Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kopaczka dwurzędowa

34 odpowiedzi na ten temat

#1 Share jarekw

jarekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:budownictwo, rolnictwo, ornitologia

Napisany 26 maj 2008 - 10:28

Kopaczka dwurzędowa Witam wszystkich!!!

Mam do Was pytanie odnośnie kopaczki dwurzędowej. Ostatnio widziałem na stronie internetowej "Akpilu", że można u nich kupic nową kopaczkę dwurzędową za 18 tyś (jak dobrze pamiętam).
Ja natomiast zastanawiam się czy, jeśli złożę z NOWYCH części "tradycyjną" kopaczkę dwurzędową to ktoś ją odemnie kupi ??? (Piszę "tradycyjną", bo nie wiem czy ona miała jakiś konkretny symbol lub nazwę). <_<
Pod koniec lat 80-tych ludzie na wsi mieli dużo pieniędzy ale nie wszytko można było kupic, więc mój tata postanowił, że jak nie może kupic od razu całej kopaczki, to kupi wszystkie części a później złoży sobie sam. I sprawa skończyła się tak, że części kupił ale złożyc, już jej nie złożył bo przestaliśmy sadzić ziemniaki. Ja w tej chwili pół piwnicy mam zajęte przez części od kopaczki. Myślę o tym żeby ją złożyc i sprzedac, tylko nie wiem czy jest sens, jak myślicie ??
Wszystkie części (oprócz kół i ramy) są nowe, kompletne taśmy, wytrząsacze, dosłownie wszystko, nawet lemiesz i osłona są oryginalne i fabrycznie malowane. Rama jest od używanej kopaczki, koła były nowe ale trochę "chodziły" przy innej kopaczce.

Tak myślę, że skoro produkują nowe tzn., że ktoś to kupuje, poza tym to co widać na zdjęciu na stronie internetowej Akpilu jest moim zdaniem "słabsze" jeśli brac po uwagę konstrukcję i wykonanie(mam na myśli delikatną obudowę i ramę).

Pozdrawiam
jarekw
Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kopaczka dwurzędowa Dzisiaj, 21:22
  •  

#2 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 26 maj 2008 - 10:41

Kopaczka dwurzędowa jak masz prawie wszystko to kilka dni pracy i poskładane, pytanie tylko za ile mógłbyś to sprzedać, policz sobie dokładnie ile kosztują teraz nowe części, poskładaj jaka to suma dolicz sobie prowizje i poprawkę na to że te stare części były dużo lepsze od obecnych i wystaw na allegro, zawsze lepiej całość sprzedać jak sprzedawać części <_<

a kopaczka jako taka maszyna to już przeżytek widzę to z roku na rok jak ludzie coraz mniej ziemniacorów sadzą kiedys u każdego przeciętnie 40 min kopania miałem teraz średnio 10-15 min, także chętnych na taki sprzęt zbyt wielu na pewno nie będzie, no ale może ktoś się znajdzie <_<

#3 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 13 czerwiec 2008 - 20:23

Kopaczka dwurzędowa No rób rób, ja moją muszę zrobić bosię prosi o remont 1972rok bez remontu ogniwa przetarte zębatki łyse, ale u mnie to 2 ha rocznie robiła w pyrkach no i 1ha brukwi
Mój Wladimirec podbija świat

#4 Share nasil90

nasil90

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1055 postów

Napisany 13 czerwiec 2008 - 20:29

Kopaczka dwurzędowa u mnie we wsi ludzie sprzedaja kopaczki do ruskich za 500 - 600zl my zostawiliśmy swoją choć mamy mało ziemiaków to lepiej kopać swoją niż wynajmować kogoś
Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
Technik Węgrów solidna firma polecam.!!

#5 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1278 postów

Napisany 13 czerwiec 2008 - 20:37

Kopaczka dwurzędowa Ja używam takiej kopaczki do kopania sadzonek porzeczki czarnej. Wątpię żeby ktoś chciał taka kupić, ale jak masz części to składaj.
FUNKMASTER

Sprzedam

Kosiarkę bijakową Samasz KB 250

#6 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 13 czerwiec 2008 - 20:43

Kopaczka dwurzędowa Ja na twoim miejscu bym to złożył .Po co ma leżeći grcić a tak to może sprzedaasz nie koniecznie za te 18 a może jakieś usługi.
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#7 Share Tobiasz912

Tobiasz912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 13 czerwiec 2008 - 20:50

Kopaczka dwurzędowa A ciekawe gdy byś sprzedał same części byś może lepiej na tym wyszedł
Praca rolnika godna jest szacunku !!!

#8 Share Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów
  • Zainteresowania:Wolność słowa na AF!!!!

Napisany 13 czerwiec 2008 - 20:56

Kopaczka dwurzędowa Jestem posiadaczem takiej koparki :) wykopałem nia w tym roku 30ar ziemniaków i na tym skonczyła sie jej przydatnośc w tym roku :) juz do nieczego mi nie bedzie potrzebna .kiedys kopałem nia cebule ale teraz juz nie ma cebulki wiec do nieczego mi juz nie bedzie potrzebna :)
Więc dziewczyno powróć tu... ja tak proszę z całych sił Ooooooooooooooo
-------------------------------------------------------
Pozdrawiam wszystkich zakochanych i znawców tematu!!

#9 Share jarekw

jarekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów

Napisany 13 czerwiec 2008 - 21:22

Kopaczka dwurzędowa Właśnie się zastanawiam, bo temat założyłem już dośc dawno a dopiero dzisiaj został zauważony :) :).
Na części to chcieliśmy wstawic kiedyś do składnicy sprzętu, ale facet chciał dac mniej niż pół ceny nowych cześci, a sprzedałby oczywiście tak jak wszystko inne. Jeśli miałbym składać ją i sprzedać za 600 zł do "ruskich" to lepiej i szybciej bedzie na złom wywyieźc (przy obecnych cenach, za wszystko to chyba też tyle weźmiemy, jak nie więcej nawet) a po co mam tydzien siedziec i to składac. Albo rama na złom, lemiesze itp. a z taśmy powycinam pręty i zrobię sobie ogrodzenie :)

A tak na poważnie, to nowa kompletna taśma (jedna) kosztuje coś koło 1 tyś (rzemieślnicze- koło 800 zł), a wierzcie mi, wszytko oprócz ramy i kół jest nowe (nawet osłony itp.). Więc dla mnie byłby sens jesli ktoś dałby mi za to ze 4 tyś. (2 tyś. za taśmy+1 tys za wałki, wytrząsacze, lemiesze+1 tyś za ramę, złożenie i całą resztę).

Tylko czy ktoś mi uwierzy jak powiem, ze te części są nowe??? Malowanych kopaczek na alegro jest sporo a ceny kształtują się tak od 1,5 do 3 tyś.

Pozdrawiam
jarekw

P.S. Dzięki za wszystkie opinie!
Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

#10 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 14 czerwiec 2008 - 08:33

Kopaczka dwurzędowa To wystaw na allegro części.
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Goblin

Goblin

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 25 sierpień 2008 - 20:50

Kopaczka dwurzędowa myślę że znalazł byś kupca na tom kopaczkę

#12 Share PongO

PongO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Zainteresowania:1. Rolnictwo
    2. Muzyka (trance wszczegulnosci i pochodne)
    3.

Napisany 25 sierpień 2008 - 20:54

Kopaczka dwurzędowa Ja co rok kopie swoje 0,5 ha ziemniaków nie narzekam na nia ^_^ .

#13 Share jarekw

jarekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów

Napisany 25 sierpień 2008 - 21:07

Kopaczka dwurzędowa Mam zamiar złożyc tą kopaczkę. I zobaczymy, albo się oszukam, albo nie :) Jakby ktoś chciał kupic to piszcie ;) Dla forumowiczów dodatkowy upust.

Pozdrawiam.

#14 Share vvojtas1

vvojtas1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 780 postów

Napisany 25 sierpień 2008 - 21:14

Kopaczka dwurzędowa kupca znajdziesz bez problemu. Jak wiesz że masz dobrą to możesz żądać nawet 5 tys a sprzedać za 4. Tylko najpierw ją złóż. Mi za moją zdezelowaną dawali 2 tys i nie sprzedałem (jakieś 3 lata temu) W okolicy widzę jak niektóre kopaczki kopią w roku jakieś 50ha. I naprawdę cieszą się one coraz większą popularnością - do kopania cebuli

#15 Share Dominik1634

Dominik1634

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 15 grudzień 2008 - 16:09

Kopaczka dwurzędowa Kopaczka to jest wspaniała żecz do okopywania końców pod kombajn ziemniaczany :D .

#16 Share Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów
  • Zainteresowania:Wolność słowa na AF!!!!

Napisany 15 grudzień 2008 - 17:00

Kopaczka dwurzędowa Moja co orku wykopie ok 30arów ziemniaka :D I to tylko dlatego że to pole jest bardzo krótkie i nie wyrobiłbym tam kombajnem :) i potem cały rok stoi w garażu :D
Więc dziewczyno powróć tu... ja tak proszę z całych sił Ooooooooooooooo
-------------------------------------------------------
Pozdrawiam wszystkich zakochanych i znawców tematu!!

#17 Share tompil

tompil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 20 czerwiec 2009 - 21:14

Kopaczka dwurzędowa Witam. Trafiłem przez przypadek na ten post. Chciałem się spytać czy złożył Pan tą kopaczkę, czy została już sprzedana?? Proszę odezwać się do mnie na gg, bo Pan niestety nie podał.

#18 Share jarekw

jarekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów

Napisany 20 czerwiec 2009 - 21:40

Kopaczka dwurzędowa Kopaczka właśnie jest składana, wkrótce będzie do sprzedaży ;)

#19 Share Ursus355i912

Ursus355i912

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 20 czerwiec 2009 - 21:45

Kopaczka dwurzędowa Moja 30 arów wykopie i cały rok stoi pod drzewem I co roku chodzi bezawaryjnie ;)
Ursus 912 "duży"
Ursus C 355 "mały"
Ursus C 355 "wujowy"
Razem na 21 hektarach

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z nim związane a daleko za tym wszystko co w życiu potrzebne ;)

Napisany 20 czerwiec 2009 - 22:12

Kopaczka dwurzędowa Moja kopaczka to kopie u mnie ok 3 ha a na usługach to z 15 i chodzi w tym roku był remont i malowanie a w sezonie to tylko kółko odpadło ;P po prostu nie zastąpiona

mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF