Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nożyki do kosiarki

134 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Tomasz1515

Tomasz1515

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 13 czerwiec 2008 - 13:23

Nożyki do kosiarki

no chyba najp[ierw obracacie a potem nowe, a tak wogóle czoraj kosiłem ze 4 ha na jednych nożykach a potem taką łąkę gruntową same kretowiska itd i kawałek 3 ha kosiłem co 2 -3 obejcia zmiana nozy itd nożyki sie kończyły to potem wymieniałem jeden nowy reszta stara żeby tylko skończyć :)

nie powinno sie obracać, przekłada sie z pierwszego bębna na drugi a z drugiego na pierwszy i wtedy tną tą stroną nieztępioną,

roznica w koszeniu ostrymi a tepymi nozykami jest niewielka.nieraz gerlachy na nieuzytkach to za 1 dzien starly sie do trojkata.teraz kupilem kws z granitu[niemieckie] i za sobote sprawdzilem ze sa o wiele lepsze a kosztuja niewiele wiecej niz polskie.a krzywienie nozykow to wynik zlego ustawienia kosiarki popuscie troche na srubie rzymskiej i nie beda sie krzywic

też kupiłem te nożyki z granitu tylko jeszcze na nich nie kosiłem, może jutro :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nożyki do kosiarki Dzisiaj, 21:15
  •  

#22 Share Mateusz16

Mateusz16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jeździ

Napisany 13 czerwiec 2008 - 18:38

Nożyki do kosiarki Ja przekładam z jednego bębna na drugi a o odwracaniu to jeszcze nie słyszałem :)

#23 Share zetor5321

zetor5321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 764 postów

Napisany 14 czerwiec 2008 - 13:25

Nożyki do kosiarki ja też przekładam z jednego bembna na drugi ale najpierw oszcze
tak jak ja skrzywiłem nożyk od kosiarki to chyba nikt nie skrzywił
dokaszałem nad rzeką a tam kiedyś rosła topola no i bobry ją zcieły wysokoś pienka z 50cm
a średnica z 10-15cm no i jakoś kosiarka na jego najechała

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share meteorek91

meteorek91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 15 czerwiec 2008 - 16:54

Nożyki do kosiarki Ja starszą kosiarke kupiłem 2 lata temu i i wymieniłem nożyki na nowe i od tamtego czasu nie zmieniałem tylko z pozmieniałem strony nożków.

#25 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 18 czerwiec 2008 - 16:02

Nożyki do kosiarki ja ostrze dokąd sie da :) nie mam ustalonych kompletów. wszystkie so razem na wieszaku a do ostrzenia wybiera się te najlepsze albo te których nie trzeba dużo ostrzyć :) ostatnio rotacyjno wycinałem krzaki na rowie grubości ręki :) 1L i do przodu :)

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#26 Share raul1985

raul1985

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 29 czerwiec 2008 - 08:39

Nożyki do kosiarki u mnie stosje sie nozyki gerlacha ktore wystarczaja na jakis 3-4 ha pozniej ostrzenie znowu 3-4 ha(to oczywiscie zaleezy od łaki) i na złom
co do nozyków z dwoma otworami to co zauwazyłem przy ich stosowaniu ze trzeba trzymać wysokie obroty kosiarki(nalepeiej przelozyć sobie na 1000 obr. wtedy jest takze duzo ekonomiczniej ) a takze ze nie nadaja sie do ostrzenia bo po 4 krotnym ich odwruceniu sa praktycznie zuzyte

#27 Share Mateusz16

Mateusz16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jeździ

Napisany 29 czerwiec 2008 - 09:17

Nożyki do kosiarki Jakby rotacyjną jeździć na 1000 obr. to nie wiem coby z niej zostało :D

#28 Share LukaszRol

LukaszRol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Zainteresowania:WIDZEW ŁÓDŹ

Napisany 29 czerwiec 2008 - 09:29

Nożyki do kosiarki Ja też przekładam z jednego bebna na drugi, raz w roku daje nowy komplet i oczywiście stare noże są ostrzone(przez dziadka :D )
Na zawsze wierni, na zawsze oddani my Polskiego URSUSA fani!

#29 Share morowa91

morowa91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 454 postów

Napisany 29 czerwiec 2008 - 10:21

Nożyki do kosiarki U nas przeważnie zakłada się nowe, na rok wystarczy komplet czyli 18 sztuk, ale czasem też otrzymy, a to już nie to jak nowe :D

#30 Share meteorek91

meteorek91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 29 czerwiec 2008 - 12:13

Nożyki do kosiarki Cóż co nowe to lepsze :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 lipiec 2008 - 14:55

Nożyki do kosiarki ja swoje ostrzę góra dwa razy. Bo po trzecim koszeniu pól sie pourywa od kamieni i i tak muszę wymienić ;)

#32 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 lipiec 2008 - 19:00

Nożyki do kosiarki

Kiedyś kupiłem nożyki Gerlacha i gdy mi się stępiły to wziełem je na kowadło uderzyłem raz młotkiem a one zamiast ładnie się wyprostować to tylko całe się płaszczyły ;)
Teraz kupuję nożyki z Grene nie wiem jaka to firma ale są bardzo dobre!

Ja ma Gerlacha i są Bdb :) Raz kupiliśmy w Grene i były gerlacha i paka była droższa o 4 złote :) Aha i jak już walisz młotem to nie z całej mocy w ręce, u nas od zawsze są Gerlacha i można nimi robić dowoli(może do nas przywożą z innej serii :) :) )

#33 Share mimcio

mimcio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 27 lipiec 2008 - 14:58

Nożyki do kosiarki

Jakby rotacyjną jeździć na 1000 obr. to nie wiem coby z niej zostało ;)

A czy ktos mówił że na pełnych obrotach. Wystarczął takie obroty aby WOM miał ok. 500-550 obr. i do pracy, a jaka oszczędność paliwa.

#34 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 27 lipiec 2008 - 15:50

Nożyki do kosiarki od tego są obroty 540E, jeśli będziesz jeździł na 1000 obr to jakiej mocy musi być ciągnik który wytrzyma prace z kosiarką przy prędkości obr silnika 1100obr?
to jest pozbawione sensu, bo taki ciągnik pomimo to będzie więcej palił, ewentualnie tyle samo niż słabszy traktorek, ale przy odpowiednich obrotach

#35 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 27 lipiec 2008 - 17:16

Nożyki do kosiarki mnie już noże gerlacha denerwują .... co trochę wymiana albo ostrzenie.... Macie jakąś inną alternatywe zamiast tych gerlacha które pasowałyby do polskiej kosiarki??? Najlepiej od jakieś zachodniej rotacyjnej??? Np. Krone, DF????

#36 Share Dominik1634

Dominik1634

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 09 sierpień 2008 - 17:22

Nożyki do kosiarki Ja zakładam nożyki Stalmet-u na pierwszy pokos nowe a na drugi ostrze.

#37 Share amorki

amorki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 09 sierpień 2008 - 17:48

Nożyki do kosiarki Ja równieerz raz nowe nożyki raz ostrzone to zależy

#38 Share dawid6b1

dawid6b1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 11 sierpień 2008 - 21:40

Nożyki do kosiarki my ostrzymy może ze ostrzenia za dużo to wtedy nowe sie zakłada

#39 Share Pawel330

Pawel330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,konie zimnokrwiste motoryzacja

Napisany 02 grudzień 2008 - 14:50

Nożyki do kosiarki Ja kosiarkę rotacyjną mam pierwszy sezon. Nożyki były nowe po pierwszych koszeniach trochę się przytępiły, do potrawu naostrzyłem je wcale nie widziałem różnicy od nowych nożyków. Potem kosiłem tak okresowo trawę. Ale już na koniec sezonu jeszcze naostrzyłem raz i kosiłem łąkę i kiedy konserwowałem maszynę zajrzałem na stan nożyków...Okazało się że z nożyków przetworzył się młot :) I były dość starte. Jak na moją powierzchnię łąk i ile kosze jeden komplet nożyków na cały sezon wystarczy :)
Ursus c-330 na 10 ha wystarcza ale przydało by sie jakieś c-360 3p

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 02 grudzień 2008 - 15:35

Nożyki do kosiarki haha zależny co kosisz. Czasem zetniesz 2 ha na nożykach za czasem 2 razy w koło nie objedziesz.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png