Skocz do zawartości

Zdjęcie

Joskin, Pomot czy Meprozet?

467 odpowiedzi na ten temat

#341 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 06 październik 2011 - 20:33

Joskin, Pomot czy Meprozet? ale mi nie chodzi o zbiornik (beczkę) tylko zbiornik na gnojowice wybudowany. Tzn. żeby pod ciśnieniem z beczkowozu wpuścić gnojowicę / wodę do zbiornika (budowanego) żeby wymieszać to co zostaje na dnie i z powrotem to wessać do beczki celem wyrzucenia tego na polu. Niektóre odpowiedzi wygląda na to że mnie nie zrozumieli inni wydaje się że zrozumieli

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Joskin, Pomot czy Meprozet? Dzisiaj, 01:07
  •  

#342 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 06 październik 2011 - 21:00

Joskin, Pomot czy Meprozet? dokłądnie o tym pisałem. Nigdy nie miałes wczesnij beczki ? Bo praktycznie wszytkie beczki działaja na tych samych zasadach czyli pompa która moze robic cisnienei i podcisnienie czyli wypychac ciesz i wciagac. Drugim typem pomp sa pompy które bezposrednio swoimi łopatkami przepompowuja ciecz do beczki choc nigdy takiej nie miałem to mysle ze i ona mogła by pracowac w druga strone :)

#343 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 07 październik 2011 - 06:32

Joskin, Pomot czy Meprozet? @biały2005 dzięki za Twoje wypowiedzi wiem że od razu zrozumiałeś to o co mi chodzi. Tak to będzie moja pierwsza beczka.
Kolega @lukaczmarek chyba nie zrozumiał tego o co mi chodziło or chciał mi jeszcze coś wyjasnić o czym nie wiedziałem tak czy inaczej dzieki.

Jedynie co to chce powtórzyć jeszcze jedno pytanie które zadałem na co zwracać uwage przy zakupie beczki zastanawiam się nad pomotem i meprozetem. dlaczego ? zauważyłem że w mojej okolicy goście którzy mają wiecej bydła nie kupują josikina a własnie albo meprozet czy pomot to po co ja będę się rzucał w koszty.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#344 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów

Napisany 07 październik 2011 - 16:54

Joskin, Pomot czy Meprozet? Wczesniej joskin wychodził batdzo atrakcyjnie cenowo porównujac wyposazenie jakie posiadał. Joskin zawsze ma wieksza srednice przewodów i zaworów - gnojowica, wieksze koła i jakosć byłą lepsza. Wiem ze teraz joskin sporo podniósł ceny. Najwaznijsze to patrz jak bedziesz miał pompe to serce beczki i kosztowna sprawa. Bierz mozliwe najwydajniejsza - paliwo drogie, jesli masz zamiar rozlewac po polach to dopłac i wes nie wiem jak to sie fachowo nazywa "odolejacz" czy filtr bo przy rozlewaniu bedzie ciagneła kurz do pompy i szybko załatwisz łopatki i ogólnie pompe.

#345 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 07 październik 2011 - 17:02

Joskin, Pomot czy Meprozet? no tak nie zrozumiałem o co chodzi:) Też bede kupował na początku przyszłego roku beczkę i wybór padł na 90% na pomota. Zreszą na targach odwiedziłem wszystkich producentów wiec mam rozeznanie wizualne i cenowe. Joskin w tej samej cenie jest baaardzo ubogi w wyposażenie a i nie wierz ludziom którzy mówią że joskin jest super a polscy producenci to badziewie. mam znajomych którzy pomota mają naście lat i nie narzekają

#346 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów

Napisany 07 październik 2011 - 17:18

Joskin, Pomot czy Meprozet? tak jak mówiłem podstawa to wyposazenie i pompa beczka bedzie podbnej jakosci w kazdej z tych firm. Ja mam meprozeta z 2003r i zero korozji ale pompa padaka i kołą za małe.

#347 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 07 październik 2011 - 17:53

Joskin, Pomot czy Meprozet? Słuchaj się Białego :D bo zaprawdę prawdę powiada.Dodam jedynie że króćce w Joskinie to naprawdę spory plus-beczka o wiele szybciej się napełnia.

#348 Share Jerry28

Jerry28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 07 październik 2011 - 21:02

Joskin, Pomot czy Meprozet? W zasadzie to do każdej beczki mozna sobie osprzęt zamówić jaki się chce. Warto zastanowic się nad beczką do której da się w przyszłości zamontowac adapter rozlewający. Od jakies czasu Unia zastanawia sie nad zakazem rozlewania gnojownicy za pomoca wszelkiego rodzaju łyżek i rozlewaczy, a tylko za pomoca adapterów i węży rozlewających.

#349 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów

Napisany 07 październik 2011 - 21:18

Joskin, Pomot czy Meprozet? jesli adapter to np joskin od 8400l juz ma mocowanie w standardzie :)

#350 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 07 październik 2011 - 21:28

Joskin, Pomot czy Meprozet? dzieki koledzy słyszałem też coś o odolejaczu własnie i pompę też musze kupić wydajną. Na 90 % chyba kupię meprozeta tylko musze się dowiedzieć o pompie i odolejaczu. W std jerst jurop pn-45n a za dopłatą t 529 /1 słupsk co myślicie o tych kompresorach (czy to jest to samo co pompa ?)

Jeszcze jedno pytanie za co odpowiada kompresor a za co pompa

Edytowany przez aster453, 11 październik 2011 - 19:32.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#351 Share andrzej2257

andrzej2257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • Zainteresowania:Cross ENDURO

Napisany 18 październik 2011 - 18:53

Joskin, Pomot czy Meprozet? Właśnie posiadam ten modelDodany obrazek.
Jestem zadowolony jedyna awaria jaka wystąpiła to ta szybka na górze pod wpływem ciśnienia wypie**ła.

JD 5720, Fendt 412 vario, MF255

AF już nigdy nie będzie takie jak kiedyś...

#352 Share slawomir

slawomir

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 14 listopad 2011 - 18:50

Joskin, Pomot czy Meprozet? zna możę ktoś ceny memproetu 12000 i joskina 12000 doradźcie mi która firma lepsza.

#353 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 14 listopad 2011 - 19:43

Joskin, Pomot czy Meprozet? Tu masz joskin 10tys: http://otomoto.pl/jo...000-A63317.html
A tu cena różnych meprozetów: http://moto.allegro....1884857307.html

#354 Share Jan67

Jan67

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 08 grudzień 2011 - 13:24

Joskin, Pomot czy Meprozet? Panowie ja polecam ramówkę POMOTU, ani Meprozet ani Joskin nie ma wozów na ramie dlatego kupiłem pomota 10000l, beczka elegancka przykręcona do niezależnej ramy a kompresor napełnia zbiornik w 4-5 minut.

#355 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 08 grudzień 2011 - 19:16

Joskin, Pomot czy Meprozet? To jesteś w błędzie, bo joskin ma tylko wozy na ramie :lol:

#356 Share kamill9449

kamill9449

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 09 grudzień 2011 - 16:42

Joskin, Pomot czy Meprozet? Ja mam joskina 12000 z tego roku i zaplaciłem 66000 brutto .polecam sprzęt szybko się napełnia 4-5 min. konstrukcja ramowa

#357 Share slawomir

slawomir

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 09 grudzień 2011 - 20:08

Joskin, Pomot czy Meprozet? kamill9449 jakie wyposarzenie masz w tej beczce bo mi zawołali zdecydowanie wiecej i to o30 tys:(

#358 Share damian131091

damian131091

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 10 grudzień 2011 - 22:00

Joskin, Pomot czy Meprozet? Ja jednak zdecydowałem się na Meprozet 9000 tys l. Jest tańszy od Joskina i jest większy:). A jak dla mnie to za dużo narobiło się tych Joskinów, gdzie nie spojrzę to tylko Joskiny.
" Zetor jest bogiem,
Orka nałogiem,
Radio zabawą,
A ropa podstawą ."

#359 Share kamill9449

kamill9449

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 14 grudzień 2011 - 17:48

Joskin, Pomot czy Meprozet? ja mam praktycznie standard , rura z plexiglasu zawór boczny , za błotniki chcieli 4000 zł ale nie potrzebne mi są. polecam sprzedawcę z rogoznina k płocka mała firma i mała marża na sprzęcie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#360 Share zetorek9641

zetorek9641

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,motoryzacja

Napisany 19 grudzień 2011 - 14:47

Joskin, Pomot czy Meprozet? witam wszystkich:)słyszałem ze meprozet jest trafnym wyborem..jak on się sprawuje?chcę kupić beczke meprozet 5000l dobry wybór?da sobie radę z nią c-360?prosze o opinie...z góry dziękuje i pozdrawiam:)

Załączone miniaturki

• Zdjęcie0030.jpg