Skocz do zawartości

Zdjęcie

950

18 odpowiedzi na ten temat

#1 Share janusz14

janusz14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 14 styczeń 2007 - 11:14

950 witam
przymierzam sie do kupna kombajnu john deere 950. co możecie o nim powiedzieć ? co sie psuje? czy warto go kupić?
podrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
950 Dzisiaj, 09:52
  •  

#2 Share ursusik123

ursusik123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 16 styczeń 2007 - 12:53

950 jak on wyglada? Ile ma kosy?

#3 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 19 styczeń 2007 - 23:02

950 To jest toś podobnego jak mój 970 tylko, że ma trochę mniejszą wydajność. Jeśli chodzi o mojego 970 to nie narzekam na niego. Fakt, musiałem go trochę doprowadzićdo porządku jak go kupiłem (wymienić pare łożysk, kupić nowa kosę, kilka pasków i napinaczy), ale teraz chodzi dobrze i nic się nie psuje (najgorszy był pierwszy rok, ale teraz jest już dopracowany).

#4 Share janusz14

janusz14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 20 styczeń 2007 - 21:12

950 cholera już było tak blisko:/mieliśmy juz z tata go kupić ale może i dobrze że go nie kupiliśmy go. ten od kogo mielismy go kupować to ham,oszust i centuś.ani zł nie puścił to tata mu powiedział że z żydkami centusiami interesów nie robi. Teraz szukam czgoś podobnego,może z kabina bo tamten nie miał. i max 3 m kosa bo więsza mi poprostu nie przejdzoe koło chlewni...:/jaką może mieć taki 3 metrowy wydajność ile pali ON. ?????????

#5 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
    broń palna

Napisany 22 styczeń 2007 - 20:44

950 Jeśli chodzi o mój 970, to mam kose 3,6m. Wydajność- na jęczmieniu 1ha/h, a na pszenicy (takiej dobrej) to maks. do 1,5ha/h. Spalania to akurat dokładnie nie mierzyłem, ale na 8godz pracy wypala trochę ponad pół zbiornika, czyli ok. 80l (zbiornik ma 150l.).

#6 Share janusz14

janusz14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 23 styczeń 2007 - 20:09

950 ok dzięki za informacje jeszcze jestem w fazie szukania ale raczej to bedzie właśnie ten model...coolman111 ty kosisz tym kombajnem czy np twój tata ? bo mam dopiero 17 lat i właśnie w zeszłe żniwa się uczyłem na nasym rłomie troche kombajnować ale wiadomo że jd to zupełnie inna sprawa.tegoroczne zniwa bede starał się kosić sam...:]..jak co to prosiłbym cie o rade jak wydaj nie kosić tym d ale nie musisz sie spieszyć bo do żniw jeszcze hooohhooo pozdro

#7 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 24 styczeń 2007 - 13:18

950

Jeśli chodzi o mój 970, to mam kose 3,6m. Wydajność- na jęczmieniu 1ha/h, a na pszenicy (takiej dobrej) to maks. do 1,5ha/h. Spalania to akurat dokładnie nie mierzyłem, ale na 8godz pracy wypala trochę ponad pół zbiornika, czyli ok. 80l (zbiornik ma 150l.).

Kolego moje 970 z sieczkarnią na pszenicy przy 7t/ha to i 15l wciągnie ,ale 1 i przyśpieszacz na zero.Jeśli popędzisz te 130koni to stracisz na tonach. A zbiornik ON mam 200l z miarką na boku . Powiem tak jeśli jeszcze raz kupował bym kombajn to tylko JD
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

#8 Share janusz14

janusz14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 24 styczeń 2007 - 18:31

950 dobrze wiedzieć że chwalicie sobie te kombajny,.... ja też juz się nie mogę doczekać tego jd...:]

#9 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
    broń palna

Napisany 25 styczeń 2007 - 15:22

950

Kolego moje 970 z sieczkarnią na pszenicy przy 7t/ha to i 15l wciągnie ,ale 1 i przyśpieszacz na zero.Jeśli popędzisz te 130koni to stracisz na tonach. A zbiornik ON mam 200l z miarką na boku . Powiem tak jeśli jeszcze raz kupował bym kombajn to tylko JD

Hej. Może i masz racje, ale ja na moich słabych ziemiach niestety nie osiągam takiej wydajności pszenicy (max. to 6t/ha). Ja na mojej pszenicy to tylko na lepszej glebie jeżdże na 1 z przyspieszaczem na max., ale na słabszej glebie to na 2 biegu z przyspieszaczem na min. A wogóle jaki masz silnik przy swoim? Ja mam 6cyl. Perkins.

#10 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów

Napisany 26 styczeń 2007 - 09:24

950

Hej. Może i masz racje, ale ja na moich słabych ziemiach niestety nie osiągam takiej wydajności pszenicy (max. to 6t/ha). Ja na mojej pszenicy to tylko na lepszej glebie jeżdże na 1 z przyspieszaczem na max., ale na słabszej glebie to na 2 biegu z przyspieszaczem na min. A wogóle jaki masz silnik przy swoim? Ja mam 6cyl. Perkins.

Oryginał JD 130km z turbiną . A zbiornik na zboże masz podwyższony ? w moim wejdzie 2,5t pszenicy tak na maxa.
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów

Napisany 26 styczeń 2007 - 09:36

950

cholera już było tak blisko:/mieliśmy juz z tata go kupić ale może i dobrze że go nie kupiliśmy go. ten od kogo mielismy go kupować to ham,oszust i centuś.ani zł nie puścił to tata mu powiedział że z żydkami centusiami interesów nie robi. Teraz szukam czgoś podobnego,może z kabina bo tamten nie miał. i max 3 m kosa bo więsza mi poprostu nie przejdzoe koło chlewni...:/jaką może mieć taki 3 metrowy wydajność ile pali ON. ?????????

Nie patrz na szerokość hedra bo jeśli masz wózek to dasz sobie rada .Zaczepianie jest bardzo łatwe troszke praktyki i jesteś mistrzem .Kabina ważna rzecz w moim niemiec zapodał kabine od forschmita jest naprawde super .Co do wydajności 970 ma większą powierzchnie sit od bizona 056 czm lepiej czyści i mniej traci . A BARDZO WAżNE ZOBATRZ CZY NAD KLAWISZAMI Są KOMPLETNE DOTRZąSACZE .

#12 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
    broń palna

Napisany 27 styczeń 2007 - 08:56

950

Oryginał JD 130km z turbiną . A zbiornik na zboże masz podwyższony ? w moim wejdzie 2,5t pszenicy tak na maxa.

Nie, niestety mam standardowy zbiornik, bez nadstawki B). Max. wchodzi coś ponad 1,5t. Kabinę też przy nim mam, orginalną JD- super sprawa, nic się nie kurzy jak się pozamykam (ale wtedy oddychać nie można B)). Przydałaby się jeszcze klima <_<.

#13 Share Seb@

Seb@

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 02 luty 2007 - 21:17

950 Racja,ja w moim FIATAGRI też nie mam klimy. Klima w kombajnie to dobra rzecz. Chociaż po dłuższym pobycie w kabinie można się przyzwyczaić do wysokiej temp.

#14 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
    broń palna

Napisany 06 luty 2007 - 07:28

950 Klima by sięprzydała, ale masz racje, że idzie się przyzwyczaić do gorączki. W JD zamontowalme sobie taki duży wentylator- nawet nieźle chłodzi. Myślę, że klima to bardziej przydałaby się w ciągniku, bo w kombajnie to spędzam tylko 5 dni w roku, a ciągnikiem jednak robi się całe lato...

#15 Share janusz14

janusz14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 10 luty 2007 - 18:38

950 jupi w końcu mi się udało kupić kombajn ,oczywiście john deere, 955 zajefajny ze sieczkarnią, kabiny nie mam seryjnej ale ta dorobiona z pleksiglasu niw jest taka zła, a jak silniczak śwista,, jestem zadowolony na maxa ale okaże się w żniwa....

#16 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów

Napisany 10 luty 2007 - 21:00

950 Witaj w klubie szczęsliwych posiadaczy JD.

#17 Share janusz14

janusz14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 12 luty 2007 - 21:07

950 fajnie mieć swojego john deere ,długo o nim marzyłem, chyba zakupu nie będe żałował u nas na na podhalu jest dużo claasów ale sią psuja i sieją za sobą:], cała orawa zmienie na john deere a ja też miałem wybór i nie wachałem sie JOHN DEERE rządzi........

#18 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
    broń palna

Napisany 13 luty 2007 - 21:23

950 Teraz wszyscy czekamy na fotki Twojej maszyny :). Pozdrawiam!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#19 Share janusz14

janusz14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 14 luty 2007 - 18:49

950 kurde już go folią szczelnie okryłem,więc fotki nie zrobie pod, wiate nie wjade bo tam jeszcze stary stoi ale jak tylko go odkryjemy to fotki wkleję z przyjemnością;]

Dodaj odpowiedź