Skocz do zawartości

Zdjęcie

Udoskonalenie chłodzenia w Bizonie

129 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 17 lipiec 2008 - 20:23

Udoskonalenie chłodzenia w Bizonie Kolego opisz dokładniej jak masz zrobione w rekordzie, a najlepiej wrzuć zdjęcia.
Bo ja radzę sobie co rano powietrzem i idzie wytrzymać, ale zawsze można zrobić lepiej.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Udoskonalenie chłodzenia w Bizonie Dzisiaj, 19:27
  •  

#22 Share AF7018

AF7018

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 18 lipiec 2008 - 08:08

Udoskonalenie chłodzenia w Bizonie Ja też kiedyś codziennie rano czyściłem powietrzem chłodnicę a i tak w godzinach największego upału woda podchodziła do 100 stopni. Teraz czyszczę chłodnicę dokładnie raz przed sezonem i potem o niej zapominam a woda i tak zawsze jest na zielonym.
Konstrukcja przeróbki jest bardzo prosta a jedyną ruchomą częścią jest to śmigło.
Nie mam za bardzo czym zrobić fotki a na takich z telefonu to nic nie zobaczysz. Jak pożyczę gdzieś cyfrówkę to zrobię dobre fotki.
Najlepiej zobaczyć coś takiego przy jakimś zachodnim kombajnie.

#23 Share Dario23

Dario23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 18 lipiec 2008 - 11:59

Udoskonalenie chłodzenia w Bizonie no tak tylko mi tu chodzi raczej o ZO56 a nie o Rekorda. pozdro

Edytowany przez Dario23, 05 lipiec 2011 - 12:41.

#24 Share piotrols

piotrols

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 20 lipiec 2008 - 07:16

Udoskonalenie chłodzenia w Bizonie

Mam taką osłone i sito czyszcze przed każdym wyjazdem w pole a czasami to nie ma z czego. Jest to super wynalazek. Wcześniej to nawet po każdym wysypaniu trzebabyło czyścić a teraz cały dzień bez problemu. U nas to dużo ludzi takie osłony porobiło. Polecam

Można prosić o fotkę?

Używaj opcji EDYTUJ. @quercus

#25 Share Asny12

Asny12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 24 lipiec 2008 - 20:21

Udoskonalenie chłodzenia w Bizonie ja przykręciłem na siatce przed chłodnicą wentylator od samochodu podłączenie pod akumulator 12 v i wyłącznik z boku jak dogrzewa to włączam udanych żniw 2008

Edytowany przez quercus, 25 lipiec 2008 - 09:22.
Piszemy w pierwszym oknie a nie w dolnym & ortografia & cytowanie posta

#26 Share Danex89

Danex89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 28 lipiec 2008 - 22:44

Udoskonalenie chłodzenia w Bizonie Tak jak wcześniej pisałem tak i też zrobiliśmy......grzejnik z fawirów został zamontowany, tutaj zdjecie: http://www.agrofoto....image76395.html , Zdjęcie już jest jakiś czas w galeri a dzisiaj mogę już powiedzieć jak to sie sprawdza. Krótko mówiąc jak ktoś ma problemy z chłodzeniem to polecam taki wynalazek. Dziś kombajn dostał dość mocno po zaworach. Upal ze nie szło wytrzymać i prawie cału dzień w konkretnym życie, ze dwie godzinkim w jakimś owsie, główna chłodnica przeczyszczona dwa razy, szczególnie po tym owsie i temperatura niecale 80 stopni. Tylko między godziną 12 a 16 w największym skwarze przekroczyło granicę 80 stopni, ale nie znacznie. Generalnie teraz nie ma opcji zeby sie zagrzal na więcej jak 85-87 stopni.

Polecam i pozdrawiam ;)

#27 Share przemek99

przemek99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , Motoryzacja ;]

Napisany 06 sierpień 2008 - 10:51

Udoskonalenie chłodzenia w Bizonie moj bizon Z056 tez sie nieraz grzeje wiec załozylismy w nim dodatkowy wiatrak z boku

#28 Share morowa91

morowa91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 454 postów

Napisany 06 sierpień 2008 - 12:17

Udoskonalenie chłodzenia w Bizonie Ja w swoim Z056 przełożyłem chłodniczke oleju przed chłodnice wody i niema problemu teraz z temperaturą oleju która jest podstawą dłuższej żywotności silnika http://www.agrofoto....image76938.html

#29 Share bigos123456

bigos123456

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 07 sierpień 2008 - 10:06

Udoskonalenie chłodzenia w Bizonie W naszym rekordzie dołożyliśmy coś w rodzaju zbiornika wyrównawczego. Do tego zbiornika wchodzi gdzieś około 15 litrów wody. Zbiornik połączony jest z górnym zbiornikiem na chłodnicy. Efekt jest taki, że przy 35 stopniach C w cieniu woda nie podskoczyła do więcej niż 85 stopni C, a olej 80 stopni w cieniu. Dodam do że kombajn kilkanaście dni chodził prawie po 12 godzin dziennie. Oczywiście codzienne przedmuchanie chłodnicy powietrzem i kilka razy dzienni oczyszczenie bębna.

#30 Share Lukasz1

Lukasz1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 09 marzec 2009 - 17:51

Udoskonalenie chłodzenia w Bizonie Witam. Mam problem z zapylaniem sie chłodnicy w rekordzie. Podobno w nowych rekordach jest zrobione coś takiego że ten warjatorek z prawej strony napędzany jest mechanicznie a nie powietrznie i powoduje odwiewanie plew. Czy to prawda a jeśli tak to prosiłbym o przesłanie fotek tego rozwiązania.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share koses

koses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 09 marzec 2009 - 18:45

Udoskonalenie chłodzenia w Bizonie mam tylko takie zrobione na pokazach i wentylator jest zamontowany przed chłodnicą http://www.fotosik.p...49dba1484d.html

#32 Share Lukasz1

Lukasz1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 09 marzec 2009 - 20:07

Udoskonalenie chłodzenia w Bizonie A innych, dokładniejszych nie macie?

#33 Share qaz1

qaz1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 17 marzec 2009 - 15:00

Udoskonalenie chłodzenia w Bizonie jezeli chodzi o z056 i temperaturke wody to ta blacha - obudowa chlodnicy jest super - nie grzeje sie, ale jezeli chodzi temp. oleju to u mnie sa problemy - nawet po przelozeniu chlodnicy olejowej przed chlodnice wody, moze trzeba zalozyc dodatkowa chlodnice olejową? Da to cos? Ma ktos tak zrobione?

#34 Share Lukasz1

Lukasz1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 17 marzec 2009 - 15:58

Udoskonalenie chłodzenia w Bizonie W z056 to nie miałem z tym problemów. Raczej to może być gdzieś jakiś zaworek przyblokowany lub brudna chodniczka.

#35 Share Hormon07

Hormon07

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 26 marzec 2009 - 21:21

Udoskonalenie chłodzenia w Bizonie Raz w ciągu dnia wystarczy przeczyścić i po problemie, widziałem już jakieś dziwne wentylatorki dodatkowe, które i tak nic nie dawały jak wiatr zawiewał z boku. Moze jakieś chłodniczki rzeczywiście dają efekt ale tego nie wiem bo nie testowałem.

#36 Share daras110

daras110

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 14 maj 2009 - 20:20

Udoskonalenie chłodzenia w Bizonie Witam !!!
mam tak jak prawie wszyscy własciciele BIZON REKORD problem z temp. wody
i zamierzam wmontowac druga chłodnice czy ma moze ktos fotki jak to zrobic i jakis opisik tego czy ktos moze mi pomoc ja kiedys na tym forum juz znalazlem takie fotki z dwoma chłodnicami w rekordzie moj nr. gg 8646696 adres email daras110@op.pl
jezeli ktos cos bedzie wiedzial proze o kontak z góry dziex!!

#37 Share K1ROVEZ

K1ROVEZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 14 maj 2009 - 22:00

Udoskonalenie chłodzenia w Bizonie Widziałeś pewnie fotki takiego przerobionego Rekorda który był na sprzedaż na Allegro nie tak dawno temu (i być może nadal jest). Mam chyba te zdjęcia zapisane tylko nie wiem jak tam będzie z prawami autorskimi...
Najlepiej najpierw przeszukaj Allegro.
good God damn and other such phrases...

#38 Share Tomek7G

Tomek7G

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów
  • Zainteresowania:Milan Per Sempre...

Napisany 15 maj 2009 - 16:48

Udoskonalenie chłodzenia w Bizonie Ja też go widziałem...swoją drogą...pomysłowe
Ryk SW 400 + C360 + 2xD43 pełne pszenicy = Magia PRL

Sprzedam 2 redlice do Poznaniaka
Kontakt: PW/GG

#39 Share adal

adal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 15 czerwiec 2009 - 20:26

Udoskonalenie chłodzenia w Bizonie XXX
są osłony do bizona

Reklama komercyjna!

Edytowany przez krolikNH, 15 czerwiec 2009 - 20:53.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Tobasco007

Tobasco007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, rolnictwo

Napisany 27 czerwiec 2009 - 22:41

Udoskonalenie chłodzenia w Bizonie ja w Z056 codziennie przed wyjazdem myje chlodnice kercherem i niemam większych problemów z grzaniem sie silnika :D

nie rozdupcys jej ciśnieniem z karchera??
ja mam BizonieZO56/3 mam zmiotkę i za każdym zbiornikiem idę wyczyścić.
Co roku wymontowuje chlodnice(oby dwie) i czyszczę, nie mam zadnego problemu.