Skocz do zawartości

Zdjęcie

Marcator, ale w sumie każdy inny -problem z pompką paliwową.

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 29 maj 2008 - 19:09

Marcator, ale w sumie każdy inny -problem z pompką paliwową. Mam do Was wielką prośbę a szczególnie do tych z Was którzy mieli problemy z pompką paliwową.
W swoim Mercatorze padła mi pompka i była to firmy Bosch.Cena nowej dość wysoka więc z mechanikiem
wykombinowaliśmy podłączyć pompkę od C-360.Działała ładnie prawie 2 lata .
W ostatnim roku zaczeły puszczać zaworki i trzeba było co rano popompować ,ale potem paliwo przez cały dzień nie schodziło.

I tu zaczyna się mój dramat :lol: .Za dwa dni sprzedaje swojego Marcatora i przyszłemu właścicielowi chciałem
oszczędzić problemu przy odpalaniu i postanowiłem wymienić zaworki na nowe.
To się okazało zgubne bo siedzę sobie teraz na kombajnie z kupą zaworków i sprężynek i ni jak nie mogę nic spasować .
Paliwo jak nie idzie do góry tak nie idzie.
I tu mam do Was pytanie jak sobie radzicie z takim czymś a może macie jakiś pomysł na zastosowanie innej pompki zasilającej.

Z góry dzięki za odp.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Marcator, ale w sumie każdy inny -problem z pompką paliwową. Dzisiaj, 10:57
  •  

#2 Share szczepek2

szczepek2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 02 czerwiec 2008 - 08:46

Marcator, ale w sumie każdy inny -problem z pompką paliwową. Pewnie już po sprzedałeś, ale jeśli jeszcze nie to widziałem (chyba na allegro) pompkę do Mercatora za 280 PLN, a od C-360 powinna być jeszcze tańsza, to może szkoda kombinować?
Brak roboty, nadmiar kasy = popieprzone w głowie. Rolnictwo ratuje mnie przed jednym i drugim.

#3 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 02 czerwiec 2008 - 13:26

Marcator, ale w sumie każdy inny -problem z pompką paliwową. No jeszcze nie sprzedałem bo się gość w ostatniej chwili wycofał .Ofertę z allegro też widziałem ale wtedy był tylko jeden dzień i piątek więc i tak by nie doszła na sobotę.Co do pompek od C-360 to fakt kupiłem nową ale jak zobaczyłem te zaworki
to się przeżegnałem .Normalnie odlane z jakiegoś plastiku odpustowego-zero precyzji,zresztą po co 60-siątce precyzja
jak ma bak u góry.
Problem rozwiązałem po przez przeszlifowanie tej gładzi na zaworkach papierem 1000 -jakoś trzyma :lol:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share maskin

maskin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 282 postów

Napisany 09 sierpień 2009 - 21:13

Marcator, ale w sumie każdy inny -problem z pompką paliwową. witam, mam problem z silnikiem perkins 6, otoz gdy kosi to jest ok. Ale na nawrotach gdy jade na maksa.. Albo gdy sypie źboze silnik sam zbiera obroty, a po chwili wraca do normy. Co moze byc przyczyną?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share mielczarek46

mielczarek46

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 09 lipiec 2010 - 20:48

Marcator, ale w sumie każdy inny -problem z pompką paliwową. a jakie byly poczatkowe objawy gdy cos zaczelo sie dziac z pompka? bo mam podejrzenia ze chyba u mnie tez momentami nie dziala poprawnie. silnik sam od siebie momentami spada z obrotów troche podpompuje recznie chwila nic a za chwila tak jak by juz normalnie dostawal paliwo i ma równe obroty. czy pompka moze byc tego przyczyna?