Piotras

Przeróbka Silnika spalinowego na kompresor sprężarkę

Polecane posty

mtracz    76

Nie łatwiej wywalić wałek a zawory przerobić na otwierane w jedną stronę podciśnieniowo i nadciśnieniowo?

A najlepiej kupić sprężarkę, a nie kombinować, wcale nie oszczędzicie.

Oczywiście, że łatwiej.

A z ta oszczędnością to rożnie może być. A satysfakcja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Ja bym się bał przy tym stać, bałbym się że kiedyś wybuchnie i zmiecie budynek w którym stoi i kogoś zabije, dla mnie zbiornik ma mieć atest, nawet chiński :D atest, ale atest dopuszczenia do użytku, gdyby mnie kiedyś to zabiło lub głupawy bhp-owiec przyjedzie na kontrol nie chce mieć problemów lub chciałbym aby mieli za co zrobić dla mnie pogrzeb :D .

Sam mam jedną sprężarkę samoróbkę i stoi w innym pomieszczeniu bo zbiornik ma leciutki wżer i się jej boję, a co dopiero z baniaka po hydroforze w ocynku do 6barów gdzie fizycznie pompujesz do 8-9bar, tam wżerów nie widać, tam będzie bummm :D


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tay29    184

Jej ja myslalem o butlach gazu lpg gdzie min masz12 bar +wspolczynnik bezpieczenstwa do jakichs30 bar. A 10 bar w zupelnosci wystarcza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

mieli za co zrobić dla mnie pogrzeb :D .

Jak znajdą ciało. ;)

Ale trumny to już na pogrzebie nie otworzą.

 

Konstrukcja z filmu fajna, wydajna, ale właśnie ten zbiornik :wacko:.

W oddzielnym pomieszczeniu, zamknięty, a najlepiej zakopany. A jeszcze lepiej zmieniony. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tay29    184

pominmy zasady bhp i nie zasmiecajcie tematu niepotrzebnymi tematami jezeli ktos chce cos takiego zrobic to jego sprawa chce tylko kilka pomyslow zasiegnac a nie porad bezpieczenstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Zabawa z wałkiem rozrządu straszna. Przynajmniej jeden zaworek z tradycyjnej sprężarki można wmontować w miejsce gniazda zaworowego. Jak dobrze pomyśli to założy oba. No i komora spalania jak kolega wspomniał w oryginalnej głowicy jest a najlepiej żeby nie było. Najlepiej było by zrobić głowicę. Tu jest kilka fotek.

http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=807543&postdays=0&postorder=asc&highlight=kompresorzsilnikaspalinowego&start=930


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

pominmy zasady bhp i nie zasmiecajcie tematu niepotrzebnymi tematami jezeli ktos chce cos takiego zrobic to jego sprawa chce tylko kilka pomyslow zasiegnac a nie porad bezpieczenstwa

 

Według mnie to zawsze powinno iść w parze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Pomijając fakt bezpieczeństwa o ile ci niepotrzebne, to w sprężarce potrzebne są 3 wyjścia, jedno 1/2" z filtrem i naolejaczem i reduktorem do narzędzi pneumatycznych, następne 1/4" wyjście może być bez fitrów odwadniacza naolejacza reduktora do dmuchania, pompowania itd, i 3 wyjście 1/4" pasuje z odolejaczem odwadniaczem filtrami reduktorem do pistoletu malarskiego, odsysarek itd.

Reszta to twoja inwencja twórcza, poradzisz sobie.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tay29    184

silnik mam od mojego poloneza;p 1.6 caro plus zdemontje go na dniach butle wymienie za reszte opakowania po samochodzie silnik mam (do przewiniecia) takze tylko zlozyc wsio do kupy jak cos bede robil zdjecia i wszystko tutaj wrzuce rzeby innym sie przydalo.

(butle po zbiornikach lpg wytrzymalosc 30MPa chyba wystarczy) ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

taki zawór rozleci się momentalnie. Z tym grzybkiem mosiężnym pochodzi troszkę dłużej ale tez padnie. Do tego najlepiej stosować zawory do sprężarek tego typu http://allegro.pl/zawor-zawory-sprezarki-wan-aw-ssace-tloczne-i3040405013.html


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tay29    184

http://allegro.pl/za....html?source=oo chodzilo mi o taki blad przy wklejaniu..

ja chce je zamontowac na glowicy bez walka krzywkowego . otwieraja sie one przy cisnieniu 0.6 bara ale jakby skrocic sprezynki ktore tam sa otwieraly by sie szybciej na dolocie powietrza do cylindra. takie same chce zamontowac bez zadnych przerobek na wylocie do zbiornika

bo te ktore podales nie da rady chyba w glowicy zamontowac (montowac bede w dieslu) motor bede ogladal w tygodniu na szrocie

Edytowano przez tay29

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

Tylko montując takie zawory powodujesz zwiększenie pojemności w górnej pozycji tłoka. Ma to ogromne znaczenie w wydajności, powinieneś dążyć by w górnej pozycji pojemność była jak najbliższa zeru. Osiągnąć to można montując zawory tego typu jak pokazywałem wcześniej w głowicy orginalnej lub robiąc nowa jeżeli w orginalnej coś nie pasuje. Najlepszy do tego celu jest silnik z płaskim tłokiem wszelkie komory w tłoku powodują duży spadek wydajności


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tay29    184

no a jak ich mozna byloby zamontowac? bo musi byc po jednym na jednym cylindrze to czy w oryginalnej glowicy zmieszcza sie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strd    4

wystarczy zrobić pogłębienie w gniazdach zaworów i zaślepić prowadnice trzonków.

Jak Ci sie nie chce bawić, to zawsze możesz zmienić przełożenie rozrządu, na 1:1, czyli założyć koło takie jak na wale korbowym na wałek rozrządu i odpowiednio zsynchronizować, i też będzie pompować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

Te co podałem to tylko jako przykład żebyś wiedział o jaki typ mi chodziło. 3JW60 ma niewielka wydajność i tłoki o niewielkiej pojemności wiec te zaworki mogą mieć troszkę przy mały przepływ. Chodź z drugiej strony w 3jw60 ma 2800obr/min a tutaj znacznie mniejsze byś miał... najlepiej poszukaj na elektrodzie był tam temat dość długi i na 100% poruszano kwestie zaworów i jest wypowiedź kogoś kto zastosował takie zawory.


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tay29    184

no tutaj beda obroty ~1500 wiec i polowa mniejsza wydajnosc niz w sprezarce z tymi zaworami a poszukam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Witam,

mysle o budowie piaskarki do maszyn rolniczych m.in. przyczep, felg i jak wiadomo najwaznieszy w calym tym zlomie jest wydajny kompresor, znajomy ma silnik od bizona SW-400 (6-cylindrowy, rzędowy, o pojemności 6540 cm³) na sprzedaż i tu pytanie czy z niego można by zrobic kompresor??

Wczesniej myslalem ze dorwe jakis 2,5tdi ktorych pelno na szrotach i z niego zrobie ale jak czytam to widze ze moze byc za maly, wiec jak sie pakowac to lepiej zeby pozniej nie zalowac.

Sprezarka byla by na WOM 540-1000obr/min od ciagnika 95KM lub 540 od 30konnego ciagnika, a na WOM dlatego bo nie wiem jak duzy musial by byc silnik do tak duzej sprezarki.

Co o tym myslicie??


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
erni16pl    1

Witam poszukuję zaworków do wprasowania lub wkręcenia, w alu głowicę, ale muszą mieć rozmiar 35mm lub więcej(średnicy po zwenętrznej) chodzi mi tylko o zaworki tłoczące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Witam,

mysle o budowie piaskarki do maszyn rolniczych m.in. przyczep, felg i jak wiadomo najwaznieszy w calym tym zlomie jest wydajny kompresor, znajomy ma silnik od bizona SW-400 (6-cylindrowy, rzędowy, o pojemności 6540 cm³) na sprzedaż i tu pytanie czy z niego można by zrobic kompresor??

Wczesniej myslalem ze dorwe jakis 2,5tdi ktorych pelno na szrotach i z niego zrobie ale jak czytam to widze ze moze byc za maly, wiec jak sie pakowac to lepiej zeby pozniej nie zalowac.

Sprezarka byla by na WOM 540-1000obr/min od ciagnika 95KM lub 540 od 30konnego ciagnika, a na WOM dlatego bo nie wiem jak duzy musial by byc silnik do tak duzej sprezarki.

Co o tym myslicie??

Dobry pomysł. Te 95 koni będzie miało co robić. Tylko te glowiczki gdzies dorwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj