Skocz do zawartości

Zdjęcie

Joskin, Pomot czy Meprozet?

467 odpowiedzi na ten temat

#41 Share bora

bora

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 14 czerwiec 2008 - 10:09

Joskin, Pomot czy Meprozet? a ja od dwóch lat jestem posiadaczem meprozetu o poj 4300 litrów i jak na razie sprawuje się wyśmienicie pozdro

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Joskin, Pomot czy Meprozet? Dzisiaj, 10:56
  •  

#42 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • Zainteresowania:hektary i konie mechaniczne

Napisany 16 czerwiec 2008 - 13:49

Moj wuja ma z Pomotu,ale 6 tys litrow.Kupil ją poniewaz hoduje krowy. Nie dawno wybudowal plyte,wiec kupil beczke. Jest z niej zadowolony.

Ps:pisze z telefonu,wiec moga byc bledy.

hehe dobry tekst do tematu o śmiesznych powiedzonkach z AF :)

A odpowiadając na temat to gdybym miał kupować nową beczkę bo też dużo wożę to tylko Joskin. Solidnie wygląda i dużo opcji wyposażenia, potwierdza to kolega ze studiów - właściciel beczki 12m3.
all rights reserved

#43 Share caseon

caseon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO
    SAMOCHODY

Napisany 16 czerwiec 2008 - 13:53

Joskin, Pomot czy Meprozet? ja bym wybral Joskina zawsze to zachodnia konstrukcja

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share Kolejorz

Kolejorz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystko z nim związane, MTB, marka Ursus, John Deere

Napisany 21 czerwiec 2008 - 13:28

Joskin, Pomot czy Meprozet? Bierz Joskina bardzo solidna firma
John Deere 6830 Premium | John Deere 6920 S - my dream's
Lech Poznań - Duma i tradycja

#45 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 21 czerwiec 2008 - 22:02

Joskin, Pomot czy Meprozet? Mam Joskina i jestem bardzo zadowolony,braciak parę lat temu kupił 14000 l Joskina a ostatnio 20000 l(w przedostatnim TopAgrarze zresztą jest)-a przy jego hodowli (25 tys tucznika) gdyby coś się nie sprawdzało to z pewnością nie zostałoby po raz drugi zakupione...

#46 Share bartus16

bartus16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1285 postów

Napisany 21 czerwiec 2008 - 22:04

Bierz Joskina bardzo solidna firma

to dales kilka konkretów ... ;)
Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

#47 Share karolek321

karolek321

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 05 październik 2008 - 09:56

Joskin, Pomot czy Meprozet? Ja mam Pomota 2500 z 1994 roku niezbyt dużo było wożone i zawsze był myty i obecnie beczka w 2 miejscach cieknie i powoli jest zasysana wożona była tylko gnojówka. Pompa w nim jest OK. Sąsiad w tym samym czasie kupił Meprozeta i woził nim 10 razy tyle co ja nigdy nie był myty i jak narazie jest OK. Dodam że woził nim gnojowice która jest gęsciejsza od gnojówki. Oba beczkowozy były malowane a nie tak jak dzis cynkowane

#48 Share wolf19 wolf19

wolf19
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 listopad 2008 - 15:37

Joskin, Pomot czy Meprozet? Sąsid ma meprozeta. trzyma sie znakomicie choc jest duzo eksploatowany, sam go od sasiada pozyczam.

Gorąco polecam Meprozeta !!! :)

#49 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 04 listopad 2008 - 17:42

Joskin, Pomot czy Meprozet? Ja takze polecam joskina po pierwsze Lepiej wykonany, mam 2 lata i narazie bez problemów. No i cena, nie wiem jak teraz ale jak ja kupowalem to joskin byl tańszy od polskich

#50 Share gryfel

gryfel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 04 listopad 2008 - 20:54

Joskin, Pomot czy Meprozet? Również polecam joskina ponieważ szybko pompuje i dobrze rozlewa, mam 1 rok i narazie bez problemów, oraz jak kupowalem to joskin byl tańszy od polskich. Mam porównanie do Meprozetu bo przez 10 lat miałem beczkę 3500l. Była to beczka słabej jakośc,i miałem awarie pompy, była to beczka malowana a nie jak teraz cynkowane, rdza się sypała choć beczka była myta i płukana na zewnątrz i wewnątrz
moje filmy na YouTube http://www.youtube.com/user/gryfel15

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share xdxaxmxixaxnx

xdxaxmxixaxnx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 06 listopad 2008 - 17:15

Joskin, Pomot czy Meprozet? Ja mam pomot 4tys z 99r, co do beczki nie mam zastrzeżeń. nie płukam jej nigdy, rocznie wywozi ok 800tys litrów i nie cieknie i wygląda na to że jeszcze długo pochodzi. troche gorzej z pompą, potrafi się czasem coś zepsuć i nie za szybko się napełnia
Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Ekspert-osoba która ma coraz większą wiedzę w coraz mniejszym zakresie, aż wreszcie wie zupełnie wszystko o niczym.

