Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągnik do 20 tysięcy złotych

320 odpowiedzi na ten temat

#161 Share piotreek070

piotreek070

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 15 marzec 2012 - 17:09

Ciągnik do 20 tysięcy złotych No to zalezy jak sie wydarzy. Nie wiem, narazie jezdze za zwyklymi patrzec i za perkinsami

Edytowany przez milanreal1, 15 marzec 2012 - 17:12.
cytowanie poprzedniego posta

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągnik do 20 tysięcy złotych Dzisiaj, 02:14
  •  

#162 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 15 marzec 2012 - 19:50

Ciągnik do 20 tysięcy złotych

No wlasnie jakos nie jestem przekonany do t-25. Taki ukarpany troche. Silownik na wierzchu, bocianie gniazdo. C-330 za droga i w porownaniu do c-360 to chyba jest mniej wiecej to samo. Wlasnie robie wciagarke, skapletowalem na razie rupiecie. Z tego co wyczytalem w c-360 mozna ustawiac predkosci walka biegami? Znaczy puszcza sie walek przez skrzynie i mozna zmieniac predkosc stojac ciagnikiem?
C-360 nie bedzie dostawala duzo. Przyczepka 2 t, plug 3 skiby, jakis kultywator no i wciagarka

Prawda jest taka, że jakbyś kupił T-25 za jakieś 10-12 tys miał byś jeszcze resztę kasy w kieszeni ciągnik byłby raczej zadbany za te pieniądze i do tego co Ci potrzeba spokojnie by wystarczył. Najważniejsze to niskie koszty utrzymania, w zimie nie musisz lać wody żeby np. sobie poodśnieżać (jeśli też słyszałeś może opinię że go w zimie nie zapalisz to nie wiesz w te brednie...) Nawet jak byś już zimą go nie mógł zapalić zakładasz grzałkę + świecę i zapalasz jak w lecie.

Siłownik masz na wierzchu to chyba dobrze? W razie awarii nie musisz rozbierać pół ciągnika bo masz wszystko na zewnątrz. Uczepię się tej zimy - w T-25 będziesz miał ciepło i cicho w kabinie w porównaniu do C-360 tam te przeciągi Cię znudzą i siedzenie na skrzyni. Ja wolę "bocianie gniazdo" niż siedzieć na trybach :D
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#163 Share kojot629

kojot629

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo gitara

Napisany 15 marzec 2012 - 20:59

Ciągnik do 20 tysięcy złotych w tych pieniadzach to mogby byc mtz 82 niezly szatan :D ale ale jak maly areał to polecam 3p

#164 Share Rayban

Rayban

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 04 lipiec 2013 - 09:27

Ciągnik do 20 tysięcy złotych Witam
Od pewnego czasu zmagam się z zakupem ciągnika do odsnieżania placu naszej firmy. Proszę o pomoc, podpowiedź co będzie najlepsze do tego celu. Co zrobić, aby odpalanie w zimie nie było uciążliwe ( zalewanie gorącą wodą odpada - ciągnik będą uzytkować również pracownicy ). T25, C330, C360 ? Chciałbym zamontować do niego pług 2 m x 0,7 m regulowany hydraulicznie góra/ dół , prawo/lewo. Myślałem równiez o samie, jednak w większości są kiepsko wykonane. Przemawia za nimi łatwość odpalania w zimie. Ciągnik będzie wykorzystywany tylko i wyłącznie do tego celu. Kwota zakupu została przyjęta 10 tyś zł, może być i mniej, raczej nie więcej. Pług zapewne będzięmy wykonywać samodzielnie w jakiejś firmie.

Z góry dziękuję za pomoc, uwagi i dyskusję :)

#165 Share Me97

Me97

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 04 lipiec 2013 - 09:54

Ciągnik do 20 tysięcy złotych Ciągnik będzie stał na polu czy w garażu?cWatpie czy za 10 tys znajdziesz ursusa 330. Ja mam władimirca z rozrusznikiem planetarnym i zawsze zapala w zimię.

#166 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 962 postów

Napisany 04 lipiec 2013 - 10:23

Ciągnik do 20 tysięcy złotych c-330 ciężko zapala w zimę, więc według mnie zostaje c-360-łatwiej ją zapalić w zimę, lub T-25-nie trzeba go zalewać wodą/płynem, jest chłodzony powietrzem.
Tylko że T-25 według mnie będzie za lekki i za słaby do odśnieżania.
Widzę to u nas w pracy, mamy Belarusa 820 z pługiem 250cm, Same 110KM z pługiem 3m, Zetora 8011 z pługiem 270cm, i JCB 155KM z pługiem 350cm, i czasem mają ciężko

#167 Share Przemek15_03

Przemek15_03

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 04 lipiec 2013 - 11:44

Ciągnik do 20 tysięcy złotych Do firmy najlepiej c 360 mały zwrotny i mocny, daj sobie spokój z c 330 i władkiem . W C 360 z paleniem w zime nie ma problemu mozesz swiece żarowa zainstalowac i niektórzy robią tez podgrzewacze do płynu chłodzacego. Tylko traktor musi mieć obciązniki!!! najlepiej więcej niz było montowane oryginalnie mozna dokupic na tylne koła i jeszcze warto mieć łańcuchy na tylne koła.

#168 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2729 postów

Napisany 04 lipiec 2013 - 12:57

Ciągnik do 20 tysięcy złotych Za 10tys znajdziesz jumza koparko-spycharkę , mocowanie pługa już byś miał gotowe, koparka z tyłu dobrze dociąża i zawsze się przyda do czegoś....

#169 Share Rayban

Rayban

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 04 lipiec 2013 - 13:19

Ciągnik do 20 tysięcy złotych Ciągnik będzie stał w garażu bądź pod dachem. Oczywiście biorę pod uwagę dociążenie, grzałkę również. T25 podobno nie daje rady zapalić w zimie. Chciałbym aby ciągnik dało się zapalić nawet w największe mrozy. Firma pracuje praktycznie codziennie, a samochody wyjeżdżają z niej już o 4 rano. Chciałem kupić T25, ale odradzono mi ze względu na zapalanie w zimie. Na youtubie oglądałem filmiki z władkiem i całkiem dobrze radził sobie z odśnieżaniem. Jestem zdezorientowany, a może jakiś TZ4k lub mała kubota ? Tyle, że w tych pieniądzach mają silniki po 15KM.

#170 Share Naix

Naix

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 04 lipiec 2013 - 14:19

Ciągnik do 20 tysięcy złotych Ja bym proponował Fortschnitt-a 323, czasem można trafić w tej cenie, ma napęd 4x4 więc było by to duże ułatwienie przy odśnieżaniu no i ma trochę mocy i jest ciężki, z tego co pamiętam to jego waga to coś pomiędzy 5,5 a 6 ton, dla porównanania c360 waży trochę ponad 2 tony... w foruszu założysz łańcuchy na wszystkie koła włączasz napęd i można odśnieżać ;) minusem może być kiepska zwrotność ale jak plac firmy jest spory to nie będzie do duże utrudnienie, gorzej jeżeli jest ciasno... możesz też poszukać jakiego mtz/białoruś, mój wujek kupił takiego parę lat temu w cenie złomu, dołożył na konieczne naprawy około 1000zł i do tej pory lata po polu tym ciągnikiem z pługiem i talerzówką.
Jeżeli żadna z moich propozycji ci nie odpowiada to z tych co podałeś na początku to najlepszy będzie u-360.
A takimi traktorkami po 15 KM to możesz odśnieżać tylko lekki śnieg i to jak będzie go nie dużo, jak spadnie trochę mokrego, ciężkiego śniegu to takim traktorkiem nic nie zdziałasz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 962 postów

Napisany 04 lipiec 2013 - 14:39

Ciągnik do 20 tysięcy złotych u nas jak śnieg popadał przez wekend to Belarus 820 ze spychem 250cm nie dawał rady przepchnąć śniegu, ciągnikiem typu mała kubota to możesz sobie co najwyżej przejazd 5x5metrów odepchnąć, i to w lekkim śniegu, również polecam c-360, lub właśnie Jumza

#172 Share Rayban

Rayban

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 04 lipiec 2013 - 14:43

Ciągnik do 20 tysięcy złotych Plac jest z kostki - łańcuchy odpadają :). Dziękuję za wszelkie sugestie czekam na więcej komentarzy :).

#173 Share Rayban

Rayban

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 04 lipiec 2013 - 21:59

Ciągnik do 20 tysięcy złotych A co powiecie o ostrówku ? Rozważam teraz opcję białoruś vs ostrówek.

#174 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2729 postów

Napisany 04 lipiec 2013 - 22:25

Ciągnik do 20 tysięcy złotych Ostrówek będzie droższy przy kupnie i ogólnie słabszy, słabsza hydraulika i mniejszy uciąg

#175 Share andrejus

andrejus

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 606 postów
  • Zainteresowania:OFF ROAD, enduro, motoryzacja

Napisany 05 lipiec 2013 - 06:27

Ciągnik do 20 tysięcy złotych Tz-4k Plus obciążniki 200kg w zupełności wystarczy w lekkim sniegu pług 2 metry, mokry śnieg 1,5 metra.
Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

#176 Share ursusowymarcin

ursusowymarcin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 25 luty 2014 - 17:15

Ciągnik do 20 tysięcy złotych Jaki ciągnik wybrać do max. 20 tyś i mocy ok. 80km

#177 Share przemek277

przemek277

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów
  • Zainteresowania:konie rolnictwo hodowla bydła

Napisany 25 luty 2014 - 17:17

Ciągnik do 20 tysięcy złotych ale chcesz go remontować czy nie?

#178 Share ursusowymarcin

ursusowymarcin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 25 luty 2014 - 17:19

Ciągnik do 20 tysięcy złotych wolałbym nie.

#179 Share marek9508

marek9508

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 25 luty 2014 - 17:42

Ciągnik do 20 tysięcy złotych to cieżko bedziesz miał znalezc takiego..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share 2xandrzej360

2xandrzej360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 25 luty 2014 - 17:45

Ciągnik do 20 tysięcy złotych ursus 902, mtz 82

Edytowany przez 2xandrzej360, 25 luty 2014 - 17:45.