Skocz do zawartości

Zdjęcie

Joskin, Pomot czy Meprozet?

467 odpowiedzi na ten temat

#381 Share Jerry28

Jerry28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 18 styczeń 2012 - 13:47

Joskin, Pomot czy Meprozet? Do beczki każdego producenta możesz sobie dobrać wyposażenie jakie tylko chcesz, koła także.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Joskin, Pomot czy Meprozet? Dzisiaj, 06:01
  •  

#382 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3739 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 18 styczeń 2012 - 13:50

Joskin, Pomot czy Meprozet? opona to kwestai dopozasenia. Ale patrz głownie na srednice kołą a nie tylko szerokosc. co z tego ze pomocie czy meprozecie bedziesz miał gume 500 jak srednica bedzie taka ze wjezdzajac w mokra ziemie bedzie ci to koło pchało przed soba ziemie a nie kreciło sie. Im koło wieksze tym lepiej, lzej sie ciaga i mnie robi kolein.

#383 Share zetorek9641

zetorek9641

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,motoryzacja

Napisany 18 styczeń 2012 - 14:17

opona to kwestai dopozasenia. Ale patrz głownie na srednice kołą a nie tylko szerokosc. co z tego ze pomocie czy meprozecie bedziesz miał gume 500 jak srednica bedzie taka ze wjezdzajac w mokra ziemie bedzie ci to koło pchało przed soba ziemie a nie kreciło sie. Im koło wieksze tym lepiej, lzej sie ciaga i mnie robi kolein.

dzięki wielkie:)co do opon ale powiedz jaką firme wybrac..to jest moja pierwsza beczka więc się radze jak mogę..joskin ma takie samo wyposaż.jak polskie tylko rama dochodzi..joskin kosztuje 31.5000brutto a meprozet 26.5000 spora różnica więc mam dylemat ktąra wyjdzie lepiej,szczerze to jakbym wiedział że joskin pochodzi dłużej to nie patrzyłbym na cene,ale prdukują gho w polsce więc mogą oszczędzac na materiale i sprzedawac tandete podkopując się pod joskina..wiesz jakie ą te spółki
pozdrowienia z Lubelskiego:]

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#384 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3739 postów

Napisany 18 styczeń 2012 - 14:27

Joskin, Pomot czy Meprozet? Joskin juz od dawna w polsce produkuje :) Ja bym patrzył głownie na wydajność pompy, wyposazenie, pojemnośc, koła. Cena tez odgrywa duza role. Wedłu mnie kazda z tych beczek bedzie dobra. Tylko tak jak mówiłem zwróc uwage na detale i konkretnie na całe wyposazenie i porównuj ceny w identycznym wyposażeniu

#385 Share zetorek9641

zetorek9641

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 18 styczeń 2012 - 14:43

Joskin juz od dawna w polsce produkuje :) Ja bym patrzył głownie na wydajność pompy, wyposazenie, pojemnośc, koła. Cena tez odgrywa duza role. Wedłu mnie kazda z tych beczek bedzie dobra. Tylko tak jak mówiłem zwróc uwage na detale i konkretnie na całe wyposazenie i porównuj ceny w identycznym wyposażeniu

jeszcze raz dzięki!a w mp i joskinie są takie same włoskie pompy,tylko widzisz joskin ma rame i większą średnice węży a to też ma do tego jak będzie ona pompowała.a co to są króćce w joskinie?odolejacz to chyba każda ma tak?bo to też ważne no cóż jeszcze musze pooglądać na spokojnie..a ty jaką masz beczke?fima i poj?:-]już nie zawracam głowy miłego popołudnia

#386 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3739 postów

Napisany 18 styczeń 2012 - 15:06

Joskin, Pomot czy Meprozet? Ja mam meprozeta. włąsnie odolejacz nie kazda ma u mnie włąsnie nie ma w meprozecie to opcja, w joskinie tez. tylko ja mówie o odolejaczu na wylocie z pompy ze olejem ci nie hlapie tylko sie zbiera w zbiorniczku i co jakis czas spuszcza. do tego tez ten olej czesciowo łapie kurz przy rozlewaniu u mnie tego nie ma i sie szybciej pompa zuzywa łopatki i ogólnie lipa. Co do srednicy wezy to fakt ale odczujesz rónice tylko w gnojowicy zwykła gnojówka czy szamba to nie bedzie rónicy bo i tak sie nie zapcha. krócce to sa złacza przewodów z beczka joskin chyba ma syetem perrot podobnie jka meprozet a pomot zawsze miał taki troche mniej wygodny zakrecany jak wąz strazacki.

#387 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 18 styczeń 2012 - 17:13

Joskin, Pomot czy Meprozet? Tu nie chodzi o zapchanie-w Joskinie beczkę 4 tys mozna napełnić w 90 sekund (albo i szybciej jak się postarasz :D )-tak jak @biały pisze patrz na wysokość opon a nie tylko szerokość-ja mam 385/65-R22.5 a kolega na Meprozecie 400/60-15.5 i jak przyszło co do czego to niestety Joskin szedł a Meprozet pchał ziemię przed siebie.

#388 Share tedizetor56

tedizetor56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 509 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,myslistwo,pilka nozna Wdizew Lódz.

Napisany 18 styczeń 2012 - 20:41

osobiscie polecam joskina, pompy prawie we wszystkich sa takie same, wloskie i wiekszej roznicy nie ma, ale trzeba zwrocic uwage na to jak jest wykonana beczka, rama, zaczep. Stałem przed dylematem nad beczka 8-9tys i wybor padl na joskina 8400l wlasnie ze wzgledu na to jak jest wykonana

kolejnym atutem jest to ze nie trzeba jej rejestrowac:) meprozet, pomot na pewno bo maja homologacje

jezeli chcesz jezdzic legalnie po drogach publicznych to musisz zarejestrowac kazda,ja mam od marca meprozet pn 50 i jakos nie musiałem rejestrowac.
Zetor Team.

#389 Share zetorek9641

zetorek9641

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 19 styczeń 2012 - 09:49

Joskin, Pomot czy Meprozet? dzięki :)jeszcze raz na spokojnie musze obejrzeć bo biorę za gotówke i praktycznie kasa też się liczy:)właśnie te polskie beczki mają szersze a mniejsze gumy a joskin wysokie a wąskie..joskin też ma w środku przegrody że gnojówka się nie buja...zobaczymy jeszcze,najlepszy byłby joskin8.4000 me-wydajna pompa i rama na aplikator alenie mam dużo tego towaru więc po co mi taka duża i takie koszty..teraz mam około40-50tys miesięcznie ale w lato bd mniej a dom całkiem odejdzie bo oczyszczalnia przydomowa będzie..pozdro:]

Edytowany przez zetorek9641, 19 styczeń 2012 - 09:50.

#390 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 19 styczeń 2012 - 12:39

Joskin, Pomot czy Meprozet? Ja Ci szzcerze polecam joskina, mialem kiedys pomot i nie mogę powiedzieć nic zlego na nią, bo chodzila 8 lat bezawaryjnie, ale joskinem to calkiem inna robota, Duze koła solidna rama wiec z pelna beczka np po szosach latałem 40 km/h a na polu jeszcze sie nie zdazyło zebym nie wyjechał i to tylko 90 konnym ciagnikiem (beczka 8400), a z pomotem sie zdazało ze ciagnik 80 km z beczka 4tys na mokrym nie mogł dac rady (bo małe koła). Ja mam Joskina 5 lat rocznie wywożę ok 1.5 mln litrów i jak do tej pory zadnej awarii, a przez ten okres wywiozła jak łatwo policzyc ok 7mln litrów, juz troche opony ma przydarte nawet. Wiec moge naprawde polecic Ci tą firmę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#391 Share zetorek9641

zetorek9641

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 20 styczeń 2012 - 21:03

Joskin, Pomot czy Meprozet? dzięki za opinie:)napewno nie kupię pomotu to jest pewne.w pomocie nie podoba mi się ta wskazówka..jak stanie lub bd pokazywać ciut inaczej to pompe można przelac i lipa nasze beczki mają szerokie i niskie gumy.jedni powiedzą że farba wytrzyma więcej niż ocynk,być może i tak bd ale mi się on nie widzi
będe wybierał pomiędzy joskinem a mp,mówie o 5tys bo taka mnie interesuje tylko że jest różnica cenowo mp 26.5000 a joskin 31.5000standard obie..ale wyposażenie joskina jest lepsze i na99%wybór padł na joskina
wcześniej dla mnie beczka była beczką ale jak trzeba wybiera między tymi dwiema to ostro się zastanawiam i radze:)a na składniicach to radzą tak aby opchąć-aby sztuka

#392 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3739 postów

Napisany 20 styczeń 2012 - 21:11

Joskin, Pomot czy Meprozet? Co do przelania to masz na górze zawór odcinajacy, antyprzelewowy :) Ale i mi ta wskazówka sie nie podoba. Z drugiej strony te wzierniku u mnie juz kilka razy wymieniane w meprozecie.

#393 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 20 styczeń 2012 - 21:22

Joskin, Pomot czy Meprozet? Ale chyba nie te od strony kabiny :D ?-u mojego kolegi wyrwało ten korek i kabinę zalało jakieś 2 tys litrów płynnego gówienka :D

#394 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3739 postów

Napisany 20 styczeń 2012 - 21:25

Joskin, Pomot czy Meprozet? a jakies inne sa ? Mi akurat nie wyrwało ale pekaja zaraz jak sie konczy gwint i na poczatku powietrze leci lub ciecz jak jest pełna.

#395 Share zetorek9641

zetorek9641

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 20 styczeń 2012 - 21:31

Joskin, Pomot czy Meprozet? he he:)wypadki chodzą parami.. w joskinie są takie2 szybki jedna na dole a 2 na góże...a te szklanki w mp nie zamulają się?bo jak się zamuli to nic nie bd widać

#396 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3739 postów

Napisany 20 styczeń 2012 - 22:07

Joskin, Pomot czy Meprozet? nie z tym nie ma problemu troszke matowieja z biegiem lat ale predzej wymienisz na nowa bo peknie niz nie bedziesz widział cieczy :)

#397 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 21 styczeń 2012 - 15:12

Joskin, Pomot czy Meprozet? to mimo wszystko wolę wskaźnik w Pomocie,, nawet w środku nocy widać poziom i nie ma obawy że coś mnie zajeje ani też że będzie pękać

#398 Share zetorek9641

zetorek9641

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 21 styczeń 2012 - 17:43

Joskin, Pomot czy Meprozet? semos te wskaźniki tzn wskazówki w pomocie się nadają..puki nowe to dobre...j atego nie chce już nawet oglądać,napatrzyłem się i stwierdzam że to nie dla mnie.opny za szerokie i głównie za małe,zawór boczny(niewiem czy to standard czy opcja)śmiech na sali.ostatnio miałem okazje porównać,stojała jedna koło drugiej..MEPROZET jest górą:)a nad mp jest joskinek tylko jest różnica w cenie..ale nie każdy też może sobie pozwolic na taką wygode bo to nie mało kosztuje

#399 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 21 styczeń 2012 - 18:55

Joskin, Pomot czy Meprozet? Zetorek trochę się z tobą nie zgodzę. Jeśli chodzi o wskaźnik w pomocie to zapewniam cię ze dużo lepiej na nim widać niż na wziernikach i napewno długie lata bezawaryjnie posłuży. Poza tym możesz sobie zamówić rurowy wskaźnik czyli taką przezroczystą rurę przez całą beczkę zamiast standardowego
Ja na wiosne bedę kupował beczke i po dokładnym zapoznaniu się z ofertą wybór padł właśnie na pomota.
Mówisz że koła niskie. Jak zamówisz niskie to masz niskie ale w opcji masz i 2 metrowe koła więc nie widze tu problemu.
Jeszcze kilka rzeczy które dla mnie przemawia za pomotem.
O wiele bogatsze wyposażenie od konkurencji. W joskinie za same błotniki bez których nie wyobrażam sobie pracy trzeba dopłacić 2 tys (wszystkie ceny netto) pomot ma to w standardzie, Za przystosowanie pod aplikator 5 tyś, pomot ma to w standardzie w wersji ramowej (będę kupował również aplikator więc to dla mnie ważne), pomot ma w standardzie 2 zawory, joskin tylko jeden (dopłata 800 zł)
Było jeszcze kilka rzeczy ale juz nie pamiętam.
Ogólnie dla mnie pomot robi lepsze wizualne wrażenie ale to kwestia gusty
Edit:
zapomniałem dodać że joskin nie ma nawet odolejacza w standardzie a w pomocie standard

Edytowany przez lukaczmarek, 21 styczeń 2012 - 19:00.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#400 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 21 styczeń 2012 - 19:33

Joskin, Pomot czy Meprozet? Bo w joskinie rama na aplikator doglebowy jest od 8400 litrów :D I kolego wyżej mógłbyś podać o jakich wielkościach beczek piszesz? B)