Skocz do zawartości

Zdjęcie

Joskin, Pomot czy Meprozet?

467 odpowiedzi na ten temat

#61 Share vvojtas1

vvojtas1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 777 postów

Napisany 08 listopad 2008 - 16:44

Joskin, Pomot czy Meprozet? dzięki jaro o tym samym pisałem wyżej, jednak ty jesteś ojcem tego wynalazku :lol:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Joskin, Pomot czy Meprozet? Dzisiaj, 11:21
  •  

#62 Share NHTC56

NHTC56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Zainteresowania:przedewszystkim rolnictwo

Napisany 08 listopad 2008 - 20:34

Joskin, Pomot czy Meprozet? To dzieki za pomoc @vvojtas1@ nie doczytałęm tego wczesniej w instrukcji, ale dzis doszukałem sie tego :lol: Wiem gdzie sie to reguluje i gdzie widac te krople...tylko brakowało mi wiedzy jak to zrobic :D Ja tez u nas zaowazyłęm ze czym beczka ma ciezej tym krople lecą trochę wolniej, ale tak napewno musi byc. I tak teraz mysle ze tez trzeba bedzie dorobic taki waz do pompy i bedzie spokoj, i tu mam prośbe do @jaro@ abys przesłął mi foto tego genialnego wynalazku:
Dzięki @jaro@ i @vvojtas1@ za przesłanie zdjec :D

#63 Share marti565

marti565

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Zainteresowania:muzyka film no i rolnictwo

Napisany 08 listopad 2008 - 21:13

Joskin, Pomot czy Meprozet? ja mam niemiecką ponad 20 letnią beczkę streu-mix 4000 litrów i jak na razie żadnych problemów nie ma z nią. Napełnia się około 5 minut

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share Trafik

Trafik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja.

Napisany 14 listopad 2008 - 19:12

Joskin, Pomot czy Meprozet? My mamy krone, też bardzo dobry sprzęt raz ją złożyliśmy, ale już jest naprawiona, ma 6 000l, czas napełniania to też około 5 min. Z pompą jeszcze nie było problemów ;)

#65 Share MTZ1

MTZ1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 18 grudzień 2008 - 17:29

Joskin, Pomot czy Meprozet? A zna ktoś ceny nowych beczek o pojemności 4000 L

No to może słyszeliście o beczce Meprozetu PN-40T jest to wersja z beczką z tworzywa sztucznego, może ktoś taką ma proszę o opinie jak się sprawuje?

#66 Share Bartek19992

Bartek19992

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 02 marzec 2009 - 20:06

Joskin, Pomot czy Meprozet? a czy zetor 5320 da rade z joskinem 8400l na kołach od 10 000l bo z tego co wiem ma regulowaną oś?!
Sprzedam cyklopa UNHZ-500
i Pług 2 skibowy info na PW

#67 Share NHTC56

NHTC56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Zainteresowania:przedewszystkim rolnictwo

Napisany 02 marzec 2009 - 20:33

Joskin, Pomot czy Meprozet? No osobiście to mysle ze bedzie ciezko i to bardzo temu zetorkowi, to jest prawie 8,5t cieczy + jakies 2,3t beczka=prawie 11ton bo grząskim polu to nie ma nawet opcji :/

#68 Share Bartek19992

Bartek19992

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 03 marzec 2009 - 19:11

Joskin, Pomot czy Meprozet? Ona nie bedzie pracować na grząskim terenie a jezeli już to bardzo rzadko i moim zdaniem na takich kołach to się nie utopi...

http://www.joskin.co...d/modulo2_3.jpg

Edytowany przez wsk125ccm, 03 marzec 2009 - 21:36.
cytowanie poprzedniego posta

#69 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 03 marzec 2009 - 19:39

Joskin, Pomot czy Meprozet? Tak czy tak będzie miał cholernie ciężko-nie masz nic grząskiego ?-nawet na wiosnę ?-było nie było to jak pisał kolega ponad 10 ton-troszkę mokrzej i siedzisz-druga sprawa to dolny zaczep-masz ten jak w 7211 czy ten nowszy ?-taki ciężarek nieźle da w cztery litery dla zaczepu (o ile nie urwie)-no i ciekawe jak tam oponki-ja w tamtym roku ledwie jechałem z beczką 4 tys na napędzie i blokadach-fajny teren nie ? <_<

#70 Share Bartek19992

Bartek19992

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 04 marzec 2009 - 15:09

Joskin, Pomot czy Meprozet? Głównie bedzie jeździć na łakach. Ziemie mam jak sito zeby woda stojała na polu to musi być ulewa a jak normalnie pada to zaraz po deszczu moge wjeżdżać i orać :) dolny zaczep mam masywny od pronata 82SA <_< bo oryginalny trzasną przy rozrzutniku :angry: .A pytam sie teoretycznie bo jak zetorek nie da rady to jeszcze mam pronata :) (pronat tak sie u mnie w okolicy mówi na pronara he he)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share LamboR3

LamboR3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 12 marzec 2009 - 17:53

Joskin, Pomot czy Meprozet? Jak masz dobry zaczep ,a zetorek powinzien dać rade. :)

#72 Share rolnik95

rolnik95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 19 kwiecień 2009 - 17:10

Joskin, Pomot czy Meprozet? Też mam taki problem z wyborem ale chyba wezmę Joskina modulo 2 4 tys litrów
Pozdrowienia dla użytkowników.

#73 Share tomi217

tomi217

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Muzyka,Technika rolnicza,Motoryzacja,itd

Napisany 19 kwiecień 2009 - 17:25

Joskin, Pomot czy Meprozet? Saam ma meprozet ale teraz wybral bym joskina to byl by lepszy wybór ;)
Moje filmy: http://www.youtube.c...177&view=videos
Moje sprzęty:
U-1014
C-360 3P
C-330

#74 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 01 maj 2009 - 14:06

Joskin, Pomot czy Meprozet? mam meprozeta 4300 od 2003r i wozi bardzo dużo. jedyny problem to scierajace sie łopatki w pompie ( tekstolit komplet 130zł) U mmnie wytrzymuja srednio 2 lata. problem jest w tym że jak konczy sie łopatka to wyskakuje z wirnika i robi kuku obudowie pompy (peka, spawana po raz drugi ) Dodam że kompresor w mojej to polski t543. Beczka sprawuje sie idelnie zero rdzy zawory dziłaja itd. nie myje nie picuje z tego co wiem to taki sporzet jak beczka bedzie dłużej pracowął jak sie go czesto używa niz jak stoi pól roku nie uywany. mój srednio co 2 tygodnie cały dzin pracuje ( usługi) latam z nim zetorem 7341 i na wiosne nie raz sie utopiłem, a w ornym to ma bardzo cięzko. Wiec jak czytam że ktos chce kupic 7000 do 5320 to wspólczuje temu cignikowi :) i to jest zestaw tylko na scirnicka bez górek i piachu bo stnie i tyle z tego bedzie :) U mnmie czasem 3512 po sciernisku lata jak ja orze ale to chmurke ostra puszcza, po łace nie ma szns. Może problem w ty ze w meprozecie sa szerokie gumy ale małe i łatwo sie zapadaja. W tym roku pożyczłem 7711 od kolegi i tez po łace nie dał rady.

#75 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 01 maj 2009 - 14:16

Joskin, Pomot czy Meprozet? u mnie smiga C-360 z właśnie takim meprozetem jak twój czyli 4300l i też z 2003 roku ją mam. mi łopatki siadły po 5 latach teraz kilka miesięcy temu ale nic się nie stało obudowie a beczkowóz jeżdzi 1 dzień (8h) w tygodniu czasem trochę wiecej. A 60-tka daje z nim radę bo w wiekszości wypadków jezdzi po drodze sporadycznie na pole a jak juz to jak sucho jest.

#76 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów

Napisany 01 maj 2009 - 14:53

Joskin, Pomot czy Meprozet? u mnie pompuje na zaleznych wiec napewno nie na 540:) może to przyczyna szybszego scierania, ale i czas napełniania krutszy. Jaki masz kompresor bo było kilka typów. Jak kupowałem to jakos nie myslełem jaki aby sztuka i co gorsze nie mam tłumika i odolejacza tylko bezposrednio rurka do pompy. U mnie juz 4 komplet łopatek założyłem 2 tygodnie temu.

#77 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 01 maj 2009 - 15:11

Joskin, Pomot czy Meprozet? taki sam jak przy Twoim z tego co na zdjęciu zobaczyłem. Jak tata był po te łopatki to się w Meprozecie dziwili że tyle wytrzymały. Pompuje na wałku i trochę wieksze obroty około może 1000 na liczniku.

#78 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów

Napisany 01 maj 2009 - 15:16

Joskin, Pomot czy Meprozet? 540 jest przy około 2000 obrotów silnika u mnie minimum 1000obr dostaje :)

#79 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 01 maj 2009 - 16:37

Joskin, Pomot czy Meprozet? na silniku mam 1000 to na wałku nie wiem ile bedzie ale wolno kręci. szkoda pompy i wogóle piana się robi jak się szybko pompuje szambo bo tylko to woże.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów

Napisany 01 maj 2009 - 18:45

Joskin, Pomot czy Meprozet? to naprawde wolno pompujuesz. A piana to sie robi jak gdzies ssie powietrze jakas dziórka w przewodzie lub np przy wizjerze nieszczelnosc. A ta długa zywotnosc która osignałes to własnie dzieki temu że nie latasz nim po polu bo tam zasysa kurz podczas wylewania