Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przeróbka Silnika spalinowego na kompresor sprężarkę

96 odpowiedzi na ten temat

#21 Share wueska

wueska

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 30 maj 2008 - 06:11

Przeróbka Silnika spalinowego na kompresor sprężarkę Piotras nie mylisz się. wyłącznik można zastosować ale tylko wtedy jak będziesz miał wystarczająco mocny silnik, który da radę rozkręcić sprężarkę jak w bytli będzie duże ciśnienie. pisałeś że potrzebna ci do piaskowania ta sprężarka to minimalne ciśnienie w butli będzie około 8 atm. jak nie więcej. to do takiego ciśnienia trzeba spory silnik podejrzewam że 4 kW może być mało. :lol:
A w tym silniku corsy to trzeba by tak przerobić rozrząd żeby przy każdy suwie tłoka w dół otwierał się zawór ssący a przy ruchu tłoka do góry zamykał się. ale wątpię aby taka sprężarka wystarczyła do piaskowania. zależy jeszcze jak umieścisz te zaworki zwrotne. ^_^ .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przeróbka Silnika spalinowego na kompresor sprężarkę Dzisiaj, 08:05
  •  

#22 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 30 maj 2008 - 08:41

Kolego ja ten temat założyłem i chyba dobrze wiem o co chodzi wiec nie rozumiem o co Tobie chodzi.

Piszesz że masz od jelcza a od stara nawet nie sprawdzałeś. A kolega w poście napisał że jego sąsiad ma sprężarkę zrobioną z silnika od stara ( i ja to rozumiem że ma silnik 6 cylindrowy wykorzystany jako sprężarkę, a nie sprężarkę która jest przy silniku).

Ogólnie pomysł jest dość ciekawy i uważam że jest to do zrobienia tylko strata jednego suwu, a dobrze kolega podpowiada o blasze zamiast głowicy i zaworkach w niej a chłodzenie było by super jak by była głowica..

A jeżeli chodzi o napęd to można silnik elektryczny dużej mocy lub napęd od ciągnika WOM. Wiadomo jeśli do piaskarki to nie używamy tego codziennie .

Odbiegając od tematu jaką masz piaskarkę???? Własny wyrób czy nie jeżeli własny to jakie przewody zastosowałeś i jaka dysza. Bo Ja zrobiłem ze zbiornika powietrza od przyczepy i przewód PEX 15 jest twardy a dysza z korka 1/2" i otwór 6 mm, wszystko jest ok tylko sprężarka jest za słaba.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#23 Share Piotras

Piotras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 30 maj 2008 - 16:14

Piotras nie mylisz się. wyłącznik można zastosować ale tylko wtedy jak będziesz miał wystarczająco mocny silnik, który da radę rozkręcić sprężarkę jak w bytli będzie duże ciśnienie. pisałeś że potrzebna ci do piaskowania ta sprężarka to minimalne ciśnienie w butli będzie około 8 atm. jak nie więcej. to do takiego ciśnienia trzeba spory silnik podejrzewam że 4 kW może być mało. :lol:
A w tym silniku corsy to trzeba by tak przerobić rozrząd żeby przy każdy suwie tłoka w dół otwierał się zawór ssący a przy ruchu tłoka do góry zamykał się. ale wątpię aby taka sprężarka wystarczyła do piaskowania. zależy jeszcze jak umieścisz te zaworki zwrotne. ^_^ .

Zawory zwrotne musiał bym umieści przy każdym wyjściu tzn przy redukcji po świecy zapłonowej a simonik elektr to nawet 7 KW można zastosowa.

#24 Share wueska

wueska

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 30 maj 2008 - 17:47

Przeróbka Silnika spalinowego na kompresor sprężarkę czyli najpierw redukcja a dopiero zawory. tylko pamiętaj że im większa komora nad tłokiem (kiedy tłok jest w GMP czyli górnym martwym położeniu) tym mniejsza sprawność sprężarki a co za tym idzie jej wydajność. a przy moim projekcie powietrze z cylindra jest usuwane prawie do zera.
stosując zbijak i zakładając że sprężarka będzie pracować cały czas sądzę że wystarczy silnik 3kW. to jest różnica 4000W mmiędzy silnikiem 7kW. jeżeli zamierzasz pracować tą piaskarką dłuższy czas to ta różnica będzie bardzo widoczna na liczniku energii elektrycznej.:lol:

#25 Share Piotras

Piotras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 30 maj 2008 - 19:07

Przeróbka Silnika spalinowego na kompresor sprężarkę nio owszem najpierw redukcja póżniej zawory chyba że wykombinuje jakieś przejście czas pokaże a co do silnika elektr. to zawsze można wymienić. stosowana raczej żadko przyczepe wypiaskować itd. Teraz właśnie mam niemiecką 16 tonową czyszczenie boszką czy szczotką odpada farba miejscami trzymie się niesamowicie w końcu niemiecka :lol:. A chce ją ładnie zrobić piaskarka już jest tylko sprężarkę zrobić jeszcze. a ceny śprężarek śrubowych są okrótne ;(

#26 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 30 maj 2008 - 19:21

nio dobrze ale podczas sprężania ciśnienie uchodziło by poprzez zawór jednokierunkowy umieszczony w miejscu świecy zapłonowej wiadomo że do pewnego momentu tzn uzyskania wysokiego ciśnienia w zbiorniku trzeba by było zamontować włącznik/wyłącznik żeby silnik elekt napęczający silnik ( sprężarkę) włańczał się przy niskim ciśnieniu i wyłańczał przy wysoki. Możliwe że się myle wiec proszę o kolejne odpowiedzi podpowiedzi

Jeśli w tym silniku będzie normalny wałek rozrządu , to nie będzie działać, trzeba wywalić głowicę i założyć takie z zaworami samoczynnymi ze sprężarek

#27 Share Piotras

Piotras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 30 maj 2008 - 19:27

Jeśli w tym silniku będzie normalny wałek rozrządu , to nie będzie działać, trzeba wywalić głowicę i założyć takie z zaworami samoczynnymi ze sprężarek

jeżeli wyciągniemy samolególatory i dźwigienki od zaworów wydechowych to dlaczego miało by nam nie działać ??????????

#28 Share beorn

beorn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 30 maj 2008 - 22:00

a ja dalej jestem zdania że najlepiej zamiast głowicy przykręcić płytę metalową i otworami na szpilki i wstawionymi zaworami zwrotnymi i wtedy przez brak komory spalania powietrze jest usuwane do zera. w taki sposób sprężarka z silnika malucha będzie wydajniejsza od nawet starowskiej a może i od kamazowskiej bo na jeden obrót wału korbowego będzie w stanie wtłoczyć do butli około 650 cm3 powietrza (wiadomo że nie tyle bo miałaby sprawność 100% - ale mało mniej)
a ten pomysł z silnikiem corsy może być dobry ale sprężarka nie będzie mocno wydajna podejrzewam że do piaskowania za mała ale gdyby do takiego silnika dorobić główicę z blachy to możnaby śmiało podpinać dwa pistolety na raz :lol:

kolega wueska radzi chyba najlepiej. trzeba uzyskac jak najwiekszy stopien sprezania zeby to w ogole dalo rade nabic butle do iluś tam atmosfer. jak by to byl diesel to luz a benzynka slabo spreza...

#29 Share Piotras

Piotras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 30 maj 2008 - 22:18

Przeróbka Silnika spalinowego na kompresor sprężarkę właśnie słyszałem ż ktoś ma zrobioną sprężarkę z silnika po dużym fiacie 125 i bez wielkich przerubek.
A co do kolegi wueska ciekawy pomyśł tylko tą płyte metalową było by trzeba przygoować najpierw otwory póżniej ją splanować żeby ciśnienie nie uciekało że się tak wyraże.
Troszkę się dziwie że żaden z agrofoto-wiczów nie ma takiego wynalazku

#30 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 30 maj 2008 - 22:54

jeżeli wyciągniemy samolególatory i dźwigienki od zaworów wydechowych to dlaczego miało by nam nie działać ??????????

Przeanalizuj pracę silnika 4-suwowego i się dowiesz. Po sprężaniu masz pracę, a tu masz pusty cylinder i ruch tłoka w dół i nic co by otworzyło zawór ssący. Na dwa obroty wału przypada jeden cykl ssania.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share wueska

wueska

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 31 maj 2008 - 06:44

Przeróbka Silnika spalinowego na kompresor sprężarkę i właśnie dlatego robiąc sprężarkę w ten sposób trzeba się bawić w zmianę przełożenia rozrządu, z 1:2 na 1:1. tak aby na jeden obrót wału korbowego rozrząd też wykonał 1 obrót.:lol:
ale do tego tzeba dorabiać jakieś koła zębate łańcuchowe lub takie które bezpośrednio się zazębiają, bo przeniesienie napędu musi być bez poślizgu :D
takie koła będą trochę drogie, a taką stalową płytę to w dobrym warsztacie na strugarce powinni nie drogo zrobić, a otwory na szpilki to można samemu powiercić.:D

#32 Share Piotras

Piotras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 31 maj 2008 - 09:26

Przeróbka Silnika spalinowego na kompresor sprężarkę [quote name='zorzyk2' date='May 30 2008, 23:54 ' post='196176']
Przeanalizuj pracę silnika 4-suwowego i się dowiesz. Po sprężaniu masz pracę, a tu masz pusty cylinder i ruch tłoka w dół i nic co by otworzyło zawór ssący. Na dwa obroty wału przypada jeden cykl ssania.
[/quo

Znam zasade działania silnika czterosuwowego

#33 Share Piotras

Piotras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 07 czerwiec 2008 - 17:05

Przeróbka Silnika spalinowego na kompresor sprężarkę zmiana planów przerabiany jest silnik od Forda sierry 2,3 D

#34 Share pronarek

pronarek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • Zainteresowania:no po pierwsze to dziewczyny a pózniej to głównie naprawianie i przerabianie róznych maszyn ( zazwyczaj wszystko psuje)

Napisany 12 czerwiec 2008 - 20:46

Przeróbka Silnika spalinowego na kompresor sprężarkę mam do was pytanie czy jak wezme silnik od fiata 152p załorze silnik elektryczny i w kolektor wydechowy podłącze węze załorze bańke to czy dam rade tym zestawem malowac z pistoletu ??

#35 Share wueska

wueska

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 12 czerwiec 2008 - 20:57

Przeróbka Silnika spalinowego na kompresor sprężarkę chyba powinno się udać ale na cuda nie licz 8)

#36 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 12 czerwiec 2008 - 22:21

mam do was pytanie czy jak wezme silnik od fiata 152p załorze silnik elektryczny i w kolektor wydechowy podłącze węze załorze bańke to czy dam rade tym zestawem malowac z pistoletu ??

Bez zmian , nie da rady

#37 Share Piotras

Piotras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 13 czerwiec 2008 - 12:07

mam do was pytanie czy jak wezme silnik od fiata 152p załorze silnik elektryczny i w kolektor wydechowy podłącze węze załorze bańke to czy dam rade tym zestawem malowac z pistoletu ??

moim zdaniem lepiej jakbyś wywalił laski od popychaczy wydechowych w miejsce świec zawory jednokierunkowe zmostkowac je i do zbiornika

#38 Share wueska

wueska

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 13 czerwiec 2008 - 13:43

Przeróbka Silnika spalinowego na kompresor sprężarkę ale wtedy musisz przerabiać rozrząd z 1:2 na 1:1. bo jak sam pisałeś przy suwie pracy tłok idzie w dół i tworzy podciśnienie ale nie aż tak duże by otworzyć zawór ssący. moim zdaniem w takiej pracy szybko wyrobią się te zaworki jednostronnego działania.

#39 Share pronarek

pronarek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • Zainteresowania:no po pierwsze to dziewczyny a pózniej to głównie naprawianie i przerabianie róznych maszyn ( zazwyczaj wszystko psuje)

Napisany 14 czerwiec 2008 - 20:57

Przeróbka Silnika spalinowego na kompresor sprężarkę wiecie co a ja mam nowy patent znalazłem 2 sprezarki od stara 2 tłoczkowe i jedną od liazki nawet nie wiedziałem ze to mzoe lezec u mnie na strychu mam jeszcze nowa od 330 i narazie załorze zbiornik 300l i spręzarke od 330 i jedna od stara bo tez jest nowa i mam nadzieje ze dam rade tym malowac a jak nie to dołorze tamte i to dopiero bedzie monstrum powietrzne ;D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share wueska

wueska

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 14 czerwiec 2008 - 21:06

Przeróbka Silnika spalinowego na kompresor sprężarkę malować da się na samej od ursusa c-330 (znam takich co malują ciągnikiem bez żadnych przeróbek)tylko wstaw w obwód wyłącznik ciśnieniowy, żeby ci szybko nie padła ta sprężarka to daj jej czasem odpocząć jak się nagrzeje do czerwoności :)