Skocz do zawartości

Reklama

Zdjęcie

Brona wahadłowa

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
44 odpowiedzi na ten temat

#21 piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 17 styczeń 2007 - 22:19

ja zawsze sieje bezpośrednio po zakończeniu orek pszenice i żyto w tym roku pszenice siałem ares + poznaniak a żyto MF z wicherem a 360 z 30 letnim poznaniakiem i jak myślicie po czym lepiej wygląda zboże oczywiście po wicherze i starym poznaniaku a nie po 3 letnim zestawie , jaki maiłbym sens 2x jeździć po polu 110 km ciagnikiem najpierw jakimś agregatem a potem upr-siewnym <_< ale większość tak u mnie robi
  • 0

#22 Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 867 postów

Napisany 17 styczeń 2007 - 22:58

Ja zasiaem jeden raz bezpośrednio na orke i wschody były nierówne,oraz pole było niezbyt gładkie noi słabo ubite.
  • 0

#23 Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • 1732 postów
  • 2630615

Napisany 20 styczeń 2007 - 12:14

Według mnie nie mam sesu siac odarazu na orke zboza po to sa agregaty zeby uprawic odpowiedni ziemie. Osobiscie to na orke sieje tylko polony i nic wiecej kiedys zasiałem zyto to musiałem zaorac bo na wiosne to miałem pole zielska i nic wiecej
  • 0

Moje Filmiki

Pozdrawiam

#24 pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 3151 postów

Napisany 20 styczeń 2007 - 13:22

@deer to jaki agregat byś polecił na pola dość mozajkowate???jaki agregat jest najbardzej uniwersalny???
jaki jest Twój profil gospodarstwa że tak mało mth Ci wychodzi??
  • 0

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#25 MARTINUS

MARTINUS

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 20 styczeń 2007 - 16:11

Hej! Ja też uważam za lepsze rozwiązanie sam, większy, agregat uprawowy, a potem dopiero siew np. C-330 <_<
  • 0
-URSUS- C-330 moje serce dopieści ;-)))

#26 Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 867 postów

Napisany 20 styczeń 2007 - 19:16

Siew siewnikiem bez agregatu to napewno nie,pozostają koleiny tak jak po siewje niekturymi agregatami, siejąć bezpośrednio na orke.
  • 0

#27 lisek

lisek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów

Napisany 20 styczeń 2007 - 19:21

Ja w tym (w tamtym) roku siałem siewnikiem prosto po orce, tyle, że orałem z kolczatką.
Co do tematu wiosną brona wachadłowa nie wytrzymała przy c-330.
  • 0

#28 MARTINUS

MARTINUS

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 20 styczeń 2007 - 21:57

@Turbina Ciapek jest lekki, a najlepiej to siać mając założone bliźniaki, tak jak ma Pioter, to super sprawa. Po orce siewnej to najlepiej wał Campbella i dopiero po odpowiednim czasie, jak gleba osiądzie, agregat, a potem siew.
@lisek Co się stało z broną?
  • 0

#29 Kizo

Kizo

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 626 postów
  • 5445999

Napisany 20 styczeń 2007 - 23:49

4mth na ha to chyba tylko przy produkcji roślinnej, bo przy mieszanej to nieda rady. U mnie np. C330 od czerwca zrobiała 100mth wiem dokładnie bo został założony nowy licznik i z tego w polu zrobiła może 20 nie wspomne o tych co maja wozy paszowe bo wtedy to by nie było 100 a 250 mth przez ten czas co rocznie nam dało by około 400 mth bez wyjeżdzania w pole.
  • 0

#30 deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • 1279 postów

Napisany 21 styczeń 2007 - 09:47

4mth na ha to chyba tylko przy produkcji roślinnej, bo przy mieszanej to nieda rady. U mnie np. C330 od czerwca zrobiała 100mth wiem dokładnie bo został założony nowy licznik i z tego w polu zrobiła może 20 nie wspomne o tych co maja wozy paszowe bo wtedy to by nie było 100 a 250 mth przez ten czas co rocznie nam dało by około 400 mth bez wyjeżdzania w pole.

Według mnie dużo bardziej ilość mth na ha zależy od organizacji pracy niż od profilu gospodarstwa, chociaż w jakimś stopniu napewno. Widzę to z obserwacji sąsiadów, którzy kręcą sporo mth w stosunku do profilu gospodarstwa.
Faktycznie prowadzę tylko prod. roślinną, ale dosyć urozmaiconą bo prowadzę nasiennictwo.
  • 0
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#31 piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 21 styczeń 2007 - 10:08

@Kizo a ty chciałbyś kupić brone 4 m i zaczepić do niej ten amazone siewnik co masz ??????
  • 0

#32 Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 867 postów

Napisany 21 styczeń 2007 - 12:26

Nawet ciapek na lekkiej ziemi zrobi koleiny.Siew na orke zboda,ale podwarónkiem że do pługa zaczepimy jakiś porządny wał,czy konkretną kolczatke która ugniecie pole.

Do: MARTINUS,nigdy niewjeżdzam na zaorane pole ciągnikiem beż dodatkowych kół,nawet nawozy wysiewamy na bliźniakach.
  • 0

#33 Kizo

Kizo

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 626 postów
  • 5445999

Napisany 21 styczeń 2007 - 15:56

Jak bym kupił wahadłową to z siewnikiem bym ciągał ale jakoś nie podzielam zachwytu znajomego do niej. Chociażby fakt że od 2000 roku bardziej znane firmy się wycofały z jej produkcji np.Amazone kukn.
  • 0

#34 MARTINUS

MARTINUS

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 21 styczeń 2007 - 21:39

@Turbina bliźniaki to jest to!!! Pozdrawiam.
  • 0

#35 pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 3151 postów

Napisany 21 styczeń 2007 - 22:10

@Turbina na jakim ciągniku masz bliźniaki???masz jakieś oryginalne sprzęgi czy sam robiłeś??
  • 0

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#36 Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 867 postów

Napisany 22 styczeń 2007 - 00:41

Na U-1014,mam zrobjone na klamry,wlasnej roboty i powjem że super sprawa.Montaż 15min i wpole,a demontaż jeszcze szubszy.
  • 0

#37 Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • 1732 postów
  • 2630615

Napisany 22 styczeń 2007 - 08:05

a idzie załozyc blizniaki do 7211??? miał ktos tak juz załozone
  • 0

Moje Filmiki

Pozdrawiam

#38 bpiotr

bpiotr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 22 styczeń 2007 - 10:36

@Zetor7211 spokojnie dasz rade założyć. Ja mam na mf 255 i spokojnie chodzi tylko na zkretach w polu trzeba używa hamulca bo cięzko sie skreca jak nie ma napedu.
  • 0

#39 Piotorek

Piotorek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów
  • Zainteresowania:Motocykle cross/enduro

Napisany 24 wrzesień 2009 - 12:59

Witam
mam brone wahadłowa amazone re 30 + siewnik amazone d8 pierwszy rok tym zestawem pracowałem, na lekkich i średnich glebach dawał rade odrazu po orce ładnie robił nie można było narzekać jeden przejazd i po wszystkim. Na cieżkiej ziemi nie rozbija brył tak jak trzeba musialem pożniej jechac z wałem i efekt nie zadowalający lepsze rozwiazanie to uprawowym zaraz po orce a potem siew samym siewnikiem i jest dobrze.

pozdro
  • 0

Google

• Reklama google
  •  

#40 Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • 13809892
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 29 styczeń 2010 - 18:03

A co sądzicie o zestawie Amazone 2.5m wahadłowa brona + D7 Special na słabe gleby 4-6 mocno zaperzone i troche gliny. Ten zestaw jest stosunkowo niedrogi (9tys) i w dobrym stanie, czy to dobry wybór do JD 6100 75KM? I co to zanczy jeśli brona ma jakąś przeciwwagę? Czy jelonek da radę? Ile może ważyc taki zestaw a ile sama brona?
Z góry dziękuje

A co sądzicie o zestawie Amazone 2.5m wahadłowa brona + D7 Special na słabe gleby 4-6 mocno zaperzone i troche gliny. Ten zestaw jest stosunkowo niedrogi (9tys) i w dobrym stanie, czy to dobry wybór do JD 6100 75KM? I co to zanczy jeśli brona ma jakąś przeciwwagę? Czy jelonek da radę? Ile może ważyc taki zestaw a ile sama brona?
Z góry dziękuje
  • 0
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: %s