Skocz do zawartości

Reklama

Brona wahadłowa

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
44 odpowiedzi na ten temat

#21 piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 17 styczeń 2007 - 22:19

ja zawsze sieje bezpośrednio po zakończeniu orek pszenice i żyto  w tym roku pszenice siałem ares + poznaniak  a żyto MF z wicherem a 360 z 30 letnim poznaniakiem  i jak myślicie po czym lepiej wygląda zboże  oczywiście po wicherze i starym poznaniaku a nie po 3 letnim zestawie   , jaki maiłbym sens 2x jeździć po polu 110 km ciagnikiem najpierw jakimś agregatem a potem upr-siewnym   <_<  ale większość tak u mnie robi

#22 Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 867 postów

Napisany 17 styczeń 2007 - 22:58

Ja zasiaem jeden raz bezpośrednio na orke i wschody były nierówne,oraz pole było niezbyt gładkie noi słabo ubite.

#23 Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • 1731 postów
  • 2630615

Napisany 20 styczeń 2007 - 12:14

Według mnie nie mam sesu siac odarazu na orke zboza po to sa agregaty zeby uprawic odpowiedni ziemie. Osobiscie to na orke sieje tylko polony i nic wiecej kiedys zasiałem zyto to musiałem zaorac bo na wiosne to miałem pole zielska i  nic wiecej

Moje Filmiki

Pozdrawiam

#24 pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 3151 postów

Napisany 20 styczeń 2007 - 13:22

@deer to jaki agregat byś polecił na pola dość mozajkowate???jaki  agregat jest najbardzej uniwersalny???
jaki jest Twój profil gospodarstwa że tak mało mth Ci wychodzi??

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#25 MARTINUS

MARTINUS

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 20 styczeń 2007 - 16:11

Hej! Ja też uważam za lepsze rozwiązanie sam, większy, agregat uprawowy, a potem dopiero siew np. C-330  <_<
-URSUS- C-330 moje serce dopieści ;-)))

#26 Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 867 postów

Napisany 20 styczeń 2007 - 19:16

Siew siewnikiem bez agregatu to napewno nie,pozostają koleiny tak jak po siewje niekturymi agregatami, siejąć bezpośrednio na orke.

#27 lisek

lisek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 20 styczeń 2007 - 19:21

Ja w tym (w tamtym) roku siałem siewnikiem prosto po orce, tyle, że orałem z kolczatką.
Co do tematu wiosną brona wachadłowa nie wytrzymała przy c-330.

#28 MARTINUS

MARTINUS

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 20 styczeń 2007 - 21:57

@Turbina Ciapek jest lekki, a najlepiej to siać mając założone bliźniaki, tak jak ma Pioter, to super sprawa. Po orce siewnej to najlepiej wał Campbella i dopiero po odpowiednim czasie, jak gleba osiądzie, agregat, a potem siew.
@lisek Co się stało z broną?

#29 Kizo

Kizo

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 626 postów
  • 5445999

Napisany 20 styczeń 2007 - 23:49

4mth na ha to chyba tylko przy produkcji roślinnej, bo przy mieszanej to nieda rady. U mnie np. C330 od czerwca zrobiała 100mth wiem dokładnie bo został założony nowy licznik i z tego w polu zrobiła może 20 nie wspomne o tych co maja wozy paszowe bo wtedy to by nie było 100 a 250 mth przez ten czas co rocznie nam dało by około 400 mth bez wyjeżdzania w pole.

#30 deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • 1279 postów

Napisany 21 styczeń 2007 - 09:47

Zobacz postKizo, o Jan 20 2007, 23:49, powiedział:

4mth na ha to chyba tylko przy produkcji roślinnej, bo przy mieszanej to nieda rady. U mnie np. C330 od czerwca zrobiała 100mth wiem dokładnie bo został założony nowy licznik i z tego w polu zrobiła może 20 nie wspomne o tych co maja wozy paszowe bo wtedy to by nie było 100 a 250 mth przez ten czas co rocznie nam dało by około 400 mth bez wyjeżdzania w pole.

Według mnie dużo bardziej ilość mth na ha zależy od organizacji pracy niż od profilu gospodarstwa, chociaż w jakimś stopniu napewno. Widzę to z obserwacji sąsiadów, którzy kręcą sporo mth w stosunku do profilu gospodarstwa.
Faktycznie prowadzę tylko prod. roślinną, ale dosyć urozmaiconą bo prowadzę nasiennictwo.
BŁOGOSŁAWIENI   CI,   KTÓRZY   NIE   MAJĄ   NIC   DO   POWIEDZENIA   I   NIE   UBIERAJĄ   TEGO   W   SŁOWA

#31 piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 21 styczeń 2007 - 10:08

@Kizo  a ty chciałbyś kupić brone 4 m i zaczepić do niej ten amazone  siewnik co masz ??????

#32 Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 867 postów

Napisany 21 styczeń 2007 - 12:26

Nawet ciapek na lekkiej ziemi zrobi koleiny.Siew na orke zboda,ale podwarónkiem że do pługa zaczepimy jakiś porządny wał,czy konkretną kolczatke która ugniecie pole.

Do:  MARTINUS,nigdy niewjeżdzam na zaorane pole ciągnikiem beż dodatkowych kół,nawet nawozy wysiewamy na bliźniakach.

#33 Kizo

Kizo

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 626 postów
  • 5445999

Napisany 21 styczeń 2007 - 15:56

Jak bym kupił wahadłową to z siewnikiem bym ciągał ale jakoś nie podzielam zachwytu znajomego do niej. Chociażby fakt że od 2000 roku bardziej znane firmy się wycofały z jej produkcji np.Amazone kukn.

#34 MARTINUS

MARTINUS

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 21 styczeń 2007 - 21:39

@Turbina bliźniaki to jest to!!! Pozdrawiam.

#35 pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 3151 postów

Napisany 21 styczeń 2007 - 22:10

@Turbina na jakim ciągniku masz bliźniaki???masz jakieś oryginalne sprzęgi czy sam robiłeś??

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#36 Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 867 postów

Napisany 22 styczeń 2007 - 00:41

Na U-1014,mam zrobjone na klamry,wlasnej roboty i powjem że super sprawa.Montaż 15min i wpole,a demontaż jeszcze szubszy.

#37 Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • 1731 postów
  • 2630615

Napisany 22 styczeń 2007 - 08:05

a idzie załozyc blizniaki do 7211??? miał ktos tak juz załozone

Moje Filmiki

Pozdrawiam

#38 bpiotr

bpiotr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 22 styczeń 2007 - 10:36

@Zetor7211 spokojnie dasz rade założyć. Ja mam na mf 255 i spokojnie chodzi tylko na zkretach w polu trzeba używa hamulca bo cięzko sie skreca jak nie ma napedu.

#39 Piotorek

Piotorek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów
  • Zainteresowania:Motocykle cross/enduro

Napisany 24 wrzesień 2009 - 12:59

Witam
mam brone wahadłowa amazone re 30 + siewnik amazone d8 pierwszy rok tym zestawem pracowałem, na lekkich i średnich glebach dawał rade odrazu po orce ładnie robił nie można było narzekać jeden przejazd i po wszystkim. Na cieżkiej ziemi nie rozbija brył tak jak trzeba musialem pożniej jechac z wałem i efekt nie zadowalający lepsze rozwiazanie to uprawowym zaraz po orce a potem siew samym siewnikiem i jest dobrze.

pozdro

AgroFoto

• Reklama AgroFoto
  •  

#40 Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • 13809892
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 29 styczeń 2010 - 18:03

A co sądzicie o zestawie Amazone 2.5m wahadłowa brona + D7 Special na słabe gleby 4-6 mocno zaperzone i troche gliny. Ten zestaw jest stosunkowo niedrogi (9tys) i w dobrym stanie, czy to dobry wybór do JD 6100 75KM? I co to zanczy jeśli brona ma jakąś przeciwwagę? Czy jelonek da radę? Ile może ważyc taki zestaw a ile sama brona?
Z góry dziękuje

A co sądzicie o zestawie Amazone 2.5m wahadłowa brona + D7 Special na słabe gleby 4-6 mocno zaperzone i troche gliny. Ten zestaw jest stosunkowo niedrogi (9tys) i w dobrym stanie, czy to dobry wybór do JD 6100 75KM? I co to zanczy jeśli brona ma jakąś przeciwwagę? Czy jelonek da radę? Ile może ważyc taki zestaw a ile sama brona?
Z góry dziękuje
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.”  Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Jeśli masz konto na Facebooku możesz zalogować się klikając w przycisk