Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki ciągnik na 90 hektarowe gospodarstwo

20 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kojack1014

kojack1014

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 26 maj 2008 - 19:31

Jaki ciągnik na 90 hektarowe gospodarstwo Witam!!!
Poradźcie mi jaki nowy ciągnik wybrać??? Ile koni??? Zastanawiam się od 100km do 110...
Chodzi mi o opinie z pośród Valtry , Deutz-fahr, John Deere, Fendt oraz Claas <_<
Mam 90ha i gleby są lekkie..Jeżeli możecie podajcie ceny oraz wyposażenie

Od dłuższego czasu myślę z ojcem nad kupnem, ale narazie żadnych konkretnych decyzji <_<

proszę o pomoc ! za odpowiedź z góry dziękuję!!!

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki ciągnik na 90 hektarowe gospodarstwo Dzisiaj, 16:58
  •  

#2 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 26 maj 2008 - 20:02

Jaki ciągnik na 90 hektarowe gospodarstwo z perspektywy 32ha to ja bym brał zdecydowanie ciagnik o mocy 125-140km, najlepiej 6.
ostatnio ogladalem nawet case maxxum x125 i new hollanda 6050 oraz 6070,
pierwszy z nich goły kosztował rowne 200 netto, drugi kosztował 181, trzeci 191. myslalem jeszcze nad miękka osią do tych ciągników - w przypadku czerwinej strzaly to wydatek 15tys, niebieski odpowiednik zyczyl sobie tylko 10tys.

wyposazenie:
4 pary hydrauliki / pompa 113l/min
kabina amortyzowana, z szyberdachem szklanym, klima,
przekładnia power shift 4 biegi pod obciazeniem u case/ wszystkie u NH.

ogolnie ciagniczki calkiem sympatyczne, a czemu akurat wybrałbym taka moc - 120km uwazam za odpowiednie do pluga 4skibowego oraz agregatu uprawowo siewnego bo z takimi maszynami glownie ten ciagnik by latał - nie zal tez byloby go zapiac do rozsiewacza na 3 big bagi.
W moich warunkach 100 czy 110km to raczej nie ma co startowac do 4 obracanej nie mowiac juz o wersji z wałem, a chicałbym moc taki zestaw ciagnac - uwazam ze na 90ha takie dwie maszyny to podstawa wiec pod nie trzeba by celowac ciagnik - bynajmniej ja bym tak zrobil.

powiem szczerze ze gdybym mial dzis 60 czy 80-100ha to kupilbym na 90% cos w stylu tego NH6070 - 140km na miekkiej osi, ale z racji tego ze mam tyle co mam i wiecej pewnie mial nie bede to sie bede bujał zetorkiem 100km i plugiem 3 skibowym.

pozdrawiam
YacentY

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#3 Share JarekWLKP

JarekWLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 543 postów

Napisany 27 maj 2008 - 11:45

Jaki ciągnik na 90 hektarowe gospodarstwo Z wymienionych marek nie polecałbym Valtry, reszta tak naprawdę stoi na podobnym poziomie i wybór jest ciężki <_< należy do Ciebie. Polecam John Deere 6330 Premium za około 50 tyś. EUR netto, a wyposażenie jak na Premium przystało lub mocniejszego 6430 Premium, żeby idealnie pasował do pługa czterokorpusowego.
John Deere marką ponad wszystkie.
Zamieszczone przeze mnie fotografie chronione są prawem autorskim.

#4 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 27 maj 2008 - 18:24

Jaki ciągnik na 90 hektarowe gospodarstwo 6430 premium zaczyna sie od 60 000 euro netto z groszami - ceny z piatku <_<

moim zdaniem valtra stoi na wyzszym poziomie niz DF, zarowno biorac pod uwage jakosc wykonania, kabine (glosnosc), uzyte jednostki napedowe, jak i przekladnie <_<
przypatrywalem sie ostatnio DF, siedzialem, jezdzilem (k430) i wyszedlem zniesmaczony :lol: bardzo mnie zawiodl ten ciagnik, halas w kabinie 75,5 dB !!!!!!!!! pelna tragedia
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#5 Share kojack1014

kojack1014

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 27 maj 2008 - 19:14

Jaki ciągnik na 90 hektarowe gospodarstwo @JarekWLKP dlaczego odradzasz mi Valtrę??? uważam iż są to spoko ciągniczki <_<

a jeżeli już kupiłbym ciągnika 100-110km to kupiłbym do niego pług 4 obrotówkę

#6 Share JarekWLKP

JarekWLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 543 postów

Napisany 28 maj 2008 - 01:30

Jaki ciągnik na 90 hektarowe gospodarstwo Znajomy ojca kupił nową Valtrę 120KM i nie może podnieść 3m agregatu uprawowo-siewnego nabudowanego, z nasionami. Śmieszne?

#7 Share Olik

Olik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motocykle enduro/off-road chodź innymi też nie gardzę ;)

Napisany 28 maj 2008 - 13:43

Jaki ciągnik na 90 hektarowe gospodarstwo Hmm... no to coś musi być nie tak np. z pompą bo np. Valtra serii T ma udźwig na tylnym TUZ 7,7 t a z przodu 3,5 więc moim zdaniem wystarczająco aby unieść owy zestawik <_<
DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

#8 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów

Napisany 28 maj 2008 - 14:34

Znajomy ojca kupił nową Valtrę 120KM i nie może podnieść 3m agregatu uprawowo-siewnego nabudowanego, z nasionami. Śmieszne?

ja mam 100km zetora, ktory ma w tej chwili 12 lat i jakos daje rade podniesc 3m zestaw uprawowo siewny nabudowany, gdzie sam siewnik pusty wazy 1065kg!!! plus do tego mial 400kg obciazenia na pomoscie tak wiec mam nadzieje ze w polu spokojnie pojdzie z pelnym zbiornikiem zboza (600l).

ja uwazam ze cos musialo byc nie tak, nie chce mi sie wierzyc - no chyba ze to jakas super wypasna wersja zestawu uprawowo siewnego ze zbiornikiem na zboze 1500-2000l, moze aktywna brona do tego z crosskillem,
powiedz moze ile wazyl ten zestaw i co to dokladnie bylo.

Pozdrawiam
YacentY

Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

#9 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 28 maj 2008 - 15:19

Jaki ciągnik na 90 hektarowe gospodarstwo Popieram wypowiedz yacentego ze na 90h to ciagnik 125-140 km.Jest on odpowiedni do 4 skibowego obrotowego pluga,agregatu upr-siewnego 3m.100-110 konne ciagniki takze dadza rade lecz patrzac z perspektywy dluzszego urzytkowania,komfortu pracy,obciazenia ciagnika to do takich zestawow potrzebna jest odpowiednia moc.

#10 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 maj 2008 - 16:30

Znajomy ojca kupił nową Valtrę 120KM i nie może podnieść 3m agregatu uprawowo-siewnego nabudowanego, z nasionami. Śmieszne?

Widziałeś czy tylko tak mówił ???
Mam Valtre 6550 (105KM) podnośnik 5,6t i 4-ro metrowy agregat uprawowo-siewny z pełnym zbiornikiem ziarek na opuszczonym hydropaku podnosi bez problemu tylko że ja waży. Trzeba założyć dodatkowe obciążniki do przodu aby normalnie pracować. Więc nieuwieże w to że 3 metrowego nie podniesie. jedyne wytłumaczenie tego może być ze w skutek winy uzytkownika coś stało się z hydrauliką.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 28 maj 2008 - 17:09

Jaki ciągnik na 90 hektarowe gospodarstwo dla mnie to też dziwne skoro taki agregat Jacka zetor dzwiga. nawet jakby był na hydropaku a wiadomo że wtedy siewnik jes dalej od ciągnika to nie powinien sobie nic robić z takiego agregatu. a jak ma nadbudowany to choćby miał pełny wał to bez problemu...
ten znajomy musi miec jakies awarie.

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

#12 Share NHTC56

NHTC56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Zainteresowania:przedewszystkim rolnictwo

Napisany 28 maj 2008 - 18:25

Jaki ciągnik na 90 hektarowe gospodarstwo Popieram wypowiedz Admina, na taki obszar to juz musi byc ciągnik 125-140km, wtedy mozesz spokojnie patrzec w przyszłość i nie bedzie konieczna zmiana ciągnika przy zakupie kolejnych kilkunastu hektarow i bezproblemu bedzie chodził z odpowiednimi do takiego gospodarstwa maszynami. Co do tej Valtry to zwyczajnie nie mozliwe zeby nie dąła rady podnieść takiego zestawu, musiała miec coś spieprzone, albo pompa była nieodpowiednio ustawiona <_< Osobicie gdybym teraz miał kupic ciągnik (i byłby to podstawowy ciągnik do mojego 60 hektrowego gospodarstwa) to kupiłbym NH T6070 lub JD6830, no ale narazie nie ma opcji na zmiane ciągnika za jakis czas bede się nad tym zastanawiał...

#13 Share kojack1014

kojack1014

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 28 maj 2008 - 19:29

Jaki ciągnik na 90 hektarowe gospodarstwo No to jeżeli tak to Valtra T120???
W moim rejonie ciężko jest kupić dobry kawałek ziemi :/
Mam przekonanie do fińskich ciągniczków, ale dość sporo sobie życzą za taki ciągnik...no ale tym razem to będę brał dużo dodatków do niego (przedni TUZ i WOM, może TwinTrac, i inne)
a co sądzicie o nowych Clasach Arionach???

#14 Share JarekWLKP

JarekWLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 543 postów

Napisany 28 maj 2008 - 23:29

ja mam 100km zetora, ktory ma w tej chwili 12 lat i jakos daje rade podniesc 3m zestaw uprawowo siewny nabudowany, gdzie sam siewnik pusty wazy 1065kg!!! plus do tego mial 400kg obciazenia na pomoscie tak wiec mam nadzieje ze w polu spokojnie pojdzie z pelnym zbiornikiem zboza (600l).

ja uwazam ze cos musialo byc nie tak, nie chce mi sie wierzyc - no chyba ze to jakas super wypasna wersja zestawu uprawowo siewnego ze zbiornikiem na zboze 1500-2000l, moze aktywna brona do tego z crosskillem,
powiedz moze ile wazyl ten zestaw i co to dokladnie bylo.

Pozdrawiam
YacentY

Widziałeś czy tylko tak mówił ???
Mam Valtre 6550 (105KM) podnośnik 5,6t i 4-ro metrowy agregat uprawowo-siewny z pełnym zbiornikiem ziarek na opuszczonym hydropaku podnosi bez problemu tylko że ja waży. Trzeba założyć dodatkowe obciążniki do przodu aby normalnie pracować. Więc nieuwieże w to że 3 metrowego nie podniesie. jedyne wytłumaczenie tego może być ze w skutek winy uzytkownika coś stało się z hydrauliką.

Nie znam przyczyny tego problemu. Wiem, że kupili tą Valtrę nową za środki unijne i próbowali, ale było za ciężko. Do tej pory uprawiają i sieją dwoma ciągnikami oddzielnie, stąd jedyny wniosek - coś nie tak z modelem ciągnika lub zbyt kosztowna awaria z winy użytkownika. Spróbuję się dowiedzieć co tak naprawdę się dzieje.

EDIT: Ta Valtra to N121 tylko nie wiem która z wersji. Agregat uprawowo-siewny KONGSKILDE coś podobnego do tego: http://www.agrofoto....image58966.html Rozmawiałem z właścicielem i podobno na nią nie narzeka, tylko dlaczego uprawia i sieje dwoma ciągnikami?

#15 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 29 maj 2008 - 19:13

Jaki ciągnik na 90 hektarowe gospodarstwo jesli sie nie myle to ty ostatnio wypominales komus, ze ocenia marka po slabej dyspozycje jednego egzemplarza, a teraz robisz to samo, nie kumam.
jak koles ma taki problem to niech katuje serwis, jak nie to sa przeciez w tym kraju prawnicy, sady, a jesli jest mu wszystko jedno to juz trudno, nic sie nie da zrobic
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#16 Share JarekWLKP

JarekWLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 543 postów

Napisany 30 maj 2008 - 00:36

Jaki ciągnik na 90 hektarowe gospodarstwo Wiedziałem, że ktos zada to pytanie. Różnica polega na tym, że w tamtym temacie chodziło o starego i mało popularnego Mercedesa MB-Track, o którym nie ma opinii, bo wiadomo o nim mało albo nic. Natomiast tu w grę wchodzi zupełnie nowa Valtra. A z resztą zgadzam się z Tobą. To nie jest moja sprawa, może sobie dalej uprawiać i siać oddzielnie...

#17 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 30 maj 2008 - 08:04

Jaki ciągnik na 90 hektarowe gospodarstwo no wiec zdarzaja sie takie przypadki, troszke gorszych modeli (np. MF ojca), ale poki jest na gwarancji trzeba przycisnac serwis, zadnej łaski nie robi

#18 Share Agrotron155

Agrotron155

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 408 postów

Napisany 30 maj 2008 - 13:04

Jaki ciągnik na 90 hektarowe gospodarstwo Jeśli chodzi o moc to na 90ha brałbym 130-170km ponieważ po co komu nabijać non stop motogodziny na 100 konnym traktorze i siedzieć w polu od rana do nocy,nielepiej kupić większy i ,miej go urzywać? Moim zdaniem lepiej ponieważ po pierwsze ciągnik nie będzie przeciążony i zapewne mniej się będzie psuł a po drugie operator traktora będzie mniej zmęczony.

#19 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 30 maj 2008 - 13:20

Jaki ciągnik na 90 hektarowe gospodarstwo A co jeśłi masz użytki zielone itd. Do zgarabiarki założysz 150 koni, albo zakupisz 2 kosiarki 2.5 m? No nie zawsze większy to od razu lepszy. :lol:

Do prasy to nawet 200 koni jakbym założył to i tak szybciej nie pojade, a napoić trzeba.

Jeśli gospodarstwo ma same grunty orne to oczywiście na 90 ha moze być te 120-140 koni :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów

Napisany 30 maj 2008 - 13:43

Jaki ciągnik na 90 hektarowe gospodarstwo ja nie mam zielonych dlatego zaproponowalem taka moc, bo taka dla mnie bylaby idealna :lol: