zetor5321

Nożyki do kosiarki

Polecane posty

lukasz20    710

Ale żeby ostrzyć to trzeba mieć co ;) ja oczywiście Radury ostrzę tak jam mówi @Kanuni kilka razy, ale jak ostrzyć polski nożyk jak wywinięty jest w pałąk do góry? :blink:


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pr0nar1025    0

MY kupujemy BALMET,albo GERLACH balmetu są ostrzejsze ale mniej wytrzymałe a gerlacha odwrotnie . Jeszcze nigdy mi sie nie zdarzyło wykosic więcej niz 1ha na jednej stronie noży ,ale to pewnie dlatego ,że zawsze kosze łaki gdzie jest wiele kretowisk i nierówności ,a trawa na polu jest tylko jako pastwisko. Noże to przewaznie kupujemy na pierwszy skos nowe ,a na drugi je ostrzymy . kosił ktoś kiedyś z was nozami które miały 2 dziury i przez to dodatkową możliwość przełożenia?

 

Nie zgodzę się.Kosząc pierwszy pokos noże nie muszą być ostre bo i tak się pokosi bo trawa jest wysoka, najwyżej ciągnik ma ciężej .Natomiast potraw wymaga nowych noży i częstszego przekładania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15376

Ja używam nożyków na 2 otwory. Kupione na rynku bezmarkowe , ale jakością nie odbiegają od gerlacha. Kupiłem komplet na próbe, a teraz nie widzę żeby mieli do kupienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pr0nar1025    0

Zastanawiam sie nad tymi z 2 otworami.

A ostrzysz te noże z otworami?jesli tak to do ilu razy, bo chyba nie za dużo bo zaraz się zaczyna otwór.

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

A więc sprawdziłem i nożyki które kupowałem w Grene do Famarolki to były od Pottingera po 1.65 zł za sztukę. Bardzo dobra jakość w dobrej cenie. Niestety teraz w Grene są niedostępne http://www.sklep-grene.pl/product_info.php/products_id/18559

 

Ostatnio kupiłem w agromie nożyki firmy Granit, mi wyszło też po 1.65zł za sztukę. Polecam, są mocne, nie wyginają się na kamieniach i wolniej się zużywają niż gerlachy ;)

http://allegro.pl/nozyk-nozyki-kosiarki-rotatcyjnej-granit-25szt-i1654842669.html


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15376

Pronar, ostrzyłem 2x i jeszcze na 2x zostało. Nie dopuszczam by mocno zbiło bo potem sporo zedrzeć trzeba by ostry był.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volf    3

To chyba co chwilę przekładasz te noże... Jeśli na łące są kretowiny w dużej ilości to nożyk będzie tępy po kilku minutach, a jak łąka jest równa i bez kretów to można kosić godzinami.

Osobiście ostrzę nożyki jeden raz, wyjątkowo dwa razy, potem robi się już okrągły i traci sporo na masie :lol: Głównie używam balmetowskich-są podobnie obrabiane cieplnie jak gerlachowskie a są nieco grubsze a przy tym tańsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15376

Volf tak po ok 1 hetarze zmiana i jest ok. Zresztą każdy ma swoją taktykę. Ja kompletem wykoszę ze 20 hektary nim wyrzucę i nie odczówam różnicy czy nowy czy stary. Obroty i tak muszą być i tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

ja skosiłem pół ha. Przed tym przełożyłem je bo z jednej storny były nowe no i po pół ha nadaja sie do wywalenia wytarło je w szpic bo kretowin pełno było. Nozyki gerlach


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skamp    0

wg. mnie gerlach się popsuł. ;[ teraz kupiłem Balmet nigdy ich nie używałem. ciekawy jestem jak się sprawdzą.


Myślenie Nie Boli!!!
Najpierw pomyśl... Potem dopiero pisz posta lub zakładaj nowy temat.

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak kiedyś w mojej kosiarce rozsypało się łożysko na spodnim talerzu to pożyczyłem od takiego gościa kosiarkę żeby skończyć to noże wystawały jakieś 1.5 cm za bęben a takie kończyte żeby świnię nimi zabił :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pr0nar1025    0

To chyba zostanę przy tych z 1 otworem.Panowie używam od zawsze Gerlacha do Z105/1. Na skoszenie 10 ha zużywam 2 paczki czyli 36szt. Ostrzę je nawet do 5 razy zanim wyrzucę na złom ale to tak jak ktoś napisał,żeby tylko nadać kąt a nie na żyletkę,myślę że to jest najlepszy sposób, ale to tylko moje zdanie. Mam bardzo nierówne pole i sporo kamieni więc nie wyrobiłbym na noże.Apropo chwytaków to też spawam z tej samej przyczyny. Dopiero jak nie ma do czego przyspawać tego bolca wymieniam chwytaki na obu bębnach. Na pewno są delikatne bicia ale robię tak od dłuższego czasu i łożyska nie siadają.

Moja uwaga: talerze też się zużywają,taki rowek w miejscu noża i w tym miejscu zaczepia kamienie.

Ja zamieniłem talerze i jest dużo lepiej.

P.S Mój brat ma taki problem że w dużej trawie jego rotacyjna zwalnia obroty a jak wyjeżdża na mnniejszą trawę to jest ok. Paski się nie ślizgają na pewno bo są zimne, sprzęgło w ciągniku też jest ok. Co może być tego przyczyną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTREK44    2

Witam nie wiem czy to jest odpowiedni temat ale napisze, jak mam rotacyjne na noże i te chwytaki które trzymają te noże i tu mam pytanie jak wkładam noże na te chwytaki to te chwytaki się mają odginać czy talerz się podnosić? ponieważ jak zakładam noże na chwytaki podnosi się ten talerz u góry i to ma tak być? dodam chwytaki nowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lechu    11

Ja mam kosiarkę dyskową Sipma pięć sezonów i są jeszcze orginalne nożyki ale teraz już ich wymienię .Nigdy ich nie ostrzyłem .Wprawdzie łąki mam równe z małą ilością kretowisk ale wynik i tak rewelacyjny.Wykosiła 5 x 40ha = 200ha. Nie pamiętam nazwy firmy ale pisze na nich germany. I dla tego Niemcy są potęgą na świecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WitekW    0

Do kosiarek SaMaszu można zamówić sobie oryginalne nożyki na ich stronie.


demotywatory o rolnictwie www.dyndole.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tycha    2

Witam

 

Gdzie można dostać orginalne dobre nożyki do kosiarki Vicon CM 2400 18 sztuk.Jak sprawdzić ile jest prawych ile lewych nożyków? Steel power to dobra firma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1379

Chłopaki mam głupie pytanie (chyba) czy nowe nożyki trzeba ostrzyć? Miałem z kosiarką noże Balmet i jakieś to takie tempe :lol: Czy tak powinno być? Sory ale to moje pierwsze kroki z kosiarką :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1379

Kurde czyli to szajs jakiś jest :lol: trzeba będzie podostrzyć.

Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
booster12    2

Ja choć nie wiele kosze mam czeszkę. I wcale nie ostrze do niej norze stare zuzyte wypiepszam na smieci bo jak zaostrze to mi jeszcze gorzej kosi. Natomiast co do noży to Kupuje na Techrolu orginalne Zetorowskie noże to Ztr165 bo te gerlach co miałem to taki hajs . Znam kolesia tzn moj wujek co do polskie kosiarki zakłada noże od sieczkarni od kombajnu to już wogle swiętny pomysł nie wiem w jakim stanie jest ta kosiarka

 

A dodam żę Noże do Ztr 165 od ZTS 40 szt. 99 zł - Techrol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    186

Chłopaki mam głupie pytanie (chyba) czy nowe nożyki trzeba ostrzyć? Miałem z kosiarką noże Balmet i jakieś to takie tempe :lol: Czy tak powinno być? Sory ale to moje pierwsze kroki z kosiarką :lol:

 

Nic z nimi na razie nie rób (chyba że bardzo chcesz :)). Te nożyki które masz są chyba z tych lepszych. Przez długi czas używałem "gerlachów" (i nadal ich używam) i one w oryginale są dość ostre ale materiał miękki łatwo się wyginają ale i łatwo je wyprostować, przy kretowiskach, kamieniach szybko się tępią. Jakiś czas temu zacząłem używać nożyków z napisem na pudełku "GRANIT" a na nożykach "MWS" i one właśnie w oryginale są po prostu tępe ale materiał znacznie twardszy, prawie się nie wyginają a jak już to wyprostowć nie tak łatwo. Także może na razie ich nie ruszaj bo po pierwsze możesz przegrzać i zmiękną a po drugie za bardzo wyostrzysz i przy byle kamuszczyku się zawinie i będzie taki "ostry" jak oryginał albo jeszcze gorszy. Pierwszy pokos na pewno zetną bez problemu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
booster12    2

Jak zaostrzycie noże to beben z nożem bendzie zle wywazony za lekki i nazdrowe kosiarce nie wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Było już chyba o tym w tym temacie, moim zdaniem jednego nowego z dwoma starymi nie można zakładać ale jak wszystkie 3 ostrzone i w miarę podobne to nic się nie stanie. Prawie wszyscy użytkownicy rotacyjnych ostrzą noże i kosiarki jakoś chodzą.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
booster12    2

Kolego ja nie wiele koszę podwórko łake 1,5 h i wszystko.czeszką- niezniszczalny sprzęt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Witam, powiedzcie mi co zrobić jak trzymaki nożyków są w dobrym stanie a jedynie bolce na nich co nożyk się trzyma są albo powypadane albo pozbijane tak że nożyki wylatują, nie zamierzam wydawać 6x12zł za całe trzymaki jak one są dobre tylko te bolce, nie mam na nie konkretnego pomysłu :huh:

Jedyne co mi przychodzi do głowy to kupić krótkie śruby fi 20 o twardości 12.9 i opiłować je z gwintu do grubości nożyka i przyspawać do trzymaka. Szkoda że nie dokupi się samych bolcy żeby sobie dospawać.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez teybe
      Witam. 
      Czy ktoś mi podpowie jaka nakrętka jest na tej osi. Kupiłem nową, ale ci co to sprzedają nie dają nakrętki w zestawie. 
      Pozdrawiam 

    • Przez mlodykom1
      Witam przymierzam się do zakupu kosiarki dyskowej mam na uwadze dwie firmy SAMASZ i VICON. Waszym zdaniem która lepsza??? Obie na centralnym zawieszeniu. Będę wdzięczny za opinie
    • Przez miteszko123
      Witam, potrzebuje namiaru do osoby ktora zajmuje sie plandekami do kosiarek. Chodzi mi o model fella sm320. Na necie sa ale strasznie drogie 


    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś z Was używał kosiarki firmy TORO model REELMASTER 108?
      Prośba o opinie
      Dziękuję

    • Przez michaluspl
      Hej, 
      mam pytanie czy do kosiarki Wirax Z-069 165cm (starszy model bo z osłonami na ramce rurkowej)  pasują części od kosiarek jakiegoś innego producenta bo dedykowanych do tego modelu jak na lekarstwo. Czeka mnie odszykowanie takiej przed sezonem na siano a stała kilka lat na dworze bez przykrycia. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj