Skocz do zawartości

Zdjęcie

Paliwo rolnicze

25 odpowiedzi na ten temat

#1 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 07 maj 2006 - 16:59

Paliwo rolnicze witam!
jak to jest co trzeba spelniac zeby dostac doplaty do paliwa?
jakie sa limity? kiedy i jak otrzymac doplate?

pozdrawiam
Jacek

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Paliwo rolnicze Dzisiaj, 12:47
  •  

#2 Share wojtii

wojtii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 07 maj 2006 - 19:42

Paliwo rolnicze wiem tylko ze dopłaty do paliwa ,to zwrot akcyzy,zapytaj w gminie,to oni wypłacaja :) 2x w roku ,wielkośc zależy od ilości hektarów ,a niestety nie od ilości traktorów:( w moim przypadku to nie ma sensu , gdyz większośc pola mam w dzierzawie ale bez umowy, a to co mam na własnośc mam w 3 gminach,dałem sobie spokój,za duzo ganiania,wole zostawic na stacji benzynowej paragon,i dostac za niego 20%wartości

#3 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 07 maj 2006 - 19:46

Paliwo rolnicze hehe gdzie tak daja?
pozdrawiam

ja chyba bede zbieral dla zasady, bo tak to cpn z kims na wspole kombinja vat, a tak chocbym mial dostac tylko 10 czy 20zl to nie dam komus zarabiac na mnie :)

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#4 Share wojtii

wojtii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 07 maj 2006 - 20:07

Paliwo rolnicze Orlen, kawałek drogi mam,ale biore zawsze po 200l,i rabat dostaje, wiem ze kombinuja na vacie ,ale jak płaca za paragony to dla mnie sa ok:)

#5 Share Kizo

Kizo

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 629 postów

Napisany 07 maj 2006 - 22:53

Paliwo rolnicze No właśnie ja również tankuje na orlenie i przeważnie tak po 200-240 litrów biorę i prawie nigdy nie brałem faktury tylko punkciki na karte a ostatnio jak zajechałem i poprosiłem o fakturke to dziad jeden zaczol kombinowac tzn zamiast po nazwisku znaleśc dane to koniecznie po nipie a co to człowiek to jakaś "krowa" że po numerze go mają identyfikowac, a tak wogule to nie znam na pamięc swojego nipu a co dopiero ojca. Nieco pomarudził że ma w bazie danych kilka tysięcy nazwisk ale w końcu wystawił fakture. A mi się wydaje że mu chodziło o wystwienie tego paliwa na fakture jakiejś firmie więc od teraz zawsze będę brał faktury czy będzie zwrot paliwa czy nie. A jak nie bedzie to znajomy chciał żebym brał na jego firmę za 8% wartości dla mnie on ma wkońcu 22 % zwrotu vatu.

#6 Share griga

griga

Zaawansowany

• Administrators
  • PipPipPip
  • 483 postów

Napisany 07 maj 2006 - 23:02

Paliwo rolnicze Kurcze ja nie pamiętam kiedy ciągnik był tankowany na jakiejś stacji... u mnie jest tak że dzwoni sie do firmy i przywożą na miejsce min 1000l ale cena zawsze niższa niż na stacji .... No i dostajesz fakture.

#7 Share pejton

pejton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 18 czerwiec 2006 - 14:24

Paliwo rolnicze Czyżby dopłaty do paliwa były zagrożone? link
parę ha i para rąk do pracy...

#8 Share tomek

tomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 23 czerwiec 2006 - 21:12

Paliwo rolnicze A to wszystko przez naszych nadgorliwych urzędników!!!(nie ma błędu??)

#9 Share witek

witek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • Zainteresowania:przede wszystkim moja rodzina....moj Kacper i zona (hehe jak to mówia zona to nie rodzina :) człowiek sypia z obcą babą ) <br />-&gt;bydło mleczne <br />-&gt;od niedawna układam klocki &quot;LEGO&quot; :)

Napisany 14 sierpień 2006 - 21:24

Paliwo rolnicze aby dostac dopłaty musisz miec rachunki na paliwo....ja nigd nie biore ich ze stacji ale jak bym weidział to bym brał brawa dla urzedników
2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek
12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia
2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

#10 Share @rasso

@rasso

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 10 wrzesień 2006 - 21:34

Paliwo rolnicze ja kupuje paliwo od ukrainców którzy przywożą albo od firmy które przywozą na miejsce i jest taniej tyle taniej ze nie opłaca mi sie tego vatu brac bi i tak musze do tego dołozyc a moje ciągniki nie wiedziały stacji paliw ooooo juz kilkanascie lat jeden widział heheh kilka dni temu zajechałem oleju kupic do skrzyni bo mi pekł wąż i poszło mi troche w błoto heheheh

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share zorak

zorak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 12 wrzesień 2006 - 09:57

Paliwo rolnicze Panowie cytuje treść ogłoszenia jakie wisi u mnie w Urzedzie Miasta i Gminy (w którym zresztą pracuje) i to że nie jesteście poinformowanie nie leży tylko i wyłącznie po stronie urzędników. Fakt może i nie poinformowali dostatecznie rolników (u mnie akurat w gminie każdy rolnik wie) ale w końcu wszędzie trąbią o tych dopłatach - choćby w telewizji w programach rolniczych. Poniżej treść komunikatu z mojej gminy:

Każdy rolnik, który chce odzyzskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej powinien zbierać faktury VAT
- w terminie od 1 września 2006 r. do 30 września 2006 r. należy złożyć odpowiedni wniosek do Burmistrza Miasta i Gminy (u mnie akurat Świerzawa)
- do wniosku należy dołączyć faktury VAT za zakup oleju napędowego, które zostały wystawione od 1 stycznia 2006 r.
Kwota zwrotu podatku akcyzowego w 2006 r. wynosi 0,45 zł do litra oleju napędowego - maksymalnie 38,70 zł z 1 ha użytków rolnych. Wypłata nastąpi w terminie od 1 listopada 2006 r. do 30 listopada 2006 r.

#12 Share paul0

paul0

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 20 czerwiec 2009 - 17:49

Paliwo rolnicze chciałbym odświerzyć temat:)
jak wygląda sprawa z polami dzierżawionymi ale bez pisemnej umowy ??
czy do tych działek też można wziąść dopłate do paliwa czy nie ? czy może podpisać jakąś umowe na kartce tak że sie pole obsiewa (jezeli tak to jaka ma byc ta umowa)

#13 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 20 czerwiec 2009 - 18:37

Paliwo rolnicze Nie!!! Na jeden ha przypada określona ilość litrów ON lub Biopaliwa (bodajrze ok 80l). Od dzierawionych pól możesz wziąść "dopłate" (odliczają Ci ok 1 zł od litra), ale jeżeli masz umowe dzierżawy, wszystko musi być w papierach itd, a w takim przypadku jaki ty masz to w żadnym wypadku nie... ;)

#14 Share wiesaw

wiesaw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Zainteresowania:

Napisany 20 czerwiec 2009 - 19:20

Paliwo rolnicze @paul0, nie jest to "dopłata", ale zwrot akcyzy - w tym roku 85gr za 1 litr "przypadającego" ( 86l/ha ) nam paliwa.

" Wielkość to iloczyn stawki zwrotu podatku na 1 l oleju napędowego, liczby 86 oraz powierzchni użytków rolnych będących w Pana posiadaniu, określonej w ewidencji gruntów i budynków, według stanu na dzień 2009.04.01 "
0.85 * 86 * powierzchnia u.r.
Dzierżawione pole jest liczone do powierzchni u.r. w przypadku zawarcia umowy pisemnej w Urzędzie Gminy - za potwierdzeniem autentyczności podpisów. Umowę trzeba zawrzeć przed 1 kwietnia... .
samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

#15 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 20 czerwiec 2009 - 19:39

Paliwo rolnicze A ja umowę dzierżawy nie mam potwierdzonej w żadnym urzędzie ani u notariusza i na tą dzierżawę dostaję pełny zwrot akcyzy. Do składanego wniosku dołączam ksero tej dzierżawy.
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

#16 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 20 czerwiec 2009 - 19:57

Paliwo rolnicze

Nie!!! Na jeden ha przypada określona ilość litrów ON lub Biopaliwa (bodajrze ok 80l). Od dzierawionych pól możesz wziąść "dopłate" (odliczają Ci ok 1 zł od litra), ale jeżeli masz umowe dzierżawy, wszystko musi być w papierach itd, a w takim przypadku jaki ty masz to w żadnym wypadku nie... ;)

Akurat BioDiesel nie kwalifikuje sie do zwrotu akcyzy.

#17 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 20 czerwiec 2009 - 20:30

Paliwo rolnicze Nom znajomy też tak mówił... ;) Nakupywał biodiesla, poszedł do gminy i mu nie przyjeli... Troche było z niego pośmieliska... Nawet miałem wydrukowany artykół, specjalnie mu drukowaliśmy żeby pokazać na przyszłość ;) Jak szczewko@ nadal nie wierzysz to poszukaj w przepisach... :) Nam jakoś normalnie zwrócili za B-20 :)

#18 Share paul0

paul0

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 20 czerwiec 2009 - 21:53

Paliwo rolnicze czyli mam problem, pasowałoby podpisać umowe,
@ferdek1, jak ma wyglądać taka umowa ??

#19 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 21 czerwiec 2009 - 08:45

Paliwo rolnicze Umowa dzierżawy ściągnij z netu tylko powpisujcie wszystkie dane personalne twoje i wydzierżawiajacego (NIP,PESEL,nr.dowodu ,kto go wystawił)powierzchnię działek,nr.działki i termin na jaki masz dzierżawę,jak płacisz czynsz to kwotę (lepiej wpisać bezczynszowa),kto płaci podatek.A dopłaty bierzesz ty czy właściciel,bo jeżeli ty to od razu masz umowę do ARiMR na PROW jeśli będziesz korzystał
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share paul0

paul0

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 21 czerwiec 2009 - 09:17

Paliwo rolnicze no wałaśnie podatek płaci właściciel i bierze dopłaty, ale to też będe chciał zmienić od tego roku tzn dopłaty na pół bierzemy - ok 300zł
*(ja obsiewam a on zgarnia całą dopłate - jpo i upo oraz onw 750zł/ha nieźle sie dorabia hehe)