Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przeróbka Silnika spalinowego na kompresor sprężarkę

96 odpowiedzi na ten temat

#61 Share koses

koses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 14 luty 2009 - 08:07

Przeróbka Silnika spalinowego na kompresor sprężarkę ta skrzynia jest poto żeby zwiększyć obroty sprężarki ponieważ jest napendzana przez wom, zorzyk2 a za prąd to i tak płacę prawie tysiąc zł. co miesiąc .Sadek zaworki są najprawdopodobniej od sprężarek WAN a wydajność to niemierzyłem w mertrach sześciennych tylko zbiornik trzysta pare litrów napełniam do ciśnienia sześć atm. w dwadzieścia kilka sekund i po otwarciu zaworu pół cala utrzymuje te ciśnienie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przeróbka Silnika spalinowego na kompresor sprężarkę Dzisiaj, 01:13
  •  

#62 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 14 luty 2009 - 21:27

Przeróbka Silnika spalinowego na kompresor sprężarkę Sprawa jasna, a co masz w tym zbiorniczku :) od wspomagania? Na jakim biegu pracujesz tą sprężarką?

#63 Share pronarek

pronarek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • Zainteresowania:no po pierwsze to dziewczyny a pózniej to głównie naprawianie i przerabianie róznych maszyn ( zazwyczaj wszystko psuje)

Napisany 14 luty 2009 - 22:25

Przeróbka Silnika spalinowego na kompresor sprężarkę heh ja mysle ze to nie jest zbiorniczek od wspomagania bo te sprzęty od których jest ten silnik to wspomagania nie miały :) ale moze sie myle

PS
to jest silnik s47 ???

#64 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 14 luty 2009 - 22:31

Przeróbka Silnika spalinowego na kompresor sprężarkę to jest filtr oleju,silniki były w starach 28,vistula

#65 Share koses

koses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 15 luty 2009 - 08:11

Przeróbka Silnika spalinowego na kompresor sprężarkę zorzyk2 tak jak zauważył miszka31 to jest filtr a silnik jest od stara benzyniaka co do tego najakim biegu to nie pamientam ale to zależy od mocy podpiętego traktora (c360 lub912) i ciśnienia jakie aktualnie jest potrzebne

#66 Share pronarek

pronarek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • Zainteresowania:no po pierwsze to dziewczyny a pózniej to głównie naprawianie i przerabianie róznych maszyn ( zazwyczaj wszystko psuje)

Napisany 15 luty 2009 - 10:10

to jest filtr oleju,silniki były w starach 28,vistula

Star 29 i 660 a co do Vistuli to tam był juz ropniak (chyba ze moze jakies 1 wersje) w starze 28 tez była ropka nie wiem jaki miał symbol , mówiło sie na niego "rechot"

#67 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 15 luty 2009 - 13:41

Przeróbka Silnika spalinowego na kompresor sprężarkę Ten star 28 znany jest pod nazwą "gruźlik" i nie była to udana konstrukcja, zimą wręcz nieużyteczny. Co do tego filtra, to już zapomniałem o takim rozwiązaniu.

#68 Share pronarek

pronarek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 625 postów

Napisany 15 luty 2009 - 18:14

Przeróbka Silnika spalinowego na kompresor sprężarkę A ja mam taka prosbe czy kolega koses mógłby porobic jakies dokładniejsze fotki bo ja własnie robie cos takiego ale duzo mniejszego bo na silniku od żuka.

A i mam pyt wiem ze z takiej sprężarki tylko zrobionej z silnka od malucha (tylko taka widziałem w relalu) wychodzi strasznie gorące powietrze i trzeba zastosowac chłodnce i czy w silnikch chłodzonych ciecza jest tez ten problem ? jesli tak to jak go rozwiazałes ???

#69 Share koses

koses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 15 luty 2009 - 18:27

Przeróbka Silnika spalinowego na kompresor sprężarkę O fotki to nie problem tylko za cholerę niewiem jak wstawić same linki do zdięć ,a to że powietrze jest gorące to wszędzie tak jest umnie blok jest zalany wodą natomiast głowica ta własnej produkcji jest chłodzona pędem powietrza wytworzonym przez wentylator jednak w zbjorniku zawsze trochę stygnie i na wylocie jest ok.A czy kolega pronarek nie pisał do mnie na innym forum o wspomaganiu do C360?

#70 Share pronarek

pronarek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 625 postów

Napisany 15 luty 2009 - 20:05

Przeróbka Silnika spalinowego na kompresor sprężarkę Wiesz co a mógłbys odezwac sie do mnie na gg 9116940 a linki to normalnie kopjuj wklej i po problemie

Tak interesowałem sie wspomaganiem w c-360 wiec moze o tym rozmawaialismy :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Ginterpol

Ginterpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 388 postów

Napisany 02 marzec 2009 - 14:18

Przeróbka Silnika spalinowego na kompresor sprężarkę co do przerabiania silnika na sprężarkę to myślałem o tym z 10 lat temu i z tego co sobie przypominam to był problem z dorobieniem całego nowego wałka rozrządu.
sama zmiana obrotów z 1:2 na 1:1
praca wałka rozrządu 1:2
1.ssanie___________sprężanie________praca________Wydech
2.ssący otwarty_______----____________---________Wydechowy otw
praca wałka rozrządu jeżeli obroty wałka zmienimy na 1:1
1.ssanie______________sprężanie___________________________praca_________wydech
2.ssący otwarty---- _---Wydechowy otw_______________ssący otwarty----_________---Wydechowy otw
kreski oznaczają zawór zamknięty
więc w połowie ssania zamknie się wlot powietrza i tłok wykona pół obrotu z wytwożonym podciśnieniem zanim zacznie tłoczyć co mogło by powodować zasysanie oleju...
najlepszym rozwiązaniem było by dorobienie wałka rozrządu z dorobionymi krzywkami po przeciwnej bez przerabiania obrotów co powodowało by otwieranie zaworów w trakcie sprężania i pracy.
jak myślałem nad tym 10 lat temu to były kiepskie możliwości zrobienia takiego wałka ale teraz myślę że nie będzie problemu.
jeśli się mylę to proszę o poprawienie..

#72 Share tay29

tay29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów

Napisany 06 marzec 2013 - 22:05

Przeróbka Silnika spalinowego na kompresor sprężarkę odswierzam moze ktos stworzyl taka sprezarke bo sam chcialbym taka zrobic na silniku diesla;p

#73 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 06 marzec 2013 - 22:40

Przeróbka Silnika spalinowego na kompresor sprężarkę To rób. :D
Co stoi na przeszkodzie?

Co do wypowiedzi kolegi wyżej.
Przerobienie wałka rozrządu, ale tylko z krzywkami dla zaworu ssącego i to z dwoma co 180stopni, dzięki czemu zawór otworzy się przy każdym suwie tłoka w duł-ssaniu. Zaworem wydechowym może być otwór po świecy bądź wtrysku, gdzie montujemy zaworki zwrotne.
Używając zaworu wydechowego, może pojawić się problem z otwieraniem go samoczynnie przez ciśnienie w zbiorniku, i nie wykorzystywanie pełnego suwu tłoka, bo zawór musi się zamknąć zanim tłok dojdzie do głowicy.

Dorabiając wałek rozrządu można wykorzystać obydwa zawory, używając obu do napełniania cylindra. Czyli były by dwa kolektory ssące i po dwa zawory ssące na cylinder.
Poprawiło by to napełnianie cylindra powietrzem.
Wałek przez całą długość miał by takie same krzywki podwójne. ;)

Najlepszy silnik na sprezarke to taki który ma małą komorę wstępna i komorę w tłoku.
Ale w sumie będzie to sprężarka wielocylindrowa więc nadrobi te straty ilością.

#74 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 06 marzec 2013 - 22:49

Przeróbka Silnika spalinowego na kompresor sprężarkę Nie łatwiej wywalić wałek a zawory przerobić na otwierane w jedną stronę podciśnieniowo i nadciśnieniowo?
A najlepiej kupić sprężarkę, a nie kombinować, wcale nie oszczędzicie.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#75 Share tay29

tay29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów

Napisany 06 marzec 2013 - 22:55

Przeróbka Silnika spalinowego na kompresor sprężarkę wlasnie o to chodzi ze za sprezarke z podobna wydajnoscia musisz dac kilka tys. ;p

a i tu mam link przerobki z silnika fso

http://www.youtube.com/watch?v=2X40QIXXxC0

Nie łatwiej wywalić wałek a zawory przerobić na otwierane w jedną stronę podciśnieniowo i nadciśnieniowo?

to chyba najlepsze byloby.

Edytowany przez tay29, 06 marzec 2013 - 23:04.

#76 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 06 marzec 2013 - 23:05

Nie łatwiej wywalić wałek a zawory przerobić na otwierane w jedną stronę podciśnieniowo i nadciśnieniowo?
A najlepiej kupić sprężarkę, a nie kombinować, wcale nie oszczędzicie.

Oczywiście, że łatwiej.
A z ta oszczędnością to rożnie może być. A satysfakcja ;)

#77 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 06 marzec 2013 - 23:07

Przeróbka Silnika spalinowego na kompresor sprężarkę Ja bym się bał przy tym stać, bałbym się że kiedyś wybuchnie i zmiecie budynek w którym stoi i kogoś zabije, dla mnie zbiornik ma mieć atest, nawet chiński :D atest, ale atest dopuszczenia do użytku, gdyby mnie kiedyś to zabiło lub głupawy bhp-owiec przyjedzie na kontrol nie chce mieć problemów lub chciałbym aby mieli za co zrobić dla mnie pogrzeb :D .
Sam mam jedną sprężarkę samoróbkę i stoi w innym pomieszczeniu bo zbiornik ma leciutki wżer i się jej boję, a co dopiero z baniaka po hydroforze w ocynku do 6barów gdzie fizycznie pompujesz do 8-9bar, tam wżerów nie widać, tam będzie bummm :D
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#78 Share tay29

tay29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów

Napisany 06 marzec 2013 - 23:17

Przeróbka Silnika spalinowego na kompresor sprężarkę Jej ja myslalem o butlach gazu lpg gdzie min masz12 bar +wspolczynnik bezpieczenstwa do jakichs30 bar. A 10 bar w zupelnosci wystarcza ;)

#79 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 06 marzec 2013 - 23:30

mieli za co zrobić dla mnie pogrzeb :D .

Jak znajdą ciało. ;)
Ale trumny to już na pogrzebie nie otworzą.

Konstrukcja z filmu fajna, wydajna, ale właśnie ten zbiornik :wacko:.
W oddzielnym pomieszczeniu, zamknięty, a najlepiej zakopany. A jeszcze lepiej zmieniony. :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share tay29

tay29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów

Napisany 07 marzec 2013 - 07:27

Przeróbka Silnika spalinowego na kompresor sprężarkę pominmy zasady bhp i nie zasmiecajcie tematu niepotrzebnymi tematami jezeli ktos chce cos takiego zrobic to jego sprawa chce tylko kilka pomyslow zasiegnac a nie porad bezpieczenstwa