Skocz do zawartości

Reklama

Jaki pług lepszy- Gergorie-Besson czy Overum

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
16 odpowiedzi na ten temat

#1 ursus914

ursus914

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Zainteresowania:MZ ETZ 250, Muzyka I rolnictwo oczywiście :)

Napisany 25 maj 2008 - 09:16

Będziemy składać wniosek na PROW i do ciągnika (ok 115 km) chcemy wziąć pług 4 obrot zachodni (duża żywotność elementów roboczych,mniejsze opory pracy,i dobre krycie oraz stosunkowo przystępna cena) . Diler ma szweckiego Overum-a i francuskiego Gergorie-Besson-a. Tym drugim miałem okazje pracować i jestem pod wrażeniem, pierwszego w pracy niewidziałem lecz diler mówi że też świetnie pracuje, może uda mi się go jeszcze w akcji zobaczyć jeżeli zrobi pokaz pracy tego pługa. Ich ceny są podobne, który waszym zdaniem powinien wylondować u mnie na podwórku ;D. Może ktoś z was ma taki pług . dodam że będzie to pług z zabezpieczeniem non-stop . Za wszelkie sensowne odpowiedzi i pytania które mogą ułatwić werdykt dzięki.
Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

#2 brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • 6036 postów

Napisany 25 maj 2008 - 10:38

napisz jeszcze ile sobie liczy za te plugi, w sensie czy jest przepasc cenowa, czy sa zblizone do siebie - oczywiscie uwzgledniajac wyposazenie
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#3 marc28

marc28

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 25 maj 2008 - 11:30

Pod wzgledem orki te dwa pługi pracuja tak samo
ale pod względem trwałości to Owerum jest do niczego
U mnie zaorał ok 300 ha i strasznie popękał
Mój znajomy ma GB i jest bardzo zadowolony
ale musisz go dobrze dobrac
Ja sie kierowałem cena a Owerum bedzie tańszy
Musisz jeszcze wiedziec ze Owerum w Szwecji nic nie sprzedaja
Głównie sprzedaja sie w Polsce

#4 deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • 1279 postów

Napisany 25 maj 2008 - 11:36

Jak widze tak zadane pytania, to śmiać i kląć mi się chce  :angry:  <_<  .

Wypadałoby by podać typ jednej i drugiej maszyny, jakieś dane techniczne no i cenę. Bo tylko w oparciu o cenę można coś porównywać. Abstrachowanie od ceny w takich porównaniach nie może mieć miejsca, bo całe to porównanie bieże w łeb.

@marc28
Co znaczy strasznie popękał: 2 elektrody wystarczyły do pospawania czy 2 paczki elektrod ?
BŁOGOSŁAWIENI   CI,   KTÓRZY   NIE   MAJĄ   NIC   DO   POWIEDZENIA   I   NIE   UBIERAJĄ   TEGO   W   SŁOWA

#5 zonk

zonk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 25 maj 2008 - 12:57

ja poleciłbym ci GB sąsiad ma taki sprzęt 4*50, hydrauliczne zabezpieczenia, straszny klamot, ale pięknie przykrwya, orał bezpośrednio po kukurydzy zbieranej na ziarno a przykrycie scierniska wręcz idealne

#6 benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 892 postów

Napisany 25 maj 2008 - 15:50

Co to za znaczenie czy dwie elektrody czy dwie paczki elektrod. Nie powinien popekac!!!Albo za mocny ciagnik albo sprzt nie warty zakupu!!!

#7 brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • 6036 postów

Napisany 25 maj 2008 - 16:51

jakosc skandynawskiej stali http://www.agrofoto....image36294.html <_<
ciekawe czy sasiad sie bedzie smial jak mi GB pierdyknie <_<
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#8 deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • 1279 postów

Napisany 25 maj 2008 - 18:12

Zobacz postbenek79, o May 25 2008, 14:50, powiedział:

Co to za znaczenie czy dwie elektrody czy dwie paczki elektrod. Nie powinien popekac!!!Albo za mocny ciagnik albo sprzt nie warty zakupu!!!

Ma znaczenie i to duże a zwłaszcza w odniesieniu do ceny maszyny. Np: są dwie maszyny obardzo porównywalnych parametrach użytkowo-technicznych, to jeżeli  maszyna A będzie tańsza od maszyny B 30%,  a na oko jakość  masz. A będzie gorsza o 15% to i tak wybiorę masz. B bo mam jeszcze 15% na ewentualne opękanie usterek. A nigdzie nie jest powiedziane że jeżeli maszyna droższa i na oko solidniejsza, to nie ma prawa się popsuć.

Dlatego znowu powtórzę, jeśli porównujemy konkretne modele maszyn to tylko w odniesieniu do konkretnej ceny.
BŁOGOSŁAWIENI   CI,   KTÓRZY   NIE   MAJĄ   NIC   DO   POWIEDZENIA   I   NIE   UBIERAJĄ   TEGO   W   SŁOWA

#9 benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 892 postów

Napisany 25 maj 2008 - 21:17

@deer ja sie z toba zgadzam trzeba porównywac maszyny o zblizonych parametrach bo potem wychodza własnie rozne mity na ten temat.  Tylko nie miesci mi sie w głowie czemu po 300ha peka  pług!!! Jak czytam opinie uzytkownik zachodniego sprzetu to czasem przecieram oczy . Mam watpliwosci czy pługi zachodnich firm sa az takie dobre.

#10 deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • 1279 postów

Napisany 25 maj 2008 - 21:27

Są użytkownicy i użytkownicy, a i są jeszcze opowiadacze  <_<  <_< .

#11 ursus914

ursus914

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Zainteresowania:MZ ETZ 250, Muzyka I rolnictwo oczywiście :)

Napisany 26 maj 2008 - 06:44

Te  pługi z zab. hydraulicznym kosztują katalogowo około 35 tys zł( w zależności od paru opcji) , co do złotówki niepodam bo jeszcze niewycenialiśmy bo prow przecież stoi , z tym że na Overuna daje 15 % rabatu nawet. Dodam że unas są bardzo różne ziemie, od piachu po gline więc to też ma znaczenie w wyboże pługa.
Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

#12 Agrotron155

Agrotron155

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 326 postów
  • 12441951

Napisany 06 czerwiec 2008 - 21:37

ja mam pług overum xcelsior dx ma 5 korpusów i zabezpieczenie hydrauliczne pracuje mnie przez 4 rok i nie wykazywał żadnych problemów świetnie kryje, na polu nie pozostawia śmieci a także można nim orać tak że nie bedzie można odróżnić przejazdu od przejazdu tak jest równiutko

#13 no1NEWHOLLANDno1

no1NEWHOLLANDno1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów
  • 9238517

Napisany 29 listopad 2008 - 18:32

U mnie jest plug GB 5skib,hydrauliczne zabezpieczenia i inne bajery ciaga go Fendt 818 vario tms(195HP) i naprawde super maszyna mimo koszmarnych pieniedzy(ponad 100tys) to wartych jest ich :)

#14 brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • 6036 postów

Napisany 29 listopad 2008 - 20:22

i co z tego chwalisz sie czy zalisz?? odnies sie do tematu!!!
fendt 820 ma 190 KM mocy znamionowej wg ece r24, to powiedz w jakiej normie jest moc mierzona w "twojej" 818?

#15 no1NEWHOLLANDno1

no1NEWHOLLANDno1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów
  • 9238517

Napisany 30 listopad 2008 - 11:47

Tak u korbankow byl kupywany i tak tez pisze w dowodzie..

#16 Bimbollo

Bimbollo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 01 grudzień 2008 - 18:58

MU mnie w gospodarstwie mamy Overum'a DX 5980 i tata bardzo sobie chwali ten pług. Bezawaryjny. Bardzo ładnie zarzuca ziemię na odkładniach XL

AgroFoto

• Reklama AgroFoto
  •  

#17 brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • 6036 postów

Napisany 02 grudzień 2008 - 20:57

Zobacz postno1NEWHOLLANDno1, o Nov 29 2008, 18:32, powiedział:

U mnie jest plug GB 5skib,hydrauliczne zabezpieczenia i inne bajery ciaga go Fendt 818 vario tms(195HP) i naprawde super maszyna mimo koszmarnych pieniedzy(ponad 100tys) to wartych jest ich :)
co w nim jest takiego ze kosztowal 100 tys??? ojciec kupowal najmocniejszy 5 skibowy plug tej firmy i z zabezpieczeniem hydraulicznym wyszloby 60 tys netto

Zobacz postno1NEWHOLLANDno1, o Nov 30 2008, 11:47, powiedział:

Tak u korbankow byl kupywany i tak tez pisze w dowodzie..
nie obchodzi mnie co pisze u ciebie w dowodzie, po to masz rozum i dostep do internetu, zeby z niego korzystac, a nie wypisywac glupoty.
Rated power (kW/hp) (ECE R24) 125 / 170
poza tym zastanawia mnie dlaczego w swoim profilu nie chwalisz sie fendtem tylko starym TM??

Jeśli masz konto na Facebooku możesz zalogować się klikając w przycisk