Skocz do zawartości

Zdjęcie

Agregaty ścierniskowe polskiej produkcji

68 odpowiedzi na ten temat

#21 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 08 czerwiec 2008 - 16:52

Agregaty ścierniskowe polskiej produkcji Bo masa agregatu jest większa no i ciągnik ma ciężej pociągnąć cięższy agregat :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Agregaty ścierniskowe polskiej produkcji Dzisiaj, 00:45
  •  

#22 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 09 czerwiec 2008 - 13:00

Agregaty ścierniskowe polskiej produkcji ja polecam sprezyny,wygoda.

#23 Share NHTC56

NHTC56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Zainteresowania:przedewszystkim rolnictwo

Napisany 18 czerwiec 2008 - 10:50

Agregaty ścierniskowe polskiej produkcji Ja mam na kołki agregat i po zrobieniu jakis 180ha dopiero sciąłem 4 kołki...gleby mam przewaznie dość zakamienione...przy orce są takie miejsca ze trzeba zwalniac bo cały pług skacze. Ale to juz zalezy od własnego uznania. ja wolałem kupic na kołki czyli tanszy. no i wcale tego nie załuje. Apracuje nim z predkością 11km/h

#24 Share adammm

adammm

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 18 czerwiec 2008 - 11:35

Agregaty ścierniskowe polskiej produkcji co ile ha wymieniasz elementy robocze??

#25 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 18 czerwiec 2008 - 21:06

Agregaty ścierniskowe polskiej produkcji Zuzycie elementów roboczych zalezy od wilgoci w glebie i gleby.Czym ciezsza tym wieksze zuzycie.

#26 Share LukaszZduny

LukaszZduny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 601 postów

Napisany 18 czerwiec 2008 - 21:18

Agregaty ścierniskowe polskiej produkcji w tamtym tyg jezdzilismy za agregatem i unia ponad 13 tys na sprezynie to chyba bym wzial na kolek jak mowicie ze tak czesto sie nie zrywa. slyszalem ze jak jest sucho to jeden moglby siedziec na agregacie i srubki wkladac. jak to jest? jutro jade do Łeczycy i jak tanio sprzedadza agrofactory to to sie kupi

#27 Share adammm

adammm

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 18 czerwiec 2008 - 23:59

Agregaty ścierniskowe polskiej produkcji wiem że zużycie zależy od wielu czynników... ale tak orientacyjnie, ile najwięcej da sie na jednym komplecie i ile najmniej.

#28 Share DANIEL

DANIEL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 19 czerwiec 2008 - 00:13

a czy lepiej dopłacic za zabezpieczenia spreżynowe czy wziac na śrube? chyba KOS bedzie...

Kuzyn kupił takiego na śruby... w ciągu jednego sezonu udało mu się naderwać mocowania 2 łap, śruba się nie zerwała tylko spaw poszedł, musiał się nieźle namęczyć aby to naprawić. Zespawał, sprzedał go i sprowadził innego na sprężynach :)

#29 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 19 czerwiec 2008 - 17:27

Agregaty ścierniskowe polskiej produkcji a jaka pewnosc ze sprezyna by tutaj pomigla?

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#30 Share NHTC56

NHTC56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów

Napisany 19 czerwiec 2008 - 18:27

Agregaty ścierniskowe polskiej produkcji Elementy robocze znaczy tylko redlice sercowe beda odwracane (sa dwustronne) w tym roku (agregat mogłyby jeszcze pochodzic na nich ale jak ma to byc dobrze zrobione to trzeba je odwrocic) bo skrzydełka zuzywają sie przynjamniej o połowe wolniej...i zawsze staramy się robic podorywke na wilgotnej ziemi no i ziemi tez nie mamy ciezkiej, jak juz to taka srednią w uprawie :) Czyli dopiero teraz bedzie coś robione przy elementach roboczych wiec po zrobieniu ok.180ha
A co do tego kuzyna to lepiej napisz jakim agregatem, jakim ciągnikiem i z jaką predkością uprawiał ;) bo jakoś nie chce mi sie wierzyc zeby przy normalniej pracy cos takiego sie działo, chyba ze poprostu agregat był felerny...co moze się zdazyc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 19 czerwiec 2008 - 18:51

Agregaty ścierniskowe polskiej produkcji Mam agregat KOS 3,0 S. Ciągnik 94 Km i jest dobrze prędkość pracy ok 8 km/h, i mimo zabezpieczeń sprężynowych śruby też się ścinają. A jeżeli chodzi o te 10Km więcej na agregat ze sprężynami to ten agregat jest dłuższy o ok. 50 cm. Można Go złożyć że będzie miał taką samą jak bezpiecznikowy tylko przy dużym odchyleniu łapy można ugąć ramę talerzy wiem coś na ten temat.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#32 Share DANIEL

DANIEL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 19 czerwiec 2008 - 21:49

A co do tego kuzyna to lepiej napisz jakim agregatem, jakim ciągnikiem i z jaką predkością uprawiał ;) bo jakoś nie chce mi sie wierzyc zeby przy normalniej pracy cos takiego sie działo, chyba ze poprostu agregat był felerny...co moze się zdazyc

Agregat używany 3 metrowy ściągnięty z Niemiec, coś podobnego do tego :
http://img177.images...=allegrouh7.jpg
ciągał go za ursusem 5314, z kiepskiego doboru maszyny samo wynika że prędkość była mizerna, możliwe że był felerny jak piszesz a możliwe że śruba nie ścięła się i poszedł spaw.Sam się dziwiłem, że z widoku tak gruby spaw mógł się oderwać.

Natomiast drugi kuzyn kupił takie cacko tylko 5 łap czyli ok 2.1-2.2 m oczywiście na sprężynach:
http://www.allegro.p...en_smaragd.html
uprawiał nim dopiero jeden sezon ale jak narazie chodzi bezawaryjnie, zahacza go do MTZ-82.
pozdro

#33 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów

Napisany 20 czerwiec 2008 - 07:00

Agregaty ścierniskowe polskiej produkcji a moze po prostu sruba była za twarda? a moze agregat juz nadpekniety

Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

#34 Share DANIEL

DANIEL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 20 czerwiec 2008 - 15:19

Agregaty ścierniskowe polskiej produkcji Też możliwe w końcu to używany sprzęt.

Ja mam na kołki agregat i po zrobieniu jakis 180ha dopiero sciąłem 4 kołki...gleby mam przewaznie dość zakamienione...przy orce są takie miejsca ze trzeba zwalniac bo cały pług skacze

Sądzisz, że masz tak zakamienione pola a zerwałeś dopiero 4 kołki?
W takim razie na jaką głębokość zapuszczasz ten agregat?

#35 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 20 czerwiec 2008 - 16:06

Agregaty ścierniskowe polskiej produkcji Mam sporo kamieni a wiec kołki odpadały przy zakupie. Mam sasiada ktory ma na kołki i w sezonie zmienia 15 sztuk na 25 ha.

#36 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 20 czerwiec 2008 - 16:27

Agregaty ścierniskowe polskiej produkcji To ja wam troszke podpowiem :) Bo miałem podobny dylemat czy brac na sprężynach i dopłacic za to 7 tysi netto, ale cena przestraszyła i wziałem kołki. Jestem z nich baardzo zadowolony, przez rok po zrobieniu 80ha wymieniłem tylko 4 sztuki.(dodam ze kamieni w brud) ;)

#37 Share NHTC56

NHTC56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów

Napisany 20 czerwiec 2008 - 19:51

Agregaty ścierniskowe polskiej produkcji No widze ze <Dyczkowski> wie o co chodzi...to ma być podorywka, a nie oranie na głeboko ;) max 8-9cm...No i praca z predkoscią zalecaną do takiej maszyny czyli 10-11km/h i kołki wytrzymają dłuuugo, nawet na zakamienionych glebach. Bo kołek przewaznie scina się po udezeniu w duzy kamien bo z małym to sobie radzi bez problemu. A w przypadku kuzyna <daniela> to tak jak napisał Admin moze poprostu sroba była za twarda...wkoncy to była uzywana maszyna :)

#38 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów

Napisany 20 czerwiec 2008 - 21:44

Agregaty ścierniskowe polskiej produkcji wbrew pozorom to nie takie proste dobrac odpowiednia srube/kołek do odpowiedniej maszyny, kiedyś toczyliśmy dyskusje jakich srub uzywac do plugów i zdania były bardzo rozbieżne, od pelnych 10.8, poprzez pelne 8.8, frezowane jednostronnie 8.8 a skonczywszy na 8.8 frezowanych dwustronnie i badz tu madry - duzo zalezy zarówno od gleby jak i od maszyny,
rama, ramie nie równa

#39 Share sdcrisis

sdcrisis

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 20 czerwiec 2008 - 21:58

Agregaty ścierniskowe polskiej produkcji z Polskich to polecam ROLMAKO 3m sam takiego posiadam i jestem bardzo zadowolony

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów

Napisany 21 czerwiec 2008 - 07:39

Agregaty ścierniskowe polskiej produkcji oczywiscie inne miales i masz porowanie ze polecasz TYLKO rolmako, eh brak słów