Zaloguj się, aby obserwować  
yacenty

Paliwo rolnicze

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
yacenty    3838

witam!

jak to jest co trzeba spelniac zeby dostac doplaty do paliwa?

jakie sa limity? kiedy i jak otrzymac doplate?

 

pozdrawiam

Jacek


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtii    9

wiem tylko ze dopłaty do paliwa ,to zwrot akcyzy,zapytaj w gminie,to oni wypłacaja :) 2x w roku ,wielkośc zależy od ilości hektarów ,a niestety nie od ilości traktorów:( w moim przypadku to nie ma sensu , gdyz większośc pola mam w dzierzawie ale bez umowy, a to co mam na własnośc mam w 3 gminach,dałem sobie spokój,za duzo ganiania,wole zostawic na stacji benzynowej paragon,i dostac za niego 20%wartości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

hehe gdzie tak daja?

pozdrawiam

 

ja chyba bede zbieral dla zasady, bo tak to cpn z kims na wspole kombinja vat, a tak chocbym mial dostac tylko 10 czy 20zl to nie dam komus zarabiac na mnie :)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtii    9

Orlen, kawałek drogi mam,ale biore zawsze po 200l,i rabat dostaje, wiem ze kombinuja na vacie ,ale jak płaca za paragony to dla mnie sa ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kizo    7

No właśnie ja również tankuje na orlenie i przeważnie tak po 200-240 litrów biorę i prawie nigdy nie brałem faktury tylko punkciki na karte a ostatnio jak zajechałem i poprosiłem o fakturke to dziad jeden zaczol kombinowac tzn zamiast po nazwisku znaleśc dane to koniecznie po nipie a co to człowiek to jakaś "krowa" że po numerze go mają identyfikowac, a tak wogule to nie znam na pamięc swojego nipu a co dopiero ojca. Nieco pomarudził że ma w bazie danych kilka tysięcy nazwisk ale w końcu wystawił fakture. A mi się wydaje że mu chodziło o wystwienie tego paliwa na fakture jakiejś firmie więc od teraz zawsze będę brał faktury czy będzie zwrot paliwa czy nie. A jak nie bedzie to znajomy chciał żebym brał na jego firmę za 8% wartości dla mnie on ma wkońcu 22 % zwrotu vatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1076

Kurcze ja nie pamiętam kiedy ciągnik był tankowany na jakiejś stacji... u mnie jest tak że dzwoni sie do firmy i przywożą na miejsce min 1000l ale cena zawsze niższa niż na stacji .... No i dostajesz fakture.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0

A to wszystko przez naszych nadgorliwych urzędników!!!(nie ma błędu??)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

aby dostac dopłaty musisz miec rachunki na paliwo....ja nigd nie biore ich ze stacji ale jak bym weidział to bym brał brawa dla urzedników


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@rasso    0

ja kupuje paliwo od ukrainców którzy przywożą albo od firmy które przywozą na miejsce i jest taniej tyle taniej ze nie opłaca mi sie tego vatu brac bi i tak musze do tego dołozyc a moje ciągniki nie wiedziały stacji paliw ooooo juz kilkanascie lat jeden widział heheh kilka dni temu zajechałem oleju kupic do skrzyni bo mi pekł wąż i poszło mi troche w błoto heheheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorak    2

Panowie cytuje treść ogłoszenia jakie wisi u mnie w Urzedzie Miasta i Gminy (w którym zresztą pracuje) i to że nie jesteście poinformowanie nie leży tylko i wyłącznie po stronie urzędników. Fakt może i nie poinformowali dostatecznie rolników (u mnie akurat w gminie każdy rolnik wie) ale w końcu wszędzie trąbią o tych dopłatach - choćby w telewizji w programach rolniczych. Poniżej treść komunikatu z mojej gminy:

 

Każdy rolnik, który chce odzyzskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej powinien zbierać faktury VAT

- w terminie od 1 września 2006 r. do 30 września 2006 r. należy złożyć odpowiedni wniosek do Burmistrza Miasta i Gminy (u mnie akurat Świerzawa)

- do wniosku należy dołączyć faktury VAT za zakup oleju napędowego, które zostały wystawione od 1 stycznia 2006 r.

Kwota zwrotu podatku akcyzowego w 2006 r. wynosi 0,45 zł do litra oleju napędowego - maksymalnie 38,70 zł z 1 ha użytków rolnych. Wypłata nastąpi w terminie od 1 listopada 2006 r. do 30 listopada 2006 r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paul0    0

chciałbym odświerzyć temat:)

jak wygląda sprawa z polami dzierżawionymi ale bez pisemnej umowy ??

czy do tych działek też można wziąść dopłate do paliwa czy nie ? czy może podpisać jakąś umowe na kartce tak że sie pole obsiewa (jezeli tak to jaka ma byc ta umowa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

Nie!!! Na jeden ha przypada określona ilość litrów ON lub Biopaliwa (bodajrze ok 80l). Od dzierawionych pól możesz wziąść "dopłate" (odliczają Ci ok 1 zł od litra), ale jeżeli masz umowe dzierżawy, wszystko musi być w papierach itd, a w takim przypadku jaki ty masz to w żadnym wypadku nie... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesaw    3

@paul0, nie jest to "dopłata", ale zwrot akcyzy - w tym roku 85gr za 1 litr "przypadającego" ( 86l/ha ) nam paliwa.

 

" Wielkość to iloczyn stawki zwrotu podatku na 1 l oleju napędowego, liczby 86 oraz powierzchni użytków rolnych będących w Pana posiadaniu, określonej w ewidencji gruntów i budynków, według stanu na dzień 2009.04.01 "

0.85 * 86 * powierzchnia u.r.

Dzierżawione pole jest liczone do powierzchni u.r. w przypadku zawarcia umowy pisemnej w Urzędzie Gminy - za potwierdzeniem autentyczności podpisów. Umowę trzeba zawrzeć przed 1 kwietnia... .


samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

A ja umowę dzierżawy nie mam potwierdzonej w żadnym urzędzie ani u notariusza i na tą dzierżawę dostaję pełny zwrot akcyzy. Do składanego wniosku dołączam ksero tej dzierżawy.


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33
Nie!!! Na jeden ha przypada określona ilość litrów ON lub Biopaliwa (bodajrze ok 80l). Od dzierawionych pól możesz wziąść "dopłate" (odliczają Ci ok 1 zł od litra), ale jeżeli masz umowe dzierżawy, wszystko musi być w papierach itd, a w takim przypadku jaki ty masz to w żadnym wypadku nie... ;)

Akurat BioDiesel nie kwalifikuje sie do zwrotu akcyzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

Nom znajomy też tak mówił... ;) Nakupywał biodiesla, poszedł do gminy i mu nie przyjeli... Troche było z niego pośmieliska... Nawet miałem wydrukowany artykół, specjalnie mu drukowaliśmy żeby pokazać na przyszłość ;) Jak szczewko@ nadal nie wierzysz to poszukaj w przepisach... :) Nam jakoś normalnie zwrócili za B-20 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paul0    0

czyli mam problem, pasowałoby podpisać umowe,

@ferdek1, jak ma wyglądać taka umowa ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Umowa dzierżawy ściągnij z netu tylko powpisujcie wszystkie dane personalne twoje i wydzierżawiajacego (NIP,PESEL,nr.dowodu ,kto go wystawił)powierzchnię działek,nr.działki i termin na jaki masz dzierżawę,jak płacisz czynsz to kwotę (lepiej wpisać bezczynszowa),kto płaci podatek.A dopłaty bierzesz ty czy właściciel,bo jeżeli ty to od razu masz umowę do ARiMR na PROW jeśli będziesz korzystał


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paul0    0

no wałaśnie podatek płaci właściciel i bierze dopłaty, ale to też będe chciał zmienić od tego roku tzn dopłaty na pół bierzemy - ok 300zł

*(ja obsiewam a on zgarnia całą dopłate - jpo i upo oraz onw 750zł/ha nieźle sie dorabia hehe)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
Nom znajomy też tak mówił... ;) Nakupywał biodiesla, poszedł do gminy i mu nie przyjeli... Troche było z niego pośmieliska... Nawet miałem wydrukowany artykół, specjalnie mu drukowaliśmy żeby pokazać na przyszłość :) Jak szczewko@ nadal nie wierzysz to poszukaj w przepisach... ;) Nam jakoś normalnie zwrócili za B-20 :)

Paliwo od którego możliwy jest zwrot akcyzy może posiadać do 20% estrów rzepakowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

Dokładnie... Tak włąśnie napisałem (B-20 oznacza zawartość 20% estrów)...

Za to już zwrotu za B-100 nie otrzymamy... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz82    3

Wznawiając temat. Dziś tata jako sołtys pojechał na sesje do gminy i przywiózł taką informacje: nie ma pieniędzy na zwrot za akcyzę. Gmina dostała pismo z rządu że już zostały wykorzystane środki przeznaczone na ten cel. U nas akurat płacili po 70% przysługujących pieniędzy. I co teraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

w naszej gminie jest tak samo i mają płacić w tym tygodniu sześćdziesiąt kilka procent :( a reszta może w styczniu, ciekawe czy odsetki za zwłokę sobie naliczą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

jak dobrze że cały limit jaki miałem wykorzystalem wiosną -pewnie trzeba jakąś dziurę budżetową załatać


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez MFargo
      Witam poleci ktoś zamienik oryginalnego filtra paliwa do claasa ? 
      2008r
    • Przez artur04c
      Witam
      Czy stosował ktoś olej do skrzyni MANNOL Multifarm STOU 10W-40 chcę zrobić jako zastępczy fusch agrifarm 10w40, ale może ktoś ma doświadczenie z mannol ?
    • Przez seba2017
      Witam. Chciał bym przejść na jeden olej we wszystkich ciągnikach  ( starszych) bo teraz używam w każdym inny. Firma wykonująca remont silnika polecała mi Mobil Delvac 15w40 lub lepszy. Zauważyłem że polski olej Platinum Ultor Plus 15w40 ma te same klasy jakościowe  API: CI-4/CH-4/CG-4/ SL/ SJ    w ACEA też podobnie: E7/ E5 /E3/B4 /B3 /A3. Czy będzie różnica w ochronie silnika w ciężkiej pracy w wysokiej temperaturze stosując jeden i drugi olej. Jeżeli byłaby podobna jakość to wybrał bym polski olej z racji patriotyzmu zakupowego. O różnicę w cenie mi nie chodzi. Jakie jest Wasze zdanie: nie będzie za dużej różnicy między tymi olejami czy Mobil jest zauważalnie lepszy ?
    • Przez Kartoflorz
      Witam, mam taki problem może dla niektórych bzdura a konkretnie, czy mogę mieszać olej Stou z Utto??? Konkretnie chodzi mi o to czy do oleju Agrol Stou Plus mogę dolać Platinum Utto  - miejc docelowe przekładnia (skrzynia Zetor Forterra).
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj