fifek09

Jaki Pług kupic KUHN czy KONGSKILDE

Polecane posty

fifek09    9

Chce kupic pług do Deutz Agrotrona M610

kuhn czy komgskilde 4 skibowy (obrotowy)

jakie wybrac zabezpieczenia przeciwkamieniowe (hydrauliczne czy moze non-stop )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Co do zabezpieczenia to może być Non-Stop Hydrauliczne albo Non-Stop Mechaniczne... <_<

To zależy jakie masz gleby.. jak masz zróżnicowane to wybierz Non-Stop Hydrauliczne... dzięki niemu będziesz mógł dostować siłę zabezpieczenia do rodzaju gleby i panujących warunków na polu...

 

Jeśli gleby masz wmiarę wyrównane to weź Non-Stop Mechaniczne ponieważ jest tańsze i w takim przypadku nie warto przełacać za coś co będzie nie wykorzystane <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

zdaje sie że kuhny są lepiej rozpowszechnione w Polsce,i jakością też dość dobre a z kongkilde nie wiadomo bo mało kto go ma


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

Poleciłbym czterokorpusowy KUHN Multi Master 122, zawieszany, z zabezpieczeniem hydraulicznym i szerokim kołem podporowym oraz ramieniem do wału doprawiającego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

a nad kvernelandem nie myślałes ? też nie najgorszy pług i jest super serwis do kvernelanda w polsce


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fifek09    9

nie nie myślałem nad kvernelandem hmm napisz mi cos wiecej o tym pługu jaki model byc mi proponował i jaka by była cena tak na oko <_<

 

Poleciłbym czterokorpusowy KUHN Multi Master 122, zawieszany, z zabezpieczeniem hydraulicznym i szerokim kołem podporowym oraz ramieniem do wału doprawiającego.

wiesz tez tak myslałem nad tym modelem (Multi Master 122) z ramieniem do wału <_< ale dostałem ostatnio propozycje na zakup KONGSKILDE i nie wiem co teraz mam zrobic ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

ja wiem co masz robic!

NIE PISAC POSTA POD POSTEM tylko uzywac opcji EDYTUJ, albo wczesniej pomyslec co chcesz napisac i zrobic jedna wiadomosc a nie 2, jedna pod druga


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
and    1

Kongskilde - w domyśle Overum, tak? Moim zdaniem o trafnosci zakupu zdecyduje jakie wyposazenie wybierzesz, bo w zakresie porownywalnosci obu marek to sie nie wypowiem ze wzgledu na ubogie doswiadczenia wlasne z w.w.


can do

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

wciaz nie napisales jakie sa ceny tych plugow i jakie obejmuja wyposazenie!!!!!!

 

moja metoda na porownanie plugow, to postawic je oba kolo siebie i "po kolei" porownywac rozwiazania techniczne i wysnuwac (majac nadzieje, ze trafne) wnioski <_< bardzo podoba mi sie taki sposob, bo na zdjeciach, schematach nie widac za bardzo gabarytow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTC56    5

Na moj gust napewno Kuhn bedzie lepszy, jest lzejszy od Kongskilde no i marka jest lepsza wiec napewno trwałośc elementow roboczych tez powinna byc lepsza. Sąsiad miał Kvernelanda 5 skibowego i zamienił go na Kuhna i jest z Kuhna bardziej zadowolny. Ja mam Kvernelanda i złego słowa na niego nie moge powiedziec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Kazdy chwali to co ma tak to juz jest,na temat roznych porównan pługów juz troche jest na frorum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP
Kazdy chwali to co ma tak to juz jest,na temat roznych porównan pługów juz troche jest na frorum.

 

 

Niekoniecznie. My jeszcze KUHNa nie mamy, ale chwalimy go po testach jakie u nas przeszedł. Według mnie Kverneland, KUHN i Lemken to liderzy rynku, a biorąc pod uwagę ceny najlepiej wypada KUHN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTC56    5

a jak cenowo wygląda porownanie Kuhna z Kvernelandem?Bo gdyby była podobna cena to Kuhn wyszedłby lepiej od Kvernelanda... <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

KUHN jest tańszy od Kvernelanda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTC56    5

A nie wiesz moze jak to się przedstawia cenowo na przykład w porownaniu dwoch podbnych modeli Kuhn'a i Kvernelanda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

Niestety konkretów na tą chwilę nie znam. Pług zamówiliśmy już pół roku temu, wtedy znałem ceny konkurencyjnych pługów.

 

 

To mój półtysiączny post :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

a niby dlaczego??? w czym sa lepsze od hydraulicznych???

nie dosc ze poruszasz temat ktorego juz nikt dawno nie odwiedzal, to jeszcze nie masz nic konkretnego do powiedzenia!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
    • Przez Bodzio110
      Interesuje mnie, czy ktoś orze z szerokością skiby 40 lub 45 cm, a przy tym z szerokością opony ciągnika 600mm i więcej?
      Czy wtedy opona mocno przygniata poza bruzdą?
    • Przez cikenos
      Witam pytanie chodzi o opony ciągnika i orkę opony 710 i plug 4×44cm czy będzie okej czy nie będzie dorzucać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj