Polecane posty

bbejbik    0

Ostatnio pytałem którego ursusa czy 360 czy 3p wybrać, jednak doszedłem do wniosku że może lepiej kupić zetora. Panowie budżet do 15 tys zł, areał ponad 5 hektarów, coś mocniejszego od c330. Z lepszym komfortem niż w c360, brak hałasu zwolnic i mniejsze spalania. Zetor 6711, 6911, 5511 warto? czy coś innego polecicie? co nie zeżre tyle co c360? coś ekonomicznego z dobrym dostępem do części zamiennych.

 

 

Pozdrawiam

Edytowano przez bbejbik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Proszę Cię - człowiek pisze że na 5 ha trochę mocniejszy od C330 a ty mu 80-tkę polecasz? Darujcie sobie takie podpowiedzi bo już nie wiadomo czy śmiać się czy płakać. 

Ja nie posiadam takiego zetora ale kilku znajomych kupiło. Jeden 5011 miał naprawianą skrzynię i z tego co wiem to części nie pasowały od tych popularnych na naszym rynku ale on ma skrzynię szybszą ( coś ok 30km/h). Poza tym spisuje się bardzo dobrze ( mniej spala, lepiej odpala (magiczny guzik przy pompie) niż 5211). Ale ja nie znam tych ciągników dokładnie. Myślę że części są dostępne bo te marki współpracowały kiedyś ze sobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid199303    14

ja mam zetora 5011 ale o magicznym guziku nic mi nie wiadomo :-D mamy ten ciągnik od nowego i nic się z nim poważnego nie dzieje, polecam go ;-) a jak nie ma części w Agromie to do Kalisza trzeba dzwonić tam prowadzą zetora i maja wszystkie części. dobry skręt tez ma i jak to każdy zetor lubi zjeść ale siłę ma ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bbejbik    0

Czyli jednak co krajowe to krajowe pozostaje ursus 60 może 3p, jak potem mam szukać części

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

No to szukaj C360. Aby poprawić w niej komfort należy wymienić w przekładni głównej koło talerzowe i wałek atakujący na zetorowski o zębach skośnych i masz już dużo dużo ciszej. Swoją drogą to nie wiem co za idiota zastosował tam zęby proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Jeśli kolega myśli o oszczędnościach to na te 5ha polecił bym Ci 3p wyjdzie bardziej ekonomicznie a o każdy sprzęt trzeba dbać. Piszę tak od razu bo wiem że znajdą się zaraz tacy co to powiedzą jaki to 3p delikatny tylko że czym go kolega na tych 5ha przemęczy? No właśnie. Spali mniej części dostępne bez problemu praktycznie w każdym sklepie z częściami do maszyn rolniczych.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristoffer    4

Ja w domu nawet sieczkarnią do kukurydzy go męczyłem kolega z boku z przyczepą jeździł to mówił że kolanko do tłumika było czerwone i do tej pory chodzi i jest najwięcej używany głuwnie ze względów ekonomicznych .Pewnie że minęły już czasy dla niego kiedy robił 700mh rocznie .Mowa oczywiście o c-360-3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Ja wiem że ten ciągnik potrafi swoje zrobić Ty o tym kolego wiesz ale są też tacy co powiedzą że to złom i tylko to przewracarki karuzelowej i to 5 się nadaje bo inaczej się rozsypie i najlepiej to 360 bo to jest dopiero ciągnik dobry. Jak się dba tak się ma to moje zdanie.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bbejbik    0

No tak tyle że nie wiadomo co się kupi... potem sie dba. Chyba nie jest za słaby 3p? żeby zaorać te 5ha zabronować i tyle więcej roboty nie będzie miał, może 2-3 kursy do lasu. Ewentualnie z siewnikiem, to pracy będzie na pare dni w roku potem będzie stał

Edytowano przez bbejbik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

To co piszesz to dla niego rozgrzewka tak naprawdę spokojnie sobie z tym poradzi.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bbejbik    0

No co więcej będę nim robił, może skoszę 35 arów łąki jak pożyczę kosiarkę. Te 5ha będzie mnie kosztować za usługi jakies 1800 zł orka z bronami chyba tyle ciągnik nie wypali. Tyle że 60 kosztuje koło 10 a 3p jest 5 tys droższa, trzeba policzyć kiedy zwróci sie różnica w spalaniu, 60 i 3p te 5tys

Edytowano przez bbejbik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bajek14    19

A może niech kolega rozważy zakup Jumza:-) w tej mniejszej kabinie w 15 tysiącach się można wyrobić.Co prawda ma on 65 km ale apetytu na paliwo dużego nie ma więc może warto rozejrzeć się za jumzem:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

A tam super. Kiepski most tylni. MF 255 czy MF158 to tak ale 135 to delikatna zabawka ( półoś wchodzi bezpośrednio w mechanizm różnicowy ). Jest szybszy i lżejszy więc ma też swoje plusy:) Ale kolega szuka jednego ciągnika do wszystkiego a że kasy nie ma za dużo lub nie chce więcej inwestować to niech kupi coś ale C360 ( 355 itp) lub starego zetora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Razem z tatą poszujemy ciagnik do małych potrzeb

Nasz budżet to tak 7-8 tys zł (wiem mało ale wiecej nie mamy)

Jaki ciagnik zaproponujecie ?

Najlepjej to mało awaryjny ,dobry.

Macie jakieś propzycje ?

 

Ktoś mówił że najlepjej T-25 ewentualnie 30-ste Ursusa

 

Co o tym powiecie ? Jakies opinie za i przeciw ?

 

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc :)

Dzieki :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

T-25 to chyba najlepszy wybór za te pieniądze 30 za tę cenę w dobrym stanie nie znajdziesz ewentualnie 28 lub Ursus 4011 lub 355 ale mogą być trochę przyduże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KubaJasiski    0

ursus 328 do małej pracy najlepszy do 8 tys kupisz w dobrym stanie. ja kupiłem za 7.5 i mam go 3 lata i nic tylko raz spszęgło poszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

T25 najlepiej z rewersem, ale za tą kwote to raczej takiego nie kupisz :( do 8 tys to tak między 80 - 84 r. także nie takie stare.Ja osobiscie posiadam T25 od nowosci 89 r. z rewersem i bardzo go sobie chwale. Nie moge mu nic zarzucić. Szczerze odradzałbym Ci ursusa c 328 to juz stare maszyny , ktore soje zrobiły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    435

Ja ci polecam T25 dobry ciągnik jak dołożysz trochę reki to nic nie będzie ulany jak większość twierdzi ze ruski musi być ulany mocny podnośnik rewers ja mam z 87 od nowości. Duża liczba przełożeń no i cena przystępna ceny części w śmiesznej cenie cóż więcej u mnie pracują 2 na 18ha wiec maja co robić przebiegi 7tys mtg i 5tys mtg bez remontu chodzą jak burza

Praktycznie przy kupnie musisz sprawdzić skrzynie podnośnik czy działa funkcja dociążenia i silnik ale tego się nie da sprawdzić w 100% lać lepszy olej np turdusa i w pole śmigać

Powodzenia w zakupach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj