Polecane posty

Naklejke ma 92. Jakiś ta nr czy coś nie znalazłem oprocz tabliczki znamionowej silnika.

Dokumenty poszły do tłumaczeniaa więc jako tako papierów nie mam jeszcze...

 

Jak myślicie będzie szło do tego tura założyć?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ficek    0

Dzien dobry. Zamierzam kupić ciągnik do 20 tys. Zadania jakie czekają na niego to praca z wyciągarką do drewna z rębakiem walcowym i przyczepą. Z racji tego ze mieszkam w bardzo górzystym terenie chcialbym coś szerokiego niskiego niewywrotnego, napedy mile widziane, zmienna prędkość przełożeń wom, moc +25 KM. Mysalem o t25 ale słyszałem że poszerzenia może przeniesienie napedu nie wytrzymać i pekacod obciążeniem. jakies inne pomysły cena 20 tys to max tańsze pomysły mile widziane. (Myślałem o same ma napędy). Poproszę o zdjęcia filmiki. Z gory dziękuję. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ficek    0

Zetory dosyć duże są myślałem o czymś mniejszym zwinniejszym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dox0n_dmnk    0

szukam ciągnika do 20000 tyś najlepiej z turem na 15 ha szukam konia pociągowego ale może być też 60-tka najlepiej bez wkładu finansowego z chęcią zamienię się również za mojego case d644s. na lekką ziemię, w moim posiadaniu znajduje się obecnie mf255 oraz case d644s. rozważę każdą propozycję, ale najlepiej gdy by był z rodzimego rynku. Jeżeli ktoś by był zainteresowany zamiana tego casa na prasę rolującą to z chęcią. dodam również że posiadam 30 sztuk bydła tak więc tur był by mocno wskazany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotragro    1

Polecam trochę poszperać i poszukać jaki ciągnik cię interesuje. Za 20 tyś to ładną 60 się znajdzie z turem. Jeszcze bym starał się szukać zetora 5211 a nóż jakiś ładny się znajdzie za 20 tyś. :) może bez tura ale wygoda lepsza. Tutaj twoja decyzja co wybierzesz , a może nawet jakaś większa moc ?? Ja też szukałem za 20 tyś a ostatecznie kupiłem za 35 , 200km od domu. zetor 7211 zadowolony ale było trochę kosztownych napraw mimo to :/:/ 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotragro    1
27 minut temu, daron64 napisał:

35kola za 7211 i jeszcze miałeś kosztowne naprawy?

Nie każdy handlarz jest uczciwy. Mogę ci dokładnie wymienić co się stało i że wartość napraw przekroczyła z pewnością 10 tyś... już tego nawet nie chce liczyć. Na pierwszy rzut oka ciągnik wyglądał idealnie jak na 35k . Nie oceniaj książki po okładce ale nawet doświadczony mechanik by nie wiedział że takie rzeczy mogą się odje*** 😆😆😆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Można wiedzieć co za cuda tam zrobiono ?>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotragro    1
1 minutę temu, Pafnucy napisał:

Można wiedzieć co za cuda tam zrobiono ?>

Trochę tego było żeby doprowadzić go do stanu jaki jest teraz... Na początku po kupieniu okazało się że podnośnik podnosi i opuszcza maszynę. Sama uszczelka kosztowała z 10zł ale zdjęcie kabiny i robocizna 500zł.   

Potem proste naprawy za zmianę wszystkich uszczelek od głowic, przy tym kupione złącze co idzie od głowic i połączą się z wydechem (zapomniałem jak nazywa się ta część).  I tak przejeździłem pół roku, potem zaczął się problem ze skrzynią (nie wiem co dokładnie ale 2000zł naprawa). Wziąłem się za wymianę instalacji elektrycznej +- 3000zł Stara instalacja wyglądała jak sklejka i paliła bezpieczniki. Na samym końcu po rozpoczęciu następnego sezonu prac polowych poszła pompa wtryskowa do regeneracji i jak z bicza strzelił do wymiany tarcze sprzęgła i hamulca.  , drobne poprawki takie jak zamiana odciągów,  I reszta była robiona bezinteresownie lub z mojej winy więc tego nie będę opisywał. Wiadomo tarcze się zużywają ale też dopisałem bo też to był spory koszt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

Jakiś Case 844 z turem na olx mi się przewinoł . Coś lekko ponad 20 tyś.przeglądałem ogłoszenia w mojej okolicy

Edytowano przez jacek3773

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kolektor .

3000 instalacja? Dużo jakoś .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250

Do 20k to MTZ82, wbrew pozorom komfort nie do porownania z c360...

Jakbys z 5k dolozyl to na nowszej kabinie.

Edytowano przez asus921

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotragro    1
13 minut temu, Pafnucy napisał:

3000 instalacja? Dużo jakoś .

Dużo :/  Zrobiłem całą instalację od zera aż po kabinę, kable były tak pomieszane że elektryk u mnie miał problem z połączeniami i spędziłem z nim 2 dni zanim do tego doszliśmy. W tej cenie dochodzi również robocizna i dodatkowe części wymienne, (wszystko wymieniłem na oryginały) Włącznik akumulatora 100zł , stacyjka i inne szczegóły … miejsce na bezpieczniki zmienione . Przynajmniej teraz ten ciągnik działa jak powinien.   A skala problemu przy wymienianiu była taka że nie dało się odnaleźć nawet zapłonu bo wszystko nie miało oryginalnych kolorów tylko większość białych 😆  Dodam że w ciągu tych napraw do sklepu jeździliśmy jak pogięci bo ciągle czegoś brakowało. W sumie poszalałem, jednak aż do 3 nie doszło ale 2 z groszami było :);)

 

 

 

Edytowano przez Piotragro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7973

to biznes zrobiłeś, za te kase byś miał np ruska 80-95 km z napędem który to takiego 72 bez przodka wciąga kolektorem ssącym a wywala wydechem

  • Like 2
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bialy8011    45

Ursus c385 albo zetor 8011 w tej cenie powinieneś kupić. I tak jak mówi Piotragro nie patrz na wygląd tylko jak maszyna się kręci 🙂 im bardziej odmalowane tym bardziej podejrzane że coś jest do ukrycia 😁

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255
1 godzinę temu, Uziu92 napisał:

a co w tym dziwnego ?

Jakby dal za niego 20 i wladował dychę, to ok. Ale cena samego zakupu wręcz zaporowa i do tego konieczne tak kosztowne naprawy. 

 

No ale nigdy nie wiadomo co się trafi.

Edytowano przez daron64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

Wygląd to rzecz drugorzędną.Skrzynia i silnik jest najważniejsze 

Edytowano przez stempos1980
Litera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dox0n_dmnk    0

znalazłem niby lux 60 za 15 tys z turem tylko rocznik 70' szukać czegoś nowszego czy okazja?


Sprzedam Ursusa c360 ciągnik po kapitalnym remoncie odmalowany nowy akumulator, pokrywa skrzyni biegów, opony, rozdzielacz do tura,rozdzielacz łap, pompa oleju, pompa wtriskowa plus wtryski,uszczelka pod głowica, wał, panewki, korpowody, tłoki, pierscienie, sprzęgło, łożyska, olej silnika i skrzyni, instalacja lampy led, siedzenie, do tura dodaje łyżke i krokodyla. Również dodaje obciazniki na koła tylnie. to opis tego ciągnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

70 roku to nie bylo 60 zacznijmy. Po drugie pewnie to jakis ulep po pgr czy skr z poklejonym blokiem itp. Za 15 tys nie kupi dobrej 60 z turem nie ma opcji. 


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj