Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wasze opinie na temat kombajnu Fortschritt E-517

45 odpowiedzi na ten temat

#1 Share janrol

janrol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 25 maj 2008 - 11:05

Wasze opinie na temat kombajnu Fortschritt E-517 Proszę o opinie z użytkowania kombajnu Fortschritt E-517, ponieważ zamierzam taki kupić na swoje gospodarstwo (100ha)

Z góry wielkie dzięki!!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wasze opinie na temat kombajnu Fortschritt E-517 Dzisiaj, 05:39
  •  

#2 Share JarekWLKP

JarekWLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 543 postów

Napisany 27 maj 2008 - 00:09

Wasze opinie na temat kombajnu Fortschritt E-517 Mieliśmy E-516, który sprawował się świetnie i na 100ha jest odpowiedni. Słabsze opinie od sąsiada mam na temat 517.
John Deere marką ponad wszystkie.
Zamieszczone przeze mnie fotografie chronione są prawem autorskim.

#3 Share Przemek15

Przemek15

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 31 maj 2008 - 02:13

Wasze opinie na temat kombajnu Fortschritt E-517 A kto z Was wie czym się różni E 516 od E 516 B? Jeden i drugi się często spotyka, ale nikt nie wie czym one się różnią. Znam nawet gościa co posiada obie wersje i też niczego nie znalazł, a od razu mówię, że różnica jest nie byle jaka i istotna w praktyce. Jak powiem to już nikt nie kupi zwykłej 16-tki, więc...

#4 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 31 maj 2008 - 09:43

Wasze opinie na temat kombajnu Fortschritt E-517 WIĘC ...... mów szybko !!!! :lol:

#5 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5198 postów

Napisany 31 maj 2008 - 10:47

A kto z Was wie czym się różni E 516 od E 516 B? Jeden i drugi się często spotyka, ale nikt nie wie czym one się różnią. Znam nawet gościa co posiada obie wersje i też niczego nie znalazł, a od razu mówię, że różnica jest nie byle jaka i istotna w praktyce. Jak powiem to już nikt nie kupi zwykłej 16-tki, więc...

Nigdy się nad tym nie zastanawiałem, ale możesz powiedzieć, będę wdzięczny :lol:

KS Falubaz

#6 Share Przemek15

Przemek15

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 31 maj 2008 - 15:51

Wasze opinie na temat kombajnu Fortschritt E-517 Pierwsza wskazówka - to dotyczy silnika? Jakieś propozycje?

#7 Share Tomasz1515

Tomasz1515

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 01 czerwiec 2008 - 12:40

Wasze opinie na temat kombajnu Fortschritt E-517 bede strzelał, ten ma silnik rzędowy a ten w układzie V ? (inne silniki) nic innego nie przychodzi mi do głowy

#8 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 01 czerwiec 2008 - 13:04

Wasze opinie na temat kombajnu Fortschritt E-517 Znam goscia ktory ma 517 ale nie jest z niej zadowolony.Psuje sie im czesto tak ze zniwa koncza pod koniec wrzesnia ale nie maja kasy na inny to dokupili do gospodarstwa jeszcze 512 i na dwa sie mecza.Maja ok. 200 ha ale jakos im nie za bardzo wychodzi na tej gospodarce.Co do kombajnu to jesli sie nie psuje to kosi bardzo szybko 2-3 ha na godzine(w słabszym zbozu).Silnik w nim to V8 ktora pieknie chodzi...

#9 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 01 czerwiec 2008 - 17:47

Wasze opinie na temat kombajnu Fortschritt E-517 U mnie znajomy z sąsiedniej wsi miał e 512 i w jeden sezon wymienił 3 silniki.

#10 Share Przemek15

Przemek15

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 01 czerwiec 2008 - 20:16

bede strzelał, ten ma silnik rzędowy a ten w układzie V ? (inne silniki) nic innego nie przychodzi mi do głowy

Oba mają silnik V8 IFA o tej samej pojemności i o tej samej mocy (228KM).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share JarekWLKP

JarekWLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 543 postów

Napisany 01 czerwiec 2008 - 22:24

Wasze opinie na temat kombajnu Fortschritt E-517 Powiedz, bo to mnie też ciekawi :lol:

#12 Share Przemek15

Przemek15

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 01 czerwiec 2008 - 23:18

Wasze opinie na temat kombajnu Fortschritt E-517 E 516 B ma identyczny silnik jak E 517. Może najpierw kto na af ma E 516 lub E 516 B? Powiedzcie mi jaką macie wartość max. na obrotomierzu :lol: No teraz już dałem Wam do zrozumienia sporo, ale to nie wszystko

#13 Share JarekWLKP

JarekWLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 543 postów

Napisany 02 czerwiec 2008 - 08:27

Wasze opinie na temat kombajnu Fortschritt E-517 Mieliśmy E516 B, ale już nie mamy, dlatego nie sprawdzę. Domyślam się, że E 516 B kręci się na wyższe obroty :lol: Co jeszcze?

#14 Share Przemek15

Przemek15

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 02 czerwiec 2008 - 17:45

Mieliśmy E-516, który sprawował się świetnie i na 100ha jest odpowiedni. Słabsze opinie od sąsiada mam na temat 517.

Mieliśmy E516 B, ale już nie mamy, dlatego nie sprawdzę. Domyślam się, że E 516 B kręci się na wyższe obroty :D Co jeszcze?

W końcu miałeś E 516 czy E 516 B? :lol: Odwrotnie jest - E 516 B kręci na niższe obroty (2000) a E 516 (2200). W związku z tym też ma mniejsze spalanie (wg producenta ok. 15% niższe). A z którego roku był Twój? :D

#15 Share JarekWLKP

JarekWLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 543 postów

Napisany 03 czerwiec 2008 - 14:54

Wasze opinie na temat kombajnu Fortschritt E-517 Mieliśmy E516 B, nie zawsze piszę literkę B, bo wcześniej nie miałem pojęcia, że jest jakakolwiek różnica :lol: Był z roku 85 czy 86. Mam do niego sporo części, które mogę sprzedać, informacja w dziale Giełda.

#16 Share Fenol

Fenol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 04 czerwiec 2008 - 06:56

Wasze opinie na temat kombajnu Fortschritt E-517 hej jarek czy części do tych maszyn są osiągalne? same kombajny są dość mało popularne...czy części kupowałeś nowe czy ze szrotu? jeszcze nigdy w życiu nie widziałem tego kombajnu czy w Polsce takie pracowały? kupiłeś go w kraju? no i powiedz jak się tym pracowało pozdro
kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

#17 Share JarekWLKP

JarekWLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 543 postów

Napisany 07 czerwiec 2008 - 18:27

Wasze opinie na temat kombajnu Fortschritt E-517 Przecież Fortschrittów jest pełno! Z częściami nie było większych problemów, nowe i używane. Kupiliśmy go w 2000 roku w Polsce i w pierwsze żniwa wymłocił ponad 220ha.

#18 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5198 postów

Napisany 07 czerwiec 2008 - 23:12

hej jarek czy części do tych maszyn są osiągalne? same kombajny są dość mało popularne...czy części kupowałeś nowe czy ze szrotu? jeszcze nigdy w życiu nie widziałem tego kombajnu czy w Polsce takie pracowały? kupiłeś go w kraju? no i powiedz jak się tym pracowało pozdro

Dokładnie tak jak Jarek napisał, Fortschrittów jest pełno szczególnie na zachodzie i śląsku, bo je handlarze sprowadzają.

@Jarek~

Przez ile lat kosiłeś tym Fortschrittem ? Jak się nie mylę to zmieniłeś na jakiegoś JD tak?

KS Falubaz

#19 Share janrol

janrol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 10 czerwiec 2008 - 06:52

Wasze opinie na temat kombajnu Fortschritt E-517 a czym dokładnie różni się 516 od 517???, bo na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo???????????/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1186 postów

Napisany 10 czerwiec 2008 - 13:26

Wasze opinie na temat kombajnu Fortschritt E-517 E 516 jest stary czyli ten niebieski, a E 517 to jest ten groszkowaty czyli nowszy(MDW) tyle wiem.