Skocz do zawartości

Zdjęcie

sanbull warto stosować czy nie?

74 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Yoda

Yoda

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 04 czerwiec 2009 - 13:23

sanbull warto stosować czy nie? Ja stosowałem sanbulla i byłem zadowolony z wszystkiego oprócz ceny bo w mojej okolicy dealer sano wołał za worek chyba 38 zł
Teraz kupuje schaumanna opas 25%, cena o wiele niższa a skutki podobne, mnie to wychodzi w granicach 27-28 za worek bo biorę cały samochód koncentratów i pasz z tej firmy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
sanbull warto stosować czy nie? Dzisiaj, 09:31
  •  

#42 Share rafik88

rafik88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 17 grudzień 2009 - 21:45

sanbull warto stosować czy nie? jakie składniki zawiera sanbull?

#43 Share Krystianrolnik

Krystianrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 20:30

sanbull warto stosować czy nie? Ja właśnie się chyba zdecyduje na Sanbulla bo mam byczka ok 500 kg i chce go potrzymać tak do ok 700 kg i skoro piszecie ze to jest takie dobre to zastosuje .

#44 Share DARKPANTER

DARKPANTER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 23:39

sanbull warto stosować czy nie? Może i dobre ale nie opłacalne na pewno więcej cię wyniesie kupno koncentratu niż sporządzenie własnej mieszanki a efekty będą porównywalne, a zostanie ci więcej z kieszeni

#45 Share rafftti

rafftti

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 345 postów

Napisany 21 luty 2010 - 17:13

sanbull warto stosować czy nie? Darkranter a ty jak robisz koncentrat i gdzie kupujesz składniki? Na pewno było by dużo taniej ale gdzie kupić składniki? Napiszcie jak wy to robicie

#46 Share tiger101

tiger101

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 08 marzec 2010 - 14:16

sanbull warto stosować czy nie? Stosowałem sanbull ale już od roku nie daję go opasom. Muszę przyznać że był to dobry środek ale cena straszna, kosztował 46zł za 25kg i dosyć duża dawka na jedną sztukę. Teraz dodaję tylko witaminy i minerały które nie wiele kosztują i zwierzęta dobrze rosną i dużo więcej pieniędzy zostaje na każdej sprzedanej sztuce

#47 Share damian007

damian007

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 14 marzec 2010 - 13:42

sanbull warto stosować czy nie? Według mnie sanbull to dobra inwestycja kupuje go po 40 zł 25 kg jako komplet aminokwasów i substancji zapachowych sprawdza się świetnie ale opłacalny jest najbardziej gdy mamy dośc jednolitą psze np. kuku+ sanbull+ zboże albo zamiast kuku trawa. środek wzmaga apetyt i umiśenienie a chyba chodzi by byk wybił się jak najlepiej w jak najlepszej klasie bez otłuszczenia. Narazię mogę tyle powiedzieć jak postosuję to jeszcze dłużej to powiem więcej .
trzymajmy się kupy bo kupy nikt nie ruszy

#48 Share zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 749 postów

Napisany 14 marzec 2010 - 14:05

sanbull warto stosować czy nie? U mnie cena identyczna 40zł :) w ostatnim czasie zamieniliśmy koncentrat z provimi właśnie na sanbulla i jesteśmy bardzo zadowoleni bydło bardzo chętnie go zjada czasami nie chcą zjeść kukurydzy jak nie dostana koncentratu tak się przyzwyczaiły do niego :) takiego czegoś nie było z poprzednim koncentratem a nawet niektóre sztuki nie chciały go jeść, i o ile dobrze pamiętam to cena niższa niż w provimi.

#49 Share jacek5227

jacek5227

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 22 styczeń 2013 - 20:07

sanbull warto stosować czy nie? Odświzam. Macie jakieś nowe opinie, bo zamiezam kupić... ?

#50 Share aro321

aro321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 699 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 09:29

sanbull warto stosować czy nie? ja stosuje sanbulla od jakiegoś tygodnia i jedyne co zauważyłem to to, że byki pobierają więcej paszy, wody i są spokojniejsze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Alamo

Alamo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 10:00

sanbull warto stosować czy nie? Ja stosuje go od dawna w ilości 1 do 10,byki mają dobry apetyt,potrafią jeść dużo paszy,widać że przyrost jest lepszy ale cena kolosalna 56zł worek,opłaca się go stosować dla bydła 450kg jak dzienny przyrost wynosi 1kg czyli 7,8zł dziennie przyrasta więc na sztuce worek zwróci się po kilku dniach a starcza na miesiąc.Sam planuje z niego zrezygnować,cena z roku na rok jest coraz wyższa,może przejdę na groch.

#52 Share Bartek01

Bartek01

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 15:45

sanbull warto stosować czy nie? a jaka cena tego cuda i po ile sie stosuje? jako posypka na zarcie czy mieszankaa z srutem np ?

#53 Share jaro8540

jaro8540

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 16:34

Ja stosuje go od dawna w ilości 1 do 10,byki mają dobry apetyt,potrafią jeść dużo paszy,widać że przyrost jest lepszy ale cena kolosalna 56zł worek,opłaca się go stosować dla bydła 450kg jak dzienny przyrost wynosi 1kg czyli 7,8zł dziennie przyrasta więc na sztuce worek zwróci się po kilku dniach a starcza na miesiąc.Sam planuje z niego zrezygnować,cena z roku na rok jest coraz wyższa,może przejdę na groch.

czyli przez rok 650zł to 83 kg żywca czyli 230 gram dziennego przyrostu trzeba oddać na koncentrat, czy o te 230 gram dziennie byk bedzie miał większy przyrost niż bez koncentratu?
Piwo to moje paliwo

#54 Share jacek5227

jacek5227

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 20:43

a jaka cena tego cuda i po ile sie stosuje? jako posypka na zarcie czy mieszankaa z srutem np ?

Przyłączam sie do pytania. Chce zacząc stosowac i chce wiedziec jak...

#55 Share grzegorz132

grzegorz132

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 612 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 21:34

sanbull warto stosować czy nie? hmm ciekawe ja nie stosuje nic ....byczki jedza do woli kiszonke z kukurdzy troszkę wysłodków (obecnie ) a latem troiszkę kiszonkiz liśći oraz odpady sianoiszonki ... pasza tresciwa okolo 1kg zboza hf 23miesiace ma od 650-850 zalezy jaki kaliber i czy chorował jako niemowlak ... lepesze pytanie brzmi czy stossując dopdatki drogie bialkowe uzyskam szybszy przyrost lub większą mase ?

#56 Share Alamo

Alamo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 09:20

sanbull warto stosować czy nie? Tak będzie miał większy,zmianę w odżywianiu poznasz po 3-4dniach,będzie chciał więcej jeść.

Już napisałem jaka cena,u mnie.Stosuje się 1 do 10.można też oszczędzać,wystarczy że byk poczuje inny zapach paszy to również daje efekt.

#57 Share Bartek01

Bartek01

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 21:47

sanbull warto stosować czy nie? teraz rozkminiłem czyli na 10kg srutu do mieszanki 1kg sanbulla, stosowałem bullenmast z josery 77zl za 25kg sypalem po ok 100 gram na zarcie(na worku dawka od 50g-140g chyba) i ogolnie zaczeły wiecej pobierac, zdziwilem sie ogolnie bo to ani nie pachnie jakos specjalnie ale bylo widac ze lepiej jadly, byczki mam hfy takze rosnie powoli, albo wcale..

pytanie co lepsze bedzie hmm, kurde 650kg w 24miesiace do zrobienia, ale ok 800kg to chciałbym..

#58 Share Alamo

Alamo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 09:24

1 litr sanu 10l paszy,dawka wystarczająca i starczy na dłużej niż liczyć na kilogramy,Ja daję dla każdego po 1 litrze i duże wiadro paszy (na oko,ile potrzebuje dany osobnik).Strasznie drogi z tej josery,nie mam pojęcia co to jest ale lepiej zmień na sanbull i zobaczysz jak będą fajnie jadły.Lepiej zmienić na mięsne,efekt będzie inny a jak hfy to koniecznie kiszonka z kukurydzy

jak chcesz 800 to po pierwsze pasza wilgotna musi być,sianokiszonka lub kukurydza.Po drugie bydło mięsne

Edytowany przez Alamo, 25 styczeń 2013 - 09:26.

#59 Share pawel85

pawel85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 10:45

sanbull warto stosować czy nie? Ja sanbulla stosuje od 2 lat ,wrażenia i spostrzeżenia mieszane , minusem jest u mnie cena 48 zł .
popimo to byczki wyjadają zawsze wszystko bardzo ładnie , i zjadają dość duże porcje ,
ja na 20 litrowe wiadro śrutu sypie jedną łopatkę sanbula pół łopatki śrutty rzepakowej i pół łopatki soi .
w łopatce mieści się ok 1,4 kg sanbula. Przyrosty oczywiście po sanbulu bardzo ładne byczki bardzo ubite i bardzo ciężkie ,

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share zbyszek8201

zbyszek8201

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 26 styczeń 2013 - 20:46

sanbull warto stosować czy nie? panowie Bullenmast to jest premiks witaminowy,natomiast sanbull to koncentrat białkowy, gdy dajecie sanbull to nim są witaminy. Jak ktoś chce się pobawić to można taki sanbull samemu zrobić z śrut białkowch i np tego bullenmasta,lub innych witamin