Skocz do zawartości

Zdjęcie

SIANOKOSY

1824 odpowiedzi na ten temat

#321 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 16 czerwiec 2009 - 18:48

SIANOKOSY 4 dni to jeszcze nic strasznego... Wczoraj wuj prasował po... 3 tyg suszenia :mellow: . Ja wczoraj u kumpla tez w sianie robiłem, ponad tydzień leżało i po zwinięciu na wałki powiedział że lepiej te siano w kopki zestawić niż prasować taki gnój. No i całą noc lało niesamowicie, a po południu jeszcze poprawiło. W południe pojechałem trochę trawy dla cielaków skosić to ledwo co z pola wyjechałem. I koła i nawet kosiarka zapadała się pod torfem. A w głębi łąki wody do kolan praktycznie... Ktoś wspomniał żeby było tydzień pogody. U mnie tydzień pogody to starczy do tego żeby na łąkę wjechać.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
SIANOKOSY Dzisiaj, 05:44
  •  

#322 Share adamlupus

adamlupus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 16 czerwiec 2009 - 19:11

SIANOKOSY Drugi tydzień potrzeba na wyjechanie z łaki :mellow:

Jedyny plus tej pogody to to, że trawa szybko po skoszeniu się odbija. Teraz tylko nawozy, i gdyby tak parę stopni cieplej było.

#323 Share 13091993

13091993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:Oczywiście praca na 80 ha , mój sprzęt muzyczny i rolniczy , oraz muzyka

Napisany 16 czerwiec 2009 - 19:29

SIANOKOSY My nie mamy krów , siana nie zbieramy , ale jak wczoraj znajomy kosił łąkę a dziś rano wstałem i zobaczyłem kałuże to smutno się zrobiło . :mellow:
Wiosna nadchodzi !!! Mówisz masz ;)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#324 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 16 czerwiec 2009 - 19:36

SIANOKOSY no ja dzis skosilem znowu ponad 3 ha koniczyny :mellow: jutro ma byc ladna pogoda i tak sie zapowiada. Claas przygotowany i jutro z rana jade przewrocic trawe a potem bedzie trzeba prase przesmarowac. owijarka tez juz przygotowana, teraz tylko zeby byl dobry tydzien ladnej pogody to uda mi sie wszystko zebrac.
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#325 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2438 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 16 czerwiec 2009 - 19:39

SIANOKOSY Dzis chodzilem przez laki to brac kajak i plywac mozna bo przez gumowce woga sie przelewa;/
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#326 Share WAL

WAL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 16 czerwiec 2009 - 19:58

SIANOKOSY my na szczęście wszystko już zebraliśmy, ale zwoziliśmy na 3 przyczepy Pottinger: Jumbo, Torro, Europrofi

#327 Share bodzio1108

bodzio1108

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 413 postów
  • Zainteresowania:Bydło mleczne -wszystko co związane jest z tą dziedziną.<br />Maszyny i sprzęt rolniczy -nowinki techniczne, stare polskie Ursusy, Zetory.<br />BMW serii 3:)))

Napisany 16 czerwiec 2009 - 19:59

SIANOKOSY My wczoraj cudem zwieźliśmy 4ha, a zaczeliśmy około 15tej bo sie okazało że przyczepa nie sprawna, potem znowu nawaliła ale zdążyliśmy przed deszczem czyli do ok22, potem zaczeło lać. Przyczepa nawaliła za to że wcześniej było bardzo mokre, zielone wożone że aż sie woda wyciskała. Dzisiaj też tak mrzyło do popołudnia, ale udało sie zakryć. Do koszenia zostało jeszcze 3ha, chyba bede musiał w baloty zrobić, może sie udadzą. Jeszcze 1,5ha jest łąki sianej wiosną to bedzie krówką co przywozić nie długo. Pasowało by tą reszte zrobić, ale pogoda jest jaka jest, pozatym ludziom żeśmy na objecywali że zrobimy i tak sie to wszystko ciągnie jak krew z nosa pod górke. Mamy umówione ze 13ha w pryzme u ludzi i ze 7 w baloty. Jak by była pogoda to spokojnie w 3dni byśmy im porobili, a tak to sie zejdzie.
Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

#328 Share adrian2

adrian2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 16 czerwiec 2009 - 21:57

SIANOKOSY My jeszcze ara nie zwieźliśmy,ale u mnie nikomu sie nie śpieszy.
-U-R-S-U-S- i wszystko jasne.

#329 Share WAL

WAL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 17 czerwiec 2009 - 19:04

SIANOKOSY no i tak to jest, cały czas w kratke ;) u nas ludzie w poniedziałek przetrząsali a we wtorek dolał taki deszcz że aż żal tego siana

#330 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2205 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 17 czerwiec 2009 - 19:09

SIANOKOSY U nas jest juz w miare ale , no własnie - łąki sa tak woda nasiakniete ze nie da sie wjechac ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#331 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 17 czerwiec 2009 - 20:28

SIANOKOSY U nas pogoda byla dzis laskawa, caly dzien swiecilo slonce przetrzasalismy trawe i juz niezle podsycha jutro tez ma byc cieplo ;)
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#332 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 17 czerwiec 2009 - 20:30

SIANOKOSY O ile w piatek jakiejś burzy nie nagoni to do soboty pogoda, dziś miaja tydzień jak skosiłem 6 ha a wszystko od spodu zielone w tym połowa na torfie pływa sobie może w sobote to zbeluje ;)

#333 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 19 czerwiec 2009 - 13:34

SIANOKOSY Pieknie ususzone siano dzis mielismy zbierac a tu od 11 leje ;) :) Juz dzisiaj wszystko jest w walkach mial przyjechac presowac a tu nic ;)
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#334 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z nim związane a daleko za tym wszystko co w życiu potrzebne ;)

Napisany 19 czerwiec 2009 - 19:54

SIANOKOSY my dzisiaj sprasowalismy ok 700 kostek i wszystko udalo sie zebrac a jak skonczylismy to za ok 4 min zaczelo padac ;P

mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

#335 Share bodzio1108

bodzio1108

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 413 postów
  • Zainteresowania:Bydło mleczne -wszystko co związane jest z tą dziedziną.<br />Maszyny i sprzęt rolniczy -nowinki techniczne, stare polskie Ursusy, Zetory.<br />BMW serii 3:)))

Napisany 19 czerwiec 2009 - 21:26

SIANOKOSY My w środe do popołudnia zwieźliśmy u znajomego ze 3ha, potem brat pojechał do drugiego robić baloty to zeszło mu do 21ej i potem pojechaliśmy do następnego wozić w pryzme, miało być w nocy wożone, ale na łąkach taka mgła sie zrobiła i trawa wilgotna no i 'zleceniodawca' zarządził żeby zakończyć bo bedzie miał za mokre. Wczoraj rano pojechaliśmy ok w półdo 10tej i woziliśmy do 12tej i przywieźli młóto to z tym sie zeszło do jakiejś 13:30 i potem zwieźliśmy reszte. I dalej do następnego kolegi brat pojechał już wozić a ja jeszcze ubijałem, no i brat sie pierwszym przejazdem zakopał na łące i też sie zeszło no i przywiózł 4 przyczepy i sie przyczepa rozdupczyła tak że naprawa ze trzy dni zajmie. No i jutro bedziemy to u niego wozić na dwie małe zbierki bez noży, ale co poradzić? Żeby tylko nie padało, bo od środy pogoda była można powiedzieć że 'piękna' ale dzisiaj od rana sie chmurzyło aż po południu zaczeło se tak kropić. Byśmy wozili od rana ale trza było iść dzisiaj do szkoły po przerwie dwutygodniowej ;)
U mnie nadal 3ha stoi, chyba jutro skosze i jak bedzie pogoda to w poniedziałek sie w baliki zrobi
Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

#336 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2438 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 19 czerwiec 2009 - 21:29

SIANOKOSY Macie zobaczcie jak u mnie z pogoda, jak na wiosne susza na popiol to teraz powodz.

http://www.pogodynka...
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#337 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 19 czerwiec 2009 - 22:15

SIANOKOSY A u mnie sąsiad zaryzykował 4 dni temu. Ściął na siano i nie pada. Jak jutro nie popada to zbierze bez deszczu. Bo u mnie od 4 dni niezła pogoda. Tylko co dziś obchmurzone było ale nie padało. A wczoraj zwoziłem u wuja siano, leżało ponad tydzień, ciężkie cholernie ale ważne że zebrane 5 ha a 32 przyczepy zarazem.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#338 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 20 czerwiec 2009 - 00:03

SIANOKOSY a mi sie dzisiaj udało z 2,5 hektara zwieść 26 beli sianokiszonki(150cm). ostatnie 5 to już w deszczu owijalismy. 2 hektary co na siano skosiłem dzisiaj trzeci raz zalało. szkoda że nie miałem wcześniej owijarki bo bym już dużo dalej a tak to jestem daleko z tyłu ale to chyba wszyscy

#339 Share pawelJD

pawelJD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów

Napisany 20 czerwiec 2009 - 08:45

SIANOKOSY Dziś ruszam w sianokiszonke bo jest ok, ale siano lezy juz z tydzień i było 6 razy przewracane i jeszcze wczoraj w nie wlało ;) . Moze jutro uda się nam zebrać(ojciec jeździ prasą po ludziach a swojego nie mamy zebranego ;) )

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#340 Share kacper123

kacper123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 20 czerwiec 2009 - 08:47

SIANOKOSY ostatnie skoszone 1,5 ha zostało do zebrania na siano, ale codziennie pada