa mają takie być to ja nie wiem co to z tego bedzie.


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

jak taka bedzie pogoda to z tych zniw bedzie tyle co z siana..czyli....gow..

a tak poza tym to wczroaj caly dzien kopalem w sianie...jak nie bedzie padac i bedzie upalnie to w sobote sie to zbierze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafffffff    9

ja dzis zamierzalem "zgolic" ostatnie 4 ha dzierzaw z pakietu rolnosrodowiskowego ale nic z tego woda po kostki i zostaje mi poczekac az kiedys wyschnie :D i dopiero skoncze 1 pokos:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROPA    1

U mnie tylko co błysnie lece zwijać 300 bel siana zrobione 20 ha skoszonych a 1200 bel potrzeba na zime ale jeszcze tydzień i bedzie pogoda chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelJD    17

Jutro 5 hektarów idzie na podbieracz. Zakiszacz do pełna i jedzemy z sianokiszonką. Już ponad 12 hekrarów mamy ściete więc jest ok(pisze mamy ścięte bo ja tylko pracuje w gospodrstwie, które ma łąki. Biora od nas słome po sasiedzku :D ) Ja steruje owijarką :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

No dzis zdazylem przed deszczem zwinac 6 kulek, szok normalnie.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

Miałem nadzieje że drugi pokos sie jakoś ususzy na ładne sianko, ale z tego co mówią to taka pogoda ma być jeszcze długo. I po niedzieli żeby był z dzień/dwa pogody to bym z 10ha walnoł w pryzme. A reszte z tych później zbieranych sie zrobi później w baliki, albo może bedzie pogoda i w siano sie zrobi :D Ja niewiem co to bedzie później, bo kiszonki z trawy będą mokre bo z deszczem zbierane, siana chyba nie bedzie a z tamtego roku mi zostało może z 10 balotów. Jedyna nadzieja w tym że QQ uda sie suchą skosić jak dziki nie zaatakują i niebedzie trzeba zielonej kosić.

Ze żniwami to pewnie bedzie lipa jak sie nie zmieni bo jak bedzie tak że nawet ze dwa/trzy dni pogody i potem popada to sie skosić nie zdąży bo akurat w pogode dojdzie do koszenia i zacznie padać, potem znowu pogoda i deszcz i tak w kółko. A jak owies dojdzie to wystarczy troche mocnego deszczu i bedzie wymłócony :) Tylko ciekawe jak te zboża dotrzymają do żniw, bo już miejscami sie kładą i woda podtapia. My coraz mocniej sie zastanawiamy czy z 5ha mieszanki nie skosić w pryzme, zawsze efekt by był bo ziarno by ukisło, a chociarz na żniwa by zostało mniej to mniejsze zło jak taka pogoda bedzie.


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Kolomnie juz ludzie wala po owsach w kiszonki.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

dzisiaj znowu przekopalem siano...mam nadzieje ze jutro do zbioru(pierwszy pokos)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel321654    0

u mnie to nie będzie przerwy między 1 a 2 pokosem jak skoczne pierwszy będzie trzeba brać się za drugi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelJD    17

Ja wróciłem z pola, miało być 5 ha sianokiszki a są tylko 3ha, bo reszta za szybko schła i jutro będzie sianko :D (30 beli z rolki foli- rekord :):):) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1992    102

Ja tydzień temu zebrałem 55 bel drugiego pokosu jeszcze kilka ha do skoszenia no i 2 schnie, na jutro pewnie będzie sie nadawać :D


Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich, Panowie proszę o radę od zeszłego roku na nie których moich łąkach zaczęły się pojawiać kretowiska i ciężko mi było kosić kosiarką, jeszcze w zeszłym roku na łąkach było ich tylko parę ale tej wiosny jest ich naprawdę dużo. Panowie proszę o radę jak ich się pozbyć? 
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez rogerr33
      Witam. Czy ktoś podpowie jak poprawnie pozbyć się chwastów w owsie z wsiewka esparcety ? Siew był tydzień temu więc doglebowo pewnie za późno. Najbardziej zależy mi na dwuliściennych bo z jedno to i po żniwach sobie poradzę. Może ktoś już coś ma sprawdzone.z góry dzięki .
      Pozdrawiam 
    • Przez Sokol2
      Witam, po jęczmieniu zasiałem zycice westerwoldzka w paznierniku skosiłem dała od 10do20 kulek z hektara teraz jest wszędzie piekna. kiedy kosiliscie tą trawe na pierwszy pokos?? i jak wygladaja kolejne pokosy bo ja mam w planach ją po skoszeniu zaraz zaorać i zasiac qq tylko zal orać jak na nią patrze...  nawożenie ok 40 ton obornika i ok 300kg rsm 26 plus s  ok 10 marca i  pole sie aż swieci ciemnym zielonym na ten moment jak naciągne to to do pasa a tak to troche nad kolana... wiadomo sa miejsca lepsze i gorsze 
    • Przez Wopl
      Czy późne włókowanie łąk coś daje? Np. w maju lub czerwcu bo u mnie woda jeszcze stoi. Czy nie powyrywa młodej trawy o tej porze?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj