Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nożyki do kosiarki

134 odpowiedzi na ten temat

#61 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Zainteresowania:sport, technika rolnicza, hodowla bydła

Napisany 01 maj 2009 - 18:49

Nożyki do kosiarki co do ostrzenia nożyków to jest tak że trzeba to robić dość umiejętnie a mianowicie nie należy zbyt mocno i długo dociskać tarczy szlifierki bo wtedy się przegrzewają(robią się fioletowo-czarne) i ulegają rozhartowaniu i wtedy na niewielkim kamieniu się wyszczerbiają.ja najpierw przekładam z bębna na bęben później ostrze tak do 3 razy to też zależy czy ich nie "przypale" ma szlifierce i jak duże braki są po kontakcie z kamieniami. Gerlachy stosowałem pół sezonu po zakupie nowej kosiarki i mam złą opinie o nich...teraz stosuje niemieckie ale nie pamiętam jak ta firma się nazywała sprawdzę jak będę w domu są godne polecenia i niewiele droższe od polskich
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nożyki do kosiarki Dzisiaj, 05:56
  •  

#62 Share 3Krzysiu3

3Krzysiu3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 28 maj 2009 - 21:00

Nożyki do kosiarki teraz stosuje niemieckie ale nie pamiętam jak ta firma się nazywała sprawdzę jak będę w domu są godne polecenia i niewiele droższe od polskich

jaka to firma tych nożyków

#63 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1966 postów

Napisany 29 maj 2009 - 21:47

Nożyki do kosiarki Podajcie jakieś linki do komkretnych nożyków do polskiej rotacyjnej bo te GERLACHA to sobie można zakładać ale nie wiem do czego... co roku to gorsze mają a teraz to już przegięcie... skosić 2ha i noże do ostrzenia :/ po prostu szkoda kasy wole dać z dwa razy więcej ale mieć święty spokój na dłużej... Co sądzicie o tych i czy będą pasować do polskiej rotacyjnej??? http://www.allegro.p...land_krone.html I takie pottingera http://www.allegro.p...m588757409.html ... Może wy używacie jakiś innych??? Proszę o opinie

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Czym zbierać zielonki? zobacz »

•  

#64 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2438 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 30 maj 2009 - 06:39

Nożyki do kosiarki Ja tam nie narzekam mialem GERLACHY i da;ej bede je kupywal, w tym roku wszystkie padziewia co mialem to poostrzylem i beda chodzic jeszcze ze 2 sezony napewno.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#65 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 30 maj 2009 - 20:29

Nożyki do kosiarki @luke16 tak na oko wydaję się że powinny być dobre. Tylko te zdjęcia mogą być powiększone i mogą nie pasować. Ja bym jednak nie ryzykował. Ale poszukaj takich noży na składnicach i porównaj z polskimi.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#66 Share 3Krzysiu3

3Krzysiu3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 31 maj 2009 - 15:34

Nożyki do kosiarki te pierwsze magą byc troche krótkie bo mają90 mm długosci a powinny miec 96mm

#67 Share marcint19

marcint19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 31 maj 2009 - 17:45

Nożyki do kosiarki słyszałem że nożyki Pottingera są bardzo dobre i na długi czas wystarczają a co do ostrzenia to ostrze tylko delikatnie

#68 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 01 czerwiec 2009 - 17:53

Nożyki do kosiarki Panowie sprawdziłem markę @3Krzysiu3 Tobie tez pewnie chodziło o radurę :P Radura to niemieckie nożyki kosztują 2,5zł/szt stosuję 2 sezon godne polecenia
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25

#69 Share ptasiek

ptasiek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 01 czerwiec 2009 - 19:04

Nożyki do kosiarki ja też zakładam nożyki RADURA do kosiarki dyskowej welger (2,4 m). w tym roku kosilismy na dwie kosiarki 15 ha i nawet nie przekladalismy noży. Nożyki godne polecenia

#70 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1966 postów

Napisany 01 czerwiec 2009 - 19:18

Nożyki do kosiarki a gdzie takie noże można dostać?? Bo na internecie nawet info o takiej firmie nie ma...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 01 czerwiec 2009 - 19:34

Nożyki do kosiarki U mnie facet do sklepu bierze z Agromy Kutno.
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25

#72 Share voyteknet

voyteknet

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 01 czerwiec 2009 - 19:38

Nożyki do kosiarki hmmmmm.
zastanawia mnie po co ostrosc nozyka w kosiarce gdzie obroty sa takie ze zwykla sztabka da sie kosic (w innym wypadku cala produkcja kosiarek zylkowych powinna dac sie na spokoj).
ostrzone nozyki ma balmet (polka wyzej od gerlacha ktory istnieje chyba tylko dzieki tradycji:)
dobrze nozyki to MWS albo RADURA z Rasspe. obie marki to niemieskie firmy specjalizujace sie w zielonkowych tematach. Moze nie sa ostre ale kto je raz zalozy innych potem nie chce:)

pozdrawiam

#73 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 01 czerwiec 2009 - 19:44

Nożyki do kosiarki @voyteknet zgodzę się z Tobą z tym że jak raz założyłem radury to innych nie chcę ale każdy nożyk po kontakcie z kamieniem należy poprawić szlifierką :P a na pewno jak nożyk jest choć lekko stępiony to gorzej docina
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25

#74 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 14 czerwiec 2009 - 09:58

Nożyki do kosiarki miałem problem z docinaniem bo kosiarka 1,65 ze Słupska wysoko brała po remoncie-mimo że podkładki dystaksowe wyjęte to teraz są robione trochę inne talerze. Byłe plany staczać piasty ale nie było czasu więc spróbowałem założyć nożyki gięte od czeskiej i jest super-kosi duzo niżej i w 330 daje 1600 obr/min i chodzę na 4 biegu -docina jak brzytwa a na polskich muszę wciskać gaz do podłogi i na 3. żeby grzyw nie zostawiała:)
-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

#75 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 14 czerwiec 2009 - 10:04

Nożyki do kosiarki Ja te czeskie stosuję od 3 lat i na łące nie ma tych przeklętych grzyw.Ja nie mam powyjmowanych podkładek,bo te noże koszą znacznie niżej ,rotacyjna -042
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

#76 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 14 czerwiec 2009 - 13:05

Nożyki do kosiarki Ja mam kosiarkę "mesko" a nożyki to balmet i ostrzę je po kilka razy zanim wyrzucę kolego voyteknet ostrzy się po to żeby ciągnik miał lżej

#77 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 14 czerwiec 2009 - 18:15

Nożyki do kosiarki Nie tyle lżej a żeby lepiej docinały.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#78 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 21 czerwiec 2009 - 12:44

Nożyki do kosiarki U mnie 18 sztuk nożyków starczy na bardzo długo 2x rocznie 4ha 2 lata wytrzymają spokojnie, najpierw nowe, potem z bębna na beben, potem nowe i tak aż w pudełku się skończą i wtedy te ostrze i tak w koło aż zrobi się ostry czubek wtedy na złom. kosiarke mamy 14 lat i jeszcze ani razu lozysko nie poszło a nożyki były róznej wagi. Wiec nie ma co isę bac że zaraz sie rozwali łozysko jak nożyki będą miały rózną mase przez większe zużycie

kolego @ahme999 miałem to samo identycznie tylko ze u mnie od nowego zostawiała grzbiet, też założyłem nozyki giete od czeskiej i teraz jest gites ;) Który masz rocznik bo ja 94' ;)
Mój Wladimirec podbija świat

#79 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 21 czerwiec 2009 - 14:10

Nożyki do kosiarki No jak mi urwało "bolczyk" i nożyk odleciał to kosiarka dostała kosmicznych wibracji. Ja co roku kupuje komplet niemieckich nożyków fahr 25 sztuk z greny i starcza mi do końca sezonu no chyba ,że dużo kretowisk i kamyków to czasami flexem naostrzy. Polskie gerlachy są do d... W tamtym roku kawałek pola ojciec kosił z sąsiadem na spółę z sąsiadem , ociec na fahrach (nożyki) ,a sąsiad na gerlachach. Efekt taki ,że co 2 okrążenia musiał robić pit-stop ;) ,a ojciec tylko raz zrobił postój ,żeby podarować mu komplet swoich nożyków ;)
Wieczny kawaler ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z nim związane a daleko za tym wszystko co w życiu potrzebne ;)

Napisany 21 czerwiec 2009 - 15:04

Nożyki do kosiarki czyli jak założysz nożyki do kosiarki to ile dasz rade wykościć i w jakiej cenie są nożyki fahr ??

mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF