Zaloguj się, aby obserwować  
Kizo

Brona wahadłowa

Polecane posty

Kizo    7

Dzisiaj u mnie był znajomy i zachwalał sobie bronę wahadłową i zastanawiam sie nad czymś takim bo mam takie pola że zwykłym agregatem uprawowym Uni nie da sie zbytnio uprawić ziemi nawet jak się przejdzie dwa razy. A dokładniej nie dadzą sie potłóc grudy a co za tym idzie są słabsze wschody.

Chciałem się dowiedziec waszych opinni na temat tego sprzętu jak uprawia, czy dobrze rozbija grudy jak wschody czy da się robić na zakamienionych polach itp.

Owszem braona wirnikowa była by lepsza ale niestety zapotrzebowanie mocy dużo większe.

A tak przy okazji to produkuje jeszcze ktoś te brony mam na myśli jakies zachodnie firmy bo Amazone i Kuhn się chyba wycofali z wahadłowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0

może dasz link na jakieś foto bo zupełnie nie wiem jak to wygląda <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

ja posiadam, taką brone

 

http://www.allegro.pl/item155694127_brona_..._wahadlowa.html

 

kilka lat robiła z 360 po orce przed siewem pszenicy na 3 biegu ale ciężko miała 360 jak będziesz miał bardzo twarde jak głazy bryły to ona nic nie pomoże na takie warunki to tylko wirnikowa ale nie wiem czy coś da jak rozbije nawet bryły i posiejesz w suche i deszcz nie popada

 

jeśli chodzi o amazone wahadłowe to myśle że wiele lepiej nie będzie robić

 

a dlaczego nie uprawiasz odrazu takich pól które się zsychają ja takie odrazu po orce jade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no właśnie brona wahadłowa jest alternatywą dla kultywatorów na glebach lekkich i średnio zwięzłych natomiast na cieżkie to albo brona wirnikowa albo konkretny wał


Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

mam taką sama jak Piootr <_< kilka lat temu kupiłem za 50 zł od szkoły do której chodziłem...robię nią po orce ale nie może zabardzo wyschnąć bo i tak nic z tego...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

No ja też mam taką ale od x lat siedzi w krzakach i zarasta pokrzywami. Chyba ja potnę. Dlaczego: wyrwało czopy mocujące te co napedzają ta 2 belki i niestety nie udało się ich już dokładnie wspawać i po godzinie wysiada łożysko na kole zamachowym.


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

moje też stoją w pokrzywach <_< bo dokładnie to mam 2 jedna z wałem a 2 bez wału na części

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0

no to mogliści odrazu mówić <_< niedawno wymieniałem w niej łożyska lecz niestety gdy się ją podłonczydo ciągnika to telepie i buja nim nie wiem czemu :angry: ja mam trochę inną wersję z takim dużym kołem zamachowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

widzieliście cenę tej brony co piootr podał link?? <_< chyba swoja ogłosze... B)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4
no to mogliści odrazu mówić B) niedawno wymieniałem w niej łożyska lecz niestety gdy się ją podłonczydo ciągnika to telepie i buja nim nie wiem czemu :angry: ja mam trochę inną wersję z takim dużym kołem zamachowym

 

 

w tej też jest koło zamachowe pod tą osłoną z blachy pomalowaną na brązowo

 

moja brona przez ojca była używana do kopania buraków i wtedy pracowała z 330 bo jeszcze nie miał 360 także to było ponad 20 lat temu <_<

 

@ pioter musisz walnąć lakierek najlepiej czerwień meksykańska i możesz ogłąszać B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

Ja sieje broną wahadłową i jest ok,racja że jak będzie susza to gliny nierozbije ale niema takiego bjernego co zrobi lepiej odniej.Nieboi się kamjeni noi ma małe zapotszebowanie na moc.Orke przed siewem uprawjam jeszcze agregatem z wałkami strunowymi i nato brona amazone RE+D7,efekt jest super(pole wygląda jak stadjon)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na moje to podwójne przejazdy "agregatem z wałkami strunowymi i nato brona amazone RE+D7" troszkę mijają się z ideą agregacji sprzętu czyli jak najmniej przejazdów


Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

dokładnie...dziwi mnie jak ludzie uprawiają najpierw agregatem a później sieja uprawowosiewnym.po przejeżdzie agregatu pole powinno być gotowe pod siew a jeżeli tak nie jest to nalezy zainwestowac w lepszy agregat a nie kupować uprawowo siewny.siewnik pociagnie C-330 nie musi byc "1224 agregat i siewnik"


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

dlatego u nas idzie plug, kombi 3m RAZ w ekstremalnie trudnych warunkach 2 raz i 3p leci sobie z poznaniakiem


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

1222 na bliźniakach, brona wahadłowa Amazone RE Duo 301 + siewnik Saxonia Forsznit przerobiona na nabudowaną (bez kół, oparta na wale rurowym, napęd od koł ostrogowego) i śmiga aż miło na 2 drogowej <_< , czasami delikatnie dociążam ciągnik na regulacj ciśnieniowej na lżjszej ziemi (aktywne najciężej ida na najlżejszej ziemi ( mam jeszcze cyklotiler Breviglieri z siewnikiem talerzowym Amazone na wale oponowym).

 

I tylko jeden przejazd, bez żadnego wcześniejszego doprawiana broną zębową nawet na glinie nierówno naoranej. Najważniejszy jest wał. Na lekkiej ziemi - spoko rurowy, na suchej, zbrylonej - paker., a na wilgotnej oponowy lub gumowy pierścieniowy.

Jakies pytania chętnie odpowiem.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no i oto się rozchodzi albo agregat przedsiewny a później "odpowiedni" ciągnik do siewnika albo odrazu odpowiedni zestaw uprawowo-siewny

no, ale jeśli ktoś uważa że paliwo nadal jest zbyt tanie ...


Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180
no i oto się rozchodzi albo agregat przedsiewny a później "odpowiedni" ciągnik do siewnika albo odrazu odpowiedni zestaw uprawowo-siewny

no, ale jeśli ktoś uważa że paliwo nadal jest zbyt tanie ...

 

 

 

Jak czytam posty AF to tak samo jak ty kolego, odnoszę wrażenie że paliwo jest nadal zbyt tanie. Jak czytam te posty gdzie ludzie podaj ile mają mth przy swoich ciagnikach w stosunku do ha i ilości traktorów oraz profilu gosp. to na myśl ciśnie mi się jedno - <_< co oni robią że tyle mth kręcą albo że ja jestem jakiś inny bo kręcę przeliczając wszystkie ciągniki ok. 4 mth na ha.

 

Zapraszam do dyskusji.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kizo    7

Ogólnie u mnie jest spoko zrobione po tym agregacie Uni z wałkami strunowymi, ale mam 2 takie pola całe szczęście nie na całości, że nieźle trzeba się napocić żeby grudy potłuc. Może jakiś ciężki wał by nieco sprawę załatwił, jak na razie radzimy sobie w ten sposób, że jak ziemia wyschnie to nadajemy agregat mocno na wałki a zęby to tylko płyciutko biorą i jest możliwie. Ale niema nigdy tak dobrze żeby nie mogło być jeszcze lepiej. Nawet jak się poleci zaraz po orce agregatem to na tych polach grudy będą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

Pogadajcie sobje z naszymi sąsiadami zza Odry i zapytajcie jaki onie sieją,agregaty mają już jakieś 30lat,żadko sie trafja że jakiś sieje bezpośrednio na orke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

ja zawsze sieje bezpośrednio po zakończeniu orek pszenice i żyto w tym roku pszenice siałem ares + poznaniak a żyto MF z wicherem a 360 z 30 letnim poznaniakiem i jak myślicie po czym lepiej wygląda zboże oczywiście po wicherze i starym poznaniaku a nie po 3 letnim zestawie , jaki maiłbym sens 2x jeździć po polu 110 km ciagnikiem najpierw jakimś agregatem a potem upr-siewnym <_< ale większość tak u mnie robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

Ja zasiaem jeden raz bezpośrednio na orke i wschody były nierówne,oraz pole było niezbyt gładkie noi słabo ubite.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Według mnie nie mam sesu siac odarazu na orke zboza po to sa agregaty zeby uprawic odpowiedni ziemie. Osobiscie to na orke sieje tylko polony i nic wiecej kiedys zasiałem zyto to musiałem zaorac bo na wiosne to miałem pole zielska i nic wiecej


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@deer to jaki agregat byś polecił na pola dość mozajkowate???jaki agregat jest najbardzej uniwersalny???

jaki jest Twój profil gospodarstwa że tak mało mth Ci wychodzi??


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARTINUS    1

Hej! Ja też uważam za lepsze rozwiązanie sam, większy, agregat uprawowy, a potem dopiero siew np. C-330 <_<


-URSUS- C-330 moje serce dopieści ;-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
    • Przez Jędrek1111
      Szukam opinii na temat agregatu apsp od agrotom . Szczególnie interesuje mnie wytrzymałość ramy i belek łączących wał z ramą główną 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj