Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ochotnicza Straż Pożarna

107 odpowiedzi na ten temat

#81 Share Pablorolnik

Pablorolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Motoryzacja, Sport, Przebudowy i Udoskonalenia

Napisany 16 styczeń 2010 - 19:51

Ochotnicza Straż Pożarna Także należe do młodzieżowego OSP u nas jest z samochodów Lublin i Volkswagen.
Farmtrac 690 DT i Farmtrac 675 DT + Tur Ł-104 i Ursus C-360-3P siła pociągowa 43 ha gospodarstwa.
Zapraszam wszystkich z mazowieckiego (i nie tylko) do znajomych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ochotnicza Straż Pożarna Dzisiaj, 05:17
  •  

#82 Share Kipek1

Kipek1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza,mechanika,motoryzacja,sport.

Napisany 15 listopad 2010 - 19:09

Ochotnicza Straż Pożarna Moja jednostka OSP Rozwadza w Krajowym Systemie Ratowniczym,dwa wozy bojowe: Star 244 i nowy Ford Transit do ratownictwa drogowego.Niedługo za stara nowy MAN lub Renault :P
No i muszę się pochwalić na walnym zebraniu wybieraliśmy nowy zarząd gdzie wybrano mnie na z-cę naczelnika.

Edytowany przez Kipek1, 15 maj 2011 - 13:30.

#83 Share wojoch7340

wojoch7340

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 20 listopad 2010 - 23:05

Ochotnicza Straż Pożarna ja należę do OSP mamy stara 244 chyba żuka i poloneza caro +

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#84 Share pati

pati

Farmer modelarz

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, modelarstwo rolnicze, muzyka, straż pożarna, prawo jazdy i szkolenie kierowców.

Napisany 21 listopad 2010 - 10:14

Ochotnicza Straż Pożarna A jak tam Druhowie sprzęt z WOŚP? Myśmy dostali agregat 1 fazowy i chyba jeszcze pompę szlamową. :P
Czy świeci słońce, czy leje deszcz, John Deere 7530 moja maszyną jest. :)
www.tractordata.com____www.konedata.net Ile koni, który rok, prędkości i pojemności.
Nie każda morda pasuje do Forda, nie każda menda pasuje do Fendta, nie każda ździra pasuje do John Deera. :-D
JOHN DEERE 7530 -----> my dream... super maszyna...

#85 Share Jasiek21

Jasiek21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 28 styczeń 2011 - 21:52

Ochotnicza Straż Pożarna Ja należę do OSP już 5 lat :) , ale wcześniej też należałem do MDP 7 lat B) . Mamy w jednostce w posiadaniu tylko Forda Transita:) Może w przyszłości coś się zmieni :P
Nie zezwalam na użycie moich fotografii i komentarzy do jakichkolwiek celów bez mojej wiedzy i zgody na piśmie, nie zezwalam na kopiowanie, zmienianie i jakiekolwiek manipulacje.

#86 Share bandi61

bandi61

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów
  • Zainteresowania:Straż Pożarna, Rolnictwo, Samochody Ciężarowe...

Napisany 30 styczeń 2011 - 15:58

Ochotnicza Straż Pożarna Jak już wcześniej pisałem również należę do OSP. Ogólnie w straży jestem od około 5 lat ( od 2 lat jeżdżę do akcji)
W naszej jednostce posiadamy dwa auta bojowe:
-GBA Renault Midlum 220.14 (4x4)-z 2003 roku
oraz
-GCBA Scania P380 (4x4)-z 2009 roku.
Wyjazdów do akcji rocznie mamy w granicach 65-70.
Zapraszam wszystkich na naszą stronę internetową http://www.osp.moszczenica.eu/
oraz do obejrzenia filmiku

Edytowany przez bandi61, 30 styczeń 2011 - 15:59.

#87 Share pati

pati

Farmer modelarz

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, modelarstwo rolnicze, muzyka, straż pożarna, prawo jazdy i szkolenie kierowców.

Napisany 31 styczeń 2011 - 15:01

Ochotnicza Straż Pożarna Niedawno odebraliśmy agregat 1-fazowy od WOŚP, miała być jeszcze szlamówka KTH (z drugiej tury), ale zadzwonili i powiedzieli, że zaszła pomyłka... ciekawe...

Ja mam w maju 18 lat, a kurs jest w marcu, na jesień nie będzie i muszę rok czekać na kurs podstawowy. <_<

Czy u was w jednostkach MDP 16-18 ma czynne prawo wyborcze? U nas statut mówi, że nie, a najnowsza ustawa o stowarzyszeniach zezwala na udział osób od 16 lat w wyborach do zarządu, tak samo jak wzorcowy status ZOSP i wzorcowy statut MDP.

@bandi61 - piękna jednostka. ;) Super autka.

Edytowany przez pati, 31 styczeń 2011 - 15:03.

www.tractordata.com____www.konedata.net Ile koni, który rok, prędkości i pojemności.
Nie każda morda pasuje do Forda, nie każda menda pasuje do Fendta, nie każda ździra pasuje do John Deera. :-D

#88 Share Pawel6800

Pawel6800

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 15:44

Ochotnicza Straż Pożarna Ja należe do mlodzieżówki i mamy jelcza 315 tylko trochę przecieka :lol:

#89 Share staszek

staszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 15:57

Ochotnicza Straż Pożarna więc i ja też coś napiszę! należę do OSP Brzeziny (podkarpackie)(w 2010 zostałem odznaczony brązowym medalem)mam kurs ratownika medycznego, kurs kierowania ruchem, obsługi urządzeń hydraulicznych, kurs 1 stopni i chyba tyle. :lol: 110 lat obchodziliśmy w 2006r wiec staruszka już jest ta nasza straż(przeczytawszy cały temat nie spotkałem się aż z takim wiekiem którejkolwiek z waszych straży)oczywiście należymy do KSRG, w maju i czerwcu 10' było kilkanaście wyjazdów na tereny dotknięte powodzią. co posiadamy?- jest tego dużo i to nowego sprzętu, najsłabszym naszym ogniowym są tylko samochody, bo nie mamy żadnej "nówki", ale posiadamy stara 4x4 z około 1992 4 tyś wody ma na sobie,(non stop podłączony pod kompresor) mercedesa lata około 1970-80, żuka i Alfa romeo 159 z 2001 (oznaczoną itd) służy do wyjazdów służbowych na różne imprezy itd. sprzęt- nożyce i rozpieraki firmy lukas, piły tarczowe i łańcuchowe, pompy pływające 3 sztuki, pompy szlamowe 3 sztuki, agregat prądotwórczy + maszt, oczywiście ubrania, hełmy gumiaki itd to standard! tak że wyposażeni jesteśmy dobrze.

#90 Share bandi61

bandi61

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów
  • Zainteresowania:Straż Pożarna, Rolnictwo, Samochody Ciężarowe...

Napisany 31 styczeń 2011 - 20:32

Ochotnicza Straż Pożarna @pati
Właśnie ostatnio na zebraniu zarządu prezes nam oznajmił o tym prawie do głosowania MDP i u nas w tym roku jest zebranie sprawozdawczo-wyborcze i nasze MDP zarówno chłopcy i dziewczyny mają podobno brać udział w głosowaniu.
A o te nasze wozy było dosyć dużo walki a zwłaszcza przy zakupie Scanii gdyż załatwianie wszystkich spraw w związku jej zakupem trwały 3 lata ale się udało.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share wilczek

wilczek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów
  • Zainteresowania:gospodarstwo , samochody , technika , maszyny

Napisany 31 styczeń 2011 - 20:47

Ochotnicza Straż Pożarna ja tez naleze do osp Krzywin:) mamy stara 266 i forda transita z 2005r. o sprzecie nie bede sie rozpisywal ( za duzo tego hehe

#92 Share pati

pati

Farmer modelarz

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów

Napisany 01 luty 2011 - 00:23

Ochotnicza Straż Pożarna @staszek - moja OSP, rok założenia 1882. B) Czerwiec dokładnie. ;)

#93 Share staszek

staszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 01 luty 2011 - 16:28

Ochotnicza Straż Pożarna @pati to jednak o te kilka latek młodsza :rolleyes: eh

#94 Share pati

pati

Farmer modelarz

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów

Napisany 13 luty 2011 - 12:19

Ochotnicza Straż Pożarna No muszę się pochwalić, wczoraj zostałam odznaczona brązową odznaką MDP, oraz dostałam się do zarządu. :)

Edytowany przez pati, 13 luty 2011 - 12:21.

#95 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 13 luty 2011 - 16:36

Ochotnicza Straż Pożarna A za co te odznaczenie?

#96 Share pati

pati

Farmer modelarz

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów

Napisany 13 luty 2011 - 22:21

Ochotnicza Straż Pożarna Jak to - za aktywną działalność w szeregach MDP. ;)

#97 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 13 luty 2011 - 22:53

Ochotnicza Straż Pożarna POGRATULOWAĆ!!!!

#98 Share cover

cover

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 14 kwiecień 2011 - 15:03

Ochotnicza Straż Pożarna No ja tez należę do OSP. Mamy dwa wozy- Jelcza GCBA 6/32 oraz Lublina GLM-8. Sprzęt najpotrzebniejszy. Nie należymy do KSRG niestety, ale w przyszłym roku będziemy się starać o selektywne alarmowanie. na zawodach głównie 1-2 miejsce MDP, trochę gorzej nasza starsza drużyna ;)

#99 Share woj1997

woj1997

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 22 sierpień 2011 - 12:09

Ochotnicza Straż Pożarna u mnie w OSP był bodajże od końca lat 60. żuk, potem drugi żuk, w latach 80. albo 90. jednostka nabyła wojskowego stara 660, którego przerobiła na strażacki, jednak problemy z odpalaniem zmusiły osp do oddania go na złom, w 2010 dostaliśmy stara 244 z sąsiedniej jednostki. mamy jeszcze motopompy po3, po5 i od niedawna hondę. jednostka nie należy do KSRG, niestety na zawodach zajmujemy końcowe miejsca, ale może niedługo się to zmieni

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 625 postów

Napisany 16 styczeń 2012 - 20:18

Ochotnicza Straż Pożarna U nas jest Jelcz bojowy, Star z podnośnikiem koszowym do 18m, Żuk osobowy oraz Melex.
Mam małe pytanko do tych którzy mają podpisaną umowę na konserwację jednego z aut w straży. Ile dostajecie miesięcznie za to zobowiązanie?