Skocz do zawartości

Zdjęcie

problem alternator c360

94 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Bawidamek

Bawidamek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 17 maj 2010 - 20:21

problem alternator c360 Witram chcilem sie zapytac jaki jest dobry alternator do C-360 Bo kupilem Expom Kwidzyn i po roku czsu padl Byl u elektryka ale nic mu nie pomoglo(Kontrolka od ladowania na malutkich obrotach nie swieci a jak dodaje gazu to coraz mocniej swieci byla wymienianne diody )Wiec jeszcze raz sie pytam jakiej firmy jest dobry aleternator czy sa do C-360 firmy Magneton??
www.takeagift.pl/polecam:120152 --> Bardzo fajna stronka i mozna duzo narod wygrac POLECAM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
problem alternator c360 Dzisiaj, 19:58
  •  

#62 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 17 maj 2010 - 22:40

problem alternator c360 Napewno jakiegoś MAGNETON-a byś dobrał do C-360, problem może być jedynie z mocowaniem. Poszukaj czy produkują z gotowym mocowaniem do tego ciągnika. Co do Expom-u Kwidzyn, to kolejny raz potwierdziły się moje doświadczenia z kiepską jakością tych alternatorów. Z polskich polecam A-124 ELMOT-u, (obecnie DELCO REMY) stara, sprawdzona konstrukcja, nie sprawiająca problemów. Jeżeli masz trochę umiejętności to możesz wybrać się na złom, kupić alternator od żuka, wymienić łożyska i szczotki, założyć elektroniczny regulator RNc-12 i za około 100 zł masz to samo co nowy alternator ELMOT-u.

#63 Share vcc

vcc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 426 postów
  • Zainteresowania:Grunt to prund, a prund to elektryka......

Napisany 17 maj 2010 - 23:07

problem alternator c360 Dokładnie, sam nawet dziś w C360 montowałem altek z poloneza z kółkiem pasowym żuka,jak potrzebujesz altek po regeneracji to pisz na gg

agrotysk.pl
Ryki - Słowackiego 23

============================

Zwoleń - Krakowska 7

#64 Share Bawidamek

Bawidamek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 18 maj 2010 - 06:26

problem alternator c360 Ten elmotu to jest ten prawda?? http://www.sklep-gre...oducts_id/32179 A co myslicie o innych firmach np.Steel Power;Lucas; THM??
www.takeagift.pl/polecam:120152 --> Bardzo fajna stronka i mozna duzo narod wygrac POLECAM

#65 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 18 maj 2010 - 11:15

problem alternator c360 Lucas też jest znaną firmą. Jednak ich alternatory mają wiele wymyślnych rozwiązań konstrukcyjnych (choćby łożysko pod pierścieniami ślizgowymi, co uniemożliwia jego wymianę bez demontażu pierścieni). Mam osobiste uprzedzenie do tych alternatorów. Oczywiście ich jakość jest dobra i przy odpowiedniej obsłudze pracują bezawaryjnie przez wiele lat. Jest jeszcze Iskra, Bosch, też nie sprawiają problemów. Wszystkie pozostałe są wynalazkami, którymi nie warto zawracać sobie głowy (włączając w to wszystkie "japończyki" takie jak Mitsubishi czy Hitchi, jednak nie ze względu na ich słabą jakość, tylko drogie części i skomplikowaną budowę). Pisz do kolegi @vcc, dostaniesz sprawdzony alternator za niewielkie pieniądze. Jak dobrze zagadasz to może jeszcze dostaniesz jakiś rabat po znajomości. B)

#66 Share vcc

vcc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 426 postów

Napisany 19 maj 2010 - 10:42

problem alternator c360 Dla ludzi z forum zawsze się promocję zrobi :rolleyes:
Jak możesz to zapodaj foto alternatora, w tej chwili nawet altki elmotu podrabiają

agrotysk.pl
Ryki - Słowackiego 23

Zwoleń - Krakowska 7

#67 Share elektrotech

elektrotech

technik elektronik -informatyk

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów
  • Zainteresowania:Ursus C-325A, budowa nietypowych maszyn rolniczych

Napisany 26 maj 2010 - 04:35

problem alternator c360 Promocja:)

#68 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 04 październik 2010 - 20:39

problem alternator c360 Co sądzicie o tym alternatorze http://allegro.pl/no...1224121395.html jest dość tani bo na grene znalazłem alternator do 3P za trochęę ponad 400zł i się zastanawiam jakia jakość bedzie tego z allegro.

#69 Share vcc

vcc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 426 postów

Napisany 05 październik 2010 - 09:54

problem alternator c360 Zerknij na komentarz neutralny sprzedawcy, co do alternatora to lucas, osobiście mam do takowego uprzedzenie bo po montażu w ciągniku jedna dioda prądowa po 5 min odleciała a koszt mostka był dosyć drogi, 2 to tylne łożysko jest igiełkowe w niektórych typach, dałem klientowi z elmotu alternator, do dziś jeździ.
Jeżeli interesuje cię alternator do ciągnika to pisz na GG, jakąś promocję się zrobi :D

agrotysk.pl
Ryki - Słowackiego 23

Zwoleń - Krakowska 7

#70 Share roltech

roltech

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 10 październik 2010 - 20:38

problem alternator c360 Podzielam opinię Elektrotechnika. Dodam tylko że, w alternatorach Elmotu często padają diody wzbudzenia, montuję wtedy mocniejsze 3A 1000V i po problemie. Niestety potwierdzam słabą jakość alternatorów z Expomu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 10 październik 2010 - 21:06

problem alternator c360 Czyli nie jestem sam w twierdzeniu o jakości alternatorów z Expomu. Co do diod wzbudzania to nie uszkadzają się aż tak często, jednak osobiście też montuję diody 3A.

#72 Share AF7018

AF7018

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 31 październik 2010 - 21:30

problem alternator c360 Polecam do c360 lub c330 alternator Bosch 90A od Audi 80 i 100 http://allegro.pl/al...1282508460.html, lub http://allegro.pl/al...1288458335.html, kupiłem taki na szrocie za 60zł, do tego założyłem kółko pasowe fi 60 od gościa z Allegro http://allegro.pl/ko...1271833547.html, mała przeróbka mocowania tak żeby pasował oryginalny pasek - ładuje od 400 obr/min i pełne napięcie osiąga już po 2-3 min ładowania, nie ma problemu słabego ładowania nawet przy częstym odpalaniu. Alternatory od poloneza 40-55A nie radzą sobie z doładowaniem przy częstym rozruchu silnika (za mało Amper) zwłaszcza przy dużym akumulatorze a koszt zakupu podobny.

#73 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 31 październik 2010 - 22:00

problem alternator c360 Nie wiem kto ci takich bzdur naopowiadał. Przy sprawnych akumulatorach dobrze radzi sobie nawet alternator 35A. Ale jeżeli ktoś założy odbiorniki o mocy przekraczającej moc alternatora to już jest inna sprawa. Więc nie wprowadzaj użytkowników w błąd, pisząc że alternator A 124 sobie nie radzi.

#74 Share wierzba1272

wierzba1272

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Elektryka

Napisany 31 październik 2010 - 22:09

problem alternator c360 @AF7018
Głupoty opowiadasz kolego. Przy zdrowym silniku i sprawnym układzie ładowania nawet prądnica sobie poradzi z doładowaniem akumulatorów, żeby ponownie odpalić ciągnik, a co dopiero alternator o wydajności 45A. Sam mam zamontowany alternator od Poloneza 55A i wystarczy kilka minut po odpaleniu, by akumulatory były doładowane, i napięcie wynosi wtedy już ponad 13,9V, czyli akumulatorom nic złego się nie dzieje. A alternator o zbyt dużej wydajności czasami może wyrządzić więcej szkód niż taki o mniejszej wydajności np. gdy akumulatory są rozładowane prawie do zera i zostaną doładowywane prądem o zbyt dużym natężeniu, co w konsekwencji może doprowadzić do ich uszkodzenia.
UDZIELAM PORAD TYLKO NA FORUM!!!
JEŻELI POMOGŁEM, KLIKNIJ ZIELONĄ STRZAŁKĘ!!!

#75 Share vcc

vcc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 426 postów

Napisany 01 listopad 2010 - 07:10

problem alternator c360 Dopisuję się do kolegów wyżej, nie pamiętam ile już zamontowałem alternatorów, będzie ok 50 i wszędzie to był elmot, co do wzbudzenia to wiele zależy o jakiej mocy założona jest żarówka, u siebie mam 2W i wzbudza się od ok 600obr, alternator polonez, kółko od żuka

agrotysk.pl
Ryki - Słowackiego 23

Zwoleń - Krakowska 7

#76 Share AF7018

AF7018

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 01 listopad 2010 - 09:17

problem alternator c360 Widzę, że przedmówcy jeszcze niczego lepszego od alternatora A124 do ciągnika nie montowali i dlatego krytykują.

Chciałbym zauważyć, że w polonezie jest akumulator o poj. ok 60Ah a nie jak w ciągniku 180Ah i obroty biegu jałowego silnika rzędu 1000 obr a nie 450 , poza tym 55A alternatora jest prądem maksymalnym uzyskiwanym na pewno nie przy 450 obr silnika.

Przy częstym uruchamianiu silnika na krótkie przebiegi (do 5 min) i włączonych światłach alternator A124 nigdy nie doładowuje do napięcia 14V.

Nie twierdzę, że alternator A124 się nie nadaje bo prawie każdy alternator będzie lepszy od prądnicy ale jeśli można przy tych samych kosztach zamontować coś lepszego to dlaczego tego nie zrobić.

A jeśli ktoś się boi przeładowania rozładowanego akumulatora to niech najlepiej pozostanie przy prądnicy, gdyż zgodnie z teorią akumulator rozładowany do zera doprowadza się do stanu używalności przy pomocy prostownika a nie alternatora.

#77 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 01 listopad 2010 - 10:16

problem alternator c360 Montowali, i to o wiele więcej niż Ty. Po drugie, każda instrukcja obsługi mówi, że taka praca ciagnika nie jest zalecana i jeżeli już się tak pracuje to należy doładować akumulator prostownikiem. Przy mocno rozładowany akumulatorze powiedzmy 165Ah prąd ładowania przy 14,4V może wynieść 50A (a nawet więcej). Jest to prąd ładowania C/3, co powoduje wyrzucanie masy czynnej z płyt. Dlatego to nie jest tylko teoria żeby mocno rozładowany akumulator ładować prostownikiem. Nowoczesne prostowniki mają ograniczenie prądu, które można ustawić na C/10 i można być wtedy spokojnym o akumulator.

#78 Share vcc

vcc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 426 postów

Napisany 01 listopad 2010 - 10:40

problem alternator c360 Co do alternatora z poloneza/fiata czyli już słynny A124, zauważ iż koło na wale ciągnika jest większe niż w polonezie, po 2 ciągnik pracuje zazwyczaj przy dużych prędkościach obr więc większe koło na alternatorze wpływa lepiej na stan jego łożysk a po 3 alternator A124 jest montowany w ursusach 3512 gdzie aku zazwyczaj jest 110Ah jak również w 385 gdzie tam są jeszcze większe aku i jakoś alternator daje radę

agrotysk.pl
Ryki - Słowackiego 23

Zwoleń - Krakowska 7

#79 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 01 listopad 2010 - 11:14

problem alternator c360 Uważam że alternator od fiata/poloneza jest wystarczający. Samochód cały czas pracuje na światłach + pozostałe odbiorniki, ciągnik praktycznie tylko nocą (wtedy jeżeli mamy xxx lamp o mocy większej niż moc alternatora może pojawić się problem), mając na myśli ciągnik typu C-330 do C-385 i pochodne gdzie nie występują jakieś tam dodatkowe odbiorniki, rola alternatora zamyka się na doładowaniu akumulatora po rozruchu. .

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share wierzba1272

wierzba1272

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Elektryka

Napisany 01 listopad 2010 - 16:19

problem alternator c360 Zgadzam się z przedmówcami, że alternator Elmot jest bardzo dobry, i ja osobiście nie zamie go na inny.
A co do wydajności, to należy zauważyć, że w samochodzie mamy większe zapotrzebowanie na prąd, który jest zużywany m. innym przez światła, wentylatory nawiewu i chłodnicy, radio itd.
Z doładowywaniem do napięcia 14V też nie wiem o co koledze chodzi. U mnie w C-330 mimo, że silnik nie jest już zbyt dobry i trzeba dłużej kręcić to i tak wystarczy dosłownie kilka minut, by napięcie doszło do 14V.
A jest jeszcze jedna rzec przemawiająca na korzyść alternatorów Elmot. Jest to cena i dostępność części. Regulator napięcia, czy szczotkotrzymacz kosztuje kilka złotych i bez problemu można je kupić w sklepie motoryzacyjny, lub w sklepie z częściami do maszyn rolniczych.
UDZIELAM PORAD TYLKO NA FORUM!!!
JEŻELI POMOGŁEM, KLIKNIJ ZIELONĄ STRZAŁKĘ!!!