Zaloguj się, aby obserwować  
Kizo

Brona wahadłowa

Polecane posty

Turbina    10

Siew siewnikiem bez agregatu to napewno nie,pozostają koleiny tak jak po siewje niekturymi agregatami, siejąć bezpośrednio na orke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lisek    6

Ja w tym (w tamtym) roku siałem siewnikiem prosto po orce, tyle, że orałem z kolczatką.

Co do tematu wiosną brona wachadłowa nie wytrzymała przy c-330.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARTINUS    1

@Turbina Ciapek jest lekki, a najlepiej to siać mając założone bliźniaki, tak jak ma Pioter, to super sprawa. Po orce siewnej to najlepiej wał Campbella i dopiero po odpowiednim czasie, jak gleba osiądzie, agregat, a potem siew.

@lisek Co się stało z broną?


-URSUS- C-330 moje serce dopieści ;-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kizo    7

4mth na ha to chyba tylko przy produkcji roślinnej, bo przy mieszanej to nieda rady. U mnie np. C330 od czerwca zrobiała 100mth wiem dokładnie bo został założony nowy licznik i z tego w polu zrobiła może 20 nie wspomne o tych co maja wozy paszowe bo wtedy to by nie było 100 a 250 mth przez ten czas co rocznie nam dało by około 400 mth bez wyjeżdzania w pole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180
4mth na ha to chyba tylko przy produkcji roślinnej, bo przy mieszanej to nieda rady. U mnie np. C330 od czerwca zrobiała 100mth wiem dokładnie bo został założony nowy licznik i z tego w polu zrobiła może 20 nie wspomne o tych co maja wozy paszowe bo wtedy to by nie było 100 a 250 mth przez ten czas co rocznie nam dało by około 400 mth bez wyjeżdzania w pole.

 

Według mnie dużo bardziej ilość mth na ha zależy od organizacji pracy niż od profilu gospodarstwa, chociaż w jakimś stopniu napewno. Widzę to z obserwacji sąsiadów, którzy kręcą sporo mth w stosunku do profilu gospodarstwa.

Faktycznie prowadzę tylko prod. roślinną, ale dosyć urozmaiconą bo prowadzę nasiennictwo.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

@Kizo a ty chciałbyś kupić brone 4 m i zaczepić do niej ten amazone siewnik co masz ??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

Nawet ciapek na lekkiej ziemi zrobi koleiny.Siew na orke zboda,ale podwarónkiem że do pługa zaczepimy jakiś porządny wał,czy konkretną kolczatke która ugniecie pole.

 

Do: MARTINUS,nigdy niewjeżdzam na zaorane pole ciągnikiem beż dodatkowych kół,nawet nawozy wysiewamy na bliźniakach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kizo    7

Jak bym kupił wahadłową to z siewnikiem bym ciągał ale jakoś nie podzielam zachwytu znajomego do niej. Chociażby fakt że od 2000 roku bardziej znane firmy się wycofały z jej produkcji np.Amazone kukn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@Turbina na jakim ciągniku masz bliźniaki???masz jakieś oryginalne sprzęgi czy sam robiłeś??


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

Na U-1014,mam zrobjone na klamry,wlasnej roboty i powjem że super sprawa.Montaż 15min i wpole,a demontaż jeszcze szubszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bpiotr    0

@Zetor7211 spokojnie dasz rade założyć. Ja mam na mf 255 i spokojnie chodzi tylko na zkretach w polu trzeba używa hamulca bo cięzko sie skreca jak nie ma napedu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotorek    3

Witam

mam brone wahadłowa amazone re 30 + siewnik amazone d8 pierwszy rok tym zestawem pracowałem, na lekkich i średnich glebach dawał rade odrazu po orce ładnie robił nie można było narzekać jeden przejazd i po wszystkim. Na cieżkiej ziemi nie rozbija brył tak jak trzeba musialem pożniej jechac z wałem i efekt nie zadowalający lepsze rozwiazanie to uprawowym zaraz po orce a potem siew samym siewnikiem i jest dobrze.

 

pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

A co sądzicie o zestawie Amazone 2.5m wahadłowa brona + D7 Special na słabe gleby 4-6 mocno zaperzone i troche gliny. Ten zestaw jest stosunkowo niedrogi (9tys) i w dobrym stanie, czy to dobry wybór do JD 6100 75KM? I co to zanczy jeśli brona ma jakąś przeciwwagę? Czy jelonek da radę? Ile może ważyc taki zestaw a ile sama brona?

Z góry dziękuje

 

A co sądzicie o zestawie Amazone 2.5m wahadłowa brona + D7 Special na słabe gleby 4-6 mocno zaperzone i troche gliny. Ten zestaw jest stosunkowo niedrogi (9tys) i w dobrym stanie, czy to dobry wybór do JD 6100 75KM? I co to zanczy jeśli brona ma jakąś przeciwwagę? Czy jelonek da radę? Ile może ważyc taki zestaw a ile sama brona?

Z góry dziękuje


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek93    6

A my siejemy bezpośrednio na orkę agregatem uprawowo-siewnym i wschody są bardzo dobre. O wiele lepsze niż kiedy najpierw uprawialiśmy i osobno sialiśmy. Jest duża oszczędność paliwa i mniej przejazdów czyli mniejsze ugniatanie gleby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Jakim agregatem? Z jaką prędkoscią i jakim ciągnikiem?


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek93    6

Amazone KE 302+Amazone D8 siejemy JD 7710 A jak szybko to niewiem bo ojciec sieje no i zależy na jakiej glebie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarki    1

ja Ci sporo napisałem :D

 

przeciwwaga? raczej koło zamachowe

waga wahadłówka 2,5m +wał packera+hydropak=900kg około

d7 zależy 200kg{+-} nie ważyłem

zobacz na stronie Amazone tam jest sporo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
    • Przez Jędrek1111
      Szukam opinii na temat agregatu apsp od agrotom . Szczególnie interesuje mnie wytrzymałość ramy i belek łączących wał z ramą główną 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj