Skocz do zawartości

Zdjęcie

Joskin, Pomot czy Meprozet?

467 odpowiedzi na ten temat

#201 Share damian23199

damian23199

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,wszystko o belarusie

Napisany 19 listopad 2010 - 21:33

Joskin, Pomot czy Meprozet? ja mam beczke 5000l z meprozetu czlowieku bajka nic sie nie kleje swiatla hampelki elegancki pompa ciagnie za***iscie nawet gnojuwy swinskije nie muszisz mieszcza aby ci tylko waz wezsal miodzio

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Joskin, Pomot czy Meprozet? Dzisiaj, 18:13
  •  

#202 Share lukasz321

lukasz321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 284 postów

Napisany 19 listopad 2010 - 22:01

Joskin, Pomot czy Meprozet? A ursus 3512 poradził by sobie z nią ?

#203 Share Kristaps

Kristaps

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów
  • Zainteresowania:Visca El Barça

Napisany 19 listopad 2010 - 22:14

Joskin, Pomot czy Meprozet? Pomot chojna też działa bez zarzutu :) Powinien dać radę
,,Unia Europejska jest instrumentem Niemieckiej hegemonii w Europie.'' Margaret Thatcher

Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#204 Share Matiboos

Matiboos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 19 listopad 2010 - 22:27

Joskin, Pomot czy Meprozet? Mam beczkę Pomotu i Meprozetu. Beczkę Meprozetu(3000L) mam wiele lat i nie narzekam na nią mało awaryjna i wo gule. Mimo sędziwego wieku spisuje się dobrze. Posiadam też beczkę Pomotu(10000L) mam ją z pół roku. Jest bardzo solidnie wykonana, lekka w ciągnięciu, bardzo dokładnie rozlewa. Widziałem nowe beczki Pomotu i Maprozetu Te firmy są bardzo podobne do siebie. Jak chcesz aby beczka długo chodziła to bierz ją na konstrukcji ramowej.

#205 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 19 listopad 2010 - 22:40

Joskin, Pomot czy Meprozet? na ostatnich targach dużo sie interesowałem beczkami i musze powiedzieć ze i cena i jakość wykonania są podobne. różnice sa w wyposażeniu dodatkowym

#206 Share cichy84

cichy84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 19 listopad 2010 - 22:43

Joskin, Pomot czy Meprozet? Witam ja Polecam Pomot beczkę chociasz pracuje na 10tyś ale wydaje mi sie bardziej solidne wykonanie i jak moge doradzić weś opcję ramową bo kto wie może wprowadzą ustawię o doglebowym tylko nawożeniu więc do ramy aplikator i jak znalazł :) pozdrawiam

#207 Share lukasz321

lukasz321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 284 postów

Napisany 19 listopad 2010 - 22:51

Joskin, Pomot czy Meprozet? Większe przekonanie mam do meprozetu.Jak ursus wymięknie do podepnie się zetora. A o ile droższa jest ramowa od tej zwykłej?

#208 Share wilku

wilku

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 19 listopad 2010 - 23:13

Joskin, Pomot czy Meprozet? Ursusa 3512 to niema co podpinac, nawet jak po drogach utwardzonych będzie dostawał w kości. Ja to bym brał 3500-4000litrów i też w terenie będzie miał ciężko :)

#209 Share Antek21

Antek21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 20 listopad 2010 - 07:46

Joskin, Pomot czy Meprozet? Ja mam też z meprozetu 5000 i ciagam ja C-360 3P i jakoś daje sobie rade. na pola po podorywce albo torfowe łąki juz jest za kiepski i czepiam 7340. jak bendziesz kupywal to czywiście szerokie oponki...
:)

#210 Share adamo24

adamo24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 20 listopad 2010 - 08:57

Joskin, Pomot czy Meprozet? Ja mam Pomot 3300l. i złego słowa nie powiem o niej współpracuje z C-360. Beczka jest na szerszych oponach i niema problemu z tonięciem gdzieś. Ale jak wjadę po oranym z pełną beczką to ciągnik ma co robić ale mimo wszystko idzie, jeszcze nigdy nie zakopałem się nawet pod górę. Ursus 3512 moim zdaniem będzie miał ciężko z 5000l lepiej pomyśl o trochę mniejszej beczce. Pomot jak i Meprozet są bardzo podobne ja kierowałem się przy zakupie w tym wypadku ceną.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#211 Share FarmerF10244C1

FarmerF10244C1

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 744 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, sport, muzyka :)

Napisany 20 listopad 2010 - 09:35

Joskin, Pomot czy Meprozet? Ja na Twoim miejscu brałbym Pomota. http://www.pomot.pl/..._6/5000lr_3.jpg
Ma lepsza stopkę, pompę KD 5000, większe ogumienie i zarazem większy prześwit. Ma jeszcze większy nacisk na oś. :)
KPK - Ochrona

#212 Share tomaszg82

tomaszg82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów
  • Zainteresowania:motocykle i rolnictwo

Napisany 20 listopad 2010 - 16:30

Joskin, Pomot czy Meprozet? ja tez posiadam beke pomotu 5000,jedyny jej mankament to to ze niedokonca scieka gnojowica:( zatrzymuje sie na rancie od wlazu,taki maly blad konstrukcyjny polskiej mysli technicznej,teraz bym jej juz 2 raz nie kupil z tego wzgledu .pozatym jest wporzadku,dobrze ciagnie,rozlewa,lekko idzie nabalonach,po polu ciagam ja case795xl i jest ok,a po utwardzonym ferdkiem 3512,niema lekko ale jakos daje rade:)tez kierowalem sie cena przy kupnie,rok temu za 23tys. kupilem full opcje

#213 Share lukasz321

lukasz321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 284 postów

Napisany 20 listopad 2010 - 16:59

Joskin, Pomot czy Meprozet? O mniejszej nie ma mowy. W takim razie będzie ją ciągał zetor 7340. A wie ktoś może ile kosztuje w pełni wyposażona beczka pomotu i meprozetu?

#214 Share hermes

hermes

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 20 listopad 2010 - 18:06

Joskin, Pomot czy Meprozet? . Ja zrobiłem "beczkowóz" do gnojówki, bardzo tanim sposobem .Kupiłem 4 zbiorniki plastykowe po 1000L ,dwie osie na 16-tkach i dwuteownik 14 na złomie.Dwa dni roboty i beczka 4000l za grosze .Zbiorniki połączyłem na końcu zawór z rozlewnicą .Koszt 800zl.Jak ktoś ma większe gospodarstwo to owszem 10000l i do gnojowicy, mniej przejazdów .

#215 Share cichy84

cichy84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 21 listopad 2010 - 20:38

Joskin, Pomot czy Meprozet? to samo miał kolega w Meprozecie ze mu sie słoma zawieszała na ramce ale otworzyliśmy tył beczki i poprostu wyciło się kawał teraz jest bomba a my niewiedzieliśmy czemu słabo ssała a tam słomy siana się zawieszał
Pomot posiada jak dobrze pamiętam
- układ hamulcowy
- wąż ssawny 6 metrów
- tylną zasuwę 4" otwieraną hydraulicznie
- właz tylny ø500mm
- instlacje elektryczną 12V
- łyżkę rozlewającą
- błotniki
- podnośnik z regulowaną wysokościa położenia dyszla
chyba to standardowo

#216 Share michalcium

michalcium

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 22 listopad 2010 - 21:07

Joskin, Pomot czy Meprozet? mam joskina 6000l jednoosiowy super wyposażenie Meprozeta juz kupiłem na podwórku stał braciak go oglada i mówi ze os stara a ja coś ty a on no patrz malowane tak sie wkurzyłem oddałem go kase mi wrócili i kupiłem joskina

#217 Share mario14x

mario14x

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 12 grudzień 2010 - 17:45

Joskin, Pomot czy Meprozet? Ja stanowczo polecił bym JOSKINA ....mam 6 tys litrów i ursusem 4512 (66km) spokojnie ciągam ...
Zlety tej beczki ..
-Duże koła przejdą wszędzie
-Szybko wciąga
-duży wąż
Moja opinia jest taka lepiej wydac troche więcej i mieć czołga:D

#218 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 12 grudzień 2010 - 17:53

Joskin, Pomot czy Meprozet? Zawsze jak czytam takie wypowiedzi to się zastanawiam gdzie ja mieszkam :huh: -u mnie osiemdziesiąt parę koni z przednim napedem często ma naprawdę co robić z 4 tys litrów-wywozicie tylko na twarde ?

#219 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 12 grudzień 2010 - 17:55

Joskin, Pomot czy Meprozet? przeważnie tak, gdzie woda stoi to raczej się unika wjeżdżania

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#220 Share mario14x

mario14x

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 12 grudzień 2010 - 17:58

Joskin, Pomot czy Meprozet? Ja ostatnio woziłem to pod pół kół przednich była woda ale musiałem wywieź bo sie wylewało :huh: