Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nożyki do kosiarki

134 odpowiedzi na ten temat

#101 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Zainteresowania:sport, technika rolnicza, hodowla bydła

Napisany 05 czerwiec 2011 - 22:33

Nożyki do kosiarki Ale żeby ostrzyć to trzeba mieć co ;) ja oczywiście Radury ostrzę tak jam mówi @Kanuni kilka razy, ale jak ostrzyć polski nożyk jak wywinięty jest w pałąk do góry? :blink:
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nożyki do kosiarki Dzisiaj, 01:23
  •  

#102 Share pr0nar1025

pr0nar1025

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 10 czerwiec 2011 - 21:43

Nożyki do kosiarki

MY kupujemy BALMET,albo GERLACH balmetu są ostrzejsze ale mniej wytrzymałe a gerlacha odwrotnie . Jeszcze nigdy mi sie nie zdarzyło wykosic więcej niz 1ha na jednej stronie noży ,ale to pewnie dlatego ,że zawsze kosze łaki gdzie jest wiele kretowisk i nierówności ,a trawa na polu jest tylko jako pastwisko. Noże to przewaznie kupujemy na pierwszy skos nowe ,a na drugi je ostrzymy . kosił ktoś kiedyś z was nozami które miały 2 dziury i przez to dodatkową możliwość przełożenia?

Nie zgodzę się.Kosząc pierwszy pokos noże nie muszą być ostre bo i tak się pokosi bo trawa jest wysoka, najwyżej ciągnik ma ciężej .Natomiast potraw wymaga nowych noży i częstszego przekładania.

#103 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 11 czerwiec 2011 - 08:20

Nożyki do kosiarki Ja używam nożyków na 2 otwory. Kupione na rynku bezmarkowe , ale jakością nie odbiegają od gerlacha. Kupiłem komplet na próbe, a teraz nie widzę żeby mieli do kupienia.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#104 Share pr0nar1025

pr0nar1025

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 12 czerwiec 2011 - 12:19

Nożyki do kosiarki Zastanawiam sie nad tymi z 2 otworami.
A ostrzysz te noże z otworami?jesli tak to do ilu razy, bo chyba nie za dużo bo zaraz się zaczyna otwór.

Edytowany przez milanreal1, 17 czerwiec 2011 - 21:15.
cytowanie poprzedniego posta

#105 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 16 czerwiec 2011 - 23:36

Nożyki do kosiarki A więc sprawdziłem i nożyki które kupowałem w Grene do Famarolki to były od Pottingera po 1.65 zł za sztukę. Bardzo dobra jakość w dobrej cenie. Niestety teraz w Grene są niedostępne http://www.sklep-gre...oducts_id/18559

Ostatnio kupiłem w agromie nożyki firmy Granit, mi wyszło też po 1.65zł za sztukę. Polecam, są mocne, nie wyginają się na kamieniach i wolniej się zużywają niż gerlachy ;)
http://allegro.pl/no...1654842669.html
Wieczny kawaler ;)

#106 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 17 czerwiec 2011 - 21:15

Nożyki do kosiarki Pronar, ostrzyłem 2x i jeszcze na 2x zostało. Nie dopuszczam by mocno zbiło bo potem sporo zedrzeć trzeba by ostry był.

#107 Share volf

volf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 17 czerwiec 2011 - 22:29

Nożyki do kosiarki To chyba co chwilę przekładasz te noże... Jeśli na łące są kretowiny w dużej ilości to nożyk będzie tępy po kilku minutach, a jak łąka jest równa i bez kretów to można kosić godzinami.
Osobiście ostrzę nożyki jeden raz, wyjątkowo dwa razy, potem robi się już okrągły i traci sporo na masie :lol: Głównie używam balmetowskich-są podobnie obrabiane cieplnie jak gerlachowskie a są nieco grubsze a przy tym tańsze...

#108 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów

Napisany 18 czerwiec 2011 - 07:53

Nożyki do kosiarki Volf tak po ok 1 hetarze zmiana i jest ok. Zresztą każdy ma swoją taktykę. Ja kompletem wykoszę ze 20 hektary nim wyrzucę i nie odczówam różnicy czy nowy czy stary. Obroty i tak muszą być i tak.

#109 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 19 czerwiec 2011 - 13:00

Nożyki do kosiarki ja skosiłem pół ha. Przed tym przełożyłem je bo z jednej storny były nowe no i po pół ha nadaja sie do wywalenia wytarło je w szpic bo kretowin pełno było. Nozyki gerlach
Mój Wladimirec podbija świat

#110 Share Skamp

Skamp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Zainteresowania:Komputery, Motoryzacja, Maszyny rolnicze, Konie, i wiele rzeczy drugoplanowych.

Napisany 19 czerwiec 2011 - 13:44

Nożyki do kosiarki wg. mnie gerlach się popsuł. ;[ teraz kupiłem Balmet nigdy ich nie używałem. ciekawy jestem jak się sprawdzą.
Myślenie Nie Boli!!!
Najpierw pomyśl... Potem dopiero pisz posta lub zakładaj nowy temat.

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 czerwiec 2011 - 18:27

Nożyki do kosiarki Jak kiedyś w mojej kosiarce rozsypało się łożysko na spodnim talerzu to pożyczyłem od takiego gościa kosiarkę żeby skończyć to noże wystawały jakieś 1.5 cm za bęben a takie kończyte żeby świnię nimi zabił :lol:

#112 Share pr0nar1025

pr0nar1025

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 23 czerwiec 2011 - 11:21

Nożyki do kosiarki To chyba zostanę przy tych z 1 otworem.Panowie używam od zawsze Gerlacha do Z105/1. Na skoszenie 10 ha zużywam 2 paczki czyli 36szt. Ostrzę je nawet do 5 razy zanim wyrzucę na złom ale to tak jak ktoś napisał,żeby tylko nadać kąt a nie na żyletkę,myślę że to jest najlepszy sposób, ale to tylko moje zdanie. Mam bardzo nierówne pole i sporo kamieni więc nie wyrobiłbym na noże.Apropo chwytaków to też spawam z tej samej przyczyny. Dopiero jak nie ma do czego przyspawać tego bolca wymieniam chwytaki na obu bębnach. Na pewno są delikatne bicia ale robię tak od dłuższego czasu i łożyska nie siadają.
Moja uwaga: talerze też się zużywają,taki rowek w miejscu noża i w tym miejscu zaczepia kamienie.
Ja zamieniłem talerze i jest dużo lepiej.
P.S Mój brat ma taki problem że w dużej trawie jego rotacyjna zwalnia obroty a jak wyjeżdża na mnniejszą trawę to jest ok. Paski się nie ślizgają na pewno bo są zimne, sprzęgło w ciągniku też jest ok. Co może być tego przyczyną?

#113 Share PIOTREK44

PIOTREK44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 18:53

Nożyki do kosiarki Witam nie wiem czy to jest odpowiedni temat ale napisze, jak mam rotacyjne na noże i te chwytaki które trzymają te noże i tu mam pytanie jak wkładam noże na te chwytaki to te chwytaki się mają odginać czy talerz się podnosić? ponieważ jak zakładam noże na chwytaki podnosi się ten talerz u góry i to ma tak być? dodam chwytaki nowe

#114 Share Lechu

Lechu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 21:24

Nożyki do kosiarki Ja mam kosiarkę dyskową Sipma pięć sezonów i są jeszcze orginalne nożyki ale teraz już ich wymienię .Nigdy ich nie ostrzyłem .Wprawdzie łąki mam równe z małą ilością kretowisk ale wynik i tak rewelacyjny.Wykosiła 5 x 40ha = 200ha. Nie pamiętam nazwy firmy ale pisze na nich germany. I dla tego Niemcy są potęgą na świecie.

#115 Share WitekW

WitekW

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 27 marzec 2012 - 20:47

Nożyki do kosiarki Do kosiarek SaMaszu można zamówić sobie oryginalne nożyki na ich stronie.
demotywatory o rolnictwie www.dyndole.pl

#116 Share tycha

tycha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 19 maj 2013 - 14:33

Nożyki do kosiarki Witam

Gdzie można dostać orginalne dobre nożyki do kosiarki Vicon CM 2400 18 sztuk.Jak sprawdzić ile jest prawych ile lewych nożyków? Steel power to dobra firma?

#117 Share jajonasz

jajonasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 20 maj 2013 - 11:40

Nożyki do kosiarki Chłopaki mam głupie pytanie (chyba) czy nowe nożyki trzeba ostrzyć? Miałem z kosiarką noże Balmet i jakieś to takie tempe :lol: Czy tak powinno być? Sory ale to moje pierwsze kroki z kosiarką :lol:

Otrzymane zadanie jest świętym, wykonujesz je do końca za wszelką cenę

#118 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6749 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 20 maj 2013 - 12:22

Nożyki do kosiarki One powinny być ostre :P
Znam osoby które wcale nie ostrzą nożyków tylko zmieniają na nowe.

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#119 Share jajonasz

jajonasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 20 maj 2013 - 12:30

Nożyki do kosiarki Kurde czyli to szajs jakiś jest :lol: trzeba będzie podostrzyć.
Dzięki za odpowiedź.

Otrzymane zadanie jest świętym, wykonujesz je do końca za wszelką cenę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share booster12

booster12

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 21 maj 2013 - 13:05

Nożyki do kosiarki Ja choć nie wiele kosze mam czeszkę. I wcale nie ostrze do niej norze stare zuzyte wypiepszam na smieci bo jak zaostrze to mi jeszcze gorzej kosi. Natomiast co do noży to Kupuje na Techrolu orginalne Zetorowskie noże to Ztr165 bo te gerlach co miałem to taki hajs . Znam kolesia tzn moj wujek co do polskie kosiarki zakłada noże od sieczkarni od kombajnu to już wogle swiętny pomysł nie wiem w jakim stanie jest ta kosiarka

A dodam żę Noże do Ztr 165 od ZTS 40 szt. 99 zł - Techrol