LukaszZduny

Agregaty ścierniskowe polskiej produkcji

Polecane posty

garek    155

najlepszy polski agregat podorywkowy to kongskilde potem unia a potem cała reszta badziewia


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

Może i Kongskilde jest produkowane w Polsce ale to nie polska myśl techniczna... zresztą jak więszkość maszyn.


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
najlepszy polski agregat podorywkowy to kongskilde potem unia a potem cała reszta badziewia

To powiedz mi co w tej Unii jest takiego najlepszego? W czym jest lepsza od np. Mandama?

 

Tak jak już pisałem, rozważałem zakup między Unią, Mandamem i Kongskilde. Cenowo Unia była po środku jednak nie wyróżniała sie niczym spośród reszty, wyraźnie droższy Kongskilde wydawał sie zbyt dużą inwestycją na jedynie 32ha ornego, a najtańszy Mandam górował nad Unią cechami które wcześniej już wymieniłem, także wybór padł na niego. Jeśli elementy robocze lub ich śruby okażą sie niskiej trwałości to założe oryginały do których mam szybki dostęp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Ja jakoś przy okazji oglądałem Mandama i jego elementy robocze to identyko mój Kongskilde

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybral agregat sciierniskowy kvernelanda, lub vaderstata carriera


Pozdrawiam wszystkich rolników z AF:D
Liczy sie siła i potęga Ursus 1014, Deutz Fahr Agrotron 130 i Claas Tucano320
Moc i Wytrzymałość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Agregaty polskiej produkcji sa ch.. warte, mam na mysli unie, moi koledzy maja marsa i narzekają, ze wszystko pęka, dyszle robią za krotkie bo ursus 1224 z blizniakami nie moze skrecic bo opony w rame wchodza i musial przerabiac, talerze szybko sie scieraja, lepiej dolozyc i kupic cos porzadnego zachodniego


Pozdrawiam wszystkich rolników z AF:D
Liczy sie siła i potęga Ursus 1014, Deutz Fahr Agrotron 130 i Claas Tucano320
Moc i Wytrzymałość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek99    38
Agregaty polskiej produkcji sa ch.. warte, mam na mysli unie, moi koledzy maja marsa i narzekają, ze wszystko pęka, dyszle robią za krotkie bo ursus 1224 z blizniakami nie moze skrecic bo opony w rame wchodza i musial przerabiac, talerze szybko sie scieraja, lepiej dolozyc i kupic cos porzadnego zachodniego

no z ta unia to jest prawda , nawet lakier to 2 lata i wyblakl :P , a mam szwecki siewnik kongskilde to juz jest inna bajka lakier jak na dobrym samochodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Oczywiście, zazwyczaj zachodnie lepsze, tylko kto za nie tyle zapłaci... tatuś? Kogo nie stać na wypasiony sprzęt albo nie ma wielkich wymagań lub nie chce przeinwestować to szuka maszyn z niższej półki, i widząc co za ile, wybiera optymalny wariant dla siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Ludzie nie przesadzajcie z tym polskim sprzetem,Unia sprzedaje tez w Europie swój sprzet.Overum w skandynawi nie sprzedaje sie zbytnio a w Polsce jest chwalony.Owszem moze polski lakier nie jest rewelacja ale przejrzyjcie test rozsiewaczy z Brzegu na tle innych.Mile sie zaskoczycie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor165    1

A co myślicie o agregatach ścierniskowych Żukowo. Jak myśmy kupowali to w okolicy były tylko tej firmy do kupienia i jak narazie nie narzekamy.


Praca, pasja, zamiłowanie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trafik    0

My mamy agregat marki expom krośniewice (chyba Lech, ale nie pamiętam ;p) i na razie ani razu nie odmówił posłuszeństwa, ale wiadomo jest zadbany smarowany przed sezonem i w ogóle bardzo dobrze się trzyma :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszZduny    1
Oczywiście, zazwyczaj zachodnie lepsze, tylko kto za nie tyle zapłaci... tatuś? Kogo nie stać na wypasiony sprzęt albo nie ma wielkich wymagań lub nie chce przeinwestować to szuka maszyn z niższej półki, i widząc co za ile, wybiera optymalny wariant dla siebie.

Ja sie z Toba zgadzam. Myslelismy o Unii ale na 30 ha to ten nam starczy. a o zachodnim sprzecie to mozna pomarzyc... trzeba miec hektary zeby taka inwestycja sie zwrocila a za oszczedzone pieniadze mozna sobie zrobic przyjemnosc zamiast wydawac je w ta dziure bez dna....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Trzeba rozdzielić też polski markowy sprzęt od "no-name" w którego moim zdaniem wogóle nie warto inwestować. Dysponując małym budżetem zdecydowanie lepiej kupić używany sprzęt sprawdzonej marki niż nowy agregat ulepiony z plasteliny w stodółce pana Kazia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Wole zapłacić za logo bo wiem czego moge sie spodziewać po danej marce, a czegoś co jest chwile na rynku wole nie testować bo oszczędność może okazać sie pozorna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

a ja znowu powiem swoje - na male gospodarstwa takie jak np nasze - nie ma sensu kupowac nowych polskich maszyn!!!

Ja tam wybrałem ruska talerzowke - ze wzgledu na bardzo masywna rame, bajecznie prosta konstrukcje oraz okazyjna cene,

agregat uprawowo siewny dunsko fransuski - dlatego ze byl nabudowany a to dla mnie byl priorytet a poza tym byl tak naszpikowany elektryka i bajerami ze mi sie spodobal z wygladu.

jedynia jaka polska maszyne kupilismy ostatnio to byl plug - czemu? bo byl w bardzo dobrym stanie i za dobra cene w stosunku do innych ktore mialem przyjemnosc ogladac.

Za kazda z tych maszyn, nawet po przeprowadzeniu gruntownego remontu nie dalem nawet polowy ich sklepowej wartosci, wiec po co przeplacac?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

Jacek na gospodarstwa takie jak nasz 20-30ha to w ogóle nie widzę sensu kupować nowe maszyny (poza jakimiś tam wyjątkami) My przez ostatnie lata nowe kupiliśmy tylko agregat Agor-factory (bo nie było odpowiednika 2,2m używanego na rynku) i rozsiewacz leja sipmy (ale i jego zastąpi w końcu amazone 400l jak tylko skończę remont) Ja wybierając maszynę głównie kieruję sie tym ile będzie mnie ona kosztować na 1ha pracy. Kiedyś namawiałem Ojca na nowy gruber ale w końcu kupiłem jakąś używkę z Niemiec za 1300zł i starczy. Ogólnie czasem lepiej świadomie kupić jakiś używany sprzęt zachodniej produkcji (byle renomowanej) do remontu wymienić część na nowe i będzie pracował latami. Teraz mam pług RUMPSTAD oryginalne lemiesze jak założyłem 2 lata temu to dziś nawet nie trzeba dłut jeszcze obracać a co roku 20ha obrabia. Nowe maszyny może i ładnie wyglądają ciesząc oko. Ale jeśli coś stoi to przynosi straty. Kup gruber za 8tyś na 20 ha to nawet pracując nim 20 lat każdy ha amortyzacji kosztuje 20zł nie wliczając elementów które trzeba po drodze wymienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cyprian1219
      Witam!
      Od 2012 roku jestem posiadaczem agregatu ścierniskowego szer. 2.2m (5 łap) i nie jestem zadowolony z jego pracy, co więcej, gdybym wiedział że będzie tak "rył" pola to bym go za dopłatą nie wziął . Wszyscy sąsiedzi i ludzie na agrofoto zachwalali żeby kupić... Do rzeczy. Chodzi o to że ten agregat ani myśli wchodzić tylko rysa po polu obojętnie czy jest mokre po deszczu, suche, czy aż zbite, tylko włóczy sie po powierzchni ścierniska, dodam że mam ziemie 3/4 klasy, cięższe, a jeśli już wchodził to zawsze jedna łapa zostawała na powierzchni. W tym roku postanowiłem że założę mu 6 obciążników od c330 i tak zrobiłem jednak to pomogło tylko w pewnym stopniu bo bez nich wchodziły w ziemię tylko 2 pierwsze a z nimi jeszcze jedna lub dwie z tyłu... Sąsiadom to idzie bez problemu. Zapomniałbym, wymieniłem mu wszystkie te lemiesze czy jak to sie nazywa i próbowałem na rożnym ustawieniu podnośnika ale... Ta maszyna jest chyba przeklęta, a robi takie kopce że wygląda jak bym radłami przejechał. Zawsze starannie poziomuję podnośnik i samą maszynę aby było prosto ale pole zawsze przeryte przez dziki... Czy ktoś z posiadaczy też ma taki problem?
    • Przez slawek4711
      Witam
      Poszukuję agregatu bezorkowego do ursusa 1614. Czy waszym zdaniem agregat szerokości 2.5 m (7lap ) będzie odpowiedni do tego ciągnika? Dodam że gleby 4 5 klasa .Nie wiem czy sobie poradzi żeby w miarę rozsądnie pracować na 25 cm
       
    • Przez jarekvip99
      Zastanawiam sie nad gruberem i stad moje pytanie czy lepiej Mandam kus czy Unia kos? maszyny uzywane 3metry na sprezynach (unia juz ten model nowszy nie ze sprezynami do gory tylko na plasko) no i unia ma talerze krancowe a mandamy starsze nie. obie maszyny na dziobach a nie sercowkach. co lepsze i lepiej daje rade w susze?
    • Przez darus74
      Witam, proszę użytkowników w/w brony o opinie. Potrzebuje opini na temat nowych piast na łożyskach stożkowych i wału doprwiajacego croskil wersja gumowa stosowana u Batyry.
    • Przez Szymcio80
      Witam, jakie macie opinie o agregacie ścierniskowym Kwas, rozważam nad wersją 3m z wałem daszkowym. 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj