Skocz do zawartości

Zdjęcie

Od jakiego wieku pracujecie w gospodarstwie?

108 odpowiedzi na ten temat

#41 Share vvojtas1

vvojtas1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 780 postów

Napisany 16 czerwiec 2008 - 19:44

Od jakiego wieku pracujecie w gospodarstwie? od trzech lat zacząłem pomagać ojcu przy krówkach
mając 4 lata kiedy ważyłem tyle że jak stanąłem na sprzęgle od ciapka byłem wstanie włączyć bieg, to sam przywoziłem lucernę do krówek (ciapek + jednosiówka). Jednak jako dziecko potrafiłem, choć dokładnie nie pamiętam, lecz rodzice pamiętają.
A tak naprawdę to 6-7 klasa gdy już miałem więcej sił i oleju w głowie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Od jakiego wieku pracujecie w gospodarstwie? Dzisiaj, 06:45
  •  

#42 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 czerwiec 2008 - 19:52

Od jakiego wieku pracujecie w gospodarstwie? Ja od 7 lat, dziadkowi przy karmieniu zwierzątek, trochę zaczynałem T25A1 jeżdzić a tak ile się da to od 5 klasy.

#43 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 czerwiec 2008 - 19:53

Od jakiego wieku pracujecie w gospodarstwie? Ja od 7 lat, dziadkowi przy karmieniu zwierzątek, trochę zaczynałem T25A1 jeżdzić a tak ile się da to od 5 klasy.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share Tobiasz912

Tobiasz912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 16 czerwiec 2008 - 21:21

Ja od 7 lat, dziadkowi przy karmieniu zwierzątek, trochę zaczynałem T25A1 jeżdzić a tak ile się da to od 5 klasy.

czemu piszesz post jeden pod drugim?
Ja zaczołem pomagać bo nie można tego by nazwać pracowaniem jak miałem 4 lata roznosząc witaminy krowom i pojeniem cielaków;)
Praca rolnika godna jest szacunku !!!

#45 Share Kamiiill

Kamiiill

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 20 czerwiec 2008 - 14:03

Od jakiego wieku pracujecie w gospodarstwie? Ja w wieku od 12 lat juz wszystko robiłem.
a gdy miałem 6 lat ro podjezdzałem pod słome

#46 Share Gorzupiak

Gorzupiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 20 czerwiec 2008 - 14:22

Od jakiego wieku pracujecie w gospodarstwie? Od 5 lat zacząłem pojeżdżać przyprzy zbiorach słomy i siana :) Teraz mam 13 lat i potrawię już prawię wszystko... Ale cały czas się uczę ;)
"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

#47 Share przemo161

przemo161

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 26 czerwiec 2008 - 23:00

Od jakiego wieku pracujecie w gospodarstwie? Mam 16 lat i robię wszystko wszystkim, co mam od siania do koszenia itd. jedna rzeczą, której nie umiem jest pryskanie, bo tego pilnuje ojciec jak ognia, ale do rzeczy to pierwsza moja pomoc to było przejechanie c 330 ok25m i pchnięcie dzwigni gazu, aby zgasł :D

#48 Share morowa91

morowa91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 454 postów

Napisany 27 czerwiec 2008 - 15:45

Od jakiego wieku pracujecie w gospodarstwie? ja jak miałem 7 lat to pojeżdzałem ciągnikiem w czasie zbierania słomy i siana, biegi włańczał mi brat , a tylko odpalałem i gasiłem ciągnik.
Teraz mam 16 lat i wszystko robie, już niemamy dużej chodowli więc niemam tak dużo roboty :D :D

#49 Share xrolnik1234x

xrolnik1234x

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów
  • Zainteresowania:co tu duzo mowic xD uwielbiam jezdzic wzystkimi ciagnikami i pomagac na gospodarce ;p

Napisany 27 czerwiec 2008 - 17:33

Od jakiego wieku pracujecie w gospodarstwie? ja zaczynalem, jak wieszkosc od podjezdzania. Majac 6 lat umialem odpalic ciagnik dokladnie ursusa c360-3p. Na gospodarstwie cos przyniesc przeniesc to byla moja specjalnosc.Teraz mam 14 lat i robie na gospodarce wszystkie czynnosci tylko jest jeden problem bo do 7 ha mam przez ulice gdzie gesto i czysto stoja niebiescy, to mi sasiad przerowadza

#50 Share rozal22

rozal22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 370 postów

Napisany 27 czerwiec 2008 - 20:28

Od jakiego wieku pracujecie w gospodarstwie? Hmm nie pamiętam już tak dokładnie.
Ale wiem ze już w wieku 9lat siedziałem na 2gim ciągniku i razem z ojcem oraliśmy działki.
I od tego się zaczęło i jeżdżę ciągle do dziś jak pójdę w reis Papajem to nawet hehe i na 1,5tyg. z niego nie wychodzę :D)))

Wtedy dla relaksu jadę do wawy aby pojeździć sobie foczką albo pigi po tamtejszych ulicach i jak mi się znudzi hehe wracam i siadam na traktor i znowu na pole :D)))
niom to tak jakoś to wyglądało przez ostatnie lata :D
wcześniej było inaczej a teraz jest jeszcze inaczej.

//PS sorry za takie rozpisanie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share adam0122

adam0122

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 27 czerwiec 2008 - 21:34

Od jakiego wieku pracujecie w gospodarstwie? ja odkiedy pamiętam to już zamiatałóem i łopatą machałem. Kiedyś to dziadej zrobił mi małą kose, abym bógł znim kosić lucerna (dziadek był fajny). No a teraz mam 16 lat prawie więcej zasuwam niz mój tata.

#52 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 28 czerwiec 2008 - 09:13

Od jakiego wieku pracujecie w gospodarstwie? ludzie co za brednie piszecie ." cztery lata i sam przywoził lucernę ciagnikiem".gdzie są wasi rodzice .tak sie składa ze mam dwóch synów w wieku 7 i 6 lat i nie wyobrażam sobie żeby któregoś sadzać do ciagnika ( za kierownicę) i kazać mu wozić trawę , orac albo podjeżdżać. nawiasem mówiąc to według prawa ciągnik jak i inne maszyny może obsługiwać osoba powyżej 16 roku życia :D . wiec nie ma co sie przechwalać bo jeszcze ktos sie do was przyczepi

#53 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 28 czerwiec 2008 - 09:48

Od jakiego wieku pracujecie w gospodarstwie? Ja na początku podjeżdzalem przy zabieraniu slomy w wieku ok. 7-8lat. a ciągnikiem jeżdziłem sam oczywiście z tatą z boku ktory sie przyglądal od ok 11 roku życia.
Ale np. mój brat cioteczny ma 14 lat i nie ma pojęcia do jazdy ciągnikiem jak ostatnio mial jechać u siebie 3P to prawie wjechal w kombajn tylko wojek cudem wskoczył na ciągnik i szarpną kierownicą i nic sie nie stalo(jechal trójka na nieduzych obrotach więc prędkośc mala).

#54 Share ursus1014turbo

ursus1014turbo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 271 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Elektromechanika

Napisany 28 czerwiec 2008 - 09:54

Od jakiego wieku pracujecie w gospodarstwie? Ja tak smo od 8roku życia i tez podczas zbioru snopków oraz zbioru kamieni na polu:d A tak konkretnie to od 12lat
Pozdrawiam wszystkich rolników z AF:D
Liczy sie siła i potęga Ursus 1014, Deutz Fahr Agrotron 130 i Claas Tucano320
Moc i Wytrzymałość

#55 Share marcinus

marcinus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 29 czerwiec 2008 - 13:25

ludzie co za brednie piszecie ." cztery lata i sam przywoził lucernę ciagnikiem".gdzie są wasi rodzice .tak sie składa ze mam dwóch synów w wieku 7 i 6 lat i nie wyobrażam sobie żeby któregoś sadzać do ciagnika ( za kierownicę) i kazać mu wozić trawę , orac albo podjeżdżać. nawiasem mówiąc to według prawa ciągnik jak i inne maszyny może obsługiwać osoba powyżej 16 roku życia :D . wiec nie ma co sie przechwalać bo jeszcze ktos sie do was przyczepi

dokładnie piszą takie głupoty i myślą że ktosc w to uwieży :D

#56 Share rozal22

rozal22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 370 postów

Napisany 30 czerwiec 2008 - 10:14

ludzie co za brednie piszecie ." cztery lata i sam przywoził lucernę ciagnikiem".gdzie są wasi rodzice .tak sie składa ze mam dwóch synów w wieku 7 i 6 lat i nie wyobrażam sobie żeby któregoś sadzać do ciagnika ( za kierownicę) i kazać mu wozić trawę , orac albo podjeżdżać. nawiasem mówiąc to według prawa ciągnik jak i inne maszyny może obsługiwać osoba powyżej 16 roku życia :D . wiec nie ma co sie przechwalać bo jeszcze ktos sie do was przyczepi

mnie to już nie dotyczy te przyczepianie.
Ale taka jest prawda (bynajmniej w moim przypadku) to co mam ukrywać?
Ja swoje dzieci też nie będę puszczał na traktor bo to nie bezpieczna czynność a jeszcze gorzej mnie wkurza to jak się robi np sianokiszonkę-kukurydzę przyjdzie dzieciarnia z wioski i plączą się pod kołami traktorów (a pracuje przynajmniej 2) i podgląda jak taśma chodzi czy inne rzeczy których nie mogę ppojąć (a na temat odjedzcie hmmm odsunie się krok i ma cię w D. :D)

#57 Share krzmaz7

krzmaz7

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, rolnictwo z którym wiąże się modelarstwo (agromodelarstwo).

Napisany 03 lipiec 2008 - 21:45

Od jakiego wieku pracujecie w gospodarstwie? Ja od kąd pamiętam to zawsze coś pomagałem (podanie łopaty czy widerka w wieku trzech lat to chyba spora pomoc, że o zbieraniu kartofli nie wspomnę :P ). A traktorem sam jeżdżę od ok. 9 może 10 roku życia.

#58 Share fedzio255

fedzio255

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 03 lipiec 2008 - 22:08

Od jakiego wieku pracujecie w gospodarstwie? Ja za kierownicą traktora siadłem w wieku ok 6 lat dziadek wrzucił mi bieg i ustawił gaz a ja tylko trzymałem kierownice heh
A tak to od małego coś tam pomagałem a to to podałem po jajka poszłem itp.

#59 Share zetor5321

zetor5321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 764 postów

Napisany 04 lipiec 2008 - 10:53

Od jakiego wieku pracujecie w gospodarstwie? ja z tatą jeżdze kombajem od 6 latek
podobnie jak z keżdzeniem prasą
a w tamtym roku to ja już kierowałem i prasowałem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share kacper

kacper

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 04 lipiec 2008 - 11:05

Od jakiego wieku pracujecie w gospodarstwie? ja od 5 lat pojerzdzałem traktorem jak zbieralismy słome a od 10 lat juz poodorywałem
URSUS-moc i potęga
Ursus c 4011 i 912