#52 Share vvojtas1

vvojtas1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 780 postów

Napisany 06 listopad 2008 - 21:43

Joskin, Pomot czy Meprozet? joskin, joskin, joskin. mam 7000 l (2005) i jestem bardzo zadowolony, napełnia się przez niecałe 3 minuty. ojciec kiedyś natankował na max tak że zabezpieczenie zadziałało tyle hałasu że masakra a pompie nic się nie stało. do tego w łatwy sposób przestawia się wajchą na tłoczenie do beczki - rozlew na polu idealny. po rżysku 60 da radę, a po orce to już 100kony ciągnik do tej mojej musi być.

#53 Share NHTC56

NHTC56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Zainteresowania:przedewszystkim rolnictwo

Napisany 06 listopad 2008 - 23:44

Joskin, Pomot czy Meprozet? Szczeze polecam Joskina kupilismy w tym roku model modulo2 7000me i jestesmy z niej bardzo zadowoleni, nie wywiezlismy duzo bo około 50 beczek ale juz widac jej dobre cechy, bardzo szybko zasysa gnojowice i ładnie rozlewa ja po polu bo ma inny rozlewacz niz polskie beczki i leje gnojowice szeroko ale blisko ziemi co jest korzystne czasie pracy przy wietrze bo nie ma zwiewania. Oczywiscie była tansza niz polskie beczkowozy o 1000zł tansza od pomotu i 2000zł od meprozetu. Szczeze polecam beczki z joskina.
I mam jeszcze pytania do uzytkownikow beczkowozow, czy to normalne ze w czasie pracy pompa pluje olejem? (zaowazyłem to nie tylko w joskinie bo inne beczki tez tak mają, bo to sprawka pompy) U nas akurat olej scieka po zaczepie i dokładnie wszystko widac co sie dzieje...i tu prosba o pomoc. czy to normalne zjawisko, czy poprostu trzeba wyregulowac dawke oleju podawanego do samorawania pompy bo moze poprostu jest ustawiona za duzo dawka oleju. Czekam na odpowiedzi.

#54 Share wsk125ccm

wsk125ccm

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1258 postów

Napisany 07 listopad 2008 - 16:39

Joskin, Pomot czy Meprozet? U nas w starym meprozecie pluje jak się za dużą dawkę oleju ustawi, albo jak się ją przeleje ;/ A jak ustawisz za małą będzie się strasznie grzać pompa... Kwestia wprawy :lol:

#55 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów

Napisany 07 listopad 2008 - 17:18

Joskin, Pomot czy Meprozet? ja mialem beczke pomotu teraz mam joskina i jedna i druga trochę olejem plują. Myśle ze to normalne lepiej niech troche wyrzuci oleju niz by miala sie grzac.

#56 Share NHTC56

NHTC56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Zainteresowania:przedewszystkim rolnictwo

Napisany 07 listopad 2008 - 17:19

Joskin, Pomot czy Meprozet? Dzieki za odpowiedz. Wiec cały problem tki w nieodpowiednim wyregulowaniu dawki oleju smarującego pompe. Czyli trzeba ja sobie wyczuc i moze zmiejszyc. Ale narazie sie z tym wstrzymamy bo wkoncy lepiej trochę wiecej oleju niz za mało. Popytamy sie jeszcze w serwisie i wtedy moze cos zdziałamy.

#57 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów

Napisany 07 listopad 2008 - 17:39

Joskin, Pomot czy Meprozet? jak kupowałem to sie pytalem w serwisie czy joskin tez bedzie pluł olejem bo stara beczka pluła i mi powiedzieli ze trochę jak pluje to normalne. (ale troche nie tak zeby sie lało)

#58 Share vvojtas1

vvojtas1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 780 postów

Napisany 07 listopad 2008 - 17:51

Joskin, Pomot czy Meprozet? NHTC56 chyba mamy takie same beczki i podobną eksploatację, a co do dawki oleju to z tego co pamiętam jedna kropla na 4 sekundy(wg instrukcji). pod pokrętłem do regulowania widać jak krople spadają (zabudowane szybką) ja na starcie przez chwile puszczam ciurkiem a później ustawiam tak jak ma być. zauważyłem jednak że gdy beczka ma ciężej - gdy jest prawie pełna lub ciągnie końcówkę zbiornika (bo jest głębiej np. 1m to musi dać 0,1 atmosfery więcej) to krople lecą wolniej. też mam uświniony dyszel od pompy, ale teraz mam zamiar przedłużyć wylot kawałkiem węża mocowanym na opaskę więc wszystko będzie lecieć obok dyszla na ziemię :lol:

#59 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 07 listopad 2008 - 20:35

Joskin, Pomot czy Meprozet? Ja mam takie rozwiązanie od trzech lat-jak ktoś chce niech podeśle maila a ja prześlę zdjęcia tego genialnego wynalazku :lol:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share valtran111

valtran111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 07 listopad 2008 - 20:37

Joskin, Pomot czy Meprozet? ja mam 7 lat meprozeta jest jego duza eksplatacjaa bedzie jeszcze wieksza. u mnie w okolicy duzo chodzi beczek tej firmy i zadna nie byla jeszcze remontowana.ja swojej tez nie myje i rdzy nie widac wiec polecam meprozet