Polecane posty

asus921    250

Daj sobie spokoj z c360. Mam to wiem, ale nie jako glowny kon.

Dla ciebie tak jak pisalem MTZ82. Spali tyle samo co c360, a zrobi o wiele wieksza robote. Z przodkiem to uciag jakbys dwie c360 podczepil. W lekkiej robocie tez bardzo malo pali. Nie siedzisz na moscie jak w c360 tylko na amortyzowanym siedzeniu i jako tako wygluszonej kabinie. Czesci do niego to sa, az za tanie. 

Jedynie widze dwa minusy. Pierwszy to cieknacy rozdzielacz, ale przerobek na internecie jest duzo, a komplet uszczelniej do rozdzielacza kosztuje cale 10zl...

Drugi minus to WOM, nieudana konstrukcja bebnow napedzajacych przez tasmy, ale mozna to przerobic na szerszy beben jak u mnie i problem odpada. Problem byl, tylko z prasa belujaca, bo sprzet typu rozsiewacz, rozrzutnik itd to zadne obciazenie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28757
11 godzin temu, Uziu92 napisał:

to biznes zrobiłeś, za te kase byś miał np ruska 80-95 km z napędem który to takiego 72 bez przodka wciąga kolektorem ssącym a wywala wydechem

Uziu ruska poleca, coś tu jest nie tak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
13 godzin temu, Dox0n_dmnk napisał:

szukam ciągnika do 20000 tyś najlepiej z turem na 15 ha szukam konia pociągowego ale może być też 60-tka najlepiej bez wkładu finansowego z chęcią zamienię się również za mojego case d644s. na lekką ziemię, w moim posiadaniu znajduje się obecnie mf255 oraz case d644s. rozważę każdą propozycję, ale najlepiej gdy by był z rodzimego rynku. Jeżeli ktoś by był zainteresowany zamiana tego casa na prasę rolującą to z chęcią. dodam również że posiadam 30 sztuk bydła tak więc tur był by mocno wskazany.

Bierz 60😏 Mam Ci ja 60 ładną 😊chętnie pozbęde się tego chrupcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7973
bratrolnika napisał:

11 godzin temu, Uziu92 napisał:

to biznes zrobiłeś, za te kase byś miał np ruska 80-95 km z napędem który to takiego 72 bez przodka wciąga kolektorem ssącym a wywala wydechem

Uziu ruska poleca, coś tu jest nie tak...

za 40 by mial ładnego czerwonego MTZ 82 z napędem ciągnik , silniki mocne i oszczędne , w kabinie jakiś tam komfort jest , ogrzewanie ma i nawiew, no i moc w porównaniu do Zetora dużo większa, do tego byłby srednio pewnie z 5-10 lat młodszy. 72 bez napędu to tylko taka trochę lepsza C360 . w transporcie może poczuje się te parę km różnicy ale w polu i tak bez przodka będzie się grzebał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    268

Za swojego MTZ 80 dałem 13, był już na orbitrolu, dołożyłem wspomaganie podnośnika, nowa pompę hydrauliczna, szerokie gumy tył i kilka dupereli, wyszedł 18. 93 rok.  To co 60 robiłem w tydzień tym zrobię o połowę krócej.

IMG_20200321_171934.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255
1 godzinę temu, Uziu92 napisał:

 72 bez napędu to tylko taka trochę lepsza C360 . w transporcie może poczuje się te parę km różnicy ale w polu i tak bez przodka będzie się grzebał

Ooo napewno nie "tylko taka trochę lepsza". Mam 60tke i mam 7011 i w polu bez porównania. Dużo sprawniej idzie robota.

A co do przodka, to gdzieś pisałem, jak pierwszy rok jak 8145 kupiłem, to ciężko było się przyzwyczaić, że mogę z pługiem wjechać tam, gdzieś 7011, czy 60tka na pusto bym nie wjechał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dox0n_dmnk    0
jacek3773 napisał:

Masz mocniejscego case ze wspomaganiem czy 255 to na nie załóż tura

właśnie case to staruszek i części są w ... drogie i cały czas naprawy wyskakują mój ojciec się na niego tak wkurza że nie ma co praktycznie co 1/2 sezonu trzeba robić droższe naprawy i teraz teraz stoi i szukam coś na teraz a 255 mam od nowości 87r.ale nie chce na nią zakładać tura bo przez większość życia robiła jako główny koń i w lesie jest już trochę zmęczona a potrzebuje 2 ciągnika bo na 1 to u mnie nic nie zrobisz i tego 2 właśnie potrzebuje z turem a Ferdek zostanie do rozsiewania pryskania zgrabiania prasowania kostką kopania ziemiaków koszenja i przyczepy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230
3 minuty temu, stempos1980 napisał:

To rozglądnij się za mtz jak tu koledzy piszą.Nie patrz na 60

Potwierdzam choć by beż przodka. Sam bym wymienił ale mi do garażu bociek nie wejdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2470

Nie pchaj się w zachodnie stare szroty bo ma części nie wyrobisz kup MTZ i będzie młodszy i tańszy w naprawie często do tych starych zachodnich brakuje już części


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dox0n_dmnk    0

no przekonaliście mnie tylko na teraz mtz do 20 max mtz z turem bez naprawy raczej nie znajdę a nie chce mi się zapuszczać gdzieś 300-500km po ciągnik bo nie mam czasu się w to bawić ma ktoś jakąś propozycję max 150 km od Iławy woj war-maz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 7.04.2020 o 13:18, stempos1980 napisał:

To rozglądnij się za mtz jak tu koledzy piszą.Nie patrz na 60

Przez takich to ja nie sprzedam nigdy 60😕😝

Dnia 7.04.2020 o 14:19, Dox0n_dmnk napisał:

no przekonaliście mnie tylko na teraz mtz do 20 max mtz z turem bez naprawy raczej nie znajdę a nie chce mi się zapuszczać gdzieś 300-500km po ciągnik bo nie mam czasu się w to bawić ma ktoś jakąś propozycję max 150 km od Iławy woj war-maz.

Jak coś kupię w zamian to 22 i możesz zabierać 😏Ale tur bez osprzętu . 

Edytowano przez Ursus932

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12380

Ja mu 60 za 12tys. Sprzedam a tura sobie dokupi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905
1 godzinę temu, Ursus932 napisał:

Przez takich to ja nie sprzedam nigdy 60😕😝

Jak coś kupię w zamian to 22 i możesz zabierać 😏Ale tur bez osprzętu . 

20190810_100636.jpg

Bo wiem co to za ciągnik.A ty Janusz biznesu sprzeda z turem ale bez osprzętu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28757
1 godzinę temu, Ursus932 napisał:

Przez takich to ja nie sprzedam nigdy 60😕😝

Jak coś kupię w zamian to 22 i możesz zabierać 😏Ale tur bez osprzętu . 

20190810_100636.jpg

Uła, ale lalka, nie dziwota że innego kupić nie możesz, jak takim luksusem się wozisz. Lepszego nie znajdziesz

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
17 minut temu, stempos1980 napisał:

A ty Janusz biznesu 

Tego się po tobie nie spodziewałem 😕A co za osprzęt mam mu sprzedać jak tylko mam te widełki do słomy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

@Ursus932 oj nie złość się.Trzeba było odrazu tak napisać to by ci się nie oberwało.Poprawiłem posta wyżej z linkiem ciągnika dla ciebie.Jestem wkurzony od rana bo wiatr naciągnął mnie na straty bo porwało mi folie na tunelu.Ogólnie nie mam nic do ciebie.Jesteś wporządku🍻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, bratrolnika napisał:

Uła, ale lalka, nie dziwota że innego kupić nie możesz, jak takim luksusem się wozisz. Lepszego nie znajdziesz

Wyczuwam jakaś ironię😏

@stempos1980 ok 👍 też trochę w żartach pisałem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janeczko    66

Panowie,

Ciągnik pomocniczy głównie do przyczepy, rozrzutnika i owijaraki do beli. Może czasem zobaczy talerzowke i to najcięższe co go spotka.

Budzet z remontem najlepiej do 20 ale im mniej tym lepiej.

Myślałem o c360 ale w tym temacie jestem blady. Może coś innego brać pod uwagę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj