Skocz do zawartości

Zdjęcie

Brona wahadłowa

44 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Kizo

Kizo

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 629 postów

Napisany 13 styczeń 2007 - 22:16

Brona wahadłowa Dzisiaj u mnie był znajomy i zachwalał sobie bronę wahadłową i zastanawiam sie nad czymś takim bo mam takie pola że zwykłym agregatem uprawowym Uni nie da sie zbytnio uprawić ziemi nawet jak się przejdzie dwa razy. A dokładniej nie dadzą sie potłóc grudy a co za tym idzie są słabsze wschody.
Chciałem się dowiedziec waszych opinni na temat tego sprzętu jak uprawia, czy dobrze rozbija grudy jak wschody czy da się robić na zakamienionych polach itp.
Owszem braona wirnikowa była by lepsza ale niestety zapotrzebowanie mocy dużo większe.
A tak przy okazji to produkuje jeszcze ktoś te brony mam na myśli jakies zachodnie firmy bo Amazone i Kuhn się chyba wycofali z wahadłowych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Brona wahadłowa Dzisiaj, 13:12
  •  

#2 Share tomek

tomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 14 styczeń 2007 - 09:49

Brona wahadłowa może dasz link na jakieś foto bo zupełnie nie wiem jak to wygląda <_<

#3 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 14 styczeń 2007 - 10:27

Brona wahadłowa ja posiadam, taką brone

http://www.allegro.p..._wahadlowa.html

kilka lat robiła z 360 po orce przed siewem pszenicy na 3 biegu ale ciężko miała 360 jak będziesz miał bardzo twarde jak głazy bryły to ona nic nie pomoże na takie warunki to tylko wirnikowa ale nie wiem czy coś da jak rozbije nawet bryły i posiejesz w suche i deszcz nie popada

jeśli chodzi o amazone wahadłowe to myśle że wiele lepiej nie będzie robić

a dlaczego nie uprawiasz odrazu takich pól które się zsychają ja takie odrazu po orce jade

#4 Share chłop z mazur

chłop z mazur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 14 styczeń 2007 - 10:37

Brona wahadłowa no właśnie brona wahadłowa jest alternatywą dla kultywatorów na glebach lekkich i średnio zwięzłych natomiast na cieżkie to albo brona wirnikowa albo konkretny wał
Agatka (dla przyjaciół Bajbusek) Taka maleńka istota, a nadaje życiu zupełnie nowy wymiar :D

Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

#5 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 14 styczeń 2007 - 13:51

Brona wahadłowa mam taką sama jak Piootr <_< kilka lat temu kupiłem za 50 zł od szkoły do której chodziłem...robię nią po orce ale nie może zabardzo wyschnąć bo i tak nic z tego...

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#6 Share Grześ

Grześ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 14 styczeń 2007 - 15:28

Brona wahadłowa No ja też mam taką ale od x lat siedzi w krzakach i zarasta pokrzywami. Chyba ja potnę. Dlaczego: wyrwało czopy mocujące te co napedzają ta 2 belki i niestety nie udało się ich już dokładnie wspawać i po godzinie wysiada łożysko na kole zamachowym.
The Truth Is Out There

#7 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 14 styczeń 2007 - 15:57

Brona wahadłowa moje też stoją w pokrzywach <_< bo dokładnie to mam 2 jedna z wałem a 2 bez wału na części

#8 Share tomek

tomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 14 styczeń 2007 - 16:26

Brona wahadłowa no to mogliści odrazu mówić <_< niedawno wymieniałem w niej łożyska lecz niestety gdy się ją podłonczydo ciągnika to telepie i buja nim nie wiem czemu :angry: ja mam trochę inną wersję z takim dużym kołem zamachowym

#9 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 14 styczeń 2007 - 17:25

Brona wahadłowa widzieliście cenę tej brony co piootr podał link?? <_< chyba swoja ogłosze... B)

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#10 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 14 styczeń 2007 - 18:19

Brona wahadłowa

no to mogliści odrazu mówić B) niedawno wymieniałem w niej łożyska lecz niestety gdy się ją podłonczydo ciągnika to telepie i buja nim nie wiem czemu :angry: ja mam trochę inną wersję z takim dużym kołem zamachowym

w tej też jest koło zamachowe pod tą osłoną z blachy pomalowaną na brązowo

moja brona przez ojca była używana do kopania buraków i wtedy pracowała z 330 bo jeszcze nie miał 360 także to było ponad 20 lat temu <_<

@ pioter musisz walnąć lakierek najlepiej czerwień meksykańska i możesz ogłąszać B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • Zainteresowania:hektary i konie mechaniczne

Napisany 16 styczeń 2007 - 20:45

Brona wahadłowa z tego co pamiętam to Kizo posiadasz Fendt'a 115 kucyków, tak ? ja posiadam brone wirnikową 3m Maschio i robił w niej 7211 w zależności od gleby od 4.terenowej do 2 szosowej. a 115 koni to pociągnie z powodzeniem taki zestawik jaki posiadam obecnie http://agrofoto.pl/g...m-74-pos-0.html
all rights reserved

#12 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 16 styczeń 2007 - 21:34

Brona wahadłowa Ja sieje broną wahadłową i jest ok,racja że jak będzie susza to gliny nierozbije ale niema takiego bjernego co zrobi lepiej odniej.Nieboi się kamjeni noi ma małe zapotszebowanie na moc.Orke przed siewem uprawjam jeszcze agregatem z wałkami strunowymi i nato brona amazone RE+D7,efekt jest super(pole wygląda jak stadjon)

#13 Share chłop z mazur

chłop z mazur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 16 styczeń 2007 - 21:43

Brona wahadłowa na moje to podwójne przejazdy "agregatem z wałkami strunowymi i nato brona amazone RE+D7" troszkę mijają się z ideą agregacji sprzętu czyli jak najmniej przejazdów
Agatka (dla przyjaciół Bajbusek) Taka maleńka istota, a nadaje życiu zupełnie nowy wymiar :D

Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

#14 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 16 styczeń 2007 - 22:17

Brona wahadłowa dokładnie...dziwi mnie jak ludzie uprawiają najpierw agregatem a później sieja uprawowosiewnym.po przejeżdzie agregatu pole powinno być gotowe pod siew a jeżeli tak nie jest to nalezy zainwestowac w lepszy agregat a nie kupować uprawowo siewny.siewnik pociagnie C-330 nie musi byc "1224 agregat i siewnik"

#15 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9685 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 16 styczeń 2007 - 22:37

Brona wahadłowa dlatego u nas idzie plug, kombi 3m RAZ w ekstremalnie trudnych warunkach 2 raz i 3p leci sobie z poznaniakiem

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#16 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 16 styczeń 2007 - 22:41

Brona wahadłowa 1222 na bliźniakach, brona wahadłowa Amazone RE Duo 301 + siewnik Saxonia Forsznit przerobiona na nabudowaną (bez kół, oparta na wale rurowym, napęd od koł ostrogowego) i śmiga aż miło na 2 drogowej <_< , czasami delikatnie dociążam ciągnik na regulacj ciśnieniowej na lżjszej ziemi (aktywne najciężej ida na najlżejszej ziemi ( mam jeszcze cyklotiler Breviglieri z siewnikiem talerzowym Amazone na wale oponowym).

I tylko jeden przejazd, bez żadnego wcześniejszego doprawiana broną zębową nawet na glinie nierówno naoranej. Najważniejszy jest wał. Na lekkiej ziemi - spoko rurowy, na suchej, zbrylonej - paker., a na wilgotnej oponowy lub gumowy pierścieniowy.
Jakies pytania chętnie odpowiem.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#17 Share chłop z mazur

chłop z mazur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 16 styczeń 2007 - 22:50

Brona wahadłowa no i oto się rozchodzi albo agregat przedsiewny a później "odpowiedni" ciągnik do siewnika albo odrazu odpowiedni zestaw uprawowo-siewny
no, ale jeśli ktoś uważa że paliwo nadal jest zbyt tanie ...

#18 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 16 styczeń 2007 - 23:03

Brona wahadłowa

no i oto się rozchodzi albo agregat przedsiewny a później "odpowiedni" ciągnik do siewnika albo odrazu odpowiedni zestaw uprawowo-siewny
no, ale jeśli ktoś uważa że paliwo nadal jest zbyt tanie ...

Jak czytam posty AF to tak samo jak ty kolego, odnoszę wrażenie że paliwo jest nadal zbyt tanie. Jak czytam te posty gdzie ludzie podaj ile mają mth przy swoich ciagnikach w stosunku do ha i ilości traktorów oraz profilu gosp. to na myśl ciśnie mi się jedno - <_< co oni robią że tyle mth kręcą albo że ja jestem jakiś inny bo kręcę przeliczając wszystkie ciągniki ok. 4 mth na ha.

Zapraszam do dyskusji.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#19 Share Kizo

Kizo

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 629 postów

Napisany 16 styczeń 2007 - 23:58

Brona wahadłowa Ogólnie u mnie jest spoko zrobione po tym agregacie Uni z wałkami strunowymi, ale mam 2 takie pola całe szczęście nie na całości, że nieźle trzeba się napocić żeby grudy potłuc. Może jakiś ciężki wał by nieco sprawę załatwił, jak na razie radzimy sobie w ten sposób, że jak ziemia wyschnie to nadajemy agregat mocno na wałki a zęby to tylko płyciutko biorą i jest możliwie. Ale niema nigdy tak dobrze żeby nie mogło być jeszcze lepiej. Nawet jak się poleci zaraz po orce agregatem to na tych polach grudy będą.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 17 styczeń 2007 - 21:47

Brona wahadłowa Pogadajcie sobje z naszymi sąsiadami zza Odry i zapytajcie jaki onie sieją,agregaty mają już jakieś 30lat,żadko sie trafja że jakiś sieje bezpośrednio na orke.