Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Adik_ziel    3

My dziś zrobiliśmy pierwszą pryzme 40m, za tydzień druga połowa łąk do koszenia i też taka pryzma


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m11031993    3

u nas zrobiliśmy 52 bele wczoraj jutro robimy reszte łąk ale jeszcze 2 ha w siano kostkom :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanter150    2

U mnie już 122 bel. I już dzisiaj zwiezione ... Wreszcie koniec...


KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

ja dzis zaczolem i wszystko na raz wyciolem jeszcze mi to tylko zostalo 1,5 ha a juz 3 ha wykoszone :lol:


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
U mnie już 122 bel. I już dzisiaj zwiezione ... Wreszcie koniec...

 

My w tym roku prawie nic nie robimy w bale sama udręka z nimi jest. Odwijanie w tym roku co 2 bal była powłowa do odrzucenia a z pryzmy może z 3 wycinaki


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

ja też juz pokosiłem wszystko :lol: tyle że ja zbieram siano luzem bo nie ma bardzo duzo hehe jutro zbieramy część i suszymy reszte wiec kolo srody czwartku koniec


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samo    3

u mnie też wszystko skoszone. myśle że jutro da się zebrac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr26    7

Będąc przy sianokosach to ile u was kosztuje skos trawy i prasowanie tzn ile od hektara czyu od godziny biorą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

u mnie 25 bel sianokiszonki jak na razie, jutro biorę siano


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz16    9

U mnie za zrobienie beli biorę 30 zł. Ja w tym roku zrobiłem już 241 bel (173 sianokiszonki i 68 żyta)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

ja dzis dokonczylem koszenie wszystko wykoszone tylko zostalo wysuszyc , zparsowac i zwiezc :lol:


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

My już skosiliśmy 1 ha trawy na siano i wcześniej trochę dla cielaków może ze 4 a.


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinus    2

jo też już wszystko pokosiłem i połowe już zwiozłem jeszcze troche mi zostało do zwożenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez niudizajn
      Witam.
      Mam zamiar zasiać mieszankę traw na dwu-letnie użytkowanie na polu ornym.
      Bardzo bym prosił o wszelkie info dotyczące sprawy. Dodam tylko , że jest to stanowisko po pszenicy , mam zamiar wywieźć tam "trochę" obornika na wiosnę i zasiać.
    • Przez Rolnik1111
      Witam
      Co sądzicie o tym poplonie?
       

       
      W filmie mówią żeby zasiać ją w sierpniu/wrześniu,skosić wiosna przyszłego roku i zaraz po skoszeniu zasiać kukurydze a czy sprawdziłaby się żeby użytkować ją cały rok jak zwykłą łąke i dopiero zaorać?
    • Przez Balzak
      Wymieńmy doświadczenia kto co stosuje.
    • Przez Ci3mny
      Witam.
      Pierwszy raz będę się zabierał za wysiew facelii na moim 1ha (0,7 użytkowej). Nigdy nie miałem odczynienia z  rolnictwem. Dopiero raczkuję z wszystkim i staram się pogłębiać swoją wiedzę. Zdecydowałem się na facelie bo to będzie pierwszy sezon mojej małej pasieki (przezimowałem 5 rodzin pszczelich).  
      Znajomy rolnik wysieje mi moje pole facelią (wcześniej on uprawiał to pole - dzierżawa). 
      Mam wiele pytań na które szukam odpowiedzi związanych z uprawą facelii. Na samym końcu chcę wszystko robić już sam
      Będę zobowiązany za odpowiedz na poniższe pytania (podpowiedzi, linki z informacjami, przykłady).
      1. Czy jest sprzęt lub sposób na ręczne zebranie nasion z facelii ? np. widzę w Internecie Glebogryzarki kultywatory spalinowe z różnym oprzyrządowaniem w granicach 7-10 tys zł (max na moją kieszeń). 
      2. Czy taki sprzęt spalinowy jest warty uwagi na moim 1 ha jeśli chcę pracować tam sam czy lepiej liczyć na znajomego rolnika ( jak to mówią "umiesz liczyć, licz na siebie"  ). Wolę być samo wystarczalny.
      3. Jeśli nie zbiorę nasion z facelii (mój znajomy nie będzie miał czasu w danym momencie) co dalej z polem ?
      4. Jakie kroki należy podjąć aby przygotować pole na zimę i kolejny sezon wiosenny ? 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj