Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przeróbka Silnika spalinowego na kompresor sprężarkę

96 odpowiedzi na ten temat

#41 Share pronarek

pronarek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • Zainteresowania:no po pierwsze to dziewczyny a pózniej to głównie naprawianie i przerabianie róznych maszyn ( zazwyczaj wszystko psuje)

Napisany 15 czerwiec 2008 - 08:49

Przeróbka Silnika spalinowego na kompresor sprężarkę a ten włącznik cisnieniowy to moze byc taki od hydrofora??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przeróbka Silnika spalinowego na kompresor sprężarkę Dzisiaj, 06:07
  •  

#42 Share wueska

wueska

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 15 czerwiec 2008 - 13:26

Przeróbka Silnika spalinowego na kompresor sprężarkę wyłączniki ciśnieniowe są produkowane na pdpowiednie zakresy więc jeżeli zakres ci odpowiada to pewnie że się nadaje

#43 Share pronarek

pronarek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • Zainteresowania:no po pierwsze to dziewczyny a pózniej to głównie naprawianie i przerabianie róznych maszyn ( zazwyczaj wszystko psuje)

Napisany 15 czerwiec 2008 - 19:00

Przeróbka Silnika spalinowego na kompresor sprężarkę aha a moze ktos mi powiedziec czy taki patenet na kompresor bedzie dobry

http://www.fotosik.p...c478df1aa2.html

#44 Share wueska

wueska

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 16 czerwiec 2008 - 11:10

Przeróbka Silnika spalinowego na kompresor sprężarkę dobry tylko moim zdaniem przydałyby sie zaworki zwrotne na rurkach do każdej ze sprężarek żeby powietrze nie było ganiane z jednej do drugiej.

#45 Share pronarek

pronarek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 625 postów

Napisany 16 czerwiec 2008 - 20:39

Przeróbka Silnika spalinowego na kompresor sprężarkę a od czego mozna załorzyc taki zaworek ??? i ile to kosztuje ???

#46 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 16 czerwiec 2008 - 22:25

a od czego mozna załorzyc taki zaworek ??? i ile to kosztuje ???

Sprężarka ma swoje zaworki i to wystarczy, przewody do zbiornika daj metalowe, najlepiej zwinięte w spiralę. Aby równiej pracowała ,to ustaw je tak by jednocześnie nie było sprężania na obu sprężarkach.

#47 Share pronarek

pronarek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 625 postów

Napisany 17 czerwiec 2008 - 09:50

Przeróbka Silnika spalinowego na kompresor sprężarkę Co do metalowych przewodów to nie wiem czy cos dobiore ;P moze bede musił połączyc węzami

#48 Share wueska

wueska

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 17 czerwiec 2008 - 11:09

Przeróbka Silnika spalinowego na kompresor sprężarkę metalowe przewody mogą być od instalacji hamulcowych lub gazowych z samochodu. węże gumowe mogą się topić.

#49 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 17 czerwiec 2008 - 16:41

Przeróbka Silnika spalinowego na kompresor sprężarkę Są do kupienia miedziane przewody( z metra), do tego kupisz baryłki i nakrętki. Bierz te ze zwoju, będziesz mógł wyginać w rękach, na kolanie.. Gumowe będą się grzały i wysuszały regulator ciśnienia - jeśli zastosujesz takowy z ciężarówki. Jeśli przewody łączące sprężarki z zbiornikiem będą uformowane w spiralę, to będą działały jak chłodnica i więcej powietrza wtłoczysz do zbiorników.

#50 Share pronarek

pronarek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 625 postów

Napisany 17 czerwiec 2008 - 18:14

Przeróbka Silnika spalinowego na kompresor sprężarkę Co to sa te baryłki i nakrętki ??? no nakretka wiem ale baryłka pierwszy raz słysze i i chodzi ci o miedziane rurki od ogrzewania ???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 17 czerwiec 2008 - 20:23

Co to sa te baryłki i nakrętki ??? no nakretka wiem ale baryłka pierwszy raz słysze i i chodzi ci o miedziane rurki od ogrzewania ???

Podobne, tyle że ze zwoju. Te proste nie dają się kształtowac, a ta baryłka to występuje w hydraulice siłowej, inaczej zwana pierścień zacinający ze złącza do przewodów tekalana. Na stronce w linku możesz obejrzeć to coś.

#52 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 07 lipiec 2008 - 12:24

Przeróbka Silnika spalinowego na kompresor sprężarkę Ja właśnie z bratem robimy taką sprężarkę z silnika od malucha. Napędza ją silnik 1,5kW z kołem pasowym średnicy 8cm i kołem pasowym średnicy30cm przykręconym do koła zamachowego. Wyłącznik ciśnieniowy mam od hydroforu wodnego i wytrzymuje 8bar ale wiem, że są mocniejsze, np 11 bar. Głowica została na miejscu, wyjąłem laski popychaczy i dźwigienki zaworów wydechowych tak żeby zawór wydechowy zamykał szczelnie komorę. Dla pewności dorobiłem pokrywki z uszczelką tam gdzie są kolanka kolektora wydechowego. Ssanie odbywa się z tego miejsca gdzie był gaźnik, dorobiliśmy taką przystawkę i założyliśmy filtr powietrza. Sprężone powietrze wydostaje się teraz przez otwory w świecach, wziąłem świecę wytłukłem z niej tę porcelanę powiększyłem otwór w niej bo był za mały i przyspawałem rurki, które się ze sobą łączą w jedną. Na nich będzie zamontowany zawór zwrotny1/2'' specjalny do instalacji pneumatycznych.
Link sklepu z akcesoriami do pneumatyki www.pneumatig.eu
Zbiornik mam od bojlera wodnego i bez trudu wytrzyma te 10 bar.(zbiornik od instalacji gazowej samochodu wytrzymuje ok 12bar, może i więcej ale rozrywające jest znacznie większe)

#53 Share krynio

krynio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 05 październik 2008 - 09:56

Przeróbka Silnika spalinowego na kompresor sprężarkę Mobilna sprężarka z silnika napędzana od WOM-u

#54 Share radzik

radzik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 02 listopad 2008 - 19:23

Przeróbka Silnika spalinowego na kompresor sprężarkę ja z piaskowaniem nie miał bym problemu bo sąsiad przywiuzł z USA taki wielki 4 culindrowy kompresor wydajność to gdzieś 6000liter na minute i do takiej spreżarki to chyba nie trzeba zbiornika jak by ktoś był nią zainteresowany to jest na sprzedaż

http://www.autogield...;CB060380066=on

#55 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 02 listopad 2008 - 21:10

Przeróbka Silnika spalinowego na kompresor sprężarkę I jak koledzy stworzył ktoś tą sprężarkę z silnika spalinowego?

Jak coś to AF prosi o fotki tego ciekawego wykorzystania silnika spalinowego.

I nadal nic.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#56 Share pronarek

pronarek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 625 postów

Napisany 17 styczeń 2009 - 20:06

Przeróbka Silnika spalinowego na kompresor sprężarkę dołanczam sie do prosby o fotki :D

dzisiaj doszedłem do wnoisku ze zrobie kompreor z silnika tylko teraz mam prolem jaka wydajnosc bedzie miał kompresor z silnika od malucha ???

Ps
dlaczego maluch bo własnie mam taki silnik na strychu jeszcze z zapasów czesci z czasów komuny i silnik jest nówka tylko brakuje paru elementów co do sprezarki beda niepotrzebne :lol:

#57 Share koses

koses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 18 styczeń 2009 - 18:01

I jak koledzy stworzył ktoś tą sprężarkę z silnika spalinowego?

Jak coś to AF prosi o fotki tego ciekawego wykorzystania silnika spalinowego.

I nadal nic.

jutro postaram się wstawić fotkę sprężarki z silnika sześciocylindrowego

#58 Share koses

koses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 13 luty 2009 - 07:59

Przeróbka Silnika spalinowego na kompresor sprężarkę jak obiecałem tak wstawiam, sorki za podbijanie ;)

Dodany obrazek
Dodany obrazek

#59 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 13 luty 2009 - 20:49

Przeróbka Silnika spalinowego na kompresor sprężarkę A jakie zaworki zastosowałeś?

Jaka jest wydajność tego sprzętu?

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 13 luty 2009 - 22:07

Przeróbka Silnika spalinowego na kompresor sprężarkę Po co ta skrzynia biegów, by powiększać straty, czy za małe rachunki za prąd