Skocz do zawartości

Zdjęcie

Joskin, Pomot czy Meprozet?

467 odpowiedzi na ten temat

#21 Share zetor7745

zetor7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 461 postów

Napisany 08 styczeń 2008 - 19:02

Joskin, Pomot czy Meprozet? Ja do Meprozetu fabryki mam 22km, wiec jak bym brał to bezposrednio od producenta, nie wiecie czy Agromix ma Joskina??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Joskin, Pomot czy Meprozet? Dzisiaj, 07:01
  •  

#22 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 08 styczeń 2008 - 19:06

Joskin, Pomot czy Meprozet? Zaraz wytłumaczę o co mi chodzi (kiedyś już o tym pisałem)-Joskin ma te króćce o średnicy nie jak polskie 10 czy 11 cm tylko 16 cm-przekłada się to na to że szybciej też wylewasz z beczki (dwa razy szybciej)-i żeby np.jakąś tam dawkę na ha (na łące np. )utrzymać ,musisz jeździć dwa razy szybciej niż dajmy na to Meprozetem-a wtedy dla C-360 zabraknie Power-u :rolleyes:

#23 Share Kizo

Kizo

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 629 postów

Napisany 08 styczeń 2008 - 20:39

Witam! Podłącze się do tego tematu.

Jutro sprzedaje swoja starą beczke, a że mam hodowle szybko musze zamowic nowa i wybor padl pomiedzy Meprozetem PN - 60 resory ale 7 tys litrow na tandemie a Joskinem Modulo2 8400 i tu do was pytanie co lepsze Meprozet na tandemie czy Joskin na jednej osi??

Pozdrawiam :rolleyes:

W twoim przypadku polecił bym jedną oś gdyż na użytkach zielonych podczas zawracania nie będzie efektu zrywania nawierzchni.

@jaro ty w swojej beczce na wylewce nie masz gumy zwężającej wylew. Z tego co wiem to większość modeli to posiada no chyba że ma taką łyżkę rozlewową jak jest w Meprozetach tam jest otwór stały a tą gumę można według własnej woli przyciąć i będzie więcej leciało.. Jak jest ta zwężka to niema znaczenia czy króciec jest 10, 11 czy 15cm.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 09 styczeń 2008 - 08:11

Joskin, Pomot czy Meprozet? @Kizo-mam tą gumę-i zastanawiałem się kto pierwszy odpisze na ten temat :rolleyes:-wszystko się zgadza tyle że jeżeli dasz jeszcze mniejszy przekrój to zawór bezpieczeństwa w Joskinie będzie wył na okrągło jak stadko potępieńców :rolleyes:-a tak-to tylko od czasu do czasu :(-oczywiście zawsze można jeszcze pocudować z owym zaworem...

#25 Share bayer

bayer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 09 styczeń 2008 - 10:44

Zaraz wytłumaczę o co mi chodzi (kiedyś już o tym pisałem)-Joskin ma te króćce o średnicy nie jak polskie 10 czy 11 cm tylko 16 cm-przekłada się to na to że szybciej też wylewasz z beczki (dwa razy szybciej)-i żeby np.jakąś tam dawkę na ha (na łące np. )utrzymać ,musisz jeździć dwa razy szybciej niż dajmy na to Meprozetem-a wtedy dla C-360 zabraknie Power-u :rolleyes:

moim zdaniem 16 cm to jest w sam raz lub jeszcze mało, bo i tak jeżdże 1 lub 2 polową i nie wyobrażam sobie jazdy jeszcze wolniej a i tak zdaża się że w bardzo gęstej gnojowicy leci bardzo wolno,plusem jest też to że beczka jest pełna dwa razy szybciej.

#26 Share zetor7745

zetor7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 461 postów

Napisany 10 styczeń 2008 - 15:53

Joskin, Pomot czy Meprozet? Dzisiaj ojciec zamówił Joskina Modulo2 8400 - więc wyszło na moje ;)

Nie wiecie jak długo trzeba czekać?

#27 Share bayer

bayer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 10 styczeń 2008 - 16:26

Dzisiaj ojciec zamówił Joskina Modulo2 8400 - więc wyszło na moje ;)

Nie wiecie jak długo trzeba czekać?

z tego co pamiętam to JOSKIN ma dużo zleceń i ja czekałem dobre 3 miesiące

#28 Share pawelek32

pawelek32

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 07 kwiecień 2008 - 22:14

Joskin, Pomot czy Meprozet? polecam joskina- mamy modulo2 7000 i sprawuje sie dobrze.
do wad można zaliczyć tylko 1 oczko kontrolne- mogłoby być ich więcej.
co do większego przekroju przewodu do pompowania to owszem szybciej pompuje, ale większy problem z podłączaniem.

#29 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 07 kwiecień 2008 - 22:28

Joskin, Pomot czy Meprozet? @pawelek 32-z tego co pamiętam z folderu reklamowego to można chyba zamówić Joskina z więcej niż jednym "oczkiem"-no ale to zapewne kosztuje :D.
Trochę może nie w temacie-ale parę dni temu przekonałem się na własne oczy że nie kupiłem zbyt małej beczki (4 tys)-otóż rozlewałem na torfowych łąkach i 80 konny ciągnik miał naprawdę co robić z tą beczką-gdyby tak była-jak polskie-na niskich kołach-zero szans żeby w ogóle tam dojechać -o rozlewaniu już nie wspominając (a kolega kupił Meprozeta 10 tys do NH TLA 100-już go widzę w akcji :D )

#30 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 08 kwiecień 2008 - 17:08

Joskin, Pomot czy Meprozet? a czy meprozet oferuję opony 'w kratke"?

w ogóle czy takie opony w beczkowozach są lepsze?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share pawelek32

pawelek32

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 08 kwiecień 2008 - 18:30

@pawelek 32-z tego co pamiętam z folderu reklamowego to można chyba zamówić Joskina z więcej niż jednym "oczkiem"-no ale to zapewne kosztuje :D.
Trochę może nie w temacie-ale parę dni temu przekonałem się na własne oczy że nie kupiłem zbyt małej beczki (4 tys)-otóż rozlewałem na torfowych łąkach i 80 konny ciągnik miał naprawdę co robić z tą beczką-gdyby tak była-jak polskie-na niskich kołach-zero szans żeby w ogóle tam dojechać -o rozlewaniu już nie wspominając (a kolega kupił Meprozeta 10 tys do NH TLA 100-już go widzę w akcji :D )

przecież jakbyś miał większą to nie musiałbyś pełnej zalewać na ekstremalne warunki. jak dobre warunki to zdecydowanie szybciej robota idzie.
ojciec w sobotę woził landini 82KM + joskin 7000 na orane. w jednym miejscu beczka sie zapadła i jej koła sie nie kręciły- tylko sunęło. było beznadziejnie, ale dal rade wyjechać bez wylewania w jedno miejsce.

#32 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 08 kwiecień 2008 - 18:37

Joskin, Pomot czy Meprozet? Pawelek-wiem jedno-jak masz dużą beczkę której do końca nie zalewasz to tak cię potrafi bujać że ja dziękuję :D-no chyba że beczkowóz ma jakieś przegrody w środku zapobiegające falowaniu-zresztą na łącznie 200 tys l-większego nie potrzebuję

#33 Share grzesiek5714

grzesiek5714

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 08 kwiecień 2008 - 18:49

Joskin, Pomot czy Meprozet? witam ja tydzień temu kupiłem beczkę meprozetu 5000l tankuje ją niecałe 3 min od zamówienia czekałem na nią 2 tygodnie beczka spoko ma szerokie kapcie lecz pełna potrafi robić koleinę ciągam ją ursusem 5714 myślę że każda beczka po jakimś czasie się rozszczelni najpierw na uszczelkacz potem na zbiorniku lecz 20 lat powinna chodzić
:D

#34 Share pawelek32

pawelek32

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 08 kwiecień 2008 - 19:09

Joskin, Pomot czy Meprozet? w sumie w tym bujaniem troche masz racji...
tylko zauważ, ze niektórzy 4tyś to c360 ciagają :D
a jakimi obrotami WOM pompujesz swego joskina??

#35 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 08 kwiecień 2008 - 20:35

w sumie w tym bujaniem troche masz racji...
tylko zauważ, ze niektórzy 4tyś to c360 ciagają :D
a jakimi obrotami WOM pompujesz swego joskina??

Wiem że ciągają-ale trochę oranego albo błotka albo coś tam i po ptokach :)-w tych warunkach o których pisałem (ba nagrałem nawet :D )-to C-360 miałaby szanse ujechać jakieś 50 cm (i to tylko wgłąb :) )
Obroty przy napełnianiu i rozlewaniu to 540 E

#36 Share agroagregat

agroagregat

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 27 maj 2008 - 08:42

Joskin, Pomot czy Meprozet? Chce kupić beczkowóz 4000l. Jaką firmę polecacie?

#37 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 27 maj 2008 - 15:54

Joskin, Pomot czy Meprozet? A masz na oku jakieś konkretne wyposażenie?

Pomot 4000L

Meprozet 4300L

Joskin Modulo 2

#38 Share NHTC56

NHTC56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Zainteresowania:przedewszystkim rolnictwo

Napisany 27 maj 2008 - 21:25

Joskin, Pomot czy Meprozet? Mamy podobny problem tylko z wiekszym kalibrem <_< chodzi mi o beczke w granicach 8000litrow, i chyba zdecydyjemy sie wkoncu na Joskina...cena bardzo podbna do Pomotu a nizsza niz cena meprozetu, a jakość z tego co słyszałem tez jest dobra a poza tym w Joskinie jest wiecej opcji wyposazenia. Takze ja polecam Joskin <_<

#39 Share DawidMalw

DawidMalw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze. A w szczególności Ursusy.

Napisany 27 maj 2008 - 22:50

chcem kupić beczkowóz 4000l jaki wybrać?

Moj wuja ma z Pomotu,ale 6 tys litrow.Kupil ją poniewaz hoduje krowy. Nie dawno wybudowal plyte,wiec kupil beczke. Jest z niej zadowolony.

Ps:pisze z telefonu,wiec moga byc bledy.
U-R-S-U-S C-385A RZĄDZI!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share papuszka23

papuszka23

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów
  • Zainteresowania:Mechanika rolnictwo wszystko co ma 4 koła i jeździ.

Napisany 30 maj 2008 - 18:48

Joskin, Pomot czy Meprozet? Joskin Joskin i jeszcze raz Joskin. Moja bańka ma 3 lata i ok 1700 opróznień. sprawuje sie nieżle, narazie wymieniłem tylko manometr.
jeszcze raz polecam joskina!!!!!!!!!!1
Szanujmy się jak bracia, liczmy się jak Żydzi...

Zdałem maturę!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jakieś pytania- pisać na PW!!!!!