LukaszZduny

Agregaty ścierniskowe polskiej produkcji

Polecane posty

LukaszZduny    1

w tamtym tyg jezdzilismy za agregatem i unia ponad 13 tys na sprezynie to chyba bym wzial na kolek jak mowicie ze tak czesto sie nie zrywa. slyszalem ze jak jest sucho to jeden moglby siedziec na agregacie i srubki wkladac. jak to jest? jutro jade do Łeczycy i jak tanio sprzedadza agrofactory to to sie kupi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adammm    0

wiem że zużycie zależy od wielu czynników... ale tak orientacyjnie, ile najwięcej da sie na jednym komplecie i ile najmniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANIEL    1
a czy lepiej dopłacic za zabezpieczenia spreżynowe czy wziac na śrube? chyba KOS bedzie...

 

Kuzyn kupił takiego na śruby... w ciągu jednego sezonu udało mu się naderwać mocowania 2 łap, śruba się nie zerwała tylko spaw poszedł, musiał się nieźle namęczyć aby to naprawić. Zespawał, sprzedał go i sprowadził innego na sprężynach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

a jaka pewnosc ze sprezyna by tutaj pomigla?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTC56    5

Elementy robocze znaczy tylko redlice sercowe beda odwracane (sa dwustronne) w tym roku (agregat mogłyby jeszcze pochodzic na nich ale jak ma to byc dobrze zrobione to trzeba je odwrocic) bo skrzydełka zuzywają sie przynjamniej o połowe wolniej...i zawsze staramy się robic podorywke na wilgotnej ziemi no i ziemi tez nie mamy ciezkiej, jak juz to taka srednią w uprawie :) Czyli dopiero teraz bedzie coś robione przy elementach roboczych wiec po zrobieniu ok.180ha

A co do tego kuzyna to lepiej napisz jakim agregatem, jakim ciągnikiem i z jaką predkością uprawiał ;) bo jakoś nie chce mi sie wierzyc zeby przy normalniej pracy cos takiego sie działo, chyba ze poprostu agregat był felerny...co moze się zdazyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Mam agregat KOS 3,0 S. Ciągnik 94 Km i jest dobrze prędkość pracy ok 8 km/h, i mimo zabezpieczeń sprężynowych śruby też się ścinają. A jeżeli chodzi o te 10Km więcej na agregat ze sprężynami to ten agregat jest dłuższy o ok. 50 cm. Można Go złożyć że będzie miał taką samą jak bezpiecznikowy tylko przy dużym odchyleniu łapy można ugąć ramę talerzy wiem coś na ten temat.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANIEL    1
A co do tego kuzyna to lepiej napisz jakim agregatem, jakim ciągnikiem i z jaką predkością uprawiał ;) bo jakoś nie chce mi sie wierzyc zeby przy normalniej pracy cos takiego sie działo, chyba ze poprostu agregat był felerny...co moze się zdazyc

Agregat używany 3 metrowy ściągnięty z Niemiec, coś podobnego do tego :

http://img177.imageshack.us/my.php?image=allegrouh7.jpg

ciągał go za ursusem 5314, z kiepskiego doboru maszyny samo wynika że prędkość była mizerna, możliwe że był felerny jak piszesz a możliwe że śruba nie ścięła się i poszedł spaw.Sam się dziwiłem, że z widoku tak gruby spaw mógł się oderwać.

 

Natomiast drugi kuzyn kupił takie cacko tylko 5 łap czyli ok 2.1-2.2 m oczywiście na sprężynach:

http://www.allegro.pl/item380797273_agrega...en_smaragd.html

uprawiał nim dopiero jeden sezon ale jak narazie chodzi bezawaryjnie, zahacza go do MTZ-82.

pozdro

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

a moze po prostu sruba była za twarda? a moze agregat juz nadpekniety


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANIEL    1

Też możliwe w końcu to używany sprzęt.

 

Ja mam na kołki agregat i po zrobieniu jakis 180ha dopiero sciąłem 4 kołki...gleby mam przewaznie dość zakamienione...przy orce są takie miejsca ze trzeba zwalniac bo cały pług skacze

Sądzisz, że masz tak zakamienione pola a zerwałeś dopiero 4 kołki?

W takim razie na jaką głębokość zapuszczasz ten agregat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Mam sporo kamieni a wiec kołki odpadały przy zakupie. Mam sasiada ktory ma na kołki i w sezonie zmienia 15 sztuk na 25 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

To ja wam troszke podpowiem :) Bo miałem podobny dylemat czy brac na sprężynach i dopłacic za to 7 tysi netto, ale cena przestraszyła i wziałem kołki. Jestem z nich baardzo zadowolony, przez rok po zrobieniu 80ha wymieniłem tylko 4 sztuki.(dodam ze kamieni w brud) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTC56    5

No widze ze <Dyczkowski> wie o co chodzi...to ma być podorywka, a nie oranie na głeboko ;) max 8-9cm...No i praca z predkoscią zalecaną do takiej maszyny czyli 10-11km/h i kołki wytrzymają dłuuugo, nawet na zakamienionych glebach. Bo kołek przewaznie scina się po udezeniu w duzy kamien bo z małym to sobie radzi bez problemu. A w przypadku kuzyna <daniela> to tak jak napisał Admin moze poprostu sroba była za twarda...wkoncy to była uzywana maszyna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

wbrew pozorom to nie takie proste dobrac odpowiednia srube/kołek do odpowiedniej maszyny, kiedyś toczyliśmy dyskusje jakich srub uzywac do plugów i zdania były bardzo rozbieżne, od pelnych 10.8, poprzez pelne 8.8, frezowane jednostronnie 8.8 a skonczywszy na 8.8 frezowanych dwustronnie i badz tu madry - duzo zalezy zarówno od gleby jak i od maszyny,

rama, ramie nie równa


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

oczywiscie inne miales i masz porowanie ze polecasz TYLKO rolmako, eh brak słów


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16
oczywiscie inne miales i masz porowanie ze polecasz TYLKO rolmako, eh brak słów

Kazdy chwali swoje no bo jak tu powiedziec ze nie kupiło sie lepszej maszynki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

zycze powodzenia z ta firma:)

jak scierniskowe robia tak jak uprawowe ;)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszZduny    1

uprawowy juz od nich mam:) troche niepewnosci jest ale..... 9400 to nie 13000:) zaczeli robic te agregaty w tym roku dopiero i musza nad tym popracowac. bylem w czwartek z ojcem u nich w zakladzie i tak sie zlozylo ze oprowadzal nas wlasciciel. jedyne co nam sie nie podobalo to to ze mocowania lap i zabezpieczen mialy luz i powiedzielismy ze jak zrobia dobrze spasowane to kupimy. jak on sie zorientowal ze mamy racje to zaraz zawolal pol zakladu i ich opie****** hehe oni wzoruja sie na kongskilde delta i podobny jest ten agregat. ze jakosc jest gorsza to wiem ale wyglada solidnie i jest dosc ciezki. jak ich teraz przypilnuja to bedzie dobrze zrobiony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

zycze ci z całego serca aby ta maszyna była super, wszystkim zycze aby polskie maszyny były dopracowane - niestety obecnie z tego co widze po swoich maszynach i po maszynach sasiadów to tylko zyczenie ;)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

To mnie kolego rozbawiłes :) Uwazasz ze nie wiedział o tych luzach?Skoro ta firma tak wyglada od srodka to zycze ci powodzenia w pracy tym sprzetem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszZduny    1
To mnie kolego rozbawiłes ;) Uwazasz ze nie wiedział o tych luzach?Skoro ta firma tak wyglada od srodka to zycze ci powodzenia w pracy tym sprzetem :)

on nie zdawal sobie sprawy z tego bo nikt nie wyrazil swojej opini na ten temat akurat jemu. nie od razu Krakow zbudowano

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16
on nie zdawal sobie sprawy z tego bo nikt nie wyrazil swojej opini na ten temat akurat jemu. nie od razu Krakow zbudowano

No chyba maja jakiegos technologa??? Tłumaczenie bardzo smieszne moim zdaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cyprian1219
      Witam!
      Od 2012 roku jestem posiadaczem agregatu ścierniskowego szer. 2.2m (5 łap) i nie jestem zadowolony z jego pracy, co więcej, gdybym wiedział że będzie tak "rył" pola to bym go za dopłatą nie wziął . Wszyscy sąsiedzi i ludzie na agrofoto zachwalali żeby kupić... Do rzeczy. Chodzi o to że ten agregat ani myśli wchodzić tylko rysa po polu obojętnie czy jest mokre po deszczu, suche, czy aż zbite, tylko włóczy sie po powierzchni ścierniska, dodam że mam ziemie 3/4 klasy, cięższe, a jeśli już wchodził to zawsze jedna łapa zostawała na powierzchni. W tym roku postanowiłem że założę mu 6 obciążników od c330 i tak zrobiłem jednak to pomogło tylko w pewnym stopniu bo bez nich wchodziły w ziemię tylko 2 pierwsze a z nimi jeszcze jedna lub dwie z tyłu... Sąsiadom to idzie bez problemu. Zapomniałbym, wymieniłem mu wszystkie te lemiesze czy jak to sie nazywa i próbowałem na rożnym ustawieniu podnośnika ale... Ta maszyna jest chyba przeklęta, a robi takie kopce że wygląda jak bym radłami przejechał. Zawsze starannie poziomuję podnośnik i samą maszynę aby było prosto ale pole zawsze przeryte przez dziki... Czy ktoś z posiadaczy też ma taki problem?
    • Przez slawek4711
      Witam
      Poszukuję agregatu bezorkowego do ursusa 1614. Czy waszym zdaniem agregat szerokości 2.5 m (7lap ) będzie odpowiedni do tego ciągnika? Dodam że gleby 4 5 klasa .Nie wiem czy sobie poradzi żeby w miarę rozsądnie pracować na 25 cm
       
    • Przez jarekvip99
      Zastanawiam sie nad gruberem i stad moje pytanie czy lepiej Mandam kus czy Unia kos? maszyny uzywane 3metry na sprezynach (unia juz ten model nowszy nie ze sprezynami do gory tylko na plasko) no i unia ma talerze krancowe a mandamy starsze nie. obie maszyny na dziobach a nie sercowkach. co lepsze i lepiej daje rade w susze?
    • Przez darus74
      Witam, proszę użytkowników w/w brony o opinie. Potrzebuje opini na temat nowych piast na łożyskach stożkowych i wału doprwiajacego croskil wersja gumowa stosowana u Batyry.
    • Przez Szymcio80
      Witam, jakie macie opinie o agregacie ścierniskowym Kwas, rozważam nad wersją 3m z wałem daszkowym. 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj