Skocz do zawartości

Zdjęcie

Udoskonalenie chłodzenia w Bizonie

129 odpowiedzi na ten temat

#81 Share zabalex

zabalex

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 05 lipiec 2012 - 18:38

Udoskonalenie chłodzenia w Bizonie Witam wszystkich osłona została już zamontowana teraz tylko czekac na rozpoczecie żniw . :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Udoskonalenie chłodzenia w Bizonie Dzisiaj, 09:19
  •  

#82 Share MironC360

MironC360

Nowicjusz

• Validating
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 08 lipiec 2012 - 15:48

Udoskonalenie chłodzenia w Bizonie witam.jak zamontowałeś te osłony?

: podaj linka, fotkę

#83 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 09 lipiec 2012 - 06:29

Udoskonalenie chłodzenia w Bizonie też się zastanawiam nad tymi osłonami, ciekawi mnie tylko gdzie się je montuje. Ta duża pewnie na drzwi, ale wewnątrz czy na zewnątrz, a mała?

#84 Share zabalex

zabalex

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 11 lipiec 2012 - 18:20

Udoskonalenie chłodzenia w Bizonie duża na zewnątrz dzwi a mniejsza z tyłu pod kominem powietrznym

#85 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 28 lipiec 2012 - 21:03

Udoskonalenie chłodzenia w Bizonie Faktycznie te osłony są rewelacyjne, przedtem zbiornika nieszło nakosić bez omiatania klapy. Przy okazji przestawiłem chłodnice oleju przed chłodnice wodną(odchylana dla łatwiejszego czyszczenia), bo zawsze temp oleju miałem ok 110st..., silnik zalałem Gulfem CF 20W50(dobrą cene na niego dostałem). Dzisiaj było ze 34 st, a temp. oleju nie przekroczyła mi 80 st, a temp wody jeszcze mniej i ani razu nie latałem czyścić tą przeklętą klapę. Jak nie było takich upałów te woda nie dochodzi do 60 st a olej nie przekracza zielonego pola, widać termostatu nie ma.

#86 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 30 lipiec 2012 - 09:02

Udoskonalenie chłodzenia w Bizonie Kolego mam wielką prośbę, mógł byś zrobić zdjęcie jak zamontowałeś chłodnicę olejową przed wodną?? Chodzi mi głównie o to w jaki sposób została zamontowana a nie o ogólne zdjęcie, i jak jest ona uchylana?? Zdjęcie osłon też mógł byś wrzucić do galerii "wynalazki i udoskonalenia" :)
Co do temperatury to olej może mieć jak najniższą ale woda musi osiągnąć temperaturę pracy, a 60st to jest jednak za mało, przecież to jest silnik cieplny.
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#87 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 01 sierpień 2012 - 21:39

Udoskonalenie chłodzenia w Bizonie http://www.fotosik.p...c254edb9fd.html
http://www.fotosik.p...a45542196e.html

Tak to u mnie wygląda, aczkolwiek chyba mogła być nieco niżej. Ułatwiło by to zrobienie górnego zawiasu i więcej miejsca na węże by było.

Pozdrawiam

#88 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 02 sierpień 2012 - 23:13

Udoskonalenie chłodzenia w Bizonie Bardzo sprytnie to zrobiłeś i jeśli to coś daje to gratulacje.
Ja u siebie miałem termostat to trzymał wysoką temperaturę, po awarii pompy wodnej wstawiłem inny termostat ale bez tej uchylnej klapki, żeby całego nie wyjmować i nie robił się obieg aby na chłodnicy. Teraz chłodzenie jest takie że nie muszę ganiać co wysyp ze szczotką i omiatać siatki z plew, trzyma temperaturę 80st, jak jest upał i się zaplewi to trochę wyżej. A kupiłem termostat w tamtym roku za namową forumowiczów, że bez niego silnik rozwalę. Tylko, że teraz robią takie termostaty że nawet przy gotującej wodzie otwarte są tyle że woda nie ma za dużo miejsca na obieg.
KPK Kumurun Team
Belarus 952.4 - U C-330

#89 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 03 sierpień 2012 - 21:05

Udoskonalenie chłodzenia w Bizonie daje i to dużo olej max 80 st. no i łatwość czyszczenia chłodnic. Martwi mnie tylko za niska temp wody bo zawsze było zatkane to się grzał, a termostatu w okolicy nie mają :blink:

#90 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 04 sierpień 2012 - 09:36

Udoskonalenie chłodzenia w Bizonie Doraźnie można przytkać chłodnicę np. jakimś kartonem ale tylko kawałek, bo jak zatkasz całą to ci się zagotuje nawet na wolnych obrotach.
KPK Kumurun Team
Belarus 952.4 - U C-330

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share wuja_rolnik

wuja_rolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 07 sierpień 2012 - 21:32

Udoskonalenie chłodzenia w Bizonie Witam
Mam pytanie. Słyszałem że niektórzy rolnicy zakładają wentylator chłodnicy odwrotnie tzn. w taki sposób, że powietrze nie jest zasysane przez komorę chłodniczą, chłodnice i wieje na komorę silnika ale w drugą stronę czyli zasysa powietrze z komory silnika, wieje na chłodnice i przez komorę chłodniczą dzięki czemu plewy nie przyklejają się na klapę od komory chłodzenia. Czy ktoś stosował takie rozwiązanie? Jak to się sprawuje w całodziennej pracy kombajnu?

#92 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 08 sierpień 2012 - 08:11

Udoskonalenie chłodzenia w Bizonie Jedna z większych bzdur jakie słyszałem, oczywiście bez obrazy :) Po to są te siatki żeby nie zasyfić chłodnic, w drugą stronę byś zaplewił w moment tak chłodnicę że byś nie wiedział jak ją oczyścić, poza tym nie wiało by na silnik tak jak potrzeba tzn z taką siłą, kurz z plewami gromadził by się na silniku i kolektorze i wtedy o pożar nie trudno. Ja nie mam żadnych problemów z przegrzewaniem.
KPK Kumurun Team
Belarus 952.4 - U C-330

#93 Share piotrek120hsx

piotrek120hsx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 11 styczeń 2013 - 16:56

Udoskonalenie chłodzenia w Bizonie -- połączono --

Witam chciałbym kupić osłone chłodnicy do bizona Z056 i czy ona naprawde da efekt taki jaki proponuje producent ponieważ nie chciałbym wyrzucić pieniędzy w błoto.

Edytowany przez Marcin91, 11 styczeń 2013 - 17:02.
dublowanie tematów, ortografia, oznaczenia

#94 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 12 styczeń 2013 - 09:03

Udoskonalenie chłodzenia w Bizonie Ja mam 5 lat i jestem zadowolony. :rolleyes: Cały dzień masz spokój. :blink: Rano tylko dobrze chłodnicę wydmuchać powietrzem i śmigasz. :D Polecam. B)

#95 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 12 styczeń 2013 - 15:10

Udoskonalenie chłodzenia w Bizonie Ja powiem że mi żadna osłona nie jest potrzebna, wcale nie czyszczę siatki bo jak czyszczę to silnik jest niedogrzany.
Z początku myślałem że to wina termostatu ale były dobre i 1 nowy leży na półce, 1 oddałem z powrotem do sklepu, a co zrobiłem??
Stary termostat który też był dobry wybebeszyłem tzn. wyjąłem z niego tą klapkę która się uchyla w miarę wzrostu temp. wody i wstawiłem samą obudowę, wygląda to teraz tak jakby termostat był cały czas otwarty na max., ale nie wolno wyjmować całego a znam i takich agentów, wtedy woda krąży w znacznym stopniu po dużym obiegu a po małym nie tak jak powinna i tam panuje większa temp. a czujnik nam pokazuje co innego.
KPK Kumurun Team
Belarus 952.4 - U C-330

#96 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 12 styczeń 2013 - 16:30

Udoskonalenie chłodzenia w Bizonie To że wywaliłeś środek termostatu to zrobiłeś tylko błąd dla silnika.Raz że czujnik pokazuję temperaturę przed termostatem a nie na silniku a ciecz wiruję cały czas między chłodnicą a pompą i częściom silnika a silnik na ostatnim garze i tak się grzeje.Jak chcesz sprawdzić dokładną temperaturę silnika to załóż czujnik temperatury na klapce z drugiej strony głowicy.Jest ona przykręcana na cztery śrubki 8.Zasada w siniku sw 400 jest taka ze pompa wpycha ciecz do bloku i wypycha głowicą i jak jest otwarty obieg cieczy to przepływa jak najbliższą drogą nie przepychając cieczy na dalszej części silnika.a jak masz termostat to przy zamknięciu ciecz wiruje w obiegu blok głowica pompa Robiłem gościowi przy zajechanym silniku inny numer że zatykałem przejście termostatu wstawiając gumę a z drugiej strony do tej klapki wspawałem króciec i połączyłem z chłodnicą do góry i silnik palący około 5 l oleju na dzień i gotujący się wytrzymał jeszcze 2 sezony z tym ze palił już koło 3 litrów oleju.A co do środka termostatu ma on wielkość taką samą jak wlot cieczy do pompy i co ma dać takie rozwiązanie.Jeżeli silnik jest w dobrej kondycji a ciecz się grzeje to oznacza że w bloku jest dużo kamienia.Taki numer miał szwagier i po założeniu osłon miał temperaturę w granicach 90 stopni.Zalałem silnik z środkiem do czyszczenia układu i pochodził koło godziny.Po tym zabiegu nie szło wody spuścić.wywaliłem chłodnicę do płukania a na silniku odkręciłem klapki za pompą paliwowa pompę wodną i klapkę od strony przystawki.Płukałem myjką kolo 3 godzin.Po złożeniu silnik utrzymuję temperaturę 75 stopni i jest zalany płynem.Po tym zabiegu zrobiłem to samo w swoim jak kupiłem go i do remontu przehulał 5 lat.Jesienią zrobiłem mu remont.A i polecam jeździć na płynie bo wtedy układ chłodzenia nie jest zawalony kamieniem kotłowym a to tylko koło 30 litrów płynu w granicach 200 zł.

#97 Share zuber

zuber

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 12 styczeń 2013 - 20:51

Udoskonalenie chłodzenia w Bizonie Panowie a spotkał się ktoś z większym wentylatorem, to znaczy orginalnym tyle że zamiast 6 skrzydeł ma 8 i same łopatki też są szersze .Ojciec zakładał taki chyba jakieś 15 lat temu i od tej pory silnik trzyma książkową temperaturę .

Pochodzę z okolic gdzie silniki te były produkowane i jest dosyć dużo ludzi którzy serwisowali te motory i jeden z nich doradził tacie taki wentylator .Teraz już nie pamiętam ale to śmigło kupili normalnie w sklepie i mówili że takie zakładają do agregatów czy kompresorów.

#98 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 12 styczeń 2013 - 22:04

Udoskonalenie chłodzenia w Bizonie balcerek1 będę kupował dodatkowy zegar i wskaźnik temp. wody ale chyba ten zestaw mechaniczny (z kapilarą na 5m) i założę na 1 cylinder, tylko jak proponujesz umocować czujnik?? Co do termostatu to lepiej go włożyć z powrotem?
Płyn chłodniczy wyjdzie o połowę taniej czyli ok 100zł jeśli zastosujemy koncentrat np. taki -> http://allegro.pl/ko...2912980247.html na wartość -27,5*C żeby nie spuszczać na zimę. Przy tym rozdrobnieniu potrzeba 2 banieczek po 5l, oczywiście jakby robić rzadszy roztwór to wyjdzie taniej.
balcerek1 jakby spuszczać i dolewać tą samą wodę to przecież kamień odłoży się tylko raz, pod warunkiem nie dolewania świeżej.
Co do tego wiatraka na 8 łopat to bardzo dobry pomysł, tylko gdzie to kupić??
Znalazłem, w tej liście są 2 jeden jest od Rekorda a drugi jest odwrócony od czegoś innego -> http://www.hurtownia...K SW-400?page=3
KPK Kumurun Team
Belarus 952.4 - U C-330

#99 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 12 styczeń 2013 - 23:19

Udoskonalenie chłodzenia w Bizonie Napisałem ci z drugiej strony głowicy jest klapka wspawać króciec wywiercić otwór i już masz pomiar z końca silnika.A co do zestawu mechanicznego temperatury to polecam.Ja mam założone wszystkie mechaniczne temperatura oleju i ciśnienie oleju bo na tej elektronice to nie ma co polegać.Zaśniedzieje bezpiecznik i co innego pokazuje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share zuber

zuber

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 13:02

Udoskonalenie chłodzenia w Bizonie Dokładnie taki jak w tym linku , mogę zapytać u nas w sklepie firmowym i w tym tygodniu dałbym ci odpowiedź .A efekt bardzo dobry ,nawiasem mówiąc w rekordzie jest turbo więc silnik musi mieć dużo lepsze chłodzenie . Termostat jeśli jest sprawny nie powinien mieć wpływu na chłodzenie a jego brak powoduje niedogrzanie silnika co też ma niekorzystny wpływ na jego pracę